За и против сексуалното образование в училище

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

За и против сексуалното образование в училище

За
25
69%
Против
4
11%
Все ми е едно
7
19%
 
Total votes: 36

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Tue Aug 21, 2012 2:55 pm

Litz wrote:Друг факт е че 8 от 10 момичета си нямат идея как да си сложат тампон, но не биха попитали майките си.
Неща като това са сбъркани на толкова много нива, че не знам да вярвам ли или не. Аз знам как се поставя тампон, а нямам никаква причина да го знам всъщност. Най-малкото информацията е точно на две секунди разстояние в интернет.

Ще ми е много интересно да видя някаква представителна извадка по въпроса за сексуалното образование, а не само общи приказки, бтв. Аз също мога да замерям с произволни "факти", впечатления за които съм събирал от личното си обкръжение.

Но ако горното е вярно, вадя бялото знаме, развявам го и изчезвам от темата, щото явно ситуацията си е таковала таковата.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Aug 21, 2012 4:59 pm

Lord wrote:Простотии като горните твърде често се казват от децата с единствената цел да се направят на интересни в клас или в обкръжението си. inb4 учениците сега да вземат да ми обясняват как не, всъщност техните съученици си ги мислят от сърце тия работи, щото са крайно тъпи и прости и наистина, ама наистина са такива, нали.
Ми вярвай ако искаш, има хора от класа които наистина ги вярват тия неща и са ми обяснявали прекалено разпалено за да е само да се правят на интересни, ама нейсе...
@Драгън, говорех за irl по улицата, да видят как примерно се целуват или се държат като двойка.
Lord wrote:
Litz wrote:Друг факт е че 8 от 10 момичета си нямат идея как да си сложат тампон, но не биха попитали майките си.
Неща като това са сбъркани на толкова много нива, че не знам да вярвам ли или не. Аз знам как се поставя тампон, а нямам никаква причина да го знам всъщност. Най-малкото информацията е точно на две секунди разстояние в интернет.

Ще ми е много интересно да видя някаква представителна извадка по въпроса за сексуалното образование, а не само общи приказки, бтв. Аз също мога да замерям с произволни "факти", впечатления за които съм събирал от личното си обкръжение.

Но ако горното е вярно, вадя бялото знаме, развявам го и изчезвам от темата, щото явно ситуацията си е таковала таковата.
Ето още нещо, което показва колко сме назад и как не се говори за това. Силно се съмнявам да има статистики, а би трябвало да има.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Aug 21, 2012 6:10 pm

Lord wrote: Ще ми е много интересно да видя някаква представителна извадка по въпроса за сексуалното образование, а не само общи приказки, бтв. Аз също мога да замерям с произволни "факти", впечатления за които съм събирал от личното си обкръжение.
Напомни ми след 3 дни. Видях наскоро такава статия в пъбмед (статиите там са peer-reviewed), където се коментираше статистически забележимия спад на абортите в мисля Естония след въвеждането на сексуалното образование. Но сега не съм в града си / на компа си и не ми е лесно да изкопам статията.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 21, 2012 6:48 pm

Лорд, и как се слага тампон, начи? :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Aug 21, 2012 7:04 pm

Roland wrote: А това, дето гей-бракът ше доведе нещата до "кръв"...
Aма то не е само гей-бракът.

Какво легитимира хомосексуалистите като социална група?
(Насочващ въпрос: ние – хетеросексуалните – социална група ли сме?)

Много сте двулични, ултралибералите: уж сте против тоталитаризма – ама искате да се месите в личния и семейния живот на хората и да им налагате как да се държат у дома, как да си възпитават децата, а ако нещо не стане по вашата – да ги наказват; уж искате да отхвърлите някакви стереотипи – ама налагате други.

Колкото до налагането на революционни промени в мисленето и кървавият му край – има и пресни примери. Виж една Франция: преди години полицията веднъж подгони две арабчета, обрали магазин. Т. е. – престъпници. Гонела ги е, за да ги задържи за извършено престъпление – а не заради енически произход или религиозни убеждения. Те се скрили в някакъв трансформатор и се опекли. В резултат – две семици в Париж и в други градове на Франция избухнаха безредици, стотици магазини бяха потрошени, хиляди коли – запалени, имаше и човешки жерви. А накрая – стотици осъдени.
Най-лесният начин да генерираш социално напрежение в обществото е да наложиш някаква промяна в него – но да я наложиш едностранно, ултимативно, без обществен дебат и в ущърб на мнозинството. Само че такова напрежение не може да бъде трупано до безкрай – то винаги се отприщва. Щото винаги идва момент, в който онези, в чийто интерес е налагана промяната, се самозабравят. Във Франция още след Шарл де Гол почнаха да ги убеждават какви приятели са мюсюлманите, колко успешно се интегрирали, какъв кеф било всички да живеят заедно... Социални програми имаше, Митеран и Ширак си позволяваха да учат суверенни държави „как се постигало”, всички ни проглушаваха ушите колко бил успешен „френският модел”.
... да ама когато заради две бандитчета чалмите излязоха по улиците, почнаха да трошат и палят наред и даже заплашваха да гонят французите от Париж – видяха за какво става дума. Че не искат равенство, а привилегии. Че не се интегрират, а се възползват. И че няколко десетилетия французите под страх от наказания бяха принудени да се съобразяват с хора, които не желаят да се съобразяват с никого. И Франция поизтрезня – и насмете неинтегрируемите.
Това, което попречи безредиците да прераснат в нещо по-голямо, беше че там режимът за притежаване на оръжие е по-строг от онзи в САЩ. И по улиците оръжие почти нямаше.
В САЩ обаче всеки гражданин има това право. И там ще итрезнеят. Но първо ще повърнат кръв. Все някога гей-движенията ще си позволят някоя мега гавра. Те вече започнаха да се оливат – което значи, че ще сме живи да го видим. И по улиците ще излязат граждани с оръжие. Не точно по същия сценарий, но то няма как да не стане.

Обикновените гейове не виждат и не усещат това напрежение – просто защото то не е част от техния свят. Те виждат и чуват само онези дреболии, които могат да ги накарат да търсят т. нар. си „права” (а всъщност - привилегии) – някой не неал гей на работа или пък го съкратил... Няма значение на какво основание и по какви причини – щом е гей, значи е дискриминация – аууууууууу, дискриминация! Помощ, зли хомофоби погазват правата ми! Виждат и чуват само плесницата, която някой изнервен родител е зашлевил на засукания обратен, увъртащ се около сина му. Виждат и чуват само вица за педали, който уволнен или неназначен на работа заради хомосексуалст, някъде е разказал. Щото това им внушава, че са мъченици. И им дава им право да съдят и осъдят всекиго за всичко.
Това напрежение е част от света на онези – другите. Които са останали без работа – заради това, че работодателят от страх да не го съдят, е предпочел гей пред тях. Част е от света на родителите, чиито деца са били извращавани. Част е и от света на горния работодател, който за да не го осъдят да плаща немислими обезщетения, е съкратил от работа нормален специалист, за да остане геят – без значение кой какво може и с кого по-добре се работи. Част е от света на всеки пострадал от привилегированото положение на хомосексуалистите. Щото той реално нищо не може да направи в своя защита. Няма законното право да съди никого.
Има обаче законното право да иде до оръжейния магазин и да си купи огнестрелно оръжие. И от тук нататък всичко зависи от интелекта му. Онези, които го използват импулсивно – отиват в затвора по бързата процедура. Повечето обаче просто си го оставят за точния момент. Мислиш ли, че са малко?
Плашели ви... Ами ще ви плашат, зер – всеки тиранин се плаши от въоръжени недоволни хора. Добре ви беше, докато те се страхуваха – ха сега свикнете с мисълта, че престанаха!
Защо според теб тъкмо гей-организациите и техните съмишленици така вият да се ограничи правото за притежаване на оръжие в САЩ? Ами защото техните лидери много добре са наясно какви са те самите, какво всъщност целят и какво ги чака за тая работа. Арабите във Франция нито бяха въоръжени, нито имаха насреща си въоръжен противник. В САЩ обаче ситуацията ще е бая различна.
Hemos pasado!

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Tue Aug 21, 2012 7:41 pm

Amelia wrote:Лорд, и как се слага тампон, начи? :lol:
Мога ли да те попитам, ама честно такова, щом темата за теб е изчерпана, що просто не си останеш извън нея?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 21, 2012 8:04 pm

@Лорд
Защото темата вече се е превърнала в източник на забавление за мен. Отделно, наистина ми стана интересно да видя какво знаеш ти за слагането на тампоните от гледната точка на мъжки индивид, който никога не си е слагал тампон. В смисъл, интересно ми е да видя докъде се простират познанията на различни статистически групи в тоя проблем. Начи, все още имала и няква информационна стойност тая тема, да й се ненадеваш.
Та? Ще споделиш ли тези си знания с нас?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Aug 21, 2012 8:10 pm

Това за тампоните и аз не го знам, честно (дължи се на бедното ми сексуално образУвание). Предполагам, че се... поставят?
Всеки случай ушите ми са бръмнали от "крилати превръзки" - не знам защо, но всеки път, когато седна да закуся, обядвам или вечерям, телевизията кой знае защо точно тогава решава да рекламира "превръзки с крилца" или "Тоалетна хартия Белла: Нежното докосване!" Тъй че 11 г. девойка да не знае за тях - хайде бе.

@ Цайс, спи спокойно: Като член на Взимащия Решения Екип те уверявам, че гледаме на хетеросексуализма като на елемент от първостепенна важност за националната сигурност:
Няма да им позволим да ни нагъзят! :popcorn:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Aug 21, 2012 8:28 pm

Interpreter wrote:
Няма да им позволим да ни нагъзят!
Image
Tъй вярно!

(бтв - освен във Франция, някой сеща ли се за безредици на по-близки места - пак заради натрупано социално напрежение от привилегироването на разни малцинства?)
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 21, 2012 8:38 pm

Интересно как па точно привилегированите малцинства почват тея безредици вместо да седят и да се кефят на епохалния лукс и благоденствие, който привилегиите им донасят. :lol:
Цайсе, споко, не очаквам отговор от теб, щото знам, че в твоя свят логическото мислене е опасно занимание, което трябва да се избягва. Ама ако някой друг може да ме осветли по тоя въпрос, ще се радвам - всеки ден научавам нещо ново и това ме крепи.

Страхът от промяната е страховит!!! Я кажете, колко пушки трябва да има човек, за да живее спокойно в този негостоприемен, пълен с политическа коректност и нагли малцинства с изисквания свят? :lol:

В тоя ред на мисли, злата адженда на хомосексуалните, освен че е зла е и много тъпо замислена. Те дори не очакват от нас да ги носим на гръб и да ги отглеждаме със социални помощи, представяте ли си колко са прости дееба и педалите скапани???
Last edited by Amelia on Tue Aug 21, 2012 8:43 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Tue Aug 21, 2012 8:42 pm

Amelia wrote:@Лорд
Защото темата вече се е превърнала в източник на забавление за мен. Отделно, наистина ми стана интересно да видя какво знаеш ти за слагането на тампоните от гледната точка на мъжки индивид, който никога не си е слагал тампон. В смисъл, интересно ми е да видя докъде се простират познанията на различни статистически групи в тоя проблем. Начи, все още имала и няква информационна стойност тая тема, да й се ненадеваш.
Та? Ще споделиш ли тези си знания с нас?
Ми на мен като на един истински лорд жентълмен ще ми е малко окуърд да го обяснявам това сякаш съм на някакъв изпит, но ще ти направя кефа. Държа да подчертая, че не правя сверки с нета, та ако има някоя глупост, нали, моля за снизхождение, по разбираеми причини не съм правил упражнението никога :D

В зависимост от интезитета на кръвотечението има няколко вида тампони, да речем тънки, средни и дебели. Запасяваш се с пакет, щото трябва да ги сменяш на няколко часа (4, 5, нещо такова). Тампонът се разопакова от края с конеца, за да не се замърсява. Следва поставяне във влагалището, което се осъществява посредством разтварянето на лабиите, насочването на края, срещоположен на този с конеца към тях и примерно качването на единия крак върху тоалетната чиния, за по-голям простор при изпълнение на дейността. Натикваш стабилно, докато не влезе целия. Бях чел някъде, че за девствените момичета има по-къси тампони, за да не засягат химена, ма тва вече не знам със сигурност. Вкарва се под лек наклон, а не абсолютно вертикално. Ако след поставянето има дискомфорт, значи вероятно не е попаднал достатъчно надълбоко и трябва да се се извади и сложи нов (предполагам и едно побутване няма да бъде края на света). Знам и за тампони, които се поставят с нещо като тръбичка, която го обгръща (апликатор) и с която го набутваш навътре, а после я изтегляш. Кончето остава да виси навън, като го дръпнеш, вадиш тампона. Ми... това е.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 21, 2012 8:47 pm

Добре се справи, кво. Има разни дребни детайли и митове и легенди, които могат да се засегнат тук, но и така е добре. Бтв, запомни джентълменския си окуърднес и си представи колко по-окуърд ще бъде да обясниш наживо това на дъщеря си или сина си. Ей тва е усещането на средностатистическия родител, когато трябва да говори на тези теми с детето си. Заради което тези теми се избягват и заради което трябва някой, дето не му е окуърд да се занимае с тях.

Откъде си научил това бтв?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Aug 21, 2012 9:06 pm

Amelia wrote:Интересно как па точно привилегированите малцинства почват тея безредици вместо да седят и да се кефят на епохалния лукс и благоденствие, който привилегиите им донасят. :lol:
Цайсе, споко, не очаквам отговор от теб...
A би трябвало.
Не е задължително малцинствата да започват безредиците. Във Франция това бяха арабите - но те даже нямаха чувството, че правят нещо нередно. Дотолкова се бяха разпасали, дотолкова бяха свикнали винаги да им се угажда и да става на тяхната, че като онези две бандитчета станаха на чеверме, докато се криеха от полицията - се почувствали едва ли не нападнати от държавата, дискриминирани, унижени и пр. И почнали да трошат и палят, за да си защитят правата. Дотам се бяха се бяха самозабравили.
У нас обаче не циганите почнаха безредиците в Катуница. Но то пак беше, защото един цигански бос се беше самозабравил. И той, и цялото му малцинство си живуркаха с усещането за недосегаеми.
Но и тук нямаше оръжие - режимът му е по-строг и от този във Франция.
Търпение - така е с всички привилегировани малцинства. Винаги идва моментът, в който се самозабравят и си позволяват някоя изключителна гадост. Което отприщва натрупаното социално напрежение.
Hemos pasado!

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Tue Aug 21, 2012 9:09 pm

Аз изпитвам окуърднес от това, че описвам действието в интернет форуми на непознати, но не мога да си представя да се чувствам така с детето си, когато и ако нуждата настъпи.

Иначе го научих от интернет от любопитство. Някак не ми дава мира това да не бъда запознат поне базово с нещо, което е важна част от ежедневието на жените около мен. Ако имах някаква реална нужда да го знам, бих могъл да питам и приятелката си, примерно, че и майка си и не виждам абсолютно нищо срамно в това.

Освен това, съм убеден, че за тия тампони все някъде по опаковката трябва да има упътване. В днешно време достъпът до информация е абсолютно неограничен и стига да имаш малко съобразителност, за да избягваш ненадеждните източници, не виждам какъв е проблемът. Преди време, примерно, аз разбрах, че ми се налага кратка оперативна интервенция на малкия приятел след бърза справка с интернет. Оттам справка за пътеката за осъществяване на процедурата, един кратък разговор с майка, за да я информирам и готово. Не са философии това. Стига семейството ти да ти осигурява поне елементарна среда за нормално съществуване. Сексуално образование им трябва най-вече на ромите, ама то там проблемът е неспасяем, но дори да беше, надали точно преподаването в училище щеше да им подобри сексуалната култура, по-скоро някаква промяна в социалната среда...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 21, 2012 9:25 pm

Btw, има си проблеми с "малките приятели", свършващи с леки оперативни намеси, които могат да се избегнат ако родителите на момчето знаят кво да го правят от малко. Не знам дали твоят конкретно е от тях, но малко повече знание по тоя въпрос няма да навреди никому. Иначе интернет е много могъщ, няма две мнения по въпроса, но нито всяко българско семейство има достъп до него, нито пък е толкова лесно да отсееш глупостите от неглупостите, особено ако си малък и още не знаеш кой знае кво за околния свят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] and 76 guests