За и против сексуалното образование в училище

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

За и против сексуалното образование в училище

За
25
69%
Против
4
11%
Все ми е едно
7
19%
 
Total votes: 36

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Aug 22, 2012 9:06 am

Trip wrote:Валери, дай ми определение за парадиране. Не дефиниция, функционално определение. Примерно, ако Симеон хване приятеля си за ръка и спре в някакъв момент на Витошка (просто така се е случило, че е на Витошка) да го погали и целуне, това какво е?
Трип, мога да се ангажирам само с лично функционално определение. Посочения от теб пример би ме впечатлил точно толкова, колкото ако видя момиче и момиче да се целунат, или момиче и момче. Кресливите кичозни "прайдове", примерно, са ми неприятни. Задникът на Азис на таблоид, при това на площада с паметника на Левски, ме отвращава.
Нечии женствени жестове и походка ме оставят неутрален - при това те сами по себе си не са индикация за нищо. Но да, съгласен съм с теб - зависи от човека това. Аз например като студент съм бил глобяван за "неприлично поведение на публично място" затова, че се целувахме малко по-интимно на Централна гара с гаджето от Словакия, с която нямаше да се видим повече.
По тази причина по онова време, към което не храня особена носталгия, хората все едно с каква ориентация бяха по-дискретни в публичното си поведение, някакси.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Aug 22, 2012 9:08 am

Ти беше ли на прайда тази година? Снимки видя ли? Креслив? Кичозен?
Също тъй, мислех, че говорим за евентуалното обществено отношение към горния жест между Симеон и приятеля му, не за твоето. Или не се наемаш да екстраполираш?

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Aug 22, 2012 9:19 am

Trip wrote:Ти беше ли на прайда тази година? Снимки видя ли? Креслив? Кичозен?
Също тъй, мислех, че говорим за евентуалното обществено отношение към горния жест между Симеон и приятеля му, не за твоето. Или не се наемаш да екстраполираш?
Ерр... Не бях, щото не съм нито бръсната тиква, нито "веселяк" :) Учудващо, но имам по-интересни занимания. "Прайдовете" ми стоят ненужно и са ми такива по дефолт - стереотип гонаречи, все едно.
Екстраполирането не ми е свойствено (виж ми подписа). Както казах, според мен е от човек до човек.
Но... знаеш ли, ако хората проявяват нежност един към друг искрено, някак си личи (за мен). Когато го правят просто за да провокират "задръстените и консервативни селяндури" наоколо - също.
За мен също тази тема приключи, понеже твърде се отдалечи от първоначалната посока.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 22, 2012 6:11 pm

Естествено, че когато всеки е трябвало да се крие и само най-близките му евентуално са знаели за ориентацията му, никой не е имал проблем. Въпросът е, че истинският, нормален човешки живот с достойнство и самоуважение се живее МЕЖДУ криенето и парадирането, не в коя да е от двете категории...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests