За и против сексуалното образование в училище

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

За и против сексуалното образование в училище

За
25
69%
Против
4
11%
Все ми е едно
7
19%
 
Total votes: 36

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Mon Aug 20, 2012 11:37 am

После не ни трябвало сексуално образование... :lol: Амикае, няма такива случаи, повярвай ми. Сексуалната ти ориентация не се обръща всеки път, когато се травмиращ от нещо.. Каквата и да е причината, става дума за hard wiring, а това не подлежи на промяна.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 20, 2012 3:59 pm

Amikae wrote:Хм. Това гейството не беше ли на генетична основа? Имам предвид баш истинското такова. Не мога да си представя как точно е обратимо. Обратимо ще е, ако си имал някакъв травмиращ случай с жена, след което си започнал да спиш с мъже. За такива случаи съм чувал. Това да кажем, че е обратимо...
Няма такива случаи, тва са митове и легенди, коренящи се основно в разните "психолози", които обясняват как ако се кефиш на собствения си пол, то е само щото чичо ти те е пипал като малък. Както биде вече казано от хора с някакви познания по темата, никой не знае колко е генетично, колко е от среда, но десетилетия АКТИВНИ опити и изследвания са доказали, че да, не е обратимо. Обратими са неща, които можеш да проследиш до генезиса им.

А на Цайса естествено, че такива ще са му източниците. Той, ако си спомням правилно, не знаеше и английски, та няма откъде другаде да му е информацията. Земи тия руски сайтове, тва държавата, в която Москва забрани гей-прайдовете за следващите сто години и големите градове криминализираха говоренето на тая тема, щото било "неморално". Ако беше погледнал моя линк, щеше да знае, че ми цитира точно човека, дето се отрече тая година и публично се извини на целокупното човечество, че е бил в грешка. :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 6:49 pm

Темата е за сексуалното образование в училище.
Казах какво мисля: трябва да го има, но само като допълнение на сексуалното възпитание в семейството – с цел социализация. А иначе то не може да замени възпитанието в семейството. Камо ли да се пребори с него – в случай, че му противоречи.
Но въпроса се завъртя около хомосексуализма – как трябвало да бъдат учени децата.
Отговор: както решат родителите.
Ама на някого не му харесвало, виждаш ли, как аз възпитавам своите... Сори, ама няма думата. Да си направи деца и да си ги възпитава както си ще. Аз няма да му се бъркам – обещавам! Ама, не – той искал аз да възпитавам своите, както на него му уйдисва. Е, ама за такова нещо не само аз, но и всеки родител ще ви се изсмее, при това – с пълно основание.
После скимтите срещу някакъв си „тоталитаризъм”... Че какво по-тоталитарно от това от това да се бъркаш в семействата на хората? Не Амелия, не Симеон, не „Джемини” и не ЛГБТ носят отговорност за децата – носят я техните родители. И затова тъкмо те ги възпитават. Но не както Амелия, Симеон и пр. се надяват – а посредством някои неща, които ни Амелия, ни Симеон, ни „Джемини”, ни ЛГБТ могат да им преложат – обич и внимание.
Hemos pasado!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 20, 2012 7:15 pm

Zeiss_optik wrote:Отговор: както решат родителите.
Ама на някого не му харесвало, виждаш ли, как аз възпитавам своите... Сори, ама няма думата. Да си направи деца и да си ги възпитава както си ще. Аз няма да му се бъркам – обещавам! Ама, не – той искал аз да възпитавам своите, както на него му уйдисва. Е, ама за такова нещо не само аз, но и всеки родител ще ви се изсмее, при това – с пълно основание.
Ми не, бъркаш - както ти уйдисва в определени граници. Нямаш право да го увреждаш и на 18-тата си година трябва да е достатъчно адекватен че да се бори сам в живота и да се оправя.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 20, 2012 7:16 pm

Тц, тц, много строг и решителен изведнъж стана. За чий ни баламосваш страници наред, при положение, че излиза, че си си казал мнението още с първия пост, м?
Да беше спрял тогава - или реши да се върнеш в началото и да му удариш точката, като видя, че нито един от номерата ти не минава? Ако нямаш какво да добавиш, аз лично ще се радвам участието ти в темата да спре дотук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 20, 2012 7:20 pm

Тя тая тема и без това се изчерпа много отдавна.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Aug 20, 2012 7:26 pm

Каза демократката Амелия :)
Драгъне, а кой точно решава как да си възпитавам детето си, вместо мен? Не, наистина започвам нещо да не ви разбирам вече.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 7:33 pm

Trip wrote:Тц, тц, много строг и решителен изведнъж стана. За чий ни баламосваш страници наред, при положение, че излиза, че си си казал мнението още с първия пост, м?
AЗ ли? Аз ли намесих гейовете? Образование-възпитание-гейовете... семейство-училище-гейовете... дъра-бъра-гейовете...
Hemos pasado!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 20, 2012 7:35 pm

Oх, да не се разстрои, че взе да викаш с капса?
Не, гейовете ги намеси Преводача с първия си пост, а темата се определя от него, един вид, та...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 20, 2012 7:36 pm

Zeiss_optik, имам само един въпрос.
Не говоря за теб, конкретно, а за нещо друго.
Какво ще попречи на някого с пушка да ме гръмне мен, дето съм напълно хетеро, защото заради дългата ми до кръста коса е решил, че съм един от "педалите", с омраза към които е израснал? Случвало ми се е дечица директно да ме питат обратен ли съм - точно с тази дума, бтв - само заради това.

Човек, мразещ някаква прослойка хора - независимо по какъв признак - просто НЕ МОЖЕ да научи децата си на адекватно отношение към тази прослойка хора. Затова и образованието трябва да се вкарва отвън. Трябва ли едно дете задължително да наследи хомофобията или расизма, или някое друго подобно качество, от родителите си? Не трябва ли само да си направи изводите? И как ще ги направи, ако му се дава само една гледна точка - тази на предубедения родител?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Aug 20, 2012 7:45 pm

Бе вие не разбрахте ли най-сетне, че ултимативна цел на Цайса в живота е синовете му да са негови клонинги с индуциран от него начин на мислене, а не собствен. Той има право на това, щото той си ги е правил и може да се разпорежда с тях както той реши. Ако примерно се окаже, че Цайса е креационист, той има правото в домашни условия да опита да неутрализира еволюционистичните натрапвания от часовете по биология. Всичко това с много обич и внимание. :lol:

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 7:51 pm

Тайгъре, аз не мразя гейовете. Аз не вярвам на техните организации.
Силвъре, всеки родител индуцира някакъв начин на мислене и ценностна система у детето си. Иначе то просто няма откъде другаде да получи база за собствените си.
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 20, 2012 7:57 pm

Не твърдя, че ги мразиш.
Знам за сина ти и пушката, но - горе-долу - само каквото съм прочел в този форум. Това не ми е достатъчно да съдя, затова и не го правя - просто го използвах като основа.

Познавам диви хомофоби, които биха отгледали децата си в истинска, дива и ирационална омраза, без дори да им дадат възможност да разберат какво мразят. Не трябва ли поне тази възможност да им се даде?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Re: За и против сексуалното образование в училище

Post by Interpreter » Mon Aug 20, 2012 8:03 pm

Аз я провокирах, да. Защото "посочванията" на злощастното КЗД силно ме притесниха.
Доколкото смътно ми е известно, съществуват поне стотина други прояви на сексуална ориентация и поведение, освен единствено известната на Преводача мисионерска поза с чаршаф с дупка между краката на лицето от женски пол. Е, всички тях ли да обясняваме на 7-12 годишните? Какво става, по дяволите?

"Деца, в човек живеят сто човека,
докато той сдобие свойто аз.
Пътеката е същата пътека.
Вий бързате, но става то полека.
И се дължи на не един контраст.
Най-важно е обаче
през всички детски сфери
да минете с таланта
на приказния маг.
Човек се мъчи, търси
доброто да намери,
и в себе си намира... какво?
Детето пак. Детето пак..."
- В. Петров.

Някакви такива неща трябва да се учат в началното у-ще по мое скромно мнение. Другото си идва по-късно.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 20, 2012 8:08 pm

Не е наложително да им показваме пълната картинка, Валери. Не. Обаче. Много е наложително да не им показваме погрешната картинка. Конкретно в случая нямам предвид морално погрешна или нещо такова. Говоря за елементарна фактология и информационна стойност на това, което се казва на тия деца.

Едит: И да, щом деца под 13-годишна възраст използват думи като педераст, гей и т.н. - а те ОПРЕДЕЛЕНО го правят, - трябва везните някак да бъдат изравнени. Предвид, че родителите май-май не го правят, остава да го прави училището. (В което детето прекарва горе-долу толкова време, колкото с родителите си, ако са двама и ако двамата работят.)

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 31 guests