За и против сексуалното образование в училище

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

За и против сексуалното образование в училище

За
25
69%
Против
4
11%
Все ми е едно
7
19%
 
Total votes: 36

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 2:34 pm

Вероятно, но мен ме интересуват в случая не мотивите за протеста, а приведените примери и факти.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Aug 19, 2012 2:43 pm

Искам да ми разясниш коментара си към мен. В прав текст. Греша ли да смятам, че на тоя форум няма други с позицията на Цайса? Греша ли в оценката си, че мненията му звучат, сякаш иска да ни надъхва да му се скандализираме?

А това с жените, дето те псуват, че им държиш вратата отворена, не беше ли виц. Щото съм го чувал 5 пъти поне в различен контекст и все така, анекдотно. Сори, аз анекдотите не ги наричам факти и от мухата не правя слонове, но това е, може би щото гледам да мисля, преди да реагирам.

A, окей. Сега прочетох цитираното от теб изречение в контекст. Извънредно слабо изказване на човек, напълно незапознат със социалните движения, за които говори. Да не говорим, че "случката" е от 83-та година, когато феминизмът е в така наречената си първа вълна, в която са изобилствали заблудени девойки, смятащи, че феминизъм е да не се бръснеш под мишниците.

Айде, като е бахму писателя и дисидента, да демонстрира барем, че познава това, за което говори, преди да му дава оценки, баси. И въобще, доста долнопробно плашене на гарги е цялата статия, съжалявам. Нека има каквато репутация си иска, но това не го оправдава от неподготвени изказвания.

Едит: Чета още и се дивя. Страховито в невежието си и насаждането на страх изказване.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 19, 2012 5:50 pm

Покъртително четиво! Опитите с бебета в Бъркли, копеле!!! :lol:

Сигурно е ужасно да живееш в световете на цайса и тоя пич. Толкова много заплахи отвсякъде. От тея зли малцинствени групи... Жените са зла малцинствена група, винаги съм го казвала. :lol:

Между другото, преди 30-тина години феминизмът наистина е бил доста модерен и истеричен. Моят шеф ни е разправял как в унито в Калгари мъжката част на населението е обядвала със сведени очи, за да не вземе да ги обвини някоя девойка в сексуален тормоз. Той и досега не си позволява никакъв тактилен контакт с нас - като иска да ме потупа по рамото, като седим на масата и си говорим някви глупости, прави жеста на потупването, но спира на около сантиметър от рамото ми нали. :lol: Но според него нещата сега са съвсем различни, истерията е преминала и жените просто си заемат по естествен път мястото в обществото. А за сексуален тормоз можеш да осъдиш и жена, случвало се е вече. :lol:

Бтв в Канада и мъже, и жени отварят вратата на друг човек, независимо от пола - просто са приветливи хората. И никой никого не нарича шовинистично прасе.

@Силвър
:)
Нека позная, Цимер не успява да налучка въпросните тоналности и хармонии, а? :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 7:16 pm

Amelia wrote:Сигурно е ужасно да живееш в световете на цайса и тоя пич.
Уверявам те, че грешиш. Светът ми е обширен и доста интересен. Освен това е гъсто населен със съидейници от много страни.
Hemos pasado!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Aug 19, 2012 7:23 pm

Това на Амелия беше шега, Цайс.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 8:05 pm

Трип, знаеш ли - някога в казармата имах един старшина, за когото никой от войниците не можеше да определи кога е пиян и кога не е. Можеха го само отколешните му колеги. Та и аз съм така по отношение на шегите на Амелия.

Колкото до отношението на европейската култура към американската - то нито е сакрално, нито е "псевдо". Нито пък е нещо ново: вж. Стефан Цвайг - "Светът от вчера. Спомените на европееца".
Hemos pasado!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 8:06 pm

Amelia wrote: Бтв в Канада и мъже, и жени отварят вратата на друг човек, независимо от пола - просто са приветливи хората. И никой никого не нарича шовинистично прасе.
Това, че след 30 г. политкоректност са се научили да си отварят взаимно вратата, може само да радва :lol:
Наскоро превеждах една книга, на доста популярен автор при това, където всичко беше на "женска персона" и "мъжка персона". Мъж и жена няма за цяр, а ако са двама - "двете персони". Female person - бахти колко по-коректно звучи от woman :dunno:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Aug 19, 2012 8:11 pm

Цайс, не ти се получава, сори.

Валери, коя книга това? :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 19, 2012 8:17 pm

Идиотските примери винаги са най-ярки и най-лесни за даване. Това не значи, че са показателни за каквото и да е. Това с тригодишния си опит в Щатите, както сред млади хора, така и сред по-възрастни, го казвам.

Цайсе, естествено, крайно десните индивиди, които трябва да виждат конспирации, за да могат да мразят малцинства, са навсякъде, много ясно, че ще имаш съмишленици. А аз само не разбрах, твоята позиция за гейовете съвпада ли с тая на Буковски? Виждаш ли я злата конспирация за репресия на "нормалните"? Примери някакви от твоето ежедневие? Щото аз искам да те уверя, че желанието ми да те репресирам определено не се корени в това, че си "нормален" :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 19, 2012 8:24 pm

@Валери
Не казват person, щото е сексистко. Казват persun. Освен това не се казва woman, а womon и вместо women се ползва womyn. Да политически-коректните приказки съм ги чела и аз. Много са яки.
http://en.wikipedia.org/wiki/Politicall ... me_Stories
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 8:41 pm

Roland wrote: Цайсе, естествено, крайно десните индивиди, които трябва да виждат конспирации, за да могат да мразят малцинства,
Ти май много бързо забрави, че съм ЖЕНЕН за жена от друга нация, друга религия и друга раса - или просто това не ти се връзва с твърдението, че мразя малцинствата? :D
Roland wrote:Виждаш ли я злата конспирация за репресия на "нормалните"?
По отношение на онова, което неосведомените наричат "конспирация", бая отдавна препоръчах някаква литература. Някой чете ли я? Тя не е точно по темата за т. нар. "малцинства", но доколкото си спомням - някой беше одобрил автора. Мисля, че беше Трип.
Hemos pasado!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 8:46 pm

Trip wrote:Валери, коя книга това? :lol:
Ще се изненадаш. Warbreaker :?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Aug 19, 2012 8:54 pm

Цайс: одобрил съм книга, която не е по темата? Хм. Информативно.

Валери, верно ли бе?!

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 8:57 pm

Просто не обичам термина "конспирация". :)
Hemos pasado!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 9:08 pm

Trip wrote:Валери, верно ли бе?!
Мхм. Чувствам, че "политкоректността" яко ги е натопорчила. Впрочем, аз от няколко години забелязвам при тест, как Винворда при спел/грамар чек ме съветва да заменям "жена" с "женска личност" и пр. Но все си мислех, че се отнася за служебни текстове. То явно започва да работи и при редакция на литературен текст. Очаквам да го виждам все по-често. Все едно, в превода ми са мъж и жена :)
Та с две думи, приказките на руските дисиденти не са съвсем празни :wink:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests