Бог Македон е трил камък и дърво, па е създал македонеца!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Aug 08, 2012 6:22 pm

Словесният пинг-понг между македониста Тодор Петров и нашия Божо Димитров става все по-забавен :)
http://dnes.dir.bg/news/makedonia-bulga ... 2FQ_uKDq84#_=_

http://www.focus-news.net/?id=n1684193
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Wed Aug 08, 2012 8:19 pm

Тия двамата са създадени един за друг просто... :roll:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 08, 2012 8:31 pm

Дъ поунидж! :lol:
Обичам да чета за македонските изстъпления. Навремето си говорех с едно македонче по ИРЦ - то настоя да си приказваме на английски, за да се разберем по-добре... Та, един ден ми обясняваше, че мрази турците, щото, дали съм знаела аз, че Македония е била 5 века под турско робство? :lol: :lol: :lol:
Абе, кво им правят на тея хора там???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Wed Aug 08, 2012 11:22 pm

Amelia wrote: Абе, кво им правят на тея хора там???
1984.

Винаги помага . :mrgreen:

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 09, 2012 1:19 am

Amelia wrote: Абе, кво им правят на тея хора там???
Техните аналози на Божо Димитров и Пешо Добрев пишат учебниците...Тъжна, семпла и много балканска история.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 09, 2012 1:49 am

True dat. Госпожата ми по история като била на екскурзия там се поинтересувала да види техен учебник по история и отишла в книжарница, където й казали че учебниците не се продават, а се дават направо от министерството в училищата.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Aug 09, 2012 2:11 am

А не трябва ли нещо да се направи по този въпрос? Тук тихомълком се промиват мозъци, деба, брутално е. Дори да не бяхме ние потърпевши, която и държава да беше, случващото се трябва да спре.

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 09, 2012 2:18 am

Не бих се учудил, честно казано. Македония е доста нормална държава, всъщност, народът, който я населява, е много приветлив и, като цяло, му се повръща от целия този неадекватен национализъм, но мерките, които се прилагат на правителствено ниво с цел укрепване на уязвимата им национална идентичност, са абсолютно тоталитарни. Гадното е, че ние не помагаме много с толерирането на псевдонаучни клоуни като г-н Димитров...

Едит: Амикае, ние не трябва да се месим в цирка, не и когато единственото, което можем да предложим, са неадекватностите на Божо.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Aug 09, 2012 2:46 am

Напротив, държавата ни тряба да заеме някаква позиция, вместо само да сумтим. Македония е малка, бедна и изтръпнала държавица, дори сравнена с нашата мизерия. По-голямата част от населението е българско, но последните 20 години вместо България да се грижи и помага на тези българи, дебилните ни управници оставиха да се вихри това промиване на мозъци, с което си закопахме стабилно претенциите за тази територия от балканския полуостров.

Чини ми се, че някой е сипал много пари всичко това да се случи. Гърците сега имат някакви претении. Нещата много ми насмърдяват. За мен няма съмнение, че държавата Македония ще изчезне от картата на Европа рано или късно, кой обаче ще я прилапа се пита... Отговорът щеше да е ужасно лесен, ако населението си беше запазило българската идентичност. Сега обаче в простите им тикви те са по-близко до гърците, отколкото до нас. Бля. :vomit:

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 09, 2012 2:52 am

Само дето те не са българи. Не ме карай да обяснявам защо, моля ти се. Мога, ма не мисля, че е нужно.

За гърците - мразят ги повече, отколкото нас.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Aug 09, 2012 2:58 am

Общо взето разделянето е станало безвъзвратно още по времето на Тито. Единственият сценарий, при който много македонци биха се обявили (но не непременно почувствали) за българи, е ако дръпнем наистина много икономически. Не че не смятам, че исторически и етнически сме един народ (което, парадоксално, твърди и македонският кукавелник), но вече твърде много ни дели...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 09, 2012 3:20 am

Морвен, номерът е там, че националната идентичност в диахронен аспект е толкова ново явление, че да говорим за него в някви абсолютни категории (македонците са българи/българите са македонци) е безсмислено.
В историко-политически план Вардарска Македония почти никога не се е озовавала в границите на Дунавска България.
В лингвистически план - лингвистиката няма критерий за разлика между диалект и език. Ако трябва да сме конкретни, използва се терминът "идиом" за "комбинация от вербални изразни средства, носещи стопроцентова информация за възприемащия ги". Грубо казано, езикът е диалект с книжовна норма. Което означава, че от гледна точка на езиковата наука македонският не е български. Има и един допълнителен момент - южнославянските езици образуват непрекъснат континуум, не само няма граница между български и македонски, ами няма такава и между български и сръбски (торлашките говори).


P.S. И да, Божо Димитров очевидно не е наясно с тия работи, затва смятам, че е ужасно вреден :twisted:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 09, 2012 3:49 am

Snusmumrik, обясни що не са българи за тея дето са зле с историята като мен. Оная древна Македония, дето е пръкнала Александър и Филип Македонски доколкото си спомням е имала друга кръв, друга култура и друг език. Тея са си кат нас. Аз бтв се чудя ние българи ли сме изобщо? Не сме ли сичкото сволоч на тея Балкани някви потомци на няклви траки и илири там?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Aug 09, 2012 4:05 am

Много е просто. Не са българи, защото не се смятат за българи.

А ние сме българи, защото се смятаме за българи и живеем(и имаме гражданство) в България. А това кой каква кръв имал е без значение.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 09, 2012 4:21 am

Амелия:
Общо взето, историята е следната - източните Балкани имат много плътно земеделско население още от ранния неолит. В късния такъв идват индоевропейците, на две групи - едната се състои от предците на древните траки и даки(сатем-група, ще ти обясня кво е тва ако искаш, ся ме мързи, но това е основният признак за разделение на въпросния хипотетичен народ в ебем ти древната епоха), другата е предците на древните гърци и илирийци (и евентуално днешните албанци, ма те са странни и не е много сигурно), кентум-група. Живеят си пичовете, ебат се, сеят пшеница, ловят глигани и т.н. Историята се случва някъде странично от тях, Елада, Рим, туй-онуй. В първите векове на християнската епоха сите траки и даки вече не са траки и даки, а същи римляни, или, както нашите преки славянски предци са наричали романоезичните, "власи". Накрая (4-6 век след Христа) Римската Империя дава мажорен фейл в двете си части, западната я ядат германите, на източната се падат славяните. Въпросните славяни (които не са нито поголовно руси, нито миролюбиви, заеби кво сме учили при комунизма) нагъзват местното население на юг от Дунав, и крайният резултат сме ние. На север от Дунав местното население нагъзва славяните, и резултатът са румънците. Биологически южните славяни са потомци основно на местното население, културно - много по-близко до поляците, отколкото до гърците.

Прабългарите, между другото, нямат никакво отношение към етногенезиса на съвременния български народ.


Защо македонците не са българи - виж предния пост. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests