Стилове на изразяване и админски произвол

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Fri Jun 15, 2012 5:41 pm

Трип, от два дни ти чета постовете по късия диагонал и току-що ми хрумна причината за това. Подпис от два параграфа и пост от половин ред не предполагат дълбока мисъл. Въобще, подпис от два параграфа дразни, независимо от поста.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 6:02 pm

Как така не предполагат дълбока мисъл?
Едит: Също тъй знаеш къде е бутонът за лични съобщения, предполагам?
А той горният ми пост няма два реда, не знам по какъв диагонал може въобще да го кара човек :mrgreen:
Last edited by Trip on Fri Jun 15, 2012 6:08 pm, edited 3 times in total.

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Fri Jun 15, 2012 6:27 pm

Trip wrote:Как така не предполагат дълбока мисъл?
Едит: Също тъй знаеш къде е бутонът за лични съобщения, предполагам?
А той горният ми пост няма два реда, не знам по какъв диагонал може въобще да го кара човек :mrgreen:
Подписът във форум служи предимно или за автореклама (връзка към блог и т.н.), или за натрупване на статус в йерархията, която съществува във всяко общество. Т.е., ако съществува, вероятно е важен за собственика си и е нормално собственикът му да му обърне внимание.

Когато подписът има прекалено ниска плътност*, може да се предположи, че собственикът му също има ниска плътност. И тъй като имам наблюдения, че ти нямаш такава, се получава несъответствие.

Личните съобщения са лични. Не те каня на кафе, а обсъждам интересна за мен тема, в която могат да се включат и други хора.

*Дефинирам плътност като маса върху обем. Т.е., количество интересна, полезна или приятна информация върху брой срички.

Подписът има много ниска плътност, защото прави стандартната псевдо-интелектуална грешка да заменя полезна маса с чуждици, завъртян текст и ръкомахане, които звучат високопарно без да казват много.

За да свържа целия този офтопик с темата ще кажа, че мнението ми за свързаната статия се покрива с това на Драгон. Проблемът й е същият, като на твоя подпис.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 6:28 pm

Брех, че авторитетно :)

Едит: Чакай, да не е един ред само. Нали каза, че си бос в литературните въпроси. Откъде тежкарията?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 15, 2012 6:34 pm

Знам, мен направо ме избута крачка назад.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 15, 2012 6:35 pm

Емо - дай направо да те прекръстим на Флорънс Крей и да ни оставиш нас обикновенните Бъртрамци и Джийвсовци на мира, с това как четем философия :)

Ние обичаме да четем прости стегнати неща, правим разлика между информация и носителя и когато трябва да прочетем 3000 думи вместо 300 се чувстваме натоварени, а не благословени.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 15, 2012 6:37 pm

От друга страна той е прав, че точно по тая тема с 300 думи не можеш да кажеш нищо ценно за съжаление.

That said, не съм чел статията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 15, 2012 6:42 pm

Пробвай да я прочетеш и ще разбереш какво имаме предвид. :wink:


Делюзията бог (която бе спомената в статията) е доста обемна книга, която обсъжда важни идеи, но Докинс поднася тезите си приятно и достъпно, без да словоблудства и шикалкави.
Той го умее, де - получил е награда за популяризиране на наука.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 6:43 pm

The Dragon wrote:Емо - дай направо да те прекръстим на Флорънс Крей и да ни оставиш нас обикновенните Бъртрамци и Джийвсовци на мира, с това как четем философия :)

Ние обичаме да четем прости стегнати неща, правим разлика между информация и носителя и когато трябва да прочетем 3000 думи вместо 300 се чувстваме натоварени, а не благословени.
Кои ние - ваща банда срещу наща банда ли сме сега?
Поклон пред преценката ти, че горната статия можела да бъде 300 думи, а не 600 или 1000. Сигурен съм, че процесът ти на елиминация на "излишъка" е дефинитивно, да не кажа, ултимативно, правилен. Въобще, съзнавате ли (кои? ваща банда естествено, БЕЗ ИЦО!) колко звучите като наместници на Краля-Бог в момента с тая вашата авторитарност?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 15, 2012 6:44 pm

Да илюстрирам

(∑ (n=0 to ∞) cosh(q)√(1 - tanh²(q) )/2^n)(ln(lim(z → ∞) ((((X|^T) ֿ¹ + (X| ֿ¹ )^T)! ) + 1/z)^z) + sin² (x) + cos² (x) ) = 4

е абсолютно същото като

2+2 = 4


Едва ли бихте нарекли някой които използва първия израз в сериозен разговор по-добър математик.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jun 15, 2012 6:44 pm

Докинс сигурно и сам не си вярва на всичко което е написал но понеже е убит от живота си избива комплекса - елементарна психология.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 6:45 pm

Дани:

оф, омфг, ти сериозно ли приравни думите на математически символи в момента?

Ицо:

продължаваш с епитетите, ще те пратя в тяхната банда!

Едит: А човекът всъщност търси middle ground през цялото време и през цялото време говори за Бог в кавички. Дори не разбирам къде е проблемът с това.
Last edited by Trip on Fri Jun 15, 2012 6:47 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 15, 2012 6:46 pm

Trip wrote: Въобще, съзнавате ли (кои? ваща банда естествено, БЕЗ ИЦО!) колко звучите като наместници на Краля-Бог в момента с тая вашата авторитарност?
Как така без Ицо?!

Аз не съм ли достоен да се метна във въргала? :<

И не сме авторитарни, Емо, но Феанор е донейде прав със съпоставката между подписа ти и статията. И аз си помислих, че има логика да харесаш тоя тип... ъъъ... езиково оформление. :P


Едит: пращай ме, де! :twisted:
А епитетите са по адрес на автора на статията, не към теб, така че споко, лафим си. :) :) :)


Едит 2: Проблемът е, че човекът се изразява излишно обемно и претрупано. Някои от нас предпочитат смисленото излагане на теза пред стилистичните финтифлюшки (или ръкомахания, както каза Феанор). Аналогията на Даниел е доста подходяща. :mrgreen:
Last edited by passer-by on Fri Jun 15, 2012 6:50 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 6:50 pm

Тоя тип езиково оформление за мен е дълбоко смислоносещ в почти всяка своя дума, щото съм наясно с контекста.

И ме дращи, когато хората авторитарничат, когато не са наясно с контекста. В случая с подписа историята на мненията относно литературната критика като цяло и рецензенството в частност, а в случая със статията е ролята на литературата като нещо, което гледа в дълбочина на религиозността като феномен,който си струва да бъде проучен, а не отречен или прегърнат. Не на религията, а на религиозността.

Едит за втория ти едит: Я дай пример. Макар че знам горе-долу как ще протече дискусията след това (ако може би не и от твоя страна): "Ся си вадиш интерпретации от гъза, дееба и хуманитарите." Seen it a million times, unfortunately :(
Last edited by Trip on Fri Jun 15, 2012 6:55 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 15, 2012 6:50 pm

Да, тва с математическото сравнение беше яко ритардед верно.

Ся, друг е въпросът, че всяка идея може да се поднесе стегнато или развлачено и разфокусирано, НО коефициентът "стегнатост" не е константа, а зависи от тематиката и сложността на аргумента.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests