Земетресението

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 24, 2012 10:28 am

Lord wrote:Живея в къща в Банкя. Разтресе доста силно и ме извади от дълбок сън - бях поуплашен докато не ми казаха, че е земетресение. Тогава всъщност се успокоих, защото разбрах какво става. Оттам нататък, ако по някакъв начин действията ми трябваше да отговарят на нивото ми на хладнокръвие в моментите след първия трус, вероятно щях да отида да си наредя падналите от библиотеката предмети и да пооправя бъркотията, която настана на бюрото.

Както и липсата на страх и чувството за неуязвимост пред опасността от автомобилна катастрофа карат хората да не слагат предпазните си колани по време на шофиране.

Та в такива моменти услужливо се подава разумът, който ще закопчае колана ти въпреки досадата или ще те накара набързичко да се облечеш, да си вземеш телефона и лаптопа и да излезеш от сградата. Няма значение, че шансът се срине е много по-малък от този да не се и ти си се разкарвал напразно.

Те и катастрофите обикновено стават веднъж в живота.

:mrgreen: и Киллуа даде точно примера с колана и катастрофите. Добре, съгласен съм, че better safe than sorry и че нямам достатъчно информирано познание, за да мога да оценя правилно дали земетресението е силно, колко ще продължи и т.н., за да взема рационална оценка дали трябва да се излиза, или не. Може би съм се събудил късно и не съм видял земята да се люлее, а само няколко етажерки, коетопросто някак си нямаше как да предизвика страх у мен и затова такава ми беше реакцията. Все пак изглежда като Мунлайт да знаеше най-добре какво говори, особено след като челникът и фенерът са били приготвени по друг повод :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu May 24, 2012 10:29 am

Имаше, но беше много слабо и продължи около 2 секунди. С един приятел поливахме титлата на Лудогорец и към 01:00 го усетихме, но нямаше нищо общо с това от ония ден.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu May 24, 2012 12:25 pm

Винаги ги проспивам тези земетресения...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu May 24, 2012 3:06 pm

Събудих се. Приятелката ми стана и нещо взе да се чуди дали да излиза. Аз викам- ебал съм ти и земетресението, искам да се наспя. И заспах.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu May 24, 2012 3:28 pm

Колко е било силно снощното? Аз не съм го усетила, а усетих едно в три следобед (най-краткото въобще, мисля, сигурно беше три секунди, макар и силничко).
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu May 24, 2012 3:41 pm

Вие станахте ходещи сеизмодатчици вече :)
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu May 24, 2012 4:02 pm

Току-що Пенчев ме светна, че съм усетила земетресението, измърморила съм "Господи, пак ли" и после съм се обърнала и съм заспала. Нямам никакъв спомен.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon May 28, 2012 11:20 am

Аз блажено проспах на палатка последните четири дни, и макар че усетих едното земетресение, се подхилих с репликата "е те тука няма какво да падне върху палатката", обърнах се на другата страна и заспах с кеф :D

БТВ, днеска като дойдох на работа, се установи че 5 компютъра не бачкат. Колегата от съпорта се изказа че било от земетресението, ама то след като оцеляха след най-силния трус, какво ще им стане на машинките от някой по-слаб... :roll:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jul 14, 2012 4:01 pm

Пак имаше земетресение.
Този път гледах филм с опънати върху бюрото крака. Като разтресе и политнах назад, сам не мога да кажа как успях да не падна по гръб.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jul 14, 2012 4:36 pm

Странно, хем гледах как се люшка абажура за 3-4 секунди, а пък не усетих никакво люлеене с тялото си както се бях разложил на дивана...
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jul 14, 2012 6:13 pm

А, доста си тръсна. Било е 4,5.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sat Jul 14, 2012 10:19 pm

Добре съм си с първия етаж и с моята разсеяност - като изключим първите три труса на 22 май през нощта, не съм усетила никое от последващите.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Jul 15, 2012 9:02 am

И това не го усетих... Трябва ми стъклена витрина или 2-3 чаши една до друга. Срамно е вече второ заметресение изпускам! ;/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 15, 2012 9:18 am

Това е било вертикален тръс - нищо общо с опасния хоризонтален.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests