Земетресението

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 22, 2012 1:58 pm

Са ако тресеше десет минути под ред яко, мое би да бях излязъл на вън, ма то аз докато разбера какво стана и спря, ега си.

И НЕ ПРОПУСНА ДА МИ СЧУПИ БУТИЛКАТА С ПЯСЪК МААМУ
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue May 22, 2012 2:00 pm

Абе не си правете шеги с тия работи. Следващият път не се знае какво може да стане и ще хване да се срути някоя сграда. Колко му е след първия трус да излезеш навън да видиш как ще се развият нещата.
Изключвайки шока от внезапното събуждане и незнанието какво точно се случва, май беше по добре, че всичко се случи през нощта, защото тук из центъра на бая от по старите кооперации(сиреч тези от преди втората световна)им изпопадоха комините. Не ми се мисли посред бял ден ако полетят тухли четворки от 20-30 метра височина какво ще се случи.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 22, 2012 2:13 pm

Xellos wrote:Проспах си го като пич. :mrgreen:
И аз, ма аз съм в Плевен. :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue May 22, 2012 2:20 pm

Mindcrime wrote:Не ми се мисли посред бял ден ако полетят тухли четворки от 20-30 метра височина какво ще се случи.
Това ми хрумна и на мен сутринта, като видях тухлите О.о

Иначе, съвсем добре си се чуваше и тътена (повече на бумтящо виене приличаше), за скърцане на стени и мебели да не говорим. Полюлея ми едва не се удари в тавана, че да се разлетят и стъкла. Иначе първо ме събуди котарака, който с плонж ме прескочи, за да се метне директно под бюрото. И тогава започна бумтенето, а после и клатенето. А аз, при все че излитам навън без да мисля и при 2 по Рихтер, този път бях така вцепенена, че си останах седнала и вкопчена в кревата. Като ми мина ступора, реших че ще бягам, само за да стъпя на пода и да се строполя като чувал - те май тогава са били вертикалните трусове. Последва кратък размисъл дали да лазя към вратата, до подскачащата секция... Не беше труден избор. Останах си на мястото :)
А под бюрото, както вече казах, беше заето.

Та... така си подскачахме с котката на всеки трус, та докъм 7. И чак се чудя защо не излязох. Вероятно, защото бях сама и не исках да клеча в дъжда пред блока. И защото всеки път си мислех, че се е свършило и няма да има повече. Тъпо.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 22, 2012 2:21 pm

Надявайте се да строили качествено сградите че в последно време като ми разправя един познат архитект се строи на евтиния с морски пясък който е много по неустойчив от речния но пък много по евтин и бетона който се бърка с такъв пясък 99% се напуква при 6 на рихтер - в Турция големите струтвания се получиха точно заради такова строителство.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 2:40 pm

Гледам бурята през прозореца и си мисля "Японците си имаха земетресение 9,0 и цунами, а ние - 5,8 и стандартна буря". Кой колкото може. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue May 22, 2012 2:40 pm

В София - порой, градушка, небето стоманено сиво, мъгла, както викат колегите - маите може да са били прави, техна кожа :lol:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 22, 2012 2:49 pm

Те тия дето са им строили и външните стени с итонг милите са кво ги чака...
Ordo Malleus wrote:В София - порой, градушка, небето стоманено сиво, мъгла, както викат колегите - маите може да са били прави, техна кожа :lol:
Факт... баси бурята е, успява да ми плиска прозорците, който са под голяма козирка насред блока, тва никога не е било...

София само цунами трудно иначе пълна програма, аз попоглеждам кога ще изригне Витоша.
:ninja:

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue May 22, 2012 2:59 pm

Извинявам се за спама, но всяко споменаване на маите ми припомня за това:
Image
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 3:01 pm

Xellos wrote:аз попоглеждам кога ще изригне Витоша.
:spank:


Дафи, то това не беше ли и истинското обяснение - пичовете просто са карали на цикли и този им е завършвал през 2012 г. Може да са възнамерявали да напишат следващия календар по-нататък, ама са ги изненадали конквистадорите. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue May 22, 2012 3:08 pm

Аз ви казвам, че Американците са насочили Haarp срещу нас ама вие не вярвате. :lol: Иначе малка равносметка на това какво се случи на 13тият етаж.

Лягам си аз към към 2. Котката мячи нервно. Ставам да я успокоя. Лягам пак ама ме не ме свърта и изведнъж... изведнъж нема такъв ужас ви казвам, направо ме изрита със шут от кревата, кълна се. Влизам в хола. Кучето не реагира по никакъв начин. Аз почвам да си събирам картините и иконите от пода. Бидейки атейст не знам защо започнах да споминам бога. Съседките наизлязли всичките по коридорите.

Аз поциклих малко с тях и после реших да се включа в масовата среднощна разходка на кучета, която организираха в парка пред блока. Прибрах поуспокоен, но все още разтревожен. И кво да правя обърнах две бутилки вино. Отворих си няква тъпа книга "Нашингтон" и почнах да чета, когато изведнъж люшна за трети път. В сравнение с първият трус беше мизерия, но аз заковах като пирон. После си легнах.

А да заспя когато ме изрита за четвърти път. Без срам ще си призная, че просто грабнах котката, кучето, един юрган и излязох на лагеруване пред блока... където едни досадни съседи разправяха

"Не е природно това! Виж, че кучетата не реагираха. Американците си изпробват haarp технологиите аз когато бях във военните....".... почувствах се като в епизод на "етажна собственост"

edit: след тая буря която току що удари квартала почвам сериозно да се замислям за Haarp :mrgreen:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue May 22, 2012 3:13 pm

Morwen wrote:Не ви разбирам. Събудих се от това, че стаята се тресе, а земята издава гръмотевични звуци. В смисъл, земетресението се чуваше, буквално. И всеки път като си кажех, че хайде сега, това беше, следваше ново боботене и разтърсване. Беше почти сюреалистично. Между другото, това е било най-силното земетресение в София от 1917 насам, твърдят.
Ем... Мисля, че много зависи от сградата. Аз лично нищо не чувах. Само усещане за леко люлеене и едно дрънчащо огледало, ако го нямаше него съвсем щеше да се загуби ефекта. Преди няколко години като живеех на шестия етаж в панелка в студентски далеч по- слабо земетресение ми се стори доста по- силно. Тогава не, че излязох от блока де...
Просто вероятно в различните сгради и на различните места се е усетило доста различно.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 3:17 pm

Почти са познали съседите ти. :ninja:


http://www.nenovinite.com/news.php?action=view&ID=1779
Успешни тестове на ракетния щит на НАТО, причиниха само безобидни земетръси

22.05.2012, 05:42 | автор: Zhelyo (Президент) | четена 1200 пъти



Ракетният щит на НАТО, който от вчера покрива страната, издържа на тестовете с водородни бомби и други видове снаряди, като на територията на България са усетени едва няколко труса.



"Вече може да показваме средни пръсти на Ким Чен Ун и да викаме на Русия, че са пияници и пустиняци" - обявиха вносителите на НАТО за България - Проктър§Гембъл.



Очаква се щитът да бъде тестван и с малки камъчета, за да не се окаже, че чакълът е ахилесовата му пета, но предвижданията са, че трусовете ще спрат.



Същевременно България обмисля да поръча и тежък меч от НАТО - като на заклания Старк от "Игра на тронове".


И още!!!



Хората се чувстват прецакани: “Земетресението беше поне 24 по Рихтер!”
http://www.nenovinite.com/news.php?acti ... 6&pageno=1
Стотици хиляди Българи, усетили земетресението преди по-малко от час като най-грандиозната катаклизма в живота им, са разочаровани и смятат, че някой лъже, че е било само 5.5 по Рихтер.



"Това така раздруса, беше почти 25 по Рихтер. Добре, че е строителството от най-висша класа и не умряхме" - твърдеше мъж, който обяснява, че от 20 години това е най-големият земетръс, като предишният е бил поне 22.



Същевременно наизлезлите в междублоковите пространства жители изразиха недоволство, че не е имало организирани временни лагери с консерви качествена чужда хуманитарна помощ:



"Ако бяхме Хаити, щяха да пратят по някой SMS. За нас - нъцки!" - чувстваха се прецакани за втори път хора, които обвиниха правителството, че не е обявило всичко за сринато, за да поиска много помощи от другите държави и ситуацията тук да живне.



Очаква се да бъде организирана и петиция, в която хората настояват земетресението да е било поне 12 по Рихтер, за да могат да се хвалят, че са постигнали нещо, а именно - да оцелеят размърдването на тектонските плочи.



Същевременно тая гняс продължава да клати, или си внушавам, или дано умрем в съня си, че много уморително да се търчи по стълбите само.

Правителството сформира кризисен щаб - спешно изнасят Перник извън България
http://www.nenovinite.com/news.php?acti ... 7&pageno=1
С оглед неспирната сеизмична дейност в момента, правителството е сформирало кризисен щаб, който трябва да реши в най-скоро време как да се отърве от Перник - епицентъра на люлеенето.



"От Перник идват всичките проблеми. Той си имаше славата на проблемен град, ей докъде стигнахме с игнориране на проблемите" - раздразнен бе премиерът Борисов.



Очаква се Перник да бъде пратен на роднини в Германия по колет или да бъде пуснат в Струма за Гърция, за да може да спре да прави проблеми.



Същевременно жители на разлюляните райони отсъдиха, че Люлин е оправдал името си, бидейки на 702 метра от Перник и епицентъра на трусовете.



Военните пък обявиха, че може да става дума за учение и призоваха хората да се паникьосват, но чак когато започнат да виждат живота си да минава като на кинолента.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by passer-by on Tue May 22, 2012 3:21 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 22, 2012 3:18 pm

Bimbaldy wrote:Ами, щом в Хасково го усетих силно- пода на стаята ме трепереше, чуваше се боботене, мебели скърцат и т.н., мога само да си представям какво ли е било към София и Перник. Но колкото и странно да звучи, имам чувството, че се събудих секунди преди да почне да лашка. Може пък и да съм си въобразил де...
Всъщност Роумър беше по същия начин, вече беше буден, когато аз се събудих. При следващите трусове имах чувството, че чувам тътена преди да усетя люлеенето, може и да е било от това.
И на мен не ми и хрумна да излизам навън (пък и бяхме в къща, все пак), но абсолютно автоматично се заредих под касата на вратата. Което беше голям контраст с приятеля ми, който се държеше общо взето като че ли има гръмотевична буря и аз съм се стресирала от светкавиците "Ми има земетресение. Ей сега ще мине, спокойно.". Е, хуу, ама само аз ли разбирам, че няколко милиона тона земна маса мерят мускули с други няколко милиона тона, без ясен изход от битката? Мъже...
Last edited by Morwen on Tue May 22, 2012 3:26 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue May 22, 2012 3:25 pm

Велики са линковете на Passer-а.
Сега ми е смешно ама снощи ми се изкара акъла.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests