Де е България

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Де е България

Post by Zeiss_optik » Sat Apr 28, 2012 6:32 pm

Чудех се дали да постна това в "Абсурдистан..." или в "Споделете...", но тъй е като са възможни големи отклонения от горните теми - правя нова.
Та, попаднах на ей-тази анкета.

Хайде... да речем, че тия последни 14% са майтап. Някои са се изгъбаркали.
Което обаче ме провокира да се позамисля и ме загложди любопитство. За обири, кражби, присвоявания и финансови злоупотреби почти винаги се говори в трето лице. Някой някъде нещо откраднал, присвоил, укрил доходи, издалаверил...
Как обаче биха регирали всички, писали в темата за Абсурдистан, ако неочаквано по адрес на техен приятел, близък, или човек, когото ценят и уважават възникне съмнение, че е забъркан в нещо нечисто.
Надали ще ви излезе късмета ваш близък да извърши въоръжен грабеж или голяма кражба. Но ако например уважаван от вас човек е спечелил държавна поръчка, европейско финансиране по някакъв проект и т. н., взел е някакви пари, но... Но няколко години няма никакъв резултат от работата. Нито каквито и да било данни за свършена такава. А на всички въпроси „Какво става?” той отговаря уклончиво: че счетоводно всичко е в ред, впуска се в обещания от типа на „трай, коньо” (че е внесъл изменения в проекта – и в неопределено бъдеще всичко ще бъде свършено още по-качестветно) или просто заявява, че не е ваша работа – как ще реагирате?
Hemos pasado!

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Apr 28, 2012 6:40 pm

Ще го убия до смърт.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Apr 28, 2012 8:39 pm

Такива близки нямам, но дори да имах, не бих имал проблем с това. Самият аз бих грабил с мярка, стига да ми се отдаде подобна възможност. Проблемът не е в хората, които го правят, а в тези, които им позволяват да го правят. В скапана държава живеем, няма закони и всеки си прави, каквото иска. Таванът на честните хора е живот в средната класа. Баща ми се занимаваше със строителство на младини и беше съвестен директор на бетонов възел. Имал е възможности, които вероятно щяха да го направят милионер, но не се е възползвал от това. Аз нямам планове да повтарям подобни грешки, в България място за принципи няма.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Apr 28, 2012 8:52 pm

Amikae wrote:Такива близки нямам, но дори да имах, не бих имал проблем с това. Самият аз бих грабил с мярка, стига да ми се отдаде подобна възможност. Проблемът не е в хората, които го правят, а в тези, които им позволяват да го правят. В скапана държава живеем, няма закони и всеки си прави, каквото иска. Таванът на честните хора е живот в средната класа.
Смяташ, че някой може хем да граби - било то и с мярка, каквото и да означава това - хем обаче да си остане честен?
Т. е. - някой прави фиктивна ферма, получава субсидия... и си е честен?
Hemos pasado!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sat Apr 28, 2012 9:07 pm

Amikae wrote:Такива близки нямам, но дори да имах, не бих имал проблем с това. Самият аз бих грабил с мярка, стига да ми се отдаде подобна възможност. Проблемът не е в хората, които го правят, а в тези, които им позволяват да го правят. В скапана държава живеем, няма закони и всеки си прави, каквото иска. Таванът на честните хора е живот в средната класа. Баща ми се занимаваше със строителство на младини и беше съвестен директор на бетонов възел. Имал е възможности, които вероятно щяха да го направят милионер, но не се е възползвал от това. Аз нямам планове да повтарям подобни грешки, в България място за принципи няма.
Млад човек си, недей да тръгваш по пътя на това мислене, няма да те отведе на хубаво място, повярвай ми! Проблемът не толкова до това че ТИ лично мислиш така, а това, че много хора при един-два невървежа почват да мислят по този начин.

Иначе, всички ревем от Б.Б., С.С. и който там дойде, а когато опре до нас грабим, лъжем, мамим и после що сме на дъното, правим абсурдистан топици и се надсмиваме над себе си. Как точно ще се промени нещо в ежедневието ни когато ние сами не искаме да вървим напред? Щото на всеки пример за някой преебан от системата аз мога да ти дам поне един такъв(реален) за човек който си е казал: "Бе я аз да си бачкам, пък нещата ще се подредят". Давам ти и пример с един мой бивш работодател. Човека искаше да прави бизнес, обаче ей тва българско ли е, балканско ли е не знам не мож му го изкорени от главата. Крие данъци, не плаща осигуровки като хората, всичко прави с най-минималните вложения(не че няма възможност) и после реве от държавата, че не му давала шанс. Е, деба ти като си го правиш така кой ти е виновен? Аз два пъти съм падал до дъното и два пъти съм се дигал обратно, единствено разчитайки на себе си, но дори когато съм бил в кофти положение не съм си мислил: "Чакай сега, имам образование, пич съм, ама на гледай кво става ще почвам да грабя и да мамя като другите щото иначе не може". Ми може.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Apr 28, 2012 9:24 pm

Zeiss_optik wrote:
Amikae wrote:Такива близки нямам, но дори да имах, не бих имал проблем с това. Самият аз бих грабил с мярка, стига да ми се отдаде подобна възможност. Проблемът не е в хората, които го правят, а в тези, които им позволяват да го правят. В скапана държава живеем, няма закони и всеки си прави, каквото иска. Таванът на честните хора е живот в средната класа.
Смяташ, че някой може хем да граби - било то и с мярка, каквото и да означава това - хем обаче да си остане честен?
Т. е. - някой прави фиктивна ферма, получава субсидия... и си е честен?
Не може и дума да става за честност, разбира се.

Mindcrime, аз не съм от хората, които си казват "Бе я аз да си бачкам, пък нещата ще се подредят". До колкото зависи от мен, искам да живея максимално добър живот СЕГА, а не може би до 10-20-30 години, или най-вероятно никога. Разбираш ли? България никога няма да бъде държава, в която хората получават нормални заплати. Не и в близко бъдеще. Освен, ако не се случат някакви глобални политически рокади, които няма никога да се случат. Така че как живеем си зависи от нас. Ако не се възползваме от различните възможности, някой друг ще го направи, някой боклук, който с чопнатите пари ще завърти бизнес и ще наеме работна ръка, на която ще плаща мизерна заплата и над която ще издевателства. Пък аз съм хубав човек и недоволни няма да има, ако парата мине през мен. :mrgreen:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sat Apr 28, 2012 9:36 pm

Amikae wrote:
Zeiss_optik wrote:
Amikae wrote:Такива близки нямам, но дори да имах, не бих имал проблем с това. Самият аз бих грабил с мярка, стига да ми се отдаде подобна възможност. Проблемът не е в хората, които го правят, а в тези, които им позволяват да го правят. В скапана държава живеем, няма закони и всеки си прави, каквото иска. Таванът на честните хора е живот в средната класа.
Смяташ, че някой може хем да граби - било то и с мярка, каквото и да означава това - хем обаче да си остане честен?
Т. е. - някой прави фиктивна ферма, получава субсидия... и си е честен?
Не може и дума да става за честност, разбира се.

Mindcrime, аз не съм от хората, които си казват "Бе я аз да си бачкам, пък нещата ще се подредят". До колкото зависи от мен, искам да живея максимално добър живот СЕГА, а не може би до 10-20-30 години, или най-вероятно никога. Разбираш ли? България никога няма да бъде държава, в която хората получават нормални заплати. Не и в близко бъдеще. Освен, ако не се случат някакви глобални политически рокади, които няма никога да се случат. Така че как живеем си зависи от нас. Ако не се възползваме от различните възможности, някой друг ще го направи, някой боклук, който с чопнатите пари ще завърти бизнес и ще наеме работна ръка, на която ще плаща мизерна заплата и над която ще издевателства. Пък аз съм хубав човек и недоволни няма да има, ако парата мине през мен. :mrgreen:
Добре дай ми някакви примери за тия "глобални политически рокади", но ако може и примера как средния Ганьо точно ще се примири и ще заживее като истински член на едно общество - сиреч като европеец(квото и да значи това по дефиниция) а не като циганин. Това за живеенето сега, даже няма и да го коментирам, след 10 години живот и здраве ще си на друг акъл,по друг начин ще виждаш нещата, пак ще си говорим.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Apr 28, 2012 9:49 pm

Amikae wrote: Ако не се възползваме от различните възможности, някой друг ще го направи, някой боклук, който с чопнатите пари ще завърти бизнес и ще наеме работна ръка, на която ще плаща мизерна заплата и над която ще издевателства. Пък аз съм хубав човек и недоволни няма да има, ако парата мине през мен. :mrgreen:
Сигурен ли си?
Тогава пак да посоча фиктивния фермер, получаващ субсидии като истински такъв. Не е ли по-добре тези пари да отидат при истински земеделски производители? Така печелят всички. А иначе печели само един, и то - нечестно. Всички останали обаче губят.
Та какво би казал на такъв измамник, ако го познаваше?
Hemos pasado!

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sat Apr 28, 2012 9:57 pm

Амикае, крадците, които ви обраха миналата година лозето, и те така, като теб, са решили да се възползват от случая. Щото ако не те, някой друг е щял да го направи, нали. Ядяло им се е грозде СЕГА, а не след 10 - 20 - 30 или колкото там години са му нужни да порасте и да даде плод. Предприемчиви хорица.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Apr 28, 2012 10:01 pm

Mindcrime wrote:
Amikae wrote:
Zeiss_optik wrote: Смяташ, че някой може хем да граби - било то и с мярка, каквото и да означава това - хем обаче да си остане честен?
Т. е. - някой прави фиктивна ферма, получава субсидия... и си е честен?
Не може и дума да става за честност, разбира се.

Mindcrime, аз не съм от хората, които си казват "Бе я аз да си бачкам, пък нещата ще се подредят". До колкото зависи от мен, искам да живея максимално добър живот СЕГА, а не може би до 10-20-30 години, или най-вероятно никога. Разбираш ли? България никога няма да бъде държава, в която хората получават нормални заплати. Не и в близко бъдеще. Освен, ако не се случат някакви глобални политически рокади, които няма никога да се случат. Така че как живеем си зависи от нас. Ако не се възползваме от различните възможности, някой друг ще го направи, някой боклук, който с чопнатите пари ще завърти бизнес и ще наеме работна ръка, на която ще плаща мизерна заплата и над която ще издевателства. Пък аз съм хубав човек и недоволни няма да има, ако парата мине през мен. :mrgreen:
Добре дай ми някакви примери за тия "глобални политически рокади", но ако може и примера как средния Ганьо точно ще се примири и ще заживее като истински член на едно общество - сиреч като европеец(квото и да значи това по дефиниция) а не като циганин. Това за живеенето сега, даже няма и да го коментирам, след 10 години живот и здраве ще си на друг акъл,по друг начин ще виждаш нещата, пак ще си говорим.
След 10 години няма да имам по-малко нужда от пари, дори напротив. Не знам какъв акъл имаш предвид, със сигурност нямам мазохистични наклонности.

За политическите рокади имах повече предвид, че следващия път, когато се дели големия пай, може би ние ще сме от печелившата страна, дай боже. А "Средният Ганьо" най-лесно се примирява с нещата. Англия е държава популирана с Ганьовци, ама хич не са зле, като гледам. Когато в една държава има закони, които се прилагат, дребните тарикатченца прекланят глава. В момента държавата ни е такава, че нашата принципност и въздържание не променя абсолютно нищо, освен нещата за нас в личен аспект. Дали ще се възползваме по някакъв начин от ситуацията или ще сме въздържатели си зависи изцяло от нас и нищо няма да промени. Ако държавата ще тръгне да се оправя, промяната ще става отгоре надолу. Не знам защо толкова много хора вярват в обратното. Обратното няма как да стане. За качествено общество трябва да бъдат положени нужните основи, които се полагат отгоре. За тази цел трябват кадърни реформи, които не виждам да се случват.

Zeiss_optik, чак такива пладнешки обири нямам предвид. Това са цигански номера. Но определено бих се опитал да завъртя пари по някоя европейска програма, стига да е някоя по-елегантна врътка. Примерно да получа повече от нужното финансиране. :)

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sat Apr 28, 2012 10:55 pm

Amikae, няма да прокопсаш. И дай боже да не завършиш зле. А иначе БГ е страната която е и заради такива като теб. Лекенца тип нов Бай ти Ганя. :wink: Тя Солунската митница теб чака ...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Apr 28, 2012 11:01 pm

А, относно европейските програми и финансирането, тя затуй европата е на тоз хал, не зарад Амикае. Просто се финансират такива безобразия, че със същия успех биха могли тез пари да ги изгарят.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Apr 28, 2012 11:23 pm

Devoted of Slaanesh wrote:Amikae, няма да прокопсаш. И дай боже да не завършиш зле. А иначе БГ е страната която е и заради такива като теб. Лекенца тип нов Бай ти Ганя. :wink: Тя Солунската митница теб чака ...
Никой не те спира да се надигнеш и да спасиш България от лекенца, като мен. Нали? :D

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Apr 28, 2012 11:31 pm

Marfa wrote:А, относно европейските програми и финансирането, тя затуй европата е на тоз хал, не зарад Амикае. Просто се финансират такива безобразия, че със същия успех биха могли тез пари да ги изгарят.
А, вярно е - финансират се и големи дивотии. Но тук става дума за финансиране на съвсем нормални неща.
Примерно: има 10 одобрени проекта - земеделски, търговски, културни, образователни, научни или от която и да било друга област.
В тази област е предвидено финансиране от 200000 евро за съответната година. Грубо казано - всеки получава по около 20000 евро.
Да, ама от тези 10 одобрени проекта 3 са истинските, 5 са надути по идеята на Amikae, а 2 са фиктивни.
Какво ще е отношението ти към кандидатствалите по надутите 5, или фиктивните 2 проекта, ако излезе че ги познаваш или са ти близки?
Hemos pasado!

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sun Apr 29, 2012 1:01 am

Аз лично емигрирах преди няколко месеца и няма да спасявам никого от нищо. Щом така ги виждаш нещата - ще си носиш последствията.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 28 guests