Болничен сървайвър (съвсем истинско риалити шоу)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Apr 11, 2012 12:22 am

Хвърлете едно око на последната ми публикация. Става въпрос за това, което изживях тези дни по софийските болници. А на вас подобно нещо случвало ли ви си е?

http://lastargument.wordpress.com/2012/ ... %B1%D0%BE/
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Apr 11, 2012 12:37 am

Видях го преди малко във Фейсбук. Нямам думи. Принципно гледам да не връзвам много, много на репортажите в БТВ на тази тема, защото майка ми е лекар и знам че в някой случаи не може да се действа на момента и т.н., но това което си написал... Потресен съм.
И бтв да не бъда гаден, но снимката не се вижда.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Apr 11, 2012 12:40 am

Не можах да го дочета, че ми призля. Нещо не мога да гледам кръв както някога. Ужас, боже, добре че си оцелял...

Сигурно боли ужасно. Нали не си срязал някой нерв там?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Apr 11, 2012 12:48 am

Claymore47_Fen wrote:Видях го преди малко във Фейсбук. Нямам думи. Принципно гледам да не връзвам много, много на репортажите в БТВ на тази тема, защото майка ми е лекар и знам че в някой случаи не може да се действа на момента и т.н., но това което си написал... Потресен съм.
И бтв да не бъда гаден, но снимката не се вижда.
Нарочно я сложих толкова малка, че иначе е много гадно, наистина. А си представи как цялата къща е на такива локви...
Иначе болеше супер много, но вече е добре. Като цяло съм добре и ще се оправя. До 20 дена съм на крака. Въпросът не е това, което ми се случи. Това е не чак толкова тежък инцидент, който се случва почти на всекиго.
Това, заради което написах този коментар е ПОТРЕСЪТ ми от онова, което видях като отношение, като база, като неуреденост...
Не казвам, че навсякъде е така и, че всички доктори са такива, но просто...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Apr 11, 2012 12:54 am

Данте, това е ужасно. Надявам се да се оправиш бързо и безпроблемно. А за лекарите - не особено оригинално ще кажа, че и аз нямам думи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 11, 2012 12:57 am

Писах ти в блога - няма смисъл да се повтарям , така стоят нещата.
Всичко е на късмет със спешната помощ.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Apr 11, 2012 1:21 am

Аз пък бях в болница заради ухапване от паяк. Развих алергична реакция и крачето ми се поду като мекица. Можеше и да не се стигне до там ако личната ми лекарка ме беше пратила за инжекция, вместо да ми изписва витамин Ц.... та и по тая тема може да си говорим доста.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 11, 2012 7:43 am

Извинявам се, не можах да дочета поста, твърде визуално си го представям :(
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 11, 2012 9:33 am

Това е абсурдно, Господи...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Apr 11, 2012 10:55 am

Изобщо не е абсурдно. Имаш непрозрачна източвана система на която на всичкото отгоре висят няколко милиона паразита които изобщо не внасят вноски. Имаш телефон 112 който се грижи линейките никога да не пристигат на време и заплати които гарантират, че ще работят само идеалисти, без избор или некадърници. И се получават точно такива резултати.

Направи система в която хората между 18 и 65 да не могат да ползват услугите ако нямат права, въведи сериозни глоби за фриволно викане на линейки (баби които иската да им мерят кръвното) и вкарай малко прозрчност. И ще се подобрят нещата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Apr 11, 2012 11:05 am

Като човек в системата, никак не съм потресена от описаното. Но трябва да отбележа, че това прехвърляне от болница в болница, например, го няма в Пловдив. Тук за всяко нещо се знае къде точно се кара и няма драми като описаната. За ходенето пеш - уви така е. Работя на линейка и няма друг начин. Тоест, има, да те носят близки/приятели в едно одеало. Времето, което обикновено се губи по този начин, не оправдава ползата при хора в твоето състояние. Единственото, което мога да кажа, че ме изненадва, е че не споменаваш да ти е поставен турникет, което при подобни случаи е стандартна процедура и може да намали кръвозагубата.

Не знам доколко са те посъветвали в болницата, но сега, за да компенсираш за кръвоизлива, трябва да хапваш повече месо (колкото се може по-червено) и черен дроб, да пиеш много течности (повече от дневната норма, поне за седмица) и да избягваш треви (лапад, спанак, маруля и други зелени на цвят треволяци). Това е за да се попълни максимално бързо загубата на желязо и еритроцитна маса.
Last edited by Alexis on Wed Apr 11, 2012 11:38 am, edited 1 time in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Apr 11, 2012 11:36 am

Аз за това винаги искам да ме карат в Спешното на Окръжна. Спуре добри спецалисти са там и винаги имат под ръка я оролог, я хирург и тн.

П.П.
Пич, наистина никой не си оставя чашите по пода :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Apr 11, 2012 11:37 am

Направи система в която хората между 18 и 65 да не могат да ползват услугите ако нямат права, въведи сериозни глоби за фриволно викане на линейки (баби които иската да им мерят кръвното) и вкарай малко прозрчност. И ще се подобрят нещата.
Съгласна съм с всичко освен с това за правата. В крайна сметка спешната помощ не се финансира от НЗОК и не е чак толкова често налагаща се, че да си заслужава да умре някой студент на който университетът не му е внасял осигуровки или дори някой изпаднал безработен.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Apr 11, 2012 11:54 am

Morwen wrote:
Направи система в която хората между 18 и 65 да не могат да ползват услугите ако нямат права, въведи сериозни глоби за фриволно викане на линейки (баби които иската да им мерят кръвното) и вкарай малко прозрчност. И ще се подобрят нещата.
В крайна сметка спешната помощ не се финансира от НЗОК и не е чак толкова често налагаща се, че да си заслужава да умре някой студент на който университетът не му е внасял осигуровки или дори някой изпаднал безработен.


А кой точно финансира спешната помощ? Интересно ми е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Apr 11, 2012 12:07 pm

The Dragon wrote:
Morwen wrote:
Направи система в която хората между 18 и 65 да не могат да ползват услугите ако нямат права, въведи сериозни глоби за фриволно викане на линейки (баби които иската да им мерят кръвното) и вкарай малко прозрчност. И ще се подобрят нещата.
В крайна сметка спешната помощ не се финансира от НЗОК и не е чак толкова често налагаща се, че да си заслужава да умре някой студент на който университетът не му е внасял осигуровки или дори някой изпаднал безработен.


А кой точно финансира спешната помощ? Интересно ми е.
нашите данъци

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests