KONY 2012

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 09, 2012 11:25 pm

Прочее, Германия - в качеството си на най-силната европейска икономика - е добър пример за това какво става, когато Щатите се набъркат и ги оставят да си свършат работата. Това малко за контра на постоянната US-вилификация, дето цари в тоя форум.

Що се отнася до Уганда - естествено, че ще я използват за политически цели. В днешно време всеки използва всичко за политически цели. Само че с 3 години жизнен опит В Щатите, мога да кажа с определена степен на сигурност, че тук хората искрено вярват в подобен род каузи, което е и причината подобен род каузи често да водят до директен практичен резултат. Междувременно българинът е много печен и циничен и на него "такива не му минават", щото ако му минат, си губи куулнес фактора.

При все проблемите на Америка, мисля, че е ясно коя система води до по-читав резултат.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Mar 09, 2012 11:50 pm

Аз не се и съмнявам, че един хубав ден целокупното американско гражданство ще се събуди много излъгано и тъжно осъзнаващо, че е хабило усилия и ресурси, за някакъв пълен булшит. Може би не точно утре, но все някога. И тогава медиите ще гръмнат, а нашите тарикати ще почнат да разправят "бе, аз нали ти казвах, че американците са тъпи и дебели". Фактът, който ще пропускат ще бъде, че американците са хвърляли усилия и ресурси и за някакви смислени неща, докато вечните скептици никога няма да са сгрешили, тъй като никога не са опитали.

P.S. Btw, явно съм имала някво шесто чувство като си сменях подписа. А бате ви Пол знае какво говори, все пак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Sat Mar 10, 2012 2:10 pm

Trip wrote:Сериозно, тва да си цинично куул не го ли надраснахте?
Няма нищо общо с цинично-куул частта. По-скоро като едно на ум, че не всяка инициатива в света е прозрачна и с ясни намерения, пък била тя и убедително аргументирана. Уганда наистина е с авторитарно управление и тоя факт по принцип би навел някого на мисълта, че може да си разшири тълкувателното мислене, за да обхване и разни други евентуално верни сценарии, вместо да ръгне да споделя и хвали по социалните мрежи нашумели хуманитарни кампании. Едно на ум, нищо повече.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Mar 10, 2012 2:57 pm

Правиш нелогичен скок от "Струва ми се, че тая инициатива е благородна, ако и да би могла да се впрегне за политически цели от трети лица", каквото казвам, до "Всяка инициатива в света е прозрачна и с ясни намерения", каквото определено не казвам.

Не разбрах и завоя от конкретно тази инициатива към "да тръгне да споделя и хвали по социалните мрежи нашумелИ хуманитарнИ кампаниИ". Виждам файда от подобни обобщения, само ако конкретно тоя пример е всъщност представителен за лошите такива кампании. Иначе пак няма логика.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Sat Mar 10, 2012 4:17 pm

Далеч съм от мисълта, че мога да проведа диалог с теб, понеже мисълта ми рядко е с логическата консистенция и здравина на стоманобетон - сякаш задължително изискване, за да не намериш изкушаваща пролука, подвеждаща към опониране :D

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Mar 10, 2012 4:27 pm

Повярвай ми, нямаше да ти опонирам въобще, ако вместо 100-те екрана остроумен иронизиращ фъннеснес беше си казал каквото каза в предния пост, с едно-две изречения :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Mar 11, 2012 7:20 pm

Филмчето далеч не е по вкуса ми с елементарната си емоционална манипулативност типично по американски, но съм съгласна, че за тоя урод и уродщините му трябва да се знае навсякъде. Пари няма да им дам, защото никога не съм сигурна кой чии интереси обслужва и къде е най-голямото зло, когато стане дума за САЩ, но ще разтръбя документалката тук и там, за да научат хората за тоя. Аз бтв знаех за него - тук от време на време събират пари за децата-войници. На местните съм по-склонна да им дам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Mar 11, 2012 7:28 pm

Дори тази манипулативност да не е умишлена, а просто щото пичът толкова си може, пак си остава единственият начин да достигне до максимум хора.

А иначе аз цялата инициатива, в тази й форма, я виждам основно като материал за нещо, което би могло да бъде насочено и използвано както трябва от хора, които не го карат просто на гол ентусиазъм. Но точно ентусиазмът е това, без което просто не може, тъй че нека си набират инерция.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Mar 11, 2012 9:03 pm

При все че бих подкрепил такава кауза, ме дразнят евтините трикове в клипчето. Дразни ме много, че ако закачиш произволна кауза на кадри с плачещо негърче, ще събереш масите на своя страна.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sun Mar 11, 2012 10:26 pm

Сигурно щото негърчетата обективно има повече за какво да си плачат, та не е много трудно да намериш някое и друго за заснемане

:mrgreen:

Сериозно, все едно колко лигаво е филмчето, не ви ли иде да го удушите тоя
VMITW!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Mar 12, 2012 8:58 am

Не. Иде ми да направя къде-къде по лоши работи с него от удушаването. Сериозно, при това. Понеже не го знаех къв е и що е, ами потърсих, после сънувах кошмари, а сега удушаването е последното, което бих му направила.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Mar 12, 2012 8:36 pm

Малко алтернативни мнения:
http://lanix.org/blog/comments.php?y=12 ... 312-010105
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Mar 12, 2012 9:34 pm

По принцип трябва да доизчезне скоропостижно този, факт.

Нещо свързано по темата за Хамерика и децата. Без да изказвам лично мнение. Няма да имам и нервите да изгледам целия документален.


http://www.youtube.com/watch?v=6RNfL6IVWCE
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Mar 12, 2012 10:21 pm

Добре де - човека не е ли просто средна ръка warlord - подобен на другите 15000 като него в африка? има ли нещо което да го издига над другите?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Mar 12, 2012 10:26 pm

The Dragon wrote:Добре де - човека не е ли просто средна ръка warlord - подобен на другите 15000 като него в африка? има ли нещо което да го издига над другите?
В общи линии не. Просто някои хора са решили да изкарат някой лев от цялата работа и те така. Нищо ново.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 32 guests