Брой 69 - едно взаимно удоволствие.

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Ще ни се някакъв относителен бодикаунт дали четете броя, макар да не пишете тук.

Чета ви и очаквам нов брой
58
92%
Влизам само заради форума
5
8%
 
Total votes: 63

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Thu Mar 08, 2012 4:09 pm

И аз като Claymore47_Fen. :) Рандъм, благодаря! Тия двамата автори си ги слагам на купа за четене. Ханну ми звучи като новия Зиндел, особено с тая математико-физическа подготовка.

А с текстовете на Трип ще „десертя“, като не ми е толкова сънливо.
Spoiler: show
Повече цитати! Motto! Motto! ;)
Last edited by kalein on Fri Mar 09, 2012 9:19 am, edited 1 time in total.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Mar 09, 2012 12:24 am

Радвам се, че са ви харесали ревютата, повечето книги и автори си струват наистина много :) Раджаниеми пък май в момента дописва The Fractal Prince, който се очаква през септември тази година :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Mon Mar 12, 2012 3:54 pm

Зачетох The Quantum Prince, но се отказах след 50-ина страници. Не можах да се сближа с (warm up to) героите, а това ми е бая важно напоследък.

Докато не съм забравил обаче: Random, може да пробваш Radix на A. A. Attanasio. Като концентрация на идеи в единица текст се доближава до „Принца“. Стилово е по-амбициозна. Предупреждавам само, че главният герой отначало е грозна работа, после се променя много.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Mar 12, 2012 6:14 pm

Мерси за препоръката, ще я погледна някога, изглежда обещаващо :) Героите в The Quantum Thief са малко потайни наистина, чак в последната част се отварят повече емоционално. Като че ли една от главните теми на романа е тази за скриването на личната информация и някак това е отразено и върху героите, не само върху идейната част.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 12, 2012 7:10 pm

Честно казано аз мисля, че Раяниеми (май не е "дж", нали е северноевропеец уж?) има още бая хляб да яде откъм характеризация, но светът му беше много интензивен и аз поне нямам търпение за втората част.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Mar 12, 2012 7:15 pm

Не съм чел книгата и не е добре да се бутам между шамарите, но съм забелязал във фентъзито което съм чел, че книгите които са първи от поредица и залагат на тежък уърлдбилдинг често куцат откъм характеризация. Та може и да и е това. Иначе очаквам вдругиден или деня след това с тези две ръце да хвана A Shadow in Summer. Ще си призная че не се сдържах, изтеглих я и прочетох пролога и 40 страници след това. Кърти. :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Mar 12, 2012 8:01 pm

Квантовият крадец все пак е основно кримка и е първата му книга, така че, да, има накъде да се развива. Фантастиката (т.е. идеите му) обаче мен лично ме зашемети с мащабите и подплатеността си, така че не ми пречеше, че героите не са на нивото на Вандермиър, да речем. Виж, на Ейбрахам характеризацията му е може би най-силната страна.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Mar 13, 2012 11:52 am

Аз за всеки случай включих в моите 50-ина страници и части към финала на романа. При някои автори „затоплянето“ става постепенно, затова гледам да не съдя само по началото.

Следва Ейбрахам, ахам. :)

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Apr 27, 2012 11:48 am

Ей, `убавци, ще пускате ли скоро нов брой, че пак на тримесечие отиват нещата, пък ми се чете нещо? :D

Поздрави!
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 27, 2012 12:04 pm

Честно казано не знам, има материали и някакви планове за платформата, ама програмиста ни е заробен в чужбина от няколко месеца и сме на "още малко" в безкрайността. Като цяло не сме вдигнали ръце де, има шанс.
:ninja:

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Mon Jan 07, 2013 5:56 pm

В момента чета Авемпарта на Майкъл Съливан. Пуснах я в Гугъл да видя какви мнения има за нея, както и за първата част на поредицата и открих на български единствено ревютата на Ян в този брой. :mrgreen: Трябва да кажа, че мнението ми за книгите съвпада с неговото. Доста са увличащи и много се радвам, че MBG Books вече са издали цялата поредица. Именно това, че тези книги са класическо фентъзи, май е причината да ми харесват толкова много.
За разлика от Ян, мен ми харесва акценътът върху героите, вместо върху света - не ни се изсипва накуп, а навлизаме бавно и постепенно в него с всяка следваща книга, и то през очите на героите.
Много хубави книги. :mrgreen:
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 76 guests