Брой 69 - едно взаимно удоволствие.

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Ще ни се някакъв относителен бодикаунт дали четете броя, макар да не пишете тук.

Чета ви и очаквам нов брой
58
92%
Влизам само заради форума
5
8%
 
Total votes: 63

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Thu Feb 16, 2012 4:03 pm

Предполагам сте мислили за смяна на формата?
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Feb 16, 2012 4:25 pm

Оооо да! От около година. Но, тъй като сме особен вид идиоти и сред нас има няколко програмисти философи ситуацията е хмм... времеотнемаща. Но пък след теста с този брой, който е своего рода метла, поне се видя, че авторите - най-големия ни актив са на линия, така че не сме извън играта :).

Нарочно ги пиша тези неща от кухнята, защото в мизерните помеждутъци от време в който не бачкаме или нервираме за глупости стана престъпно лесно да отлагаме, а и правим нещата с голяма доза емоция, която последните години стана трудно да се поддържа положителна. Нещата ги правим на доста грамотно ниво все пак предвид регресията наоколо. Мен специално Dark хрониките ми липсват, но просто за тях няма кой.

Иначе извън Шадоуденса реално не остана да, само си седим на маса с Райст, който поддържа донейде от Сивостена каквото е останало. И с хората от Старлайтера, който е отдавна приключен. Въобще положението е тегаво, а цитаделата въобще е съвсем друга вселена.

Иначе е добре, че ни посещават все още хората, все пак е двупосочен процес правенето на броя :)

Макар и все още пресилено откъм момента, но не далеч от истината... :(
Spoiler: show
Image
:ninja:

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Thu Feb 16, 2012 6:40 pm

Взех, че се логнах за първи път от май години за тая анкета. Давайте смело, хубаво е, че ви има. При мене специално дори не е толкова заради книгите на българския пазар, щото сам съм в чужбина и ако не излезе случайно някое хубаво българско фентъзи не пропускам нищо, просто ревютата като цяло са добре написани. Триповите тоя брой много ме зарадваха с цитатите от книгите като добавка (при Портокала също) и макар че стилът му наистина ми е някак натруфен си е кеф да го чета, Рандъм тоже. Кино не гледам толкова, ама ако не бяхте вие, нямаше откъде и да чуя за Шменти Капели, та пак хубава работа... абе все така и занапред, ако може и колкото може.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Feb 17, 2012 12:35 am

За жалост си го има фактът, че вече са ни по-различни личните приоритети на повечето автори и трудно успяваме да покриеме целия пазар, дори когато излизащите неща са ни в зоната на интерес. От друга страна, колкото повече коментари, отзиви и смислени препоръки в теми като тази, толкова повече се надъхваме да сме по-активни. На мен лично поне ми действат така. Та, да се надяваме, че ще успеем да се ентусиазираме достатъчно покрай този брой и да поемем по нова възходяща линия :)

Така де, благодаря на всички коментирали, оценяваме го :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Feb 17, 2012 9:36 am

Останаха ми няколко неща за четене, обаче браво за старанието иначе! :)

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Feb 17, 2012 1:16 pm

btw, преборих Непреведеното все пак, :yay: Евалата и на Рандъм, и на Ян. Трип пък ме изненада в Evergreen-а, където текстът му ми пасна перфектно, да се чудиш.

Наистина, поздравления за старанието..
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Lanelor
Farmer
Posts: 66
Joined: Mon Jun 11, 2007 9:51 am

Post by Lanelor » Fri Feb 17, 2012 4:12 pm

Аз лично чета статиите, за да се информирам за качеството на БГ книги, които съм набелязъл + секциите за аниме, филми, игри. Англоезична литература - много малко.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Feb 17, 2012 7:23 pm

Поздравления за завръщянето със стил! Не винаги харесвам ревютата и подбора на книги, но намерих и прочетох много инересни неща благодарение на списанието и форума!
Тук е мястото и времето да задам и следния въпрос - след като голяма част от пионерите на проекта са в положение на силна заетост, не е ли време да опитате да привлечете и нови хора в екипа си. Мисля си, че това би помогнало да излизат нови броеве по редовно, пък и няколко нови автори със свежо перо ;) биха добавили към очарованието на проекта.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 17, 2012 8:51 pm

Ми принципно не сме отказвали пратени материали - през годините имаше доста хора, които са пращали по разказ-два или статия и сме ги публикували. Но за съжаление също както нямаме време да пишем така нямаме време и да търсим активно нови автори. Плюс, че имахме и някои технически проблеми.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Feb 17, 2012 10:02 pm

Доста съм съгласен с Devoted, вие сте страхотни и си го знаете, но сте единствената медия, която следя с такъв ветерански екип. Ако привлечете няколко нови ревюиращи мисля, че ще ви е доста по-лсесно.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Feb 18, 2012 12:52 am

Има ли изобщо фензин в България която да успя да привлече нови ревюиращи когато старите кучета се пръснаха и вече нямаха време за проекти задвижвани от гол ентусиазъм. Защото аз не се сещам - сайтовете залязоха един по един или са някакви голи черупки на някогашните имена като Сивостен.

Броя го прочетох - главно ми беше интересна аниманията, макар че почти нищо ново не научих - роланд тези статии ги беше писал още за Workshop - сега ги е поредактирал но се четат почти по същия начин.

За качеството - няма какво да се лъжем , не е като едно време и едва ли ще бъде. И на мен ми липсват статиите анализи, интервютата Dark chronicles, Книга на броя и изобщо нещата които отличаваха Shadowdance.

Трип с двете си ревюта не знам какво сте се хванали за него - на мен ми беше интересно макар че ако беше се хванал да разнищи нещо от сорта на "Черния Ангел" щеше да е по-добре - силата му е да разобличава боклуците и го е доказал многократно.

От останалите просто се набива на очи че 90% са писани от Ян и Рандъм.

Аз лично и преди казах - непреведените са толкова много че се губи смисъла на медията - в крайна сметка хората които си набавят книги на английски и четат в оригинал се информират много преди Shadowdance. Винаги съм възприемал непреведено като запознаване на БГ читателя с много добри заглавия които не знае че съществуват. В момента това са просто книгите които хората са прочели а не представителна извадка за добрите книги на пазара . Бард примерно пуснаха класики като "Аз робота" в два тома но явно това не е повод нито за Евъргрийн нито за ревю - това на мен ми говори за тотално отдалечаване от БГ пазара като ревютата са станали разширени и редактирани варианти на постове от "какво четохте напоследък".


Набива се очи че Роланд не участва с нищо - въпреки че личния му блог процъфтява и аз честно казано чета него за да се информирам за разни фентъзи новинки.


Може да ви прозвучи крайно но ако това ще е Shadowdance - един брой излизащ веднъж на високоснна писан от трима човека - не мерси, по-добре ако ще се прави нещо да се добави в Съдържанието на сайта и материалите след 58 брой.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Feb 18, 2012 2:57 am

Само да кажа - Аз, роботът е бил евъргрийн на брой 25 (http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... rgreen.htm). Не че това оправдава липсата на ревю, но евъргрийн нямаше как да е пак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Feb 19, 2012 9:32 pm

Следващия брой ако няма ревю на Trip за книгата на eragon 16, напускам и обявявам бойкот на списанието :lol:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Bernar
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Dec 18, 2011 7:37 am

Post by Bernar » Tue Mar 06, 2012 9:01 am

Харесах си ревюто на Рандъм - A Shadow in Summer & A Betrayal in Winter. Много ми допадат книгите, в които не се прекалява с фантастичното, но го има. С удоволствие бих ги прочела. А идеята за поетите, наистина ми се струва уникално яка и ми запали любопитството как е развита. Напомня ми за Библията (най-известното фентъзи :wink: )

„В началото беше Словото и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото” (Йоан 1:1)

При това словото е това, което ни отличава от останалите видове на Земята. Въпреки, че и за това се спори напоследък. Със сигурност ще потърся тези книги.
Да! И в долината на мрачната сянка ако ходя,
няма да се уплаша от зло;

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Mar 06, 2012 9:18 am

Всички ревюта бяха хубави, но най ми харесаха тия на Рандъм. Вече си сефтосах стипендията с A Shadow in Summer от буудепозитори и чакам да пристигнер после ще си взема и Квантовия крадец.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 24 guests