София прайд

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jun 15, 2011 4:53 pm

Silver wrote: ифадриана, а сега замени "прайд" с "чалга концерт" в последния си абзац на предния си пост, след като разглеждаш нещата от гледна точка на забавата.
Ами за мен разликата е очевидна, но в края на краищата това е въпрос на възгледи - всеки със своите си. По твоята логика, ако приемем, че всичко е взаимозаменяемо, може да е и "рок концерт" или улично представление на онези индианци "Братя от Андите" май се казваха :D
VMITW!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 15, 2011 4:56 pm

Зададох ти въпроса, защото ти заяви, че познаваш хора, които са поемали инициатива. Аз нямам отговор на този въпрос, имам предположение, което искам да проверя. Чак толкова мнителност не мисля, че е нужна.

Абсолютно права си, ифадриана, можеш да го замениш с каквото си искаш. Аз просто го замених с нещо неприятно (надявам се) за теб, за да видиш безсмислието да "свикваш" сина си с него. Остави го сам да си прецени кой тип култура е за него.
Last edited by Silver on Wed Jun 15, 2011 4:59 pm, edited 1 time in total.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jun 15, 2011 4:57 pm

Trip wrote:@Jaime - сериозно, човече, понякога ми се ще да не знаех какво си завършил. Щото с тия коментари си сюрреалистичен понякога.
Това искрено ме разсмя. Благодаря.

Предполагам си прав.
.....

Ако правилно съм разбрал какво имаш предвид де...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 15, 2011 4:59 pm

@ Силвър - скептицизмът ти си пролича от въпроса, тъй че реших, че е някаква реторика, не искрен въпрос. Ще проверя.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jun 15, 2011 5:01 pm

crap. Къде е отишъл попкорн смайлито ?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 15, 2011 5:05 pm

Последно - разбра ли въобще какво имах предвид с коментара към Jaime? Смяташе ли, че си разбрал какво съм казал, та да го изкоментираш? Какво смяташе, че съм казал?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 5:07 pm

Смятам, че изпадна в аргументация ad hominem с подхвърлянето, че Джайм е завършил психология и това влияе на коментарите му. Което е неподходящо, както и да го разглеждаш. На никого в тая дискусия не му пука кой какво е завършил.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 15, 2011 5:10 pm

Това какво общо има с твоето подхвърляне за мерене на дипломи? И как коментарът ми се класира за аргументация? И да беше тръгнал да правиш забележки на някои от другите ad hominem "аргументации" в тая тема, м?

Едит: Напиши си поста. Помисли 5 минути. Добави нещо. Пусни го. Спри да едитваш през 2 минути. Моля те.
Last edited by Trip on Wed Jun 15, 2011 5:11 pm, edited 1 time in total.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 15, 2011 5:10 pm

Трип, естествено, че съм скептичен. Ясно е, че медиите искат новина, обаче в Бг няма само 1 медия. Прави се много елементарно - отива въпросният представител на ЛГБТ в btv и им казва "Хора, положението в Бг е много зле, мислят ни за някви фрийкове, отделете един час да дадем някакво реално инфо на хората, и да видят другата гледна точка". btv: "Оф, пидер, заеби, нямаме време да пълним праймтайм с наранени психики, правете си прайдовете - ще ги отразяваме, пойкрай тях поне има скандали." Наранен пидер: "Ок. Довиждане."

И отива в Нова: "Хора, положението в btv е много зле, помолихме за един час дискусия по наболели въпроси, които да повдигнат обществена и политическа дискусия, която пряко касае правата ни, но ни теглиха майната". Нова: "Хах, куул, пидер, btv са хомофоби, това е новина - имате 1 час при нас". Айде следващия път да видим как ще реагират от btv.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jun 15, 2011 5:16 pm

Ареееее, оспамихте ми топика! :)

Силвър, тъй като за мен едната от посочените култури е неприятна (чалгата), а другата не е, нормално е да приучавам сина си на приемане на втората, а не на първата. Но не е само в това въпроса - има култури, битове, знам ли как да го нарека, част от проявите на които не са ми зверски симпатични, но отново намирам за правилно приучаването към търпимост. Ениуей, въпросът ти първоначално беше дали има ползи от прайдовете или ефектът е винаги обратен. Мисля, че ти отговорих, поне спрямо моята позиция.
VMITW!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 15, 2011 6:22 pm

ифадриана, аз не ти давам алтернатива - чалга- или гей-култура. :) Аз ти давам контрааргумент на позицията ти. Ясно е, че един родител, ще или не ще, индуцира собствените си разбирания за това коя култура е "правилна" и "приятна" в/у детето си и от това няма как да се избяга. (Браво все пак на родителите, които успяват в някакви рамки да се контролират.)

Пойнтът ми обаче е, че твоята позиция не показва положителен ефект от прайдовете. Те не са нормално явление, с което някой трябва да бъде облъчван или възпитаван. Те са ексклузивна проява на тип култура, точно каквато проява е един рок концерт или бразилски карнавал. Извън тази си функция (мисля, стана пределно ясно, че не могат в общество като българското, или в което и да е друго всъщност, да предизвикват промяна на обществени нагласи към специфични правови рамки) те са просто демонстрация на различност: ние, които крачим по улицата с цветна перушина в задника, сме различни от вас - търсещите си ченетата по тротоарите, СЛЕДОВАТЕЛНО приемете ни като равни с вас? (Оттук и това, което казах за самодискриминацията.) Извинявам се, но никой ли не вижда смешното в цялата тази постановка.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 15, 2011 6:24 pm

Мисля, че основната мотивация все пак е "вижте ни", нежели приемете ни за равни. Приеми го като вид venting :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 15, 2011 7:43 pm

Като гледам огромният брой наглед безсмислени неща, които организират в тая част на света, стигам до извода, че те всъщност имат смисъл, макар и някакъв отвлечен такъв. Тук примерно си бръснат главата за рака като цяло, през март си пускат мустаци и бради за рака на простатата, правят всички витрини розови през октомври щото е месецът за борба срещу рака на гърдата, затварят улици, за ходене или каране на колело за ВСЯКАКВИ каузи и слагат безумни пропагандни плакати по градския транспорт. Аз всъщност живея на една от централните улици, които имат навика да затварят, та от време на време ги наглеждам кво правят.
Основно по тия мероприятия събират пари, ако мероприятието го изисква. Има и такива, които се обръщат на чиста клоунада като прайдовете. А има и празник на мнозинството - The Stampede Week - продължава десет дена и това са измежду по-труднопоносимите дни в годината, щото всички се носят облечени като каубои и съвременни реднеци и се напиват неприятно и шумно.

Е, да, ама тия паради на безвкусицата повишават това, което местните наричат awareness. Показват ти, че някакъв проблем има и че има хора, които искат да го решат. Навират ти го в носа по начин, който не можеш да избегнеш, щото ако се скатаете като мен от телевизията и вестниците, няма как другояче да те информират за световните драми. А и дори да не си се скатал - друго си е като някакво събитие се случи близо до теб - импактът е доста по-силен. Масово всички са издразнени заради задръстването в центъра и защото им се е доповръщало от розово в рамките на един месец, ама понасят, щото така са възпитани и щото ближният явно има нужда. А шоуто го има щото западния човек напоследък няма да направи нищо, ако няма някъв купонец в него или поне безплатна пица.

Иначе демонстрациите на различност са си ок. В много случаи тази различност наистина я има. На физиологично ниво ако щете - в случаите с различните полове и раси. И тия разлики няма как да се избегнат. Обаче равноправието в случая се изисква за неща, за които хората са си равни де факто, но не и де юре и за които пол, цвят, сексуални предпочитания нямат кой знае кво значение.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 15, 2011 8:20 pm

Amelia wrote:Като гледам огромният брой наглед безсмислени неща, които организират в тая част на света, стигам до извода, че те всъщност имат смисъл, макар и някакъв отвлечен такъв. Тук примерно си бръснат главата за рака като цяло, през март си пускат мустаци и бради за рака на простатата, правят всички витрини розови през октомври щото е месецът за борба срещу рака на гърдата, затварят улици, за ходене или каране на колело за ВСЯКАКВИ каузи и слагат безумни пропагандни плакати по градския транспорт. Аз всъщност живея на една от централните улици, които имат навика да затварят, та от време на време ги наглеждам кво правят.
Основно по тия мероприятия събират пари, ако мероприятието го изисква. Има и такива, които се обръщат на чиста клоунада като прайдовете. А има и празник на мнозинството - The Stampede Week - продължава десет дена и това са измежду по-труднопоносимите дни в годината, щото всички се носят облечени като каубои и съвременни реднеци и се напиват неприятно и шумно.

Е, да, ама тия паради на безвкусицата повишават това, което местните наричат awareness. Показват ти, че някакъв проблем има и че има хора, които искат да го решат. Навират ти го в носа по начин, който не можеш да избегнеш, щото ако се скатаете като мен от телевизията и вестниците, няма как другояче да те информират за световните драми. А и дори да не си се скатал - друго си е като някакво събитие се случи близо до теб - импактът е доста по-силен. Масово всички са издразнени заради задръстването в центъра и защото им се е доповръщало от розово в рамките на един месец, ама понасят, щото така са възпитани и щото ближният явно има нужда. А шоуто го има щото западния човек напоследък няма да направи нищо, ако няма някъв купонец в него или поне безплатна пица.

Иначе демонстрациите на различност са си ок. В много случаи тази различност наистина я има. На физиологично ниво ако щете - в случаите с различните полове и раси. И тия разлики няма как да се избегнат. Обаче равноправието в случая се изисква за неща, за които хората са си равни де факто, но не и де юре и за които пол, цвят, сексуални предпочитания нямат кой знае кво значение.
Дума.

То за българина цялата концепция за awareness-a e напълно извънземна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jun 15, 2011 9:04 pm

Marfa wrote:Морвето е права за това с негрите. Типичен пример е нашата завеждащ личен състав на работа. Когато разбра, че дъщеря й ще се жени за сенегалец, само дето не умря. Ходи болна половин година, стопи се, повехна, а бе, за едната бройка да си вземе. А сега по-добър от него няма, дори го тачи повече от зет си българина.

Най-лесният начин да ти вкарат расизма в кучи гъз е да ти покажат, че е абсолютно безсмислен и "оня черния" всъщност е свестен човек. Мога да ти кажа обаче, че тази първоначална реакция тук, в Канада, просто нямаше да я има.

Как да е, обратно към основната тема.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 33 guests