София прайд

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 15, 2011 2:28 pm

Може да е очевидно преувеличение, но ти виждаш полза от тези прайдове. Аз виждам абсолютно погрешен ход, който постига точно обратния ефект.

Примери?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 15, 2011 2:30 pm

AlDim wrote:
И как така сме расисти към негрите когато половината национални отбори са пълни с негри. Имал съм съученици негри (ама черни като катран с баща нигериец) - никой никога не ги е гонил или дискриминирал.
Дето върви приказката, негрите са прекрасни хора, стига дъщерята/сина да не си доведе негър/негърка. Въобще има някакъв пасивен расизъм у българина, който доста ме дразни.

Относно парадите съм съгласен с мнението на Силвър.
Е, много хора сина/дъщерята не ги дават на никой от принц/принцеса надолу общо-взето. Това, че не искаш да се сродиш с някой и той да ти е в къщата не значи непременно, че не понасяш всички като него. Това малко заприличва на оня случай с момичето дето го направили на мат и маскара, понеже предпочитало бели. Освен това сигурни ли сте, че ако ножа опре о кокала тези хора няма да приемат и негъра, колкото и да не им е по сърце? Щото при едни наши съседи се получи точно това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Wed Jun 15, 2011 2:50 pm

Нещата с "правата" на гейовете в Европа очевидно не са безспорни. Има изостанали, назадничави и немодерни дори в Западна Европа.

Френското национално събрание отхвърли законопроекта за гей браковете.
http://www.glasove.com/frenskoto-natsio ... vete-14291
Ако така ще постъпваш,
нищо не би постигнал,
а хората ще го нарекат глупост.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 15, 2011 2:50 pm

@ Силвър - ще питам един приятел, той е относително високопоставен в едно от младежките LGTB-движения.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jun 15, 2011 3:03 pm

Морвето е права за това с негрите. Типичен пример е нашата завеждащ личен състав на работа. Когато разбра, че дъщеря й ще се жени за сенегалец, само дето не умря. Ходи болна половин година, стопи се, повехна, а бе, за едната бройка да си вземе. А сега по-добър от него няма, дори го тачи повече от зет си българина.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 15, 2011 3:18 pm

Трип, виждаш ли - налага се да питаш, за да разбереш за това, докато не се налага да правиш същото, за да разбереш за прайда.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jun 15, 2011 3:23 pm

Уоу, хора, бая сте пописали от вчера!

Напомням само, че темата не е за положението на гей хората в България, а покана за прайда :) . Давам си сметка, че е трудно да се сдържат постовете в топика, но все пак...

Бях се опитала в един от първите си постове да обясня защо според мен прайдовете са ОК, ама явно не съм го направила достатъчно добре. Мисълта ми е, че прайдовете са нужни основно на самите хора с различна ориентация, не НА НАС, за да ги приемаме, а на тях - за да осъзнаят, че в публичното разкриване на това кои са няма нещо лошо, срамно или страшно. Също така смятам, че ЗА ТЯХ възможността да се съберат веднъж в годината, да покупонясват заедно с приятели и да отбележат техния си ден е нещо потенциално минимум приятно или поне би било, ако не вървеше в комплект със скинарчета. ЗА МЕН от друга страна присъствието ми е важно най-малкото като масовка, защото съм убедена, че много гейове не смеят да се появяват на годишните прайдове, а числеността на присъстващите би могла да бъде фактор. Освен това ми се струва, че си е и купон :D

По повод на розовите плитки, далеч не всички ЛГТБ хора се обличат така, дори и по време на прайда. Но дори и да го правят, какво от това? Ако беше парад за отбелязване на деня на рандъм етническа общнист, бихте ли се дразнили, ако хората са облечени в носиите си, въпреки че в ежедневието си не ги носят? БТВ, аз имам лилави плитки вкъщи, останали ми от едно парти, проблем ли ще е ако реша някой ден да изляза с тях на улицата?

По въпроса за обратния ефект мога доста да поспоря. Силвър, вероятно прайдовете не биха променили за добро отношението на хората, които им се дразнят. Повярвай ми обаче, че те оказват влияние на подрастващите, които щет не щат ще свикват с тях. Синът ми слуша от общи приятели всяка година за предстоящия прайд и приема и прайда, и евентуалното присъствие на хетеросексуалната си майка там, за нещо нормално. При това самият той си е поредното хетеросексуално пубертетче. В този смисъл наличието на такъв ивент е повлияло отношението на поне един човек от семейството ми, а всъщност в по-малка степен и на повече от един и съм сигурна, че това не се отнася само за хората около мен.

Но пак - не приканвам никого за присъствие, просто отправих покана към желаещите :D
VMITW!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 15, 2011 3:38 pm

Само не ми казвай, че на детето ти му е нужно да знае за подобни самодискриминационни фестове, за да проявява толерантност към самодискриминиращите се в тях.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 15, 2011 3:51 pm

Oк, Силвъре, ти всъщност имаш ли някакви реални наблюдения върху положението на хомосексуалните в тая страна? Ти. Какво се мъчат да правят и т.н.?

А не знам за другите неща, точно защото другите неща се игнорират. Но ето ти две неща на прима виста, за които не ми се налага да питам специално - изложба на картини (или снимки?) на хомосексуална тематика пред софийската съдебна палата. Велошествие по Витошка срещу хомофобията.

За по-конкретно правните неща (примерно) естествено, че трябва да питам, понеже за тия неща, независимо дали засягат хомосексуалността или ГМО, човек ако не следи отблизо политиката или не поддържа връзка с прависти или обществени движения, няма как да знае.

Доколко е самодискриминация това е спорен въпрос. Умните хора обичат да обобщават нещата така, че да им звучат добре. Това не прави обобщенията им верни.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jun 15, 2011 4:27 pm

Silver wrote:Само не ми казвай, че на детето ти му е нужно да знае за подобни самодискриминационни фестове, за да проявява толерантност към самодискриминиращите се в тях.
Не, нужно му е по друга причина - за да намира въпросните фестове за нещо нормално и потенциално забавно :)
VMITW!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jun 15, 2011 4:29 pm

Както казва един приятел- "кому е нужно?".
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Wed Jun 15, 2011 4:35 pm

JaimeLannister wrote:Както казва един приятел- "кому е нужно?".
На хомосексуалните?
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 15, 2011 4:38 pm

@Jaime - сериозно, човече, понякога ми се ще да не знаех какво си завършил. Щото с тия коментари си сюрреалистичен понякога.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 4:42 pm

Емо, не почвай пак мерене на дипломи. Отделно, че тази на Джайм е по-адекватна от твоята в тази дискусия, ако гледахме това. :wink:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 15, 2011 4:49 pm

Трип, плс, проучи специално въпроса колко пъти начетен представител на ЛГБТ движението в строг костюм се е свързвал с медиите с желание за културна дискусия на тази тематика. Дали всеки път на тези представители им е отказвано и медиите систематично игнорират всичко, дето не е клоунада?

ифадриана, а сега замени "прайд" с "чалга концерт" в последния си абзац на предния си пост, след като разглеждаш нещата от гледна точка на забавата.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 75 guests