Index citation

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Jul 23, 2011 4:42 pm

Независимо от конкретната забележка, на която отговаряш, да кажеш, че говоренето "по женски" е несериозно, а говоренето "по мъжки" е сериозно, е препратка към възрожденския патриархат, към който Борисов мечтае да се завърнем. Студентите крепостници да му се отплащат за образованието с ръчен труд, жените в партията му да си се кикотят помежду си и да се разнасят по шалвари и сутиен, хората от простия народ да му принасят в дар домашна ракия и заклан добитък в знак на благодарност, че им свети, и т.н. Мечтите на всеки истински мъж.

Изказването е сексистко и обидно, Борисов е нагъл тъпанар, мнозина са очаровани от простотията му - това е скръбната истина.

Но наистина, да не се отдалечаваме от темата. Съжалявам за отклонението.
Last edited by Lubimetz13 on Sat Jul 23, 2011 6:17 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jul 23, 2011 5:06 pm

Lubimetz13 wrote:Независимо от конкретната забележка, на която отговаряш, да кажеш, че говоренето "по женски" е несериозно, а говоренето "по мъжки" е сериозно, е препратка към възрожденския патриархат, към който Борисов мечтае да се завърнем. Студентите-крепостници да му се отплащат за образованието с ръчен труд, жените в партията му да си се кикотят помежду си и да се разнасят по шалвари и сутиен, хората от простия народ да му принасят в дар домашна ракия и заклан добитък в знак на благодарност, че им свети, и т.н. Мечтите на всеки истински мъж.

Изказването е сексистко и обидно, Борисов е нагъл тъпанар, мнозина са очаровани от простотията му - това е скръбната истина.

Но наистина, да не се отдалечаваме от темата. Съжалявам за отклонението.
:mrgreen:
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 27, 2011 8:19 am

Believer wrote:Здравеите!

Нов съм в този форум и можеби е малко неучтиво така даотварям нова тема без да съм се представил .Казвам се Костадин и сам от Стара Загора. Причината да отворя така направо нова тема е ,че Бог промени животат ми ,а в този форум открих някой хора ,който искренно ме изненадаха с тварденията и позицийте си.

Силвер .Аз бях атеист и дори се подигравах на хората ,който ходят на църква . Повярваи ,едва ли би могъл да бъдеш по-пламенен атеист от мен какъвто бях .Но преди около две години започнаха дами се случват странни неща-започнах да ходя насън да санувам страни сънища ,в който почнаха дами се явяват видения. Наи-странно беше три дена преди земетресението в Чили -насън ми се яви Исус и ми рече :и ще проплаче земята на Диктатора залял стадйоните със млада кръв. сангре! Сангре! сангре !

До този момент аз определено си мислех ,че полудявам и много бях започнал да се притеснявам. Ходих на църква , православна. Не бяха ме кръщавали и се кръстих но нищо не стана. Попа като взех да му казвам какво ми става накрая ми каза да спра наркотиците . Аз дори не пия какви наркотици ! Накара ме да му платя да ми чете молитви но нищо не стана. А и аз невярвах много ,обаче вече много ме беше страх . И сънувах онзи сън и се сабудих обаче пред
Евангелската педесятна църква . Влязох вътре и говорих с хората . Неми се присмяха. Аз тогава незнаех ,че сангре значило кръв на Испански. Говорихме и някои предположи че може да става дума за чили покраи Пиночет . А малко след това стана Земетресението .

Можеш да преследваш бозона на хикс колкото си искаш обаче никога няма да разгадаеш Съкровенното защото си опериран от него !

Zais optik. Аз може да съм Протестант и да не сам бил добър човек презпо-голямата част от живота си ,но повярваи - вероятноста ти да почнеш да стреляш по друговерци е много по-голяма отколкото аз да направя нещо такова! Имаш се за голям разбирач ,но незнаеш нищо за протестантите .Мислиш че сме някакви еретици дето неси заслужават дори коршума ,обаче ние сме много по-напредничави от всички останали .Например идеята за непорочното зачатие а и други .А и оня Норвежец въобще не е бил Християнин .Ако беше щеше да се моли на Бог всеки ден а не след много години да почне да Му говори че и да го увещава и да Му казва какво да прави .Този е наи-обикновен Луд!

Между другото преди да стане Земетресенито в Япония седмица преди това се разболях и докато сам имал температура нашите се кълнат че съм говорил на Японски обаче нищо неми разбрали . После беше вече късно .

с наи-добри чуства! И не забравяите и двамата - ако сте безгрешни хвърлете първият камък !
Here.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 01, 2011 10:47 am

Marfa wrote:
Неграмотността може да бъде извинена с дислексия, с невъзможност за посещаване на училище, дори и с калпав учител (щото има и такива случаи, за съжаление - за педагози, създали крайна нетърпимост към определен предмет), но няма как да бъде извинена с "баси кво яко копеле съм и колко по-умен съм от тъпата Марче Зубрачката, нищо, че не мога да си напиша правилно името, хъ-хъ".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Aug 02, 2011 12:09 am

Amelia wrote:Много е яка цялата тая теоретизация тука все от хора, които и половин дете нямат. :lol:

Ми да се включа и аз - моите па ще ги направя зорлем на изваяни спортисти, с абсолютен вакуум в главата. Ще имат сексуално богат живот, ще се плъзгат по тангентата на всички метафизични въпроси, ще живеят в bliss-а на ignorance-а и ще са десетки пъти по-щастливи и здрави от родителите си. :lol:
Ще ме снабдят с внуци, когато станат на 19 и аз с тях ще процедирам в зависимост от резултатите от предишния експеримент. :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Aug 02, 2011 12:13 am

Wicked awesome, this was!
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Aug 17, 2011 11:25 am

"Малцинството понякога е право, но мнозинството винаги греши"
Ало, главният мозък ли е? Ало, губи се нещо връзката, няма връзка… Да, както пророчески е написал Станислав Стратиев в „Българиския модел” още през 1991 г., „Ивайло не трябваше да става цар. С това даде много лош пример.”
Из "Делниците на един луд".
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 26, 2011 7:50 pm

Marfa wrote:"Той здраво я стисна за проекцията на корема й отзад, тя разтвори крака около сияещата в злато и бронз съвършена опашка и в проекцията на главата си между краката усети как нещо дълго и твърдо, подобно на зажаднял за кръв кинжал, опитва да се прибере в меката топла ножница..."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Aug 27, 2011 10:25 pm

Rentless wrote:Пробвах се и аз. Егати препъващия текст. Сякаш авторът е заредил картечницата със случайни думички от речника и е стрелял по белия лист напосоки. Което съзнавам, че е идиотско сравнение, но не съм писател, толкова мога. :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Aug 30, 2011 11:00 am

AlDim wrote:Имам чувството, че режисьорът и продуцентите са изпитвали див ужас от това да СПРАТ безкрайното мелене, трещене, крещене и друсане на цици на екрана за повече от 2-3 минути, защото тогава все пак ще им се наложи да направят истински филм, а нямат ни най-малка представа как.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 09, 2011 9:24 pm

Interpreter wrote:Силвестър Рокито ще ме направи горд, че съм българин, Арни Терминатора се среща с "влиятелни бг политици", а Чък ще вземе автограф от Бойко. Утре премиерът с Вежди ще пият по едно с "Непобедимите две". Ако вдругиден странно летящо тяло кацне във Вакарел, изобщо няма да се учудя. Какво му става на този свят? :roll:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Nov 10, 2011 7:42 pm

Interpreter wrote:Оф, като го слушам Бойко имам чувството, че скоро ще започнем да дотираме Германия, та дано се оправят и те като нас.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 18, 2011 10:02 am

Morwen wrote:Значи, сядам си днес в Дънкин Донътса да изчакам, докато ми започне салсата. Сама съм, но предвидливо съм се запасила със списание, та да не скучая. Малко след като сядам, на масата срещу мен се настанява тип с вид на собственик на малка свинеферма, дошъл до града, за да напазарува набързо. Почти веднага ме пита как да стигне до мола. Казвам му трамвай десет и продължавам да чета. След две минути той ме пита не можел ли да иде с автобус девет и по това разбирам, че всъщност има предвид мола на Хемус и много добре знае как да стигне до там. В крайна сметка цялата история очаквано свърши с това как въпросният искаше да ми знае името, да се видим и как съм била хубава жена. Несвикнала на толкова постни и недостатъчни комплименти, го отрязах :mrgreen: Не ми е обаче за това историята.
След като буквално пет пъти се правех че не чувам опитите му за комуникация или му отговарях едносрично (пита ме дори за прогнозата за времето, да не съм метеорологична станция?), човекът реши, че ще ми привлича вниманието и извади пачка двадесетолевки, които започна да брои на глас, трупайки ги на масата. Нямаше да е толкова нелепо, ако той не носеше яке, силно напомнящо на горнище на анцуг втора употреба. Прави го доста дълго, но накрая ги прибра с недоумяващ поглед. После полюбопитства модно списание ли чета, на което аз адски раздразнено му обърнах Гео-то си и му намекнах, че не е задължително всяка жена да чете само модни списания (не че нямах и едно такова за резерва, но да не издребняваме:)). Тогава човечецът много настоятелно ми предложи да ми намерел турски списания, ама не искам ли, той наистина може да намери.
И така.

Някога много се фрустрирах от такива истории, между другото, сега само ми е смешно.
:lol: :lol: :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 30, 2011 3:59 pm

"Маститият шекспировед" не признава никакъв друг текст под нивото на свръхшедьовър и с догматична схоластичност стъпква всичко детско, което още трепка в читателската ми душа.
Вятърът бутал наметалото и дърпал крачолите... По дяволите, вятърът може да се движи вихрообразно-постъпателно, вятър му работа.
Powered by Interpreter
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Dec 04, 2011 1:26 pm

RRSunknown wrote:Майкъл Майндкрайм -писателя.
В моята класация за странни случки в професионалната област написването на тази книга заема второ място. Първото се държи от Изпитанието заради факта че беше написана от човек, който в продължение на осем години смяташе предмета "български език и литература за най-жестокото мъчение. Все още смятам писането на теми за тъпа работа и изпадам в ужас всеки път, когато брат ми ме помоли да му помогна в борбата с литературните критици. Не си падам по засукани префърцунени фрази и смятам, че ако някой не може да напише нещо интересно за читателите, по добре да не ги омременява с безмисленото си мнение за книги и писатели. Мисля че именно задължението да се съобразявам с мастити критици ме отблъсна от литература и без срам заявява че четворката ми се струваше много добра оценка, а когато можеш прибягвах до преписване.
Виждаш ли колко злоба тая в сърцето си към критиците?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests