The Science Topic

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Science Topic

Post by Ghibli » Sat Dec 02, 2017 1:33 pm

Поздрав за всички високомерни поддръжници на псевдонаучни критерии за ценността на домашните животни (Амелийо, тем имам предвид, ако не е станало ясно):

https://www.youtube.com/watch?v=kMhw5MFYU0s
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Sat Dec 02, 2017 9:20 pm

Това са анекдотични доказателства и подобни могат да се намерят в огромни количества и за котките. Като цяло точно по ето този начин действа псевдонауката. :mrgreen:

А ето този meme относно ценността продължава да е все така верен:
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Marfa » Sat Dec 02, 2017 9:37 pm

catmeme.jpg
catmeme.jpg (72.42 KiB) Viewed 3553 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Sat Dec 02, 2017 10:10 pm

Proof or it didn't happen. Това не ви е котешката тема, където можете да си развявате сектантството на спокойствие. Тук си говорим за наука. 8-)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Science Topic

Post by Ghibli » Sun Dec 03, 2017 12:50 pm

Котките нямат нужда да правят нищо от тези неща, за да бъдат яки. Те са божествени сами по себе си.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Demandred » Sun Dec 03, 2017 1:21 pm

"Shits in a box" е къде по-голям плюс от моя гледна точка от всичко, изброено за кучетата. ;)

Това всеки ден да разхождам някакво животно да си свърши работата просто няма как да стане.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Moridin » Sun Dec 03, 2017 1:44 pm

Между другото наистина това с разхождането (а и способността на кучетата да съборят много повече внимателно подреден фън-шуй вкъщи) е основният аргумент срещу кучета вкъщи. Иначе че са по-умни, по-добри и по-силни от котките, е ясно. Поне домашните де. Ясно е, че тигърът е на върха на всяка пирамида от произволни критерии.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Science Topic

Post by tigermaster » Sun Dec 03, 2017 5:14 pm

Moridin wrote:
Sun Dec 03, 2017 1:44 pm
Ясно е, че тигърът е на върха на всяка пирамида от произволни критерии.
Факт.
Иначе, като човек, който в момента гледа девет котки, по-голямата част от които ми се родиха пред очите, за интелигентността на тия животни не мога да кажа нищо смислено. В някои отношения са просто потресаващо тъпи, но пък достатъчно често ме изненадват и с акъл - а и не само, та де да знам. При все че ги гледаме, общо взето, еднакво от самото им раждане, развиха доста различни характери. Имат и музикални предпочитания, което беше съвсем учудващо, особено пък като вземем предвид факта, че се радват на Amon Amarth :shock: Съвсем сериозно, като бяха на по месец-два-три, любимият им номер беше като пусна нещо такова, да дойдат при мен, да ми се качат на коленете и да заспят, а от класическата музика бягаха. Странни създания. Научават се сами да отварят врати. Единият, забелязал, че преди да излезе някой от нас навън, завърта ключа на входната врата, и скача и се опитва и той да го завърти. За щастие, не успява. Мъжките като поискат да излязат на двора, просто ще си кажат, а и си знаят, че дворът е техен, и външни котараци не допускат. Прочистиха градината от всякакви къртици, мишки и прочие толкова безмилостно, че вече дори катерици и врабчета не смеят много да идват насам.
Грамадният котарак, когото взехме с къщата, се научи да мяука покрай нас. В началото не можеше. После беше доста забавно да го гледаме как учи малките да се борят. (Веднъж пък едно от малките се изгуби някъде и той тръгна да го търси, заедно с нас, намери го паднало в някаква дупка и се скъса да крещи, докато някой от нас дойде да го измъкне.) Майка им пък ги учеше да бъдат истински котки, което на моменти беше доста зловещо - веднъж даже им донесе някаква жива птица и им я остави да я ловят, едва го спасихме горкото.
Last edited by tigermaster on Sun Dec 03, 2017 7:33 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Moridin » Sun Dec 03, 2017 5:18 pm

Супер мега офтопик, ама къде ти е къщата :)
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Science Topic

Post by tigermaster » Sun Dec 03, 2017 6:57 pm

В Малинова долина. То си е селска къща направо, нищо, че се води в София.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: The Science Topic

Post by Xellos » Sun Dec 03, 2017 7:39 pm

Единственото научно нещо с котка, освен филията с масло е само това :р
Image
Иначе тва са некви пухкави дронове, който имат рандъм връзка с някъф централен мозък и само на моменти има интелигентен живот в тях освен в избрани единици с 4G.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Sun Dec 03, 2017 9:10 pm

Wow, the autistic toxoplasmodic hikikomori is strong with these ones... :mrgreen:

Аз току що се прибирам от сутрешната разходка на Зоро и досега се радвах на слънцето и студеният, чист като кристал въздух. Срещнахме единият от татковците на Джая и си поприказвахме, докато той си играеше със Зоро, а аз си играех с Джая. Другият татко на Джая го виждам доста по-рядко, щото той ходи на работа, а този е пенсиониран по болест и си стои в къщи. Има дупка от трахеотомия на гърлото и пуши медицинска марихуана. Джая им е новото куче, предишното почина в началото на годината и беше много тъжно. Откакто съм тук, три кучета умряха в квартала - едното беше на един мноооооого, много античен дядо, почти глух, който живее в един блок до нас и чисти градинката на блока. Неговата девойка беше антична и почти глуха като него и умря от старост преди няколко месеца. Като ми разказваше, се разплака и аз се разплаках. Сега си е осиновил още едно старо куче по програма някаква за стари кучета и двамата са си дружки и ги виждам да чистят градинката на блока, докато аз разхождам Зоро.

Ето така живея, взаимодействайки си с различни човешки и кучешки съдби и това обогатява живота ми и ме кара да обичам света си повече. А докато съм си в нас, в мен има гушната топка от безапелационна любов, която няма да ме ухапе като я погаля и ще ме ухапе като почнем да си играем, но никога така че да ми причини болка.

И всички вие, фанатизирани люде, искате да имате тоя тип безапелационна любов и с такава надежда сте си взели котка, щото ви мързи да положите елементарните усилия, нужни, за отглеждането на куче. Които дори не са усилия, а удоволствия, запознаващи те с различни човешки и кучешки съдби, обогатяващи живота ти и каращи те да обичаш света си повече. Но котката не ви дава това, което искате, защото котката толкова си може с ограничените си когнитивни функции и в крайна сметка от толкова мързел сега просто сте принудени да получавате малка фракция от companionship-а, който получавам аз, придружена с много повече домашни разрушения от тези, които преживявам аз. И понеже донякъде осъзнавате тъжното си съществуване, ви се налага да се държите като някакви култисти, защото в мига, в който вкарате някаква разумна мисла за житейската си ситуация, ще се депресирате дълбоко от личния емоционален вакуум, който лично сте си изградили.

Кво да ви кажа, баш ценните relationships изискват някакво усилие. И спокойно, излизайте навън от време на време да глътнете малко чист въздух, да видите слънцето и то да ви види, и да си размените някоя друга дума с интелигентни форми на живот, за да си спомните как изглеждаше интелектът и да не изпадате в заблуждението, че котките са особено умни. Обещавам, за разлика от собствената ви котка, светът няма да ви ухапе и одере за това, че сте се осмелили да потърсите някакъв контакт. :spite:

И съм убедена, че ако вече не съществуват научни изследвания по въпроса за това кое е по-добре за човешкото здраве и well-being - това да имаш куче, или да имаш котка - скоро такива ще се появят. Моята прогноза е, че кучето е по-добро за здравето, заради всичките тея неща, дето изброих нагоре. Да видим. Ще ви държа в течение.

ПП. Горенаписаното важи за писалите в темата butthurt котколюбци, които отказват да приемат тъжната реалност, понастоящем вече подкрепена и с peer-reviewed научна литература, защото това заплашва собствената им себеидентификация. Хора като трубадура и тайгърмастър, които обичат котките и гледат такива, но са наясно с ограниченията им, са нормални здрави хора с достатъчно високо самочувствие, че да не стават butthurt. :mrgreen:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Moridin » Sun Dec 03, 2017 9:37 pm

Туй е вярно (но пак не бие тигър).

За сметка на тва Румен днес деливерна мощно :)
https://www.facebook.com/kotarakutrumen ... =3&theater
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Sun Dec 03, 2017 9:52 pm

Я плз вземете си пренесете mindless култа към котките (и Румен) обратно в котешката тема, че тук е офтопик.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Science Topic

Post by Killua » Sun Dec 03, 2017 9:53 pm

Много як коментар, Хриси. Чак на мен ми стана мъчно за дядото и кученцето.

Аз донякъде това имах предвид с коментара си, че котките са по куул - получава се малко ефектът с "лошите привличат". По някаква причина има хора, които вместо да бъдат безрезервно обичани и обожавани, предпочитат предизвикателствата в това да накарат някой да ги заобича. А каквото и да си говорим, не изглежда особено трудно да се постигне кучешката любов... А и немалко кучета се радват почти толкова на тотални непознати, колкото и на собственото си семейство. Наскоро едно куче толкова много се радваше да ме види, сякаш аз съм най-специалният човек на света за него... нищо, че се бяхме запознали току-що пред входа на македонска църквица. С котка почти никога нямам това усещане, дори да се гали и да мърка.

Може би някои коткари гледат котка, защото тайно си мечтаят тъкмо те да са човекът, който ще промени котешката природа и ще ги опитоми истински?

П.П. пойнтът ми е, че хората имат различни нужди и кучето в никакъв случай не може да е "универсално хапче" за всеки. Така че не мисля, че ще се окаже, че "за (здравето на) човек е по-добре да гледа куче, а не котка".
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests