The Science Topic

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Science Topic

Post by трубадур » Tue Dec 05, 2017 11:02 am

Е аз ако се не изхвърля директно с шопар от кланницата няма сми :neutral:
Същото важи и за кучетата. Взимат се само неща от улица или приюти. Това селективно изнасилване ми идва твърде нанагорно, да не говорим, че няма реално куче, което да може да се мери по красота с вълк например, особено тия по границите на полярните пояси, целите бели, яки, пухени и разкошни.

бтв, га разбрах, че "негодни" магарета и коне биват хвърляни под ножа беше от ония моменти, дето някак си си наясно какво точно се случва, но не се замисляш. И е яко, че има хора, които спасяват дори такива животни.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: The Science Topic

Post by Xellos » Tue Dec 05, 2017 12:50 pm

Да, аз чат пат пускам смс-и тука за едни Фермата в Долни Богоров, бих боднал и некви картички на Румен за помощи като пусне пак.
Преди ходих и да разхождам някое жално помиярче, ама там са без кола няма стигане почти. Са отказвам да гледам и да се привързвам към квото и да е било освен да поливам и наглеждам рандъм растения. Иначе по-натам къща=куче веднага, котките сами ще се довлекат.

Е да прасето, тряя си е Свиня, та жената кат каже: - кво си направил пак бе Свиньо да не е ясно за кой е. :mrgreen:

Image


Иначе ей тая руска карикатура описва толкова точно ситуацията с котките, поне по наще ширини.
Spoiler: show
Подозирам, че и те имат вкус на пилешко.
1511607_10202829507289456_111512355_n.jpg
1511607_10202829507289456_111512355_n.jpg (87.5 KiB) Viewed 8354 times
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Tue Dec 05, 2017 7:08 pm

Относно дълголетието на кучешките породи, като изключим разните сериозно изкилиферчени типове като пъговете, които боледуват от 1000 неща, останалите обикновено са по-дълголетни (говорим за средни стойности) от по-големите си неизкилиферчени събратя:
https://www.cesarsway.com/dog-care/life ... snt-better

Тук са сравнени разни породи:
https://www.caninejournal.com/life-expectancy-of-dogs/

Всяка порода си има конкретните проблеми и колкото по-изнасилена е генетиката на горкото животно, толкова повече са те. Но големите породи умират от разни доста зловредни раци повече. И не всички дребни породи са някви уроди. Чихуахуа-то има най-дълга средна продължителност на живота (17-18 години) и сравнително малко типични за породата болести. Това го рисърчвахме с Александър преди да вземем Зоро, щото тука ветеринарите са супер скъпи. Е, от толкоз сметки се оказахме с куче, което за 2 години претърпя две операции (макар и малки) и има някакъв хроничен проблем с храносмилателния тракт, който още не сме разнищили. :lol:

Но СТАТИСТИЧЕСКИ, тея са от по-здравите и дълголетни псета. Роко беше такова и живя 14 години в доста лоши условия - ние бяхме малки и се учихме на отговорност върху това нещастно куче. Ходеше нескопен без каишка навсякъде, което значи, че беше блъскан от кола, тровен и разкъсван от други кучета, а като поостаря му опадаха зъбите защото не полагахме никви грижи за тях. Беше много капризен на храна и ядеше много малко, а може да е имал проблем, който не сме забелязали и който и ветеринарите не ни посочиха. Сега със Зоро гледам да не повтарям тези грешки, но той пък се случи болнав, кво да го правиш. НЕ ГИ ПРАВЯТ ВЕЧЕ КАТО НЯКОГАШНИТЕ!!!

Прасенце (teacup pig) и ние искаме да си имаме, защото са отвратително сладурести, ОМГ ЗУРЛИЧКИ И КОПИТЦА!!! Обаче докато живеем под наем, няма да ни позволят да вземем такова.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Fri Jan 05, 2018 7:16 am

OMGOMGOMG!

OMG!

OMG!

https://news.nationalgeographic.com/201 ... 78276261=1

Накратко, парченца от книга, открити на кораба на реалният пират Едуард Тийч (Чернобрадия), показват, че някой на кораба е чел книга, която описва пътешествията на Уудс Роджърс (преди въпросния да иде в Насау), включително спасяването на първообраза на Робинзон Крузо (Александър Селкърк).

Ще умра!!! Златната ера на пиратството е била една махала, където по махленски всички са се познавали!

:heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Science Topic

Post by penzata » Fri Jan 05, 2018 1:32 pm

И въпреки това не си задоволена от Uncharted 4. :roll:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Sat Jan 06, 2018 7:05 pm

Е Ънчартед само ака върху всичката тази реална историческа якост...
Чудя се кви мисли са минавали през главата на тоя, дето е чел за прилюченията на Роджърс и как се е чувствал, когато Роджърс изведнъж спира да е някакъв книжен герой, а става съвсем реална залаха в реалния му живот... ОМГ, тва ще е като някой от нашите филми или сериали да излезе да ни гони по улиците... This is meta as fuck!!!

:heart:

Та Ънчартед не може да стъпи на малкия пръст на нещо такова. Но колкото и да го мразя, виж в кой хотел си избрах да отседна за една конференция в Сан Франциско, на която ще ходя в края на февруари:

http://www.sirfrancisdrake.com/

Имах списък с хотели-партньори на конференцията, от които да си избирам. Избрах този заради името...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Roland » Sat Jan 06, 2018 7:17 pm

Иди виж Джапантаун и чаената градина!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Marfa » Sun Jan 07, 2018 10:39 am

АЙДЕ ДА СТАНЕМ ПИРАТИ!!!!!!!!!!! МОЛЯ ВА! ЖИВЕЙ МИ СЕ! СКУЧНО МИ Е! НЕКА ПРАВИМ НЕЩО ИНТЕРЕСНО И ДА ПОЧНЕМ ДА ОБИРАМЕ КРУИЗНИ ЛАЙНЕРИ!!!!!!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Mon Jan 08, 2018 3:07 am

Аз викам да се замразим и да се размразим след няколко хилядолетия, когато можем да сме пирати в космоса и да гледаме ей такива красоти докато пиратстваме:

http://www.sciencealert.com/nasa-s-1-bi ... of-jupiter

Твърде е красив, този Юпитер....

:cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Thu Feb 01, 2018 3:37 am

Custommer reviews на някакви обичайни всекидневни вещи, които учени са ползвали за рисърч:

https://twitter.com/hashtag/reviewforscience?src=hash

:rofl:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Wed Feb 07, 2018 6:52 am

Един материал за това кой, как и защо се връзва на Fake News:
https://www.scientificamerican.com/arti ... =mind_news_

Scientific American откриват Америка. Човек ще рече, че никога преди не е имало пропаганда по тоя свят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Wed Mar 14, 2018 8:26 am

Почина Стивън Хокинг.

Новината не е изненадваща, доста по-изненадващо е това, че този изключителен човек живя толкова дълго със заболяване като неговото. За мен той ще си остане доказателството за силата на човешките дух, воля и интелект. Неговите дух, воля и интелект бяха толкова титанични, всъщност, че огъваха време-пространственият континиум. Индивиди като този тласкат цялото ни човечество напред и тепърва ще има да оценяваме това, което ни е дал.

Сбогом, професор Хокинг, и благодаря!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Sat Mar 17, 2018 9:31 am

Начи, преди месец и нещо любопитството ми взе връх над параноята и реших да си направя ДНК тест. Избрах този на 23andMe, щото дава инфо не само за ancestry, но и за carrier risk, genetic health, wellness и traits. Резултатите ми дойдоха днес и аз искрено се забавлявам с тях. Много е яко и има информация на всякакви нива, включая цитати на съответните научни статии ако на някого му се дочетат (аз мога да погледна някои от тях в някакъв момент).

Откъм ancestry съм си европеец, в частност балканец отсекъде (с малко италианско, иберийско и източно-европейско ДНК). Като под балканец се разбира цялата тая гмеж балканска - албанци, гърци, ние, сърби, хървати, македонци и прочее. За съжаление не могат да разбият резултатите по отделни страни щото засега нямат достатъчно голяма база-данни, но в бъдеще ще вкарат и други популации. И не дават информация в контекста на антични популации (примерно славяни, тракийци и прочее), което е някак тъпо, но част от това инфо е включено в инфото за миграциите на paternal и maternal haplogroups. Източно-европейското ми ДНК (там са руснаци, украинци, поляци, етц "истински славяни") е по-малко от италианското и иберийското. Учудващо - не показа да имам гени, свързани с близкоизточни популации, които си е странно предвид османската окупация. Също така, понеже нямам Y хромозома (което вече може да се счита за клинично доказано), няма как да ми дадат инфо за paternal haplogroup и миграцията, свързана с нея. Сега като видях, че теста ме кефи, ще взема да изнасиля брат ми да си го направи, за да видя как са мигрирали предците ни по бащина линия. По майчина (митохондриалното ДНК) иначе съм H haplоgroup (не знам кой подвид точно), който е масово разпространен в Европа.

Тези дават информация и за неандерталски гени. АЗ ИМАМ!!! :metal:
Ама са по-малко от average-a и нямам нито един от вариантите, за които знаят фенотипа (примерно, права коса, по-нисък ръст и, ъъъ, по-малко косми на гърба и кихане като ядеш тъмен шоколад....).

В traits и wellness секциите беше голям купон - обясняват ти каква ти е ушната кал на базата на ДНКто. И дали усещащ горчивото на броколите (не) и можеш ли да помиришеш аспарагуса (да). Това за броколите е проверено, но понеже никога не ми е скимвало да душкам аспарагус, това за аспарагуса следва да бъде тествано някой от тея дни. Докара правилните цвят на коса и очи и дължини на пръсти на ръцете и краката, и това, че нямам трапчинки и cleft-chin, а също така нямам червена коса и widow's peak перчем. И УШНАТА КАЛ Я ОТГАТНА!!! Оказа се, че имам вариантите, дето те правят да не спиш дълбоко и да можеш да функционираш окей и след безсънна нощ. Не че не ги знаех тея работи, ама е яко да се види и клинично потвърждение на тея неща. Най-якото е, че според генните маркери би трябвало да съм с тегло под средностатистическото... :lol: Това го отправям като личен поздрав към всички фанатични привърженици от nature лагера. :lol:

Едит от маркерите за цвят на кожата е свързан с протеини от семейство (SLC24). На един протеин от това семейство му правих модел преди няколко години. Не е реално колко се изкефих като го видях това! :heart:

Не съм carrier на нито едно от заболяванията, за които проверяват обаче има някакъв малък риск да развия късен Алцхаймер, щото имам едно копие от съответния вариант. Нямам особени притеснения за това обаче (на сайта се скъсаха от дисклеймъри как това не било равнозначно на диагноза и да не се побърквам от ужас), щото нямам семейна история с такъв, а и генетиката далеч не е чак толкова жизнеопределяща за тея работи (когато имаш само едно копие на варианта).

Та така, според мен тестът си струваше парите, ще има да разчепквам детайли дни наред и сега мисля да изнасиля освен брат ми и Сашко, за да видя дали има повече източно-европейски гени от мен (подозирам, да).
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Science Topic

Post by Moridin » Sat Mar 17, 2018 10:47 am

Доста яко, но все пак privacy concerns? Big XXXX ти имат днкто сега!
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Science Topic

Post by Amelia » Sat Mar 17, 2018 5:01 pm

Нда. Това ме спираше в продължение на години. Ама какво да се прави......
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests