Нагли ли са гърците или да?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Колко нагли са гърците от 1 до 5?

1
3
5%
2
0
No votes
3
2
3%
4
5
8%
5
49
83%
 
Total votes: 59

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Нагли ли са гърците или да?

Post by AlDim » Wed May 05, 2010 11:07 pm

Всички виждаме какво се случва в Гърция, където много им се иска да продължават да ядат европейски кинти безвъзмездно, да не им взимат 13-тите и 14-тите пенсии или пък (ужас!) да им намаляват минималните заплати под 750 евро. Народът там направо е обезумял при мисълта за очакващия го луд глад и мизерия, има масови протести, вече и убити (от протестиращите, не от полицията, нали). Та въпросът ми към вас е - колко смятате, че е нагла цялата тази работа и въобще очакването на гърците, че цяла Европа трябва да им работи за паричките, вместо да обвиняват самите себе си за банкрута, до който са се докарали с паразитиране в EU?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed May 05, 2010 11:31 pm

Ем чи забавляваха се. Ядоха, пиха, веселиха се и сега е време да духат. Че какво има в Гърция? Какви ресурси? Нищо. Един туризъм и един риболов. Туй то. На гъза на географията са. На никого не са нужни. Че с какво друго, ако не с парите на европейските граждани, ще се храни Гърция? Няма с какво.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed May 05, 2010 11:53 pm

Има, естествено - те са и търговски център (много далече от гъза на географията са всъщност), да не говорим че има много страни в Европа с още по-малко ресурси, но но добре устроен и богат живот. Въпросът е хората като цяло, особено големите гърла, които лапат отгоре, да не очакват да се гушат най-напред, пък после да мислят за работата и изграждането на стабилна икономика. В края на краищата най-важният ресурс на една държава са хората в нея. Ако могат да се конкурират с останалите, ще успеят. Ако не - ще го духат, както казваш ти. А в момента идиотите дори не усещат, че само влошават положението с отчаяните си протести. Това да не са французите, които имат огромна икономика и чувстват, че са заслужили правата си като работници? Не, това е нация, която дружно се е провалила, но пак иска същите бонуси и тръгва да громи с работническите съюзи. Еми не става така.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 06, 2010 12:01 am

Честно казано Испания и Гърция са двете страни които след втората световна война паразитират изкуствено подпомагани.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 06, 2010 12:15 am

Абеее, доста трудно е да се правят такива генерализации. Специално испанците са доста по-стабилни и продуктивни от гърците... а пък минималните им заплати са по-ниски от гръцките. :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu May 06, 2010 12:27 am

AlDim wrote:Абеее, доста трудно е да се правят такива генерализации. Специално испанците са доста по-стабилни и продуктивни от гърците... а пък минималните им заплати са по-ниски от гръцките. :lol:
На мен учителят ми по руски, който е голям пътешественик, днес ми направи точно същата аналогия. Стана дума за смъртните случаи в Гърция. И така тръгна приказка. И ми каза, че Испания и Гърция са горе долу същата работа. Сега може и само така да му се е сторило, но...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 06, 2010 12:43 am

Тия неща с пътешестване само не могат да се видят. Испания със сигурност са се запътили към рецесия, но имат повече да предложат от гърците и определено не са толкова затънали в дългове (в момента, в който дълговете на населението минат GDP-то, нещата стават опасни, както в Гърция).

п.п. То в България пък имаме някакъв още по-любопитен феномен - дългове почти нямаме към други държави (относително казано), а и населението почти не взима заеми... само че това не е много за хвалене, защото живеем със стиснати гъзове.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 06, 2010 8:23 am

Някъде около 6 се класират за мене доколкото съм си имал вземане-даване.
:ninja:

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu May 06, 2010 9:03 am

Народът там направо е обезумял при мисълта за очакващия го луд глад и мизерия, има масови протести, вече и убити (от протестиращите, не от полицията, нали)
Има убити и непротестиращи. Трима служители в горящ банков клон са загинали, докато се опитват да се спасят.

И въобще всички знаят за хитрите им византийските номера. Добре щеше да им дойде половин век социализъм, както отчаяно са драпали след Втората световна (3 години гражданска война). Жалко, че картите вече са били раздадени.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 06, 2010 9:20 am

Гърците са непонятно нагли наистина, а изявлението на Папандреу за България, което някой беше постнал тук, направо ме удивлява, би трябвало да го изядат с парцалите в Европа в момента, ама понеже едва ли има кой да повдигне въпроса...

Не мога да разбера дали са идиоти, или все още вярват как някой ще ги спаси ей така за кеф
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 06, 2010 9:28 am

изявлението беше фейк между другото - някой го постнал в блога си на майтап но се разпространи.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 06, 2010 9:40 am

И аз гласувах с 5-ичка. Некви нереални са ми, таковата. :shock:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 06, 2010 9:45 am

14 на 0 - доста показателно :).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 06, 2010 9:53 am

Super M wrote:
Народът там направо е обезумял при мисълта за очакващия го луд глад и мизерия, има масови протести, вече и убити (от протестиращите, не от полицията, нали)
Има убити и непротестиращи. Трима служители в горящ банков клон са загинали, докато се опитват да се спасят.
Изразил съм се двусмислено. Имах предвид, че протестиращите са убийците, а не полицията. Като след мятането на молотовките наляво-надясно по улиците и разни "капиталистически" (ама ви беше хубаво докато лапахте капиталистически пари, нали?) сгради, ентусиастите на митинга са се разбучали, че правителството ги лъже за жертвите...

Ето едно втф видео по темата:
http://edition.cnn.com/video/#/video/wo ... unrest.cnn
Last edited by AlDim on Thu May 06, 2010 10:17 am, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 06, 2010 10:09 am

Една статия по въпроса
http://kaka-cuuka.com/2108#more-2108

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 81 guests