iShit

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 01, 2012 10:33 pm

Silver wrote:Тва наистина е компания за пълни олигофрени, щом най-голямата иновация в новия iPhone е това, че ръбчетата са полирани под ъгъл, и е сменен док конектрът с по-малък.
Еми вече успяха да осъдят Samsung за закръглените ръбчета, та що да не си развиват патента...? :lol:
А най-гнусното в цялата работа е, че въпреки всичко днес минах покрай един MacBook Pro с ретина дисплей 2880x1800 и...
Страхотен дисплей са сложили, но честно казано този на новия Zenbook е по-добър. Разделителната е по-ниска (1920x1080, но на 13" дисплей), но панелът въобще не е толкова лъскав и отражателен, колкото на Mac-a и това значително увеличава ползата от IPS дисплея.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Oct 02, 2012 10:29 am

Q:"Where was the QA team?"
A:"Looking for new jobs"

:lol:

Недопустимо е да се пусне такъв продукт на пазара. Не мога да повярвам, че CEO на такава компания може да каже директно на потребителите си - не използвайте нашия продукт! Той не работи, съжаляваме, ето ви алтернативите от нашите competitors. Евала за което, дано и други компании вземат пример :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Oct 02, 2012 6:04 pm

Да бе той голям избор има да не го каже тва ;). Твърде много се разсмърдя работата, така че не виждам повод за аплодисменти :)
:ninja:

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Thu Dec 27, 2012 11:10 pm

2 години по-късно, и май встъпителното изявление за Айпад-а е не по-архаично и грешно от изказването на един Стив Балмър за това как Айфона бил непродаваем. Май вече се приема идеята че тея продукти въпреки всичките пропагандни маркетингови къмпании все пак си работят без много труд и хората ги харесват. За продължение на сагата, трябва да се изчака според мен края на 2013-а когато ще стане ясно ще се прави ли цялостен Епъл телевизор или не. Щото милиони хора вече не гледат телевизия, или ако гледат не е по същия начин, а Епъл като нищо може и да предложат алтернатива на ТВ каналите, адаптирана към модерните интернет технологии. (Всеки който е виждал тъй-наречените smart-TV-та на Samsung и LG знае че са далеч от нормално работешни и ефикасни)

Къв е смисълът да се продължава с тея глупави аргументи от типа как Епъл били Айшит, след като едва ли милиарди хора по света са чак толкова тъпи... :lol:
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 27, 2012 11:14 pm

Trust me, милиарди хора по света са АДСКИ тъпи. Умните са около 0.5% от населението. Епъл са айШит по редица причини и ще си останат такива независимо от популярността си, докато не си оправят скандалния маркетинг.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Fri Dec 28, 2012 12:58 am

Или докато другите manufactor-и на PC-та не почнат да си правят шибаните тракпадове на ниво :twisted: :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Dec 28, 2012 1:36 am

На Епъл не маркетингът им куца, а моралът
Отделно от това МакОС чак последните два приличат на използваема ОС
iOS е ок
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Dec 28, 2012 12:50 pm

Lion е първият OS на Apple, който някога ми е харесвал, да. Като цяло е практичен и логичен откъм интерфейс, въпреки че все още ми липсват някои неща откъм multi-tasking.

Между другото Apple много здраво се изложиха с производственото на последните iMac-ове. От ДВА месеца iMac не съществува на пазара. Предполагаше се 21-инчовите да излязат ноември и 27-инчовите - декември. Само че празниците минаха без стока и за двата модела. Това ме кара да си мисля, че Apple са се прецакали с безсмисления дизайн с мега тънки ръбове (и дебела грозна гърбица по средата, но това са подробности...). Абсолютно нямам идея за какъв хуй им е било да правят тази сложна за производство форма. Заради нея са разкарали и всякаква поддръжка на дискове - по важно е да са тънки ръбовете, бате!

Въобще целият този самоцелен стремеж към "тънкост", който няма какъвто и да е реален ефект върху цялостния footprint на машината не го разбирам. Мисля че просто по инерция карат с тая стратегия за всичките си дизайни. По-тъжно е, че хората им се хващат на номерата.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sat Dec 29, 2012 8:42 am

AlDim wrote:Lion е първият OS на Apple, който някога ми е харесвал, да. Като цяло е практичен и логичен откъм интерфейс, въпреки че все още ми липсват някои неща откъм multi-tasking.

Между другото Apple много здраво се изложиха с производственото на последните iMac-ове. От ДВА месеца iMac не съществува на пазара. Предполагаше се 21-инчовите да излязат ноември и 27-инчовите - декември. Само че празниците минаха без стока и за двата модела. Това ме кара да си мисля, че Apple са се прецакали с безсмисления дизайн с мега тънки ръбове (и дебела грозна гърбица по средата, но това са подробности...). Абсолютно нямам идея за какъв хуй им е било да правят тази сложна за производство форма. Заради нея са разкарали и всякаква поддръжка на дискове - по важно е да са тънки ръбовете, бате!

Въобще целият този самоцелен стремеж към "тънкост", който няма какъвто и да е реален ефект върху цялостния footprint на машината не го разбирам. Мисля че просто по инерция карат с тая стратегия за всичките си дизайни. По-тъжно е, че хората им се хващат на номерата.
Човек, сд-ромовете вече никой не ги използва, сори ама аз на лаптопа ми си хо счупих преди 2 години, и не съм имал особенна нужда оттогава, в професионален или личен план. Наскоро пък си взех и настолен комп и най много 2 пъти да съм отварял сд-рома. Просто нека спрем с митовете. А пък дизайна винаги се развива в една посока,като крайна цел,в повечето случаи чисто естетическа, но разбира се има и в някой случаи положителни ефекти върху 'употребеамоста', както теглото се намалява.

С доставките на АйМаковете също може и нещата да не са такива каквито изглеждат на пръв поглед. Примерно за маповете, доста достоверни източници сега смятат че част от недовършеноста им е било част от опит зс вътрешен саботаж на вече бившият главен дизайнер на АйОС, Скот Форстол. Имайки в предвид че той е бил главен отговорник за проекта, и със сигурност е знаел какво им е състоянието, а в същото време е било напълно известно амбициитв му за поста на Тим Кук, никак не е трудно да се повярва...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Dec 29, 2012 10:14 am

Четейки някои от коментарите тук, от изневиделица ми бликва в съзнанието един gif постнат пак тук... :roll:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 29, 2012 5:18 pm

Samail wrote:Човек, сд-ромовете вече никой не ги използва, сори ама аз на лаптопа ми си хо счупих преди 2 години, и не съм имал особенна нужда оттогава, в професионален или личен план. Наскоро пък си взех и настолен комп и най много 2 пъти да съм отварял сд-рома. Просто нека спрем с митовете. А пък дизайна винаги се развива в една посока,като крайна цел,в повечето случаи чисто естетическа, но разбира се има и в някой случаи положителни ефекти върху 'употребеамоста', както теглото се намалява.
Говори за себе си. Повечето хора са намалили значително печенето на дискове, но използването им за инсталация на софтуер, филми и т.н. е все още е много широко разпространено.
Основната цел на Apple е за пореден път да ограничат възможностите за side-loading на програми на Mac-овете или за простички неща като слушане на музика и гледане на филми, за да минава всичко през техния магазин и техните джобове (т.е. App Store-a и iTunes). Липсата на DVD устройство ще е особено забавно и за някои от основните им професионални клиенти - тези, които се занимават с editing на музика или видео. Те ще трябва да се бръкнат още 80 долара отгоре за безумно надцененото външното DVD устройство на Apple (или също толкова за външен Blu-Ray на която и да друга компания).
С доставките на АйМаковете също може и нещата да не са такива каквито изглеждат на пръв поглед. Примерно за маповете, доста достоверни източници сега смятат че част от недовършеноста им е било част от опит зс вътрешен саботаж на вече бившият главен дизайнер на АйОС, Скот Форстол. Имайки в предвид че той е бил главен отговорник за проекта, и със сигурност е знаел какво им е състоянието, а в същото време е било напълно известно амбициитв му за поста на Тим Кук, никак не е трудно да се повярва...
Ама ти сериозно ли се хващаш на тия конспирации...? :lol: Ти осъзнаваш ли колко абсурдно е това? Ако никой в огромния титан Apple не се е хванал да провери пустите карти преди да ги дадат на народа, имаме далеч по-голям проблем от "вътрешен саботаж"... :lol:

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sun Dec 30, 2012 12:23 am

Мисля че грешиш, защото точно Вице-президентите, какъвто Форстол беше са отговорни за продуктите които надзирават. Сега малко невероятно е да мислим че Тим Кук ще има време да тества лично всеки продукт в първата си година начело, особенно като имаха съпер заета програма на изкарване на продукти, пък и той трябва да наглежда и глобалният бизнес на една коепорация която вече стана една от най-преуспешните на борсата някога. Вице-президентите имат голяма роля в Епъл, не веднъж съм чел как Епъл поставят доверието на първо място в компанията. Не ти говоря измислици, просто оня прецака нещата, Кук затова си е казал че не може да му вярва и аут. Гадна ситуация, но какво да правим..

Колко до сд-ромовете - времето ще покаже, и не заради някаква тъпа конспирация на Епъл едва ли, а заради куп други причини, които съм сигурен че ги знаеш. Тук говорим за най-ефикасно премасяне на диг. информация, а не за някакви лъскави дискове.

Ма мисли квото искаш, като ти е по-хубаво измисляй си нелогични конспирации. Ама едва ли Епъл ще да са единствената "голяма зла комп. корпорация"...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 30, 2012 1:03 am

Отговорни са за продуктите... също както и стотиците хора, работещи по проекта и тестващи софтуера. Никой не говори за "лично тестване на продуктите" (макар че всъщност Стийв Джобс правеше точно това, докато беше CEO, за да поддържа общата концептуална насока на Apple).

Колкото до дисковете - никой не говори за "конспирация", просто Apple искат максимален контрол върху дистрибуцията на софтуер. Даунлоудите не са най-ефикасния метод за пренасяне на информация за повечето хора, между другото. Restore-ването на Мак отнема 10-15 ЧАСА. Същия процес за всеки друг компютър е най-много час. Ултра high-speed нета всъщност е доста рядко срещано животно (още повече в Северна Америка, която е много назад с материала). Да не говорим, че нито хардовете, нито USB-тата са особено надеждни за бекъп в дългосрочен план, докато DVD-тата траят десетилетия, че и повече ако са archival grade.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Feb 27, 2013 11:18 am

http://www.cultofmac.com/217557/apples- ... gal-teens/

Без коментар просто ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 27, 2013 11:24 am

Очакваме начи момента в който ще забранят и буквата i в текста щото е тяхна... :dash:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 25 guests