Забраната за пушене

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 22, 2010 3:39 pm

Нека не наливаме допълнително масло в огъня, моля.
Пък като гледам и лично нямам...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 22, 2010 4:03 pm

Roland wrote:Слагам една голяма Милка на масата с твърдението, че името "Симеон" ще се среща поне три пъти в това лично :lol:
Хахахаххахаха you wish.

Сега го пиша, защото имаше някакви неотложни неща.

И ду нот пур оил ин ду дъ файър, Морви ис райт!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 22, 2010 4:16 pm

Симеоне, гледай Милката да е без лешници... :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 22, 2010 4:17 pm

Секунда, аз все пак да напиша и едно лично в което има Симеон 3 пъти, за да си делнем Милка-та.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 22, 2010 4:24 pm

Е... не мога да не го кажа просто.... Мъже!!!
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 22, 2010 4:36 pm

Това сега ядосано мъже ли е или просто мъже за спорта :lol:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Mar 22, 2010 4:39 pm

(дебне тихичко дали Морви ще се изпусне да каже, че се занимава с мъже просто за спорта...)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Mar 22, 2010 4:42 pm

Ае са, не били казвали. А не обяснявате ли колко всъщност лесно е да не пушиш цяла вечер, и как не разбирате защо това ни е такъв проблем????
От вашите приказки излиза, че всъщност нямаме нужда да пушиме и е много лесно да не палиме докато сме на маса, но го правиме за да ви дразниме.
Last edited by dellusion on Mon Mar 22, 2010 4:45 pm, edited 1 time in total.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 22, 2010 4:45 pm

А дали няма разлика между това да спреш цигарите съвсем и изобщо и колко трудно е това и това да пушиш един час, а като ти се допуши да излизаш? Я попрочети пак...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Mar 22, 2010 4:47 pm

Morwen wrote:А дали няма разлика между това да спреш цигарите съвсем и изобщо и колко трудно е това и това да пушиш един час, а като ти се допуши да излизаш? Я попрочети пак...
+ това мнението че не е кой знае колко голяма работа въобще да не пушиш е сравнително разпространено сред непушачите, поне сред моите приятели и колеги, които не пушат.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 22, 2010 4:51 pm

Това го разбрахме и вече го обсъдихме. Съчувстваме ти, не са прави. Но пък повечето от моите приятели не смятат така и никой тук не смята така. Защо го говорим това, значи, освен за да обвиним и целокупните непушачи в нещо?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Mar 22, 2010 5:00 pm

Виж пак статията, дето си пуснала на първата страница.
Златина Иванова wrote:Понякога е очарователно ужасяващо смайващата настойчивост, с която някои хора се вкопчват в тази тютюнево-гибелна страст.
Златина Иванова wrote:Нека пушачите бъдат спокойни - те винаги ще имат свободата да направят своя съзнателен неправилен избор (защото това е всъщност демокрацията) - да запалят.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 22, 2010 5:24 pm

Извинявай, ама в момента си смучеш ръкава с непонятна за мен настървеност, та дано изсмучеш Опресията на Непушачите над Клетите Пушачи.

1. Пуснала съм статията информативно, защото е пряк отговор на друга спомената статия, с която не съм съгласна. Не съм се подписала под всяка дума от нея. Нищо чудно дори да не съм била съгласна с части от отговора, най-малкото с драматизма на заглавието.

2.
Понякога е очарователно ужасяващо смайващата настойчивост, с която някои хора се вкопчват в тази тютюнево-гибелна страст.
Да, и? Понякога е такава за някои хора. Има хора, които кашлят като каращи скоротечна туберколоза, но въпреки това не зарязват цигарите. Ужасяващо и смайващо настойчиво е. Никой не казва, че ще ги бием.

3.
Нека пушачите бъдат спокойни - те винаги ще имат свободата да направят своя съзнателен неправилен избор (защото това е всъщност демокрацията) - да запалят.
Да. И? Какво те притеснява? Това, че се казва, че не е правилно, че пушиш ли? Да ти имам и чувствителността. Неправилно е. Но ако искаш го правиш. Имаш това право, както е и казано там.

И нали уж ми обясняваше как те натискаме да ги отказваш, понеже е лесно? Никое от тези не и намек за това, дори да бяха мои думи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Mar 22, 2010 5:44 pm

Не смятам да ти правя семантичен анализ на двата цитата от вести.бг. Или разбираш какво е написано, или не.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 22, 2010 5:49 pm

Колко е яко да те отрежат с едно изречение, като си дал куп обосновани аргументи.


Не ми прави семантичен анализ, кажи ми какво доказваш с тях. И не ми казвай, че е доказателство, че казваме колко ви е лесно да хвърлите цигарите просто така. Откъдето тръгна целия този спор.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 62 guests