Забраната за пушене

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 19, 2010 10:36 pm

Генномодифицираните продукти ни гарантират, че в един слънчев ден ще се покатерим на 10-метровия магданоз, за да берем домати с човешки гени.

Но печалбата на американския монополист "Монсанто" е над всичко.
Велислава Дърева. Оттук.
Т'ва е статия срещу кръстоносния поход срещу тютюнопушенето, илюстрирана с примери колко по-опасни неща има от цигарите... :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Mar 19, 2010 10:42 pm

Задължително го гарантират, вярно :D
Предполагам, че си виждала и отговора на това -
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2767011
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 19, 2010 10:53 pm

Статията не я дочетох, понеже е абсолютно безумие, обаче тая не се ли водеше за сериозен и качествен журналист? Онова там е еквивалентно на пост във форума на арената, не за друго.
Редакция:
Ако не се разбира, статията на Дърева имам предвид.
Last edited by tigermaster on Fri Mar 19, 2010 11:09 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Mar 19, 2010 11:05 pm

Morwen wrote:Задължително го гарантират, вярно :D
Предполагам, че си виждала и отговора на това -
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2767011
Всяко трето българско дете между 10 и 19-годишна възраст е активен пушач.
:shock:

:neutral:

Иначе въпросът е в кой случай губят повече заведенията - ако пушачите са в отделно помещение или ако част от непушачите откажат да влизат в заведение, където биха били принудени да дишат тютюнев дим. Доста хора не искат да са пасивни пушачи.



А абсурдът е грандиозен. Спират се ГМО-тата, за които до момента няма неоспоримо доказани вредни въздействия, а се обмисля възможност от 1 юни по заведенията и други обществени места да се пуши на воля, въпреки че вредата от тютюневия дим отдавна е доказана.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Mar 19, 2010 11:27 pm

*уморено*

В неделя се готви шествие срещу въпросното предложение за разрешаване на пушенето на обществени места.

Чудя се колко от вас ще видя там...

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Sat Mar 20, 2010 12:45 am

@Passer-by: убеден съм, че при пълна забрана за тютюнопушене на обществени места заведенията няма да загубят нищо.

В смисъл... честно, хич не мога да си представя, събира се компанията, тръгват към *инсърт име на квартална кръчма или заведение в центъра с евтини пилешки крилца* и... се отказват от мероприятието, защото има пушачи, на които ангелите не могат да им изтраят до толкова, че да не пушат за час, час и нещо. Това са пълни лигавщини от страна на хората с този порок и хич не ги обичам, когато са се загрижили за горките собственици на заведения. Хайде холан, фактите показват отгоре на всичкото, че подир забрани за пушене *няма* осезаем ефект върху заведенията.

Честно, от година и нещо уча в Ю Кей и не се наблюдават разпадания на цивилизации заради тази забрана, която е в сила от тук вече от адски много време, във всеки случай отпреди да дойда.

А дано този път страха от падането на рейтинг накара Бат' Бойко и компания да не приемат подобен абсурд в подкрепа на пушенето!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 20, 2010 12:47 am

Да де, въпросът ми беше реторичен. :wink:

По-вероятно е непушачи да се откажат да ходят в одимено заведение.

А и пушачите, които не могат да издържат толкова дълго без цигара (има такива и проявявам разбиране, че се измъчват) спокойно излизат на улицата и изпафкват един бърз фас. Не виждам какъв е проблемът това да си продължи.

На ББ трябва просто да му напомнят, че в ЕС тенденцията е точно към забрана на пушенето на обществени места и това е лесен начин да покаже колко европейска страна става България. :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Mar 20, 2010 4:00 am

Точно рейтингът ще накара ББ да клекне пред пушачите.

Иначе аз съм ОК с това всяко заведение да е длъжно да има минимум отделна стая за непушачи. За съжаление дори това изобщо не се спазва, доколкото си спомням тогава пък имаше рев как ще оцелеят малките заведения, дето не могат да отделят две помещения.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 20, 2010 4:01 am

Moridin wrote:Точно рейтингът ще накара ББ да клекне пред пушачите.
Обаче ще изглежда зле в ЕС, а той и на това държи. 8-)
Пък и непушачите не сме чак толкова малко, та не е желателно да бъдем пренебрегвани като дойдат избори. :twisted:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 20, 2010 4:11 am

Интересно е бтв - като им отнемеш възможността да тровят въздуха навсякъде, където им скимне, знаете ли колко бързо се превъзпитават мнозинството от пушачите?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 20, 2010 5:10 am

Впрочем, като стана дума за отделно помещение за НЕпушачи, а в цялото останало заведение да се пуши - не мисля, че би имало ефект. Тютюневият дим се просмуква навсякъде.

Сега се сетих, че в описанията за продаване на комикси втора ръка в Амазон Маркетплейс се споменава понякога "Комиксът е четен внимателно и е от дом НА НЕПУШАЧ", демек, не е просмукан с тютюнев дим. :shock:


http://www.amazon.com/gp/offer-listing/ ... ition=used
Seller: ingeniouscre8
Rating:100% positive over the past 12 months (17 ratings.) 37 lifetime ratings.

Shipping: In Stock. Ships from CA, United States. Expedited shipping available. See Shipping Rates. See return policy.

Comments: m311 Perfect condition, from private collection, smoke free home, read twice. Ships fast from CA.
Даже за четивата си са загрижени да не се овонят.

Абе друга планета.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 20, 2010 5:32 am

Еми не знам дали е друга, ма е по-яка определено като не ти димят в лицето навсякъде...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Mar 20, 2010 5:56 am

Ако са отделни стаи и има нормална вентилация е ок, нищо не може да се усети. Изобщо вентилацията решава проблема доста генерално, стига да я има. В толкова дози димът нито е вреден толкова, нито мирише. Абе аз не се дразня, стига просто да е помислено за непушачи. Но заведения дето изобщо не правят разграничение или - най-трагичното - пускат пушачи на местата за непушачи ДИРЕКТНО СИ ЗАСЛУЖАВАТ ФАЛИТА.

ей сетих се за едно, отивам да онодя темата за черния списък :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Mar 21, 2010 11:31 am

Принципно аз съм твърдо против този антиникотинов кръстоносен поход, който вече е приел пандемична форма и всъщност в някои страни (САЩ) е прераснал във вид на масова психоза. Дори донякъде нямам нищо против и да се пуши в заведенията. Но! Не можете да отречете, пък дори и да сте пушачи, че съществува следният, необясним поне за мен, феномен:

Ако в една компания от десетина човека има един-двама пушача, то компанията почти задължително се настанява в помещението за пушене. Казвам почти задължително, щото има и нормални възпитани хора, които се съобразяват с приятелите си и нямат против да поседят два часа, без да запалят цигара. За съжаление обаче това е истинска рядкост.

Помещенията за непушачи по нашите родни заведения почти задлъжително са наврени я до клозета, я едва ли не в кухнята, я в каквато там друга инак неизползваема дупка се намира в съответното "място за обществено хранене".

От своя страна вентилацията е такава, че дори по случайност мястото за непушачи да не съжителства с клозета, това няма особено значение, щото димът така или иначе си е равномерно разположен из цялото заведение.

Не разбирам и упорития отказ на пушачите да признаят, че с навика си те навлизат в моето лично пространство и ми пречат. Например, вали. Под козирката на спирката сме се наблъскали двайсетина души. Внезапно единият пали цигара... Но това е негово право и всъщност забраната за пушене на обществени места е дискриминация. Истината е, че не е никакво право, а чиста проба лошо възпитание.

Когато пък някой ми излезе с "необоримия" си гвоздей в програмата "ама те ауспусите на колите не ти пречат щото, нали", се радвам, че нямам лично оръжие. Тоест, първо съжалявам, после се радвам. Ауспусите на колите ми пречат, очевидно. Особено на някои коли, които са набори на дядото на Ной, едва са били сглобени, за да тръгнат и очевидно произвеждат повече вредни газове, отколкото скорост. Само че аз не седя по цял ден по улиците. Освен това морският бриз обикновено разнася автомобилните газове, а последните не димят директно в лицето ми и то в продължение на часове, ако ги остави човек. Изгорелите автомобилни газове не се навират в дихателната ми система, докато седя в затворено помещение, не умирисват непоправимо дрехите ми и косата ми не започва да вони така, че и след три къпания още се долавя лекият цигарен аромат.
-------------------

С други думи: твърдо против съм поголовната забрана на пушенето. Не ми пука какви вредни навици имат хората, стига да не въвличат и мен в тях. Който иска, нека си пуши.

Одобрявам обаче изцяло забраната за пушене в заведенията. По-голяма простотия от това, че човекопотокът в тях щял да намалеел, разбираш ли, трудно може да си измисли. Точно както и Shamajotsi казва. Ей сега пушачите обявиха бойкот и спряха да ходят по кръчми, щото цели два часа няма да могат да пушат.

Мога само да се радвам, че по-голямата част от пушещите ми приятели са достатъчно възпитани хора, които обикновено се съобразяват с мен.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Mar 21, 2010 11:33 am

Аз няма да се изказвам, че ще се (до)изпокараме с някои хора.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests