Бял и черен списък на заведенията

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Wed Mar 30, 2011 2:28 pm

Горещо препоръчвам кубинския бар до Плиска - Revolution. Има изобилие от шотове, марков алкохол, бира, пури и пурети. Това за мен, което е много важно - обслужването е на много високо ниво.
Не е много подробно, но не разполагам с повече време :) Ще го корегирам, ако има нужда.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 30, 2011 2:36 pm

Лагуна

намира се на: ул "Христо Белчев"13
тип: сладкарница (но предлага и нормално ядене)

Хубавото: Нещата им са много вкусни, порциите са големи, предлагат и коктейли и солени неща, така че има като за всеки. Освен това сладкарницата се състои от няколко огромни помещения, включително зимна градина, почти навсякъде е с меки дивани и има голямо количество маси, които могат да поберат много хора, т.е. става и за по-големи компании.

Лошото: Някои от цените може би са малко по-високи. Примерно безалкохолните са само в кутийки по 2,50, а скъпите гофрети с кво ли не могат да стигнат до 8-9 лева. Също така сервитьорките ми се видяха малко бавни или поне им трябваше доста време, за да ни забележат.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Mar 30, 2011 3:47 pm

ninja_senso wrote:Горещо препоръчвам кубинския бар до Плиска - Revolution. Има изобилие от шотове, марков алкохол, бира, пури и пурети. Това за мен, което е много важно - обслужването е на много високо ниво.
Не е много подробно, но не разполагам с повече време :) Ще го корегирам, ако има нужда.
Съгласна съм напълно, макар и да не съм ходила там от доста време. Да добавя също, че мохитото им наистина ставаше, а непушачите да не се плашат от пурите и пуретите, защото най-якото място за сядане там е на долния етаж за непушачи.

И понеже сме на вълна непушачи, силно препоръчвам PaperCake на ъгъла на "Раковски" и "Хан Крум". Мястото е нещо средно между кафе, с подчертана насоченост на менюто към шоколадовите напитки, и книжарничка. Яко е да си вземеш топло шоколадче, да поровиш на рафтовете с книгите и да си вземеш нещо за четене, докато си пиеш шоколадчето, а купуването на съответното четиво после не е задължително. Алтернативно, просто си носиш лаптопа и се възползваш от уайърлеса. Мисля че заедно със Супа Стар, това става едно от любимите ми местенца, в които не се пуши и въпреки пристрастеността ми към никотина, намирам, че точно на такива места така си е супер :D

Друго яко местенце, отворило наскоро е софийското братче на култовото пловдивско "Петно на Роршах". Адресът му е ул. „Христо Белчев” 8. Софийското петно, също като пловдивското, освен бар с жива музика, е и мястото, в което всяка сряда приютява литературния клуб Spirt And Spirit. Миналата сряда прескочихме и беше готино, ще видим как ще е занапред. Дано успеят да повторят успешно оригинала - "Петното" в Пловдив си е вече културна институция и там често се случват доста интересни неща, свързани с различни културни проекти. Предупреждавам непушачите, че въпреки сериозната вентилационна система в сряда там става пренаселено и задимено, тъй като посетителите са доста повече от капацитета на мястото.
VMITW!

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Wed Mar 30, 2011 3:59 pm

преди по-малко от месец посетих Лагуна. Не бях ходил от доста време и останах много неприятно изненадан. Според мен качеството на храната е паднало драстично, а цените не отговаряха по никакъв начин на качеството. Обслужването бе под всякаква критика, даже още по-ниско. Намусени кифли се прозяваха на половин метър от мен и споделяха любовни драми, докато аз чаках да доиде "мойта" сервитьорка. И още доста пропуски видях, ма няма смисъл да ги пиша - лоша храна и още по-лошо обслужване, това е моето впечетление.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Mar 30, 2011 4:37 pm

И аз не харесвам Лагуна, като освен гореизброеното ме дразнят голяма част от посетителите - хората с анцузите и половинките им с прическа лъвска глава. Слаб две от мен.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 30, 2011 4:47 pm

PaperCake (както и кафето на горния етаж на Ориндж, което е със същата идея, но по-евтино и по-неугледно) наистина е страхотно.

Ади, свиркайте като го пробвате пак това Петно ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 30, 2011 4:58 pm

Ми не знам, когато бях аз мернах само няква кифла (ама тези къде ги няма?), останалите бяха нормални хора, сервитьорката се мота, докато дойде, но после беше съвсем ок, а храната беше добра и като качество, и като количество. Малко ме дразнят накачените навсякъде декоративни рапани, обаче...
Вие какво сте яли там?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Mar 30, 2011 11:25 pm

Трябва да тествам това PaperCake,

бтв Supa Star от месеци вече ми е най-любимото заведение евър :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed May 11, 2011 9:44 am

Бях в корейския ресторант. И това ми било люто. Като изключим че ястията бяха люти колкото шоколад линт, всичко беше ок.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed May 11, 2011 10:04 pm

За Белия списък
адрес: София, ул Добруджа 10 (на пресечката с ул. Аксаков)
ценови клас: около 35-40 лв/човек за салата/предястие, основно ястие и десерт
Facebook Profile

[Б]Egur, Egur (Арменска кухня)

Впечатления: Отлична кухня. Много приятно впечатление прави, че водата е безплатна (условно, не ми пука дали ми е калкулирана накрая) и можеш да пиеш колкото искаш. Изборът на основни ястия е много изкушаващ и на мен ми беше направо трудно да се спра на нещо. Каквото и да поръчахме беше отлично приготвено и много ни допадна.

Обслужването е дискретно. Сравнително тихо е. Бях по време, когато нямаше почти никой в салона за пушачи, така че не мога да коментирам вентилацията.

Ще се ходи пак, имам много набелязани неща, които да опитам.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 11, 2011 10:06 pm

Е след тази препоръка задължително ще гоп тестваме, последния уикенд за малко да скокнем ама четохме кофти отзиви за друг арменски в София.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed May 11, 2011 10:11 pm

Това, което опитах е Патешко филе с ананас. Направо пръстите си облизах, както се казва. Много добре приготвено филе, равномерно изпечено, крехко и сочно и това в отлично балансиран сладко-лют сос от ананас и чили и три пръстена ананас. Като количество също беше добре. Много ме изкуши и пъстървата с бадеми, но ще е за следващия път.

Опитахме още задушени картофки, магданозени кюфтенца и арменска млечна салата (с моркови, а не краставица). От десертите ядох Шоколадов трюфел (нищо арменско тук, но беше добър).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed May 11, 2011 10:26 pm

За Белия списък
адрес: София, ул Елемаг 34
ценови клас: около 35-40 лв/човек за салата/предястие, основно ястие и десерт

[Б]Utre, Korean House (Корейска кухня)

Впечатления:
Плюсове: Много интересна кухня, която успя да ми хареса в частта си, която не ми изгори вкусовите брадавици. Порциите са порядъчно големи, та има и компанията да тества (но не е като при китайското, където едно ястие е за 2-3 човека). Има снимки на ястията (и дори това, което поръчахме си приличаше със снимката), което е от полза за невежия посетител.

Сервират допълнително купички с гарнитура, която при нас беше кимчи (гадно до безумие кисело зеле по корейски, което освен че е неядивно, щото е гадно, е и люто); някакви варени фъстъци със соев сос и сусам, които бяха абсолютно гениални и доникъде не стигнаха, щото искахме да ги зобаме с лъжицата; задушени тиквички (също готини); и краставица, поръсена с лют червен пипер, която ставаше за ядене, ако първо се почисти от пипера :).

Обслужването е добро. Сервитьорката ни предупреждаваше всеки път, когато, аха, да поръчаме нещо толкова люто, че Бат' Бойко с пожарния кран да не може да ни спаси.

Правят ебаси и яките корейски палачинки. Total win!

Минуси:
Като обстановка е доста бозаво. С нищо не впечатлява. Някак стои пусто и безлично.
На няколко пъти неща, които искахме да поръчаме се оказаха изчерпани.
Намира се на гъза на географията и се наложи да звъним по телефона, за да ни инструктират, как да стигнем.
Last edited by Alexis on Wed May 11, 2011 10:38 pm, edited 1 time in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed May 11, 2011 10:32 pm

Краставиците и кимчито също бяха на ниво.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed May 11, 2011 10:39 pm

На мен доста неща ми харесаха от корейския, но наистина интериорът е ужасен, а и прекаляват с пърженото. Кимчито е гениално бтв :Р

Егур, егур е много класен ресторант (специално тоя на Аксаков, другият не е толкова добър) - той си заслужава по всяко време.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests