генномодифицирани храни и анти-гмо активисти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Sun Feb 28, 2010 5:49 pm

OMG, раздавали са биомед :shock: :shock: :shock:
Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 28, 2010 6:07 pm

Аз май не разбирам... :unsure: Ама защо, каква цел?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Feb 28, 2010 6:31 pm

Marfa wrote:Тя основната бройка идва май от изпълнителите, така като гледам.
На митинг заради изпълнителите съм бил само веднъж и повече няма. То просто не си заслужава.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun Feb 28, 2010 7:51 pm

Марфа май искаше да каже, че изпълнителите са *съставлявали* основната част от бройката, не че хората са отишли заради тях :) Ма знам ли де, тя да си каже :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 28, 2010 7:58 pm

Точно това имах предвид, Пенчев :) И недоумявам, защо биомед? С каква цел? Какво символизира? Кълна се, не разбирам. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Feb 28, 2010 8:01 pm

Marfa wrote:Точно това имах предвид, Пенчев :) И недоумявам, защо биомед? С каква цел? Какво символизира? Кълна се, не разбирам. :neutral:
Според мен Гръмпи си направи ебавка с био мед и биомед(фирмата)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Sun Feb 28, 2010 8:04 pm

Ъм, заради глупавото, манипулативно и невярно твърдение, че ГМО са в основата на измирането на пчелите? (А вие знаете ли, че Айнщайн бил казал, че... :rofl:: http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/02/ ... _pchelite/)

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Sun Feb 28, 2010 9:06 pm

Протест: Министър Нона Караджова - дилър на ГМО
28 февруари 2010 / News.dir.bg
Близо 200 души се събраха на площад "Св. Александър Невски" в столицата на митинг-концерт срещу предвижданите промени в Закона за генетично модифицираните организми.

В концерта участваха Елица Тодорова и Стунджи, Камелия Тодорова, Теди Кацарова, женски народен хор "Елица", вокална група "Бон - Бон", Влади Въргала и други изпълнители, съобщи БТА.

На всички присъстващи беше раздаван биомед. Организаторите на протеста - "България свободна от ГМО", раздадоха и информационни материали, свързани с кампанията.

Пред журналисти Христина Марковска, един от организаторите на проявата, заяви, че първо е необходимо да се изработи национална стратегия за земеделското производство, която е била предвидена и в предизборната програма на ГЕРБ. Промените в закона в момента нямат нищо общо с изискванията на ЕС, каза тя. По думите й подготвеният законопроект даже не е оповестен официално. Създадените в него препратки към други закони дават "врата" за нарушения. Липсват и наказателни разпоредби, допълни Марковска.

По думите й това няма да е последната акция, а ще се действа в зависимост от развитието на ситуацията с приемането на законопроекта. Общо 20 хиляди подписа в цялата страна са били събрани срещу ГМО, съобщи Свилен Георгиев, също от организаторите на протеста. Той добави, че подписките срещу законопроекта са седем. По думите на Георгиев досегашният закон е ясен и точен.
Ако бъде прието това, което се предлага, в него няма никакви гаранции, а новите текстове са прекалено обтекаеми, каза той.

„Не виждам смисъл да се генно-модифицира голямото разнообразие от плодове и зеленчуци, които ни е дала природата“, изтъкна Елица Тодорова, цитирана от БГНЕС.

На концерта много от гражданите са дошли с плакати, с надписи: „Пощадете земята ни“, „Дайте шанс на децата ни“, „От ГМО днес умират пчелите – утре хората“, „Скок в земеделието – не благодаря!“. Имаше и плакат, на който екоминистърът Нона Караджова и нейната заместничка Евдокия Манева бяха изобразени като дилъри на ГМО.
Това са новите мантри явно. Представката био е навсякъде - биомед, биохрана, биогориво, биочовек, биолайна...


А статията, дето я цитира Itilon е толкова малоумна, че чак боли. Даже се цитира някакъв човек пред чието име пише "доц."?????!!?!едноединайсе
Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 28, 2010 10:07 pm

Аааааааа! Био-мед! Санким биологичен мед! Органичен един вид! Кълна се, въобще нямаше да го схвана, честно. :oops: Не, не си правя майтап. Просто въобще не направих връзката.

Колкото до измирането на пчелите... Честно казано, това е поредната каксеказва точно като простотията с ГМО-тата. Ясно е, че пчелите ще си вземат ако някой ги въди в райони, откъдето минават далекопроводи да речем, или пък в някакви замърсени местности и други такива. Любопитно ми е обаче на нормалните пчелари, дето си развъждат пчелите на нормални и подходящи за целта места, наистина ли са почнали внезапно да им измират роевете. На, питах съседа, дето от години е запален пчелар, няма подобни наблюдения човекът. Вика, че смъртността на бръмчащите палавници, както и количеството и качерството на меда, силно зависи от метеорологичните особености - каква е годината, колко е сушава, влажна, гореща, студена и пр. Но те неговите сигурно не са био и медът му не е мед като мед, така че едва ли има смисъл да го давам за пример.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Feb 28, 2010 10:34 pm

Да марфи. Измират - имам познати които загубиха 50-60% от кошерите - говорим за чисти забутани на майната си места.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 28, 2010 10:39 pm

Ужасно! :( Ето, че не го знаех това. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Mar 01, 2010 1:29 am

Е от какво измират?
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Mar 01, 2010 9:15 am

Н'нам. Но наистина, моят съсед не се оплаква от това. Даже тая година медът ни е от неговите кошери. Да не е някакво заболяване примерно?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Mon Mar 01, 2010 10:19 am

Никой не знае от какво измират. Поне до миналата година, когато за последно четох нещо по темата. Вероятно е заболяване, но не беше ясно. Както обикновено, хората са написали нещо като за начало: http://en.wikipedia.org/wiki/Colony_collapse_disorder
И се оказва, че пчелните колонии от "домашни" пчели са доста крехки създания. Податливи са на болести и какво ли още не.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Mar 01, 2010 8:51 pm

Да, мистериозно си отиват пчелите. Никой не е наясно от кво. И смъртта им е повод за спекулации на всякакви - антиГМО активисти, анти ДжиЕсЕм кативисти, секви...

Бахго, тия дни нямам време за нищо, та изобщо не мога да следя кво се случва с протестите. Сигурно е по-добре така иначе само ще се нервя на простотиите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 54 guests