Спам спам спам и още 100 пъти спам

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Xellos » Fri Sep 27, 2019 6:16 pm

Истинската комедия от време оно :)

https://9gag.com/gag/aGg03rw
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Marfa » Mon Sep 30, 2019 10:04 am

Така се става веган!!! :D
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Matrim » Thu Oct 03, 2019 4:49 pm

Autocomplete results about European countries on Baidu, China’s biggest search engine.
Spoiler: show
Image
Резултатът за България е разбиващ. Ей на това му викам аз добър маркетинг.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Amelia » Thu Oct 03, 2019 11:33 pm

Yo wa masa ni, dai kaizoku jidai!

https://www.pcmag.com/news/371079/most- ... tf5cDRzkxk
https://www.vice.com/en_us/article/xwe4 ... tudy-warns

Начи, много ми се ще да си плащам за гледането на разни неща, ама с тея накъкани навсякъде стрийминг платформи май по-скоро ще си ходя на торентите макло аз.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Litz » Fri Oct 04, 2019 9:51 am

@Amelia и аз четох нщо подобно наскаро. Доколкото знам навремето, когато Нетфликс се появява за пръв път пиратсвтото намалява, щото на едно място имаш супер много неща и е по-лесно от това да пиратстваш и 10-12 долара не са много. Ся обаче с хилядите там различни услуги трябва на теория да имаш няколко,, да плащаш за всички тях и да се логваш навсякъде, което прави целия експириънс много неприятен и труодемък. Ето на примерно Спотифай, намалява музикалното пираството, именно щото на едно място имаш всички изпълнители (без джей зи) и това ти спестява много време в пиратстване,

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by трубадур » Fri Oct 04, 2019 10:09 am

На тия даже изследване им трябвало, за нещо, срещу което всички потребители се изказаха негативно. Човек само един бърз редит да направи може да види стабилно представяне колко народ е срещу това. От друга страна, тия компании повече разчитат на ниши, мързел и достатъчно голяма популация, за да имат успех тия платформи. Реално те са доста повече от амазон, нетфликс и идващото дисни. И не малка част от тях се справят доста добре. Щом критериън имат стрийминг платформа и е успешна, сметай. Да не говорим, че нямах никаква идея, че dc също имат такава, където си пускат сериалите. Пираството ще се увеличи, факт, но е редно да се спре да се слуша меленето на тъпи корпорации. Че има негативно влияние върху тях, има го, ама да се игнорира кои държави го правят, какъв достъп имат въоще до продуктите им, а и самите корпорации как ебават мамата на всичко около тях и че е бая по-сложен проблем и не се принизява до "пиратство = загубена продажба" би трябвало отдавна да сме го минали тоя момент.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Litz » Fri Oct 04, 2019 10:28 am

Бе според е от неразбиране на стрийминг потребителя. Стрийминг потребителя (включително и мен ;р) го мързи неимоворно много да се занимава с простотии, ако му се гледа неща. Той не иска да претърси една стрийминг платформа, после втора, после трета и да се окаже, че това дето иска да го гледа го няма или е с потресно качество или го има само с дублаж или да се окаже, че това го има ама в неква си четвърта стрийминг платформа, за която пак трябва да плащаш и да се регистрираш. Азе троновете ги изпиратствах, примерно, щото ги има само ако имаш Скай, което няма да си пусна.

Или това, че аз трябва да пиратствам RuPaul's drag race, ако искам да го гледма с целия му там експириънс, щото него го няма никъде легално. А го пускат 4 месеца след като сезона свърши. Ми мен тогава не ми трябва.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by tigermaster » Sat Oct 05, 2019 2:19 am

Дам.

Когато торентите предлагат не просто безплатна алтернатива, а буквално по-добра (а понякога и просто единствена) услуга от каналите за легално гледане на филми, проблемът вече не е (само) в пиратстващите. Дори за момент да забравим за чисто финансовата страна на нещата (а тя е важна), пак остава фактът, че на твърде много хора не им се занимава с купища акаунти за различни стрийминг услуги - еле па ако живееш в България и почти не си използваш акаунта в Нетфликс, понеже повечето хора, с които делиш една къща, не знаят английски и съответно не можете заедно да седнете да изгледате каквото и да било там - какъвто е моят случай, както съм споменавал веднъж или два пъти. Сложи на това отгоре факта, че, особено ако на човек не му се занимава с VPN-и, всъщност не е напълно сигурно, че ще получи това, за което плаща - едно, че сериалът или филмът, който иска, утре може просто да изчезне, както, примерно, Нетфликс сега губят "Приятели", друго, че може нещото да е недостъпно от държавата, в която живее.

Или, с други думи, каквото казаха другите тук.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Killua » Sat Oct 05, 2019 10:47 am

Уф, да. Аз щото поспрях от известно време с пиратстване и резултатът е, че нищо на практика не гледам... Само HBO имаме вкъщи и каквото има там, а то не е супер много.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Litz » Sat Oct 05, 2019 2:09 pm

У дойчланда, все още е по-лесно да си на стрийминг донякъде, ама пак е неприятно с толкоз много простотии. Викам да се стегнат и да стане като тия музикалните стрийминг платформи, дето си имаш всичко (без джей зи, ама за кво ви е тоя?) независимо дали ползваш тайдъл, спотифай, айтюнс, ютюб простотията и тн.

С тия нови платформи и тия караници, тва наистина е супер дразнещо. Щото като премахнат намсикой сериал от нетфликс и го сложат на друга платформа, която на някои територии дори я нама, тея стимулират пиратството и нелегалното гледане. Дори финансовият фактор не е толкова силен, макар и той да съществува. В Амазон тва, което ме дразни че, не стига, че си плащаш за цялата простотия, ами трябва да доплащаш за някои филми/сериали. Мога да ви кажа, че някои неща тука ги няма и в Амазона, и в Нетфликса и тва е мега дразнещо и досадно.

Тва абсолютно неразбиране на стрийминг пазара ми е супер неясно.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Claymore » Sat Oct 05, 2019 3:32 pm

Аз ако не пиратствах, от 70те филма които изгледах миналата година нямаше да съм видял 2/3. Трубадура спомина Крайтириън ама и те са само в Щатите и там ще останат. Пък да ползвам прокси за да плащам за услуга която не ми се предлага (което може и да не проработи, до едно време ползвах на братчедката ми американка Нетфликса и почна да засича проксито и да не пуска дадени неща), не мерси. Друг е обаче ш проблема, че явно нещо в последно време яко са настъпали разните тракери - читав мирър на pirate bay или lime torrents трудно се намира, rarbg е хит енд мис, че и рутракер често... Не ми е известен някакъв голям тракер където да знам че ще потърся примерно Hausu или Shoah или Декалог па Кешловски и ще го намеря с добро качество и сийд. :/
Litz wrote:
Sat Oct 05, 2019 2:09 pm
В Амазон тва, което ме дразни че, не стига, че си плащаш за цялата простотия, ами трябва да доплащаш за някои филми/сериали. Мога да ви кажа, че някои неща тука ги няма и в Амазона, и в Нетфликса и тва е мега дразнещо и досадно.

Тва абсолютно неразбиране на стрийминг пазара ми е супер неясно.
И мен ме нерви това. Бях си пуснал безплатно да пробвам прайм че ми пробутаха, а си бях поръчва книги та рекох да го взема за бързата доставка. Покрай това изгледах първи сезон на Fleabag, тръгнах втори да гледам-КУРЕЦ, трябвало да платя за да го наема o.O Не мерси
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 05, 2019 9:22 pm

Ама разбира се, че са безумни всички тея стрийминг платформи. И аз си пиратствам с най-голям кеф.

Пък и нека не се лъжем - в България точно адски много неща изобщо не могат да се гледат, никъде. А от малкото, които могат, почти никъде няма хубави субтитри, само в HBO go. На Нетфликс е безумно поведението - по-добре да не слагаш никакви субтитри, отколкото да сложиш УЖАСАВЯЩИ, които са очеизвадно преведени със софтуер, при това много по-слаб от гугъл транслейт. Това е обида, същинска гавра. Естествено, че не заслужават моите български левове, щом имат наглостта да си предлагат услугите тук, без да се проявят уважение към българския език.

А и да не се лъжем - цялата индустрия само печели от пиратството, защото става популярна благодарение на него. И хората купуват всякакви неща, защото са влезли в тоя фендъм чрез пиратство. Като ми е харесал някой сериал, ще ида на кино да гледам тъпи филми с актьорите от сериала, ще си купя някоя поп-фънко фигурка, ще дудна на приятели колко ми е харесал и те също ще ми купят я плакат, я чашка, я нещо друго от сериала... и така индустрията печели. Ето, на стрийминг сайта на ДС в началото нямаше почти нищо - само качваха всяка седмица по един епизод на Titans. И беше достъпен само в САЩ. И съответно почти никой не се абонира и след няколко месеца се предадоха и качиха сериала и в Нетфликс и чак тогава вече го изгледаха няколко човека. Но аз от самото начало си го пиратствах, харесвах го, толкова харесах екипа, че си купих два омнибуса за Titans, а Робин е толкова готин там, че си купих още един омнибус и пет-шест малки томчета за него, и ако излезе филм с тоз хубавец, има някакъв шанс да ида на кино да го видя. А ако не бях изпиратсвал сериала, никога нямаше да си купя тея комикси и никога не бих си помислил да ида на филм с тея актьори. И като се замисля, DC и Marvel много печелят от моето пиратство! Като изпиратствах три сезона на Флаш си купих омнибус и още пет малки комикса за Флаш... Само Аквамен намаза истински, щото там хем дадох пари за кино, хем после си купих омнибус и други комикси... :lol: Ето, като пуснат Дисни Плюс, пак ще си пиратствам от там.... Но беше достатъчно Марвел само да обявяват, че УондаВижън сериала ще е важен за Доктор Стрейндж 2, щото арката на Алената вещица ще продължи от едното в другото, и аз същата вечер поръчах три доста големи комикса за Доктор Стрейндж...

Съзнавам, че съм изключение, и че средния български пират изобщо не се впуска да купува като мен, но фактът, че поп функо фигурките на Деърдевил и Санса се изчерпаха от озон за месец-два преди да успея да ги поръчам, показва, че все и други хора в България си пръскат парите за текива работи...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by трубадур » Mon Oct 07, 2019 11:37 am

Бтв, снощи ми стана интересно точно колко материал са затрили нетфликс и е безсрамие, че вдигнаха цената. Толкова е постен каталогът им в момента, че дори с бясно скачане с впн-а е мизерия. На едно място няма една пълна поредица. Например петък 13-и 1 и 5. Заразно зло има 4 филма. Други поредици не са застъпени. Някои имат втория и третия филм, първият го е хванала липсата. Единствено игрите на глада сякаш всичките бяха налични. Все още липсват режисьорски или екстендед версии, та властелина и троя си седят с театралните. Голяма бъркотия е. И отново - толкова много неща липсват или са недовърешни. Простотия пълна :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Litz » Mon Oct 07, 2019 12:22 pm

White Collar почва от пети сезон при мен. :lol:
Но да доста е намален избора и е супер досадно. При Пич Пърфект е епика, щото първата част е в Нетфликс, третата е в амазон, а втората кучета я яли.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Спам спам спам и още 100 пъти спам

Post by Killua » Wed Oct 16, 2019 9:48 am

Ъпдейтнах си де що имаше за ъпдейт по телефона и в нюс фийда на фейсбук ми се появиха едни... ъъ.. окръжности във всички снимки?! Не ползвам апа, през браузъра съм. Някаква идея какъв им е смисълът и защо са? Някой, идеи?
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 21 guests