Китай и китайците

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Китай и китайците

Post by Moridin » Tue Sep 08, 2009 4:52 am

В моята програма има солидно количество китайци. Живея една година много близко с тях. Приятели са ми и ги обичам. На моменти са коне с капаци и дразнещо отказват да говорят на английски в смесени компании, но са готини и добри хора.

По тази причина винаги съм се чувствал странно да чета коментари за китайци, в частност в ШД тези на Амелия, които са почти универсално башващи.

Вчера бях в китайското посолство. Всичко ми стана ясно :shock:
Това са най-неприятни, шумни и груби хора, които съм виждал (от България насам :mrgreen: ). Може би съм разглезен от японците, не знам. Тъжното е, че дори ЯПОНЦИТЕ в посолството бяха прихванали тия качества.

Ако имате някаква романтична представа за китайците като изтънчени хора, с хилядолетна цивилизация, запазена дори в условията на буйстващ комунизъм, можете спокойно да ги забравите. Комунизмът е виновен да са идиоти, но не е виновен да са простаци, а оказва се (поне според туристическите гайдове :mrgreen: ) китайците винаги са си били шумни, плюещи, блъскащи се (да звучи познато?). Хилядолетната им цивилизация се дължи основно на претопяване на завладелите я, а изтънчени в далеч по голяма степен (колкото и да е странно) са повлияните от Китай народи, нежели самите китайци (изключвайки естествено интелигенцията, както си е навсякъде).

Остава обаче въпросът защо аз знам толкова готини китайци? Явлението обяснявам или със някакво качествено изменение в стаден вариант, или с тъжния за цялото човечество принцип на златото в пясъка. Хората в моята програма са подбирани специално от организаторите за подходящи за интернешънъл експириънс и са сред най-отличените в университетите си, въпреки че това не значи нещо особено, тъй като и аз съм отличен и голямата работа като цяло. Освен това сред тях има и доста тайванци, което може би има значение. И все пак беше баси стряскащият експириънс това посолство :shock:

Не ми се иска да башвам целия китайски народ, естествено това е неоправдано, но някои поведенчески синдроми просто се набиват на очи :?

Всъщност бях в посолството, защото ще ходя за два дни на екскурзия там. Представих си Шанхай като точно толкова тъпкан, колкото е Токио, но всичко е седем пъти по-шумно (а това казва МНОГО, повярвайте ми), всички се блъскат и всички крадат.

Май отсега сънувам кошмари.
This is it. Ground zero.

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Tue Sep 08, 2009 10:30 am

Абе, ще вземете да ме откажете да ходя на екскурзия в Китай. Разказвай като се върнеш. И въпреки китайците си изкарай супер :).
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 08, 2009 10:36 am

Веско - един мой приятел - спечели пътуване до Китай за мастърс турнира миналата година (човека беше първи аматьорския тенис в българия и от Карсберг които организират турнирите организираха подобно посещение). Та тоя Веско естествено се върна с един тон снимки и впечатления от Шанхай. Главното му впечатление (противно на това което чета от вас) е че китайците са абсолютно нормални хора, не са някакви дребни нагли гадини.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Sep 08, 2009 11:46 am

Група приятели правят пътешествие в момента, като минаха и през Китай пътем :)

тяхното впечатление е, че китайците в Хонг Конг са различни, все пак допреди 12 години не са живели в Китай :)

ако някой го интересува пътешествието, ето линк към блога им:
http://100kmvchas.travellerspoint.com/

пътуваха от София до Москва с влак, после през Сибир до Байкал, след това през Монголия и Китай - Пекин, Xian, Хонг Конг, Макао. Следва Куала Лумпур и оттам Индия. Та сега са в Индия и ще се мотат там още 10 дни, следва Непал. В Непал се присъединяват още 10-на човека към тях и обикалят 2 седмици чукарите, след което се прибират.

Мразя ги :(
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 08, 2009 11:56 am

И аз, ако това ти носи морална подкрепа! :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 08, 2009 12:34 pm

Е ОТДЕ ТИЯ ПАРИ?!
This is it. Ground zero.

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Tue Sep 08, 2009 12:52 pm

Баси гадовете. И колко време им отнема цялото пътуване?
А парите не са чак толкова много май. Или се лъжа?

Edit: И аз ги мразя. Ама много ги мразя :).
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Sep 08, 2009 1:06 pm

Moridin wrote:Е ОТДЕ ТИЯ ПАРИ?!
назаем и спестявания, а някои от тях даже тези два месеца са платена отпуска :) Взимайте си отпуските хора!

не излиза чак толкова, те не спят по хотели, предимно coachsurfing и по хостели, пътуват с влакове повечето време, а изкопаха страшно евтини самолетни билети, които платиха доста рано.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Ръфлек
Commoner
Posts: 41
Joined: Mon Aug 31, 2009 2:02 pm
Location: on the Dark Side of the Moon
Contact:

Post by Ръфлек » Tue Sep 08, 2009 1:16 pm

Колко излиза билета София - Москва?
Аз съм си навила на пръста догодина да направя Варна - Прага с влак, обаче никъде няма цени, егаси.

А за Китай са ми разказвали плашещи истории. Вярно ли има хора, които работят като тъпкалници на тълпите в метрото? (описаха ми следната картинка - големи типове, с бели ръкавици, седят на спирката. Метрото идва, пълно, вътре няма място да се диша. Образите с белите ръкавици подбират чакащите на спирката, които с класическо китайско послушание се оставят да бъдат натъпкани вътре. Тъпкалниците старателно заглаждат тълпата, за да може вратите на метрото да се затворят.)
Nae quin! Nae laird! Nae master! We willnae be fooled again!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 08, 2009 1:26 pm

Моя човек е пътувал с метрото и не е забелязъл такова нещо - каза че било нормално.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Sep 08, 2009 2:11 pm

Ръфлек wrote:Вярно ли има хора, които работят като тъпкалници на тълпите в метрото? (описаха ми следната картинка - големи типове, с бели ръкавици, седят на спирката. Метрото идва, пълно, вътре няма място да се диша. Образите с белите ръкавици подбират чакащите на спирката, които с класическо китайско послушание се оставят да бъдат натъпкани вътре. Тъпкалниците старателно заглаждат тълпата, за да може вратите на метрото да се затворят.)

япония.

http://www.youtube.com/watch?v=eQdS5HY_O6k

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 08, 2009 2:14 pm

не говорим за япония в случая

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Sep 08, 2009 2:18 pm

no kididng?
за сметка на тва говорим за тъпкачи с бели ръкавици.
извода си направи сам.

User avatar
Ръфлек
Commoner
Posts: 41
Joined: Mon Aug 31, 2009 2:02 pm
Location: on the Dark Side of the Moon
Contact:

Post by Ръфлек » Tue Sep 08, 2009 2:22 pm

А, благодаря. Моя грешка (или на информаторите ми) значи.
Nae quin! Nae laird! Nae master! We willnae be fooled again!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Sep 08, 2009 3:12 pm

Баси, какви тъпканици имаше в градските автобуси вечер по комунистическо време, не е истина просто :lol:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 78 guests