Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Sat Nov 07, 2020 2:38 pm

@Demandred всички твърдения на AOC са напълно 100% вярни. Полицията в САЩ е по-фундната от повечето армии по света и с всичките си ресурси предимно натиска върху маргинализираните къмюнита, заобикаляйки 13-тата поправка в конституцията им и генерирайки легален робски труд по затворите. За какво им е да са толкова зверски въоръжени?

Ето за какво -

Всичко им е нацвъкано в един голям бизнес, но естествено това бууства червената вълна. Ми много ясно, че ще я бууства, то тя привилиегията не се изпуска лесно и без бой. Особено на бялата средна класа в америка. Онея си живуркат добре, изобщо нямат интерес да видят реалността.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sat Nov 07, 2020 4:54 pm

Е са. Не е като Джорджия да флипна заради умерените демократи. Тоя толкова червен щат флипна заради усилията на Стейси Ейбръмс, която е доста лява.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Sat Nov 07, 2020 5:32 pm

В Джорджия изглежда ще има втори тур за двама сенатори, тогава ще видим дали флипна заради това, което демократите са направили или защото Тръмп нещо не ги кефи чак толкова колкото в другите червени щати.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Sat Nov 07, 2020 8:40 pm

Тамън кат си мислех, че вече никога няма да го обявят :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Marfa » Sun Nov 08, 2020 11:22 am

Не мога да не призная, че изпитвам диво злорадство, като чета как заклетите тръмпанари късат ризи из социални мрежи и форуми :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sun Nov 08, 2020 1:49 pm

Не знам. В моите части е спокойно и забавно. Но ние сме повече тролове.

Как прокарваш закони при 2та президента:
Тръмп:
"Господин Президент, искаме да ратифицирате закон Х"
"Не."
"О, добре. Демократите казаха, че не можете така или иначе"
"Какво?! Дай го тука тоя закон"
Байдън:
"Господин Президент, искаме да ратифицирате закон Х"
"Не."
"Добре."
15 минути по-късно:
"Господин Президент, ето закон Х, който поискахте."
"А, идеално, благодаря."
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sun Nov 08, 2020 7:08 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Mon Nov 09, 2020 11:35 am

Бе бая си мелтдаунват тръмпомирите, няма какво да се суче по въпроса. Плюс че тактиката им нонстоп да нападат, за да не дадат възможност да им бъде зададен въпрос и те да трябва да се защитават продължава в пълна сила, сякаш някой им дължи обяснение, макар те да са тези, които трябва наистина да дадат отговор на простотията да поддържат тръмп. Което беше напълно очаквано и язък, че е толкова скучно и предвидимо.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Nov 09, 2020 12:42 pm

Мен ми е непонятно как Тръмпистите си пущат песни на куин. Когнинивният дисонанс на тва да хейтваш малцинства, но за си пущаш we are the champions, песен на гей фарзи човек роден в Африка е на макс.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by penzata » Mon Nov 09, 2020 2:21 pm

Litz wrote:
Mon Nov 09, 2020 12:42 pm
Мен ми е непонятно как Тръмпистите си пущат песни на куин. Когнинивният дисонанс на тва да хейтваш малцинства, но за си пущаш we are the champions, песен на гей фарзи човек роден в Африка е на макс.
И ти мислиш, че мирогледът им стига по-далеч от фразата we are the champions. :roll: :hihi: Припомни си "Born in the USA" на Спрингстийн, песен, която масово се боготвори, само заради този рефрен, нищо че е критика към американската политика.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Mon Nov 09, 2020 2:54 pm

Litz wrote:
Mon Nov 09, 2020 12:42 pm
Мен ми е непонятно как Тръмпистите си пущат песни на куин. Когнинивният дисонанс на тва да хейтваш малцинства, но за си пущаш we are the champions, песен на гей фарзи човек роден в Африка е на макс.
Няма никакъв дисонанс ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Mon Nov 09, 2020 4:43 pm

The Dragon wrote:
Mon Nov 09, 2020 2:54 pm
Litz wrote:
Mon Nov 09, 2020 12:42 pm
Мен ми е непонятно как Тръмпистите си пущат песни на куин. Когнинивният дисонанс на тва да хейтваш малцинства, но за си пущаш we are the champions, песен на гей фарзи човек роден в Африка е на макс.
Няма никакъв дисонанс ...
do explain
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Mon Nov 09, 2020 5:51 pm

Moridin wrote:
Mon Nov 09, 2020 4:43 pm
do explain
Нека да видим ... първо separation art from the artist. Това, че woke хората загубиха способността да го правят, не означава същото за цялото човечество. След това всякакви изми като цяло изискват доста голяма близост. Това, че расиста мрази негрите примерно - той не тръгва да ги отстрелва в африка - където е по-лесно ( а и срещу 50$ на глава местният warlord във конго или зимбабве с удоволствие ще ти позволи да избиеш кротко и безопасно колкото си искаш негри от другото племе - така спестяваш работа и на неговите хора да ги избият), а примерно в Шарлотсвил. По същия начин по който гейовете дразнят дразнят хомофобите когато флеймват и са меки китки, а не когато са корави беър мачовци.

Тъй като фреди е космат мачо, бял, чужденец, отдалечен от времето - стават 30 години откакто го няма и гениален музикант който се среща веднъж на няколко декади - какъвто и да си трябва да те дразни насила. Не си струва усилието.

А и това което примерно Лиц ( и като цяло SJW страната) не може да разбере, е че човек не е сбор от идентичностите си и най-важното целият свят не ги гледа непрекъснато или всичките. Това, че тя не може да види във фреди нещо повече от фарси гей (би но whatever) роден в африка, не означава, че тъпите биготед реднекс не могат да видят повече.

Ако искаш още по "дисонансна" песен - Tomorrow Belongs to me - писана от двама евреи които и се опитват да създадат ултимативния наци химн и приета неиронично като химн на нео-нацисткото движение от това което минава за мислители при тях, знаейки историята и. Просто песента е толкова добра.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Mon Nov 09, 2020 6:12 pm

^И изведнъж се сещам за един младеж, с когото изиграх няколко партии белот преди време. Носеше тениска на Judas Priest. По-късно разбрах, че я е взел, за да впечатли една приятелка на сестра ми, която е луда по тази група. Да е било нейде лятото на 2015, тъкмо беше минал общият концерт с Helloween в Армееца. Аз, сестра ми, въпросната нейна приятелка и този младеж сме се събрали да играем карти в кой-парк-беше-там. Говорим си за концерта и аз по едно време изтърсвам колко е забавно, че човек с наклонностите на Халфорд накара хиляди яки мъжкари да му припяват "Аз съм твоят турбо любовник". И младежът подскача:
- К`во? Тоя педал ли е?
Кимвам утвърдително и се разхилвам, а той направо почервенява:
- Верно?!?!
- Мхм.
И младежът почва да си гледа тениската невярващо, почервенява, а аз сдобивам чувството, че ще му излезе пара от ушите. И той и партньорката му загубиха следващото раздаване :)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Shamajotsi » Mon Nov 09, 2020 7:33 pm

В допълнение на казаното от The Dragon, една от големите критики към Куийн е че не са подкрепили културния бойкот срещу ЮАР и са изнасяли концерти там по времето на апартейда.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 26 guests