Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Sat Jan 09, 2021 6:32 pm

Айде, Google и Apple изритаха right wing алтернативата на Twitter от магазините си, Доналдчо съвсем ще побеснее, горкият.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sat Jan 09, 2021 7:37 pm

Между другото за тези, които смятат че няма расизъм, интересно е да се види медийният наратив, в сравнение с тва когато стрелят черни.

Застреляната малоумна терористка, която има ТРИ ограничителни заповеди, едната щото е потрошила кола от ревност е представена като "Жена ветеран застреляна при протеста". Бриона Тейлър дето е била в пъти по-качественият човек, без такива изцепки, я критикуваха, че ПОЗНАВА наркоман и сама си го е просила.

И се надявам, макар и наивно, че тая случка ще покаже на хората че десните са много по-големи снежинки от левите

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Jan 09, 2021 7:57 pm

Бтв, за хората, които ги е страх какво ще направи идиотът с ядрените кодове, две неща:

1. Тръмп е страхлив глупак. Нищо няма дори да му хрумне да направи.

2. Пелоси се е свързала с joint chiefs of staff и те малко или много в прав текст са ѝ казали да не се притеснява за ядрените кодове, че са взели мерки да не може да ги пипа докато не се махне от офиса. Което е проблем само по себе си, щото какво става, ако някой ни атакува, нали, но е предпочитаната версия за мен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Sat Jan 09, 2021 8:33 pm

Litz wrote:
Sat Jan 09, 2021 7:37 pm
Между другото за тези, които смятат че няма расизъм, интересно е да се види медийният наратив, в сравнение с тва когато стрелят черни.

Застреляната малоумна терористка, която има ТРИ ограничителни заповеди, едната щото е потрошила кола от ревност е представена като "Жена ветеран застреляна при протеста". Бриона Тейлър дето е била в пъти по-качественият човек, без такива изцепки, я критикуваха, че ПОЗНАВА наркоман и сама си го е просила.
Недей да си подбираш заглавията в стил журналист от кликбейт сайт. Сто процента съм сигурен, че има не по-малко заглавия в стил "Всички протестиращи в подкрепа на Тръмп са предатели и трябва да са в затвора". Кои са по-големи снежинки, не знам, екстремистите и от двете страни чупят тъпомера в това отношение.
.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Jan 09, 2021 9:00 pm

Matrim wrote:
Sat Jan 09, 2021 8:33 pm
Litz wrote:
Sat Jan 09, 2021 7:37 pm
Между другото за тези, които смятат че няма расизъм, интересно е да се види медийният наратив, в сравнение с тва когато стрелят черни.

Застреляната малоумна терористка, която има ТРИ ограничителни заповеди, едната щото е потрошила кола от ревност е представена като "Жена ветеран застреляна при протеста". Бриона Тейлър дето е била в пъти по-качественият човек, без такива изцепки, я критикуваха, че ПОЗНАВА наркоман и сама си го е просила.
Недей да си подбираш заглавията в стил журналист от кликбейт сайт. Сто процента съм сигурен, че има не по-малко заглавия в стил "Всички протестиращи в подкрепа на Тръмп са предатели и трябва да са в затвора". Кои са по-големи снежинки, не знам, екстремистите и от двете страни чупят тъпомера в това отношение.
.
Не знам на какво се дължи тази твоя сто процентова сигурност. Всяка възможна позиция съществува и някой я е написал. Но социалният контекст се определя от мнозинството заглавия, не от всички съществуващи. И е нужно много мимолетно търсене в Гугъл, за да видиш колко огромни са разликите (не, че не сме ги виждали колко са огромни с години вече...).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sat Jan 09, 2021 9:50 pm

@Matrim аз не си търся заглавия да ми паснат на наратива. Те ме намират. За терористката nyt пише "woman shot during protest was a veteran" или "Коя е Ашли Бабит. Жената застреляна при протеста" В леви медии тва. Представяне все едно че е героиня и тва е огромна загуба, а не откачена терористка с три ограничителни заповеди. Сори, ама не.

При Бриона Тейлър масово се пишеше как тя познавала тоя дето полицията го е търсила и как едва ли не сама си е виновна и нямаме заглавия "Woman shot by police was a Frontline worker during the pandemic"

Тия неща не си ги измислям аз или кликбейт сайтове, достатъчно е да направиш бърз корпусен анализ и тия неща са очевидни.

Повечето статии за Бабит са "Жената, застреляна при протеста". Почти няма статии с"Терористка и последователка на кюанон с три ограничителни заповеди, застреляна по време на терористичен атентат в Капитолия" тая не е жертва.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Sat Jan 09, 2021 10:06 pm

@Matrim аз не си търся заглавия да ми паснат на наратива. Те ме намират. За терористката nyt пише "woman shot during protest was a veteran" или "Коя е Ашли Бабит. Жената застреляна при протеста" В леви медии тва. Представяне все едно че е героиня и тва е огромна загуба, а не откачена терористка с три ограничителни заповеди. Сори, ама не.
Прочете ли статията в NYT или само заглавието? Защото аз сега я прочетох от любопитство и не се споменава нищо за никакъв героизъм или огромна загуба, освен мнението на някакви роднини, които какво друго да кажат - "Хич не ни трябва тая откачалка"? :D Медиите винаги пишат огромни материали за биографията всеки що-годе прочут (wannabe) терорист, това не значи, че им подкрепят вижданията по подразбиране.
Почти няма статии с"Терористка и последователка на кюанон с три ограничителни заповеди, застреляна по време на терористичен атентат в Капитолия" тая не е жертва.
В статията на NYT ги има Qanon и заповедите, но щом казваш...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sat Jan 09, 2021 10:25 pm

Говорим точно за заглавията? Тва ми е идеята? Повечето хора не четат целите статии, само заглавията докато си цикат из нета или съмърито в началото. И като видиш 10 заглавия с "Жената убита на протеста" и 5 от тях включват тва че е ветеран се създава имплицитен наратив, че тя е жертва и това е загуба или в най-добрия случай че е некво безредно хахо там. Фокусът не е че е терористка по време на терористичен атентат с проблемно минало, а че е жена, жертва по времепна протест.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Sat Jan 09, 2021 10:36 pm

Ако напишат, че е терористка преди да има каквато и да е яснота как точно са я гръмнали, подозирам, че като нищо може да ги съдят за бая пари. И това, че е ветеран влиза и в друг, точно като за аудиторията на NYT, наратив, че тъпите фуражки са малоумни реднеци, подкрепящи Тръмп (който е доста близо до истината, разбира се). Така, че не знам как точно реши, че искат да я правят на герой и я сравни с Бреона, която бе очернена от съвсем други медии anyway, а NYT и тем подобните не са правили нищо такова, доколкото знам. Apples and oranges and all that.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sun Jan 10, 2021 1:48 am

Matrim wrote:
Sat Jan 09, 2021 10:36 pm
Ако напишат, че е терористка преди да има каквато и да е яснота как точно са я гръмнали, подозирам, че като нищо може да ги съдят за бая пари. И това, че е ветеран влиза и в друг, точно като за аудиторията на NYT, наратив, че тъпите фуражки са малоумни реднеци, подкрепящи Тръмп (който е доста близо до истината, разбира се). Така, че не знам как точно реши, че искат да я правят на герой и я сравни с Бреона, която бе очернена от съвсем други медии anyway, а NYT и тем подобните не са правили нищо такова, доколкото знам. Apples and oranges and all that.
Ми не, всъщност това е тенденция в Щатските медии откак има Щатски медии. Чернокожите жертви са описвани с възможно най-некомфортния възможен език, който да *намеква*, че са си просели смъртта, докато белите винаги са описвани с най-големите си постижения. Помниш, вярвам, чудовището Брок Търнър. Е статиите за него бяха всичките в стил "Кариерата на обещаващ млад плувец от Станфърд е застрашена след една грешка", все едно не става дума за абсолютно умишлено изнасилване. Междувременно на Трейвон Мартин ниските оценки в училище му бяха изровили, за да оправдаят застрелването му.

Сериозно, знам, че има много примери за левичарско изхвърляне и victim complex, но в тоя случай просто наистина има твърде много сравнителни примери в мейнстрийма, че да спорим.

И Лиц е права, че 90% от населението чете само заглавията и шеърва. "Информацията", която се разпространява, е това, което пише в заглавието и евентуално блърба под него. Самият текст на статията се губи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Jan 10, 2021 1:59 pm

336b5dd-1.png
336b5dd-1.png (406.07 KiB) Viewed 1862 times
Още едно. Това не е мъж носещ нещо. Това е терорист.

Освен тва се използва словосъчетанието "Stay at home dad" вместо "Unemployed baby daddy of 5"

Но да няма никакъв bias. Вярно е.

И за Бабит не смятам, че тва как е умряла има каквато и да е била връзка с тва дали е терористка или не.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Sun Jan 10, 2021 2:37 pm

Тия оплаквания са ми откровено забавни с оглед последните десетина години, през които повечето медии правеха всичко възможно да представят в положителна светлина PoC извършители на престъпления като Jacob Black и да замажат факта, че става дума за рецидивист, нападнал полицията с оръжие, и това става, защото полицията защитава приятелката при случай на домашно насилие.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Jan 10, 2021 3:00 pm

Не става въпрос за тва къв човек си. Полицията трябва да друг начин да се справи с проблема, а не да стреля. И аре да не преиначаваме нещата. Блейк, не Блек е имал нож, което очевидно е най-опасното оръжие евър и те го застрелват СЕДЕМ пъти. Не веднъж, не два пъти, не три пъти. Седем пъти.
Левите мнения не са са опитвали да представят никого в положителна светлина. Аргументът винаги е бил, "Къвто и боклук да е бил тоя, полицията не бива да е judge, jury and executioner."

И да естествено и логично е че свадите на Джейкъб Блейк с гаджето му и тва че е имал най-страшното оръжие на света, по-страшно от Екзодия и Слайфър, изпълнителния продуцент, е причина да го застрелян седем пъти. Дък дайнъсти терористи с Бомби и огнестрелни оръжия, нахлули в сената и трошащи и разбиващи всичко, са много по-малко страшни от един чернокож мъж. Така е. Вярно е.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Sun Jan 10, 2021 3:38 pm

Litz wrote:
Sun Jan 10, 2021 3:00 pm
Не става въпрос за тва къв човек си. Полицията трябва да друг начин да се справи с проблема, а не да стреля.
Освен ако не става въпрос за "малоумна терористка" с неправилни политически разбирания и цвят на кожата, разбира се, тогава без никакво разследване се приема застрелването за необходимо и похвално, и се заклеймяват медиите, че я представят в прекалено позитивна светлина, като пишат базови факти за нейния background.

И никъде не съм казал, че Jacob Blake си е заслужавал да го застрелят, дискусията беше за това как биват представени в медиите такива ситуации.
Левите мнения не са са опитвали да представят никого в положителна светлина. Аргументът винаги е бил, "Къвто и боклук да е бил тоя, полицията не бива да е judge, jury and executioner."
Абсолютно невярно. Виждал съм купища статии и мнения, опитващи се да представят замесените в такива ситуации в положителна светлина, ако са PoC, дори когато са рецидивисти, нападащи с оръжие полицаи.

А и нещо не видях в предишните ти мнения да имаш проблем с това, че полицията застреля Ashli Babbitt, точно обратното:
Litz wrote:
Thu Jan 07, 2021 1:11 pm
Ахахахахаха ахахахахаха четирима кюанон терористи са били застреляни. Нека им. Повече трябва да трепят. :metal: Щом са готови да умрат заради нараненото его на Тръмп заслужават съдбата си и нямам никва емпатия.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Jan 10, 2021 3:50 pm

Аре да има разлика между квартална свада на улицата между бивши гаджета и терористка, влязла в главната законодателна сграда след чупене и трошене, за да спре законен процес и влизаща там, където се крият всички сенатори и вицепрезидента и иска да ги трепе. Двете ситуации са повече от различни. Ако Бабит беше черна щяха да са я застреляли много преди тва.


И не виждам никакъв дисонанс в тва да смятам, че не трябва да трепеш хора заради селски пререкания, или заради фалшиви 20 долара и наличие на наркотици в кръвта, но да съм окей с тва да трепят терористи? Бтв, нали Блейк е имал оръжие и е бил опасен. Ами боклук т Дилан Рууф, който е масов убиец? Как така тез полицаи се страхуват от чернокож с нож, но нямат проблем да си хапнат бъргър кинг заедно с масов убиец с пушка?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests