Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Fri Jun 05, 2020 11:23 am

AlDim wrote:
Thu Jun 04, 2020 8:23 am

Искрено се надявам в САЩ да намерят някакво нормално решение за това, защото на хората с проблеми им трябва помощ, а не "коляното на закона". Те са симптом на болест в обществото, на мизерията, расизма, на корпоративната алчност.
Коляното на закона работи добре. Справка - няма места където да съм се чувствал по безопасно отколкото в Китай и Сингапур - няма джънкита, няма улична престъпност и т.н. Проблема на САЩ е, че не могат да изберат едно ниво на сила и да се придържат консистентно към него. Те никога не са имали систематичен подход към прилагането на сила - последствията от Х да са предвидими и неизбежни. Португалският подход работи, но и сингапусрският също работи адски добре. Този на САЩ в който се хвърля зар дали полицията ще те убие или ще си затвори очите - не работи.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Shamajotsi » Fri Jun 05, 2020 11:39 am

coldie wrote:
Fri Jun 05, 2020 10:18 am
Абе, какво стана с протестите в Хонконг? Плъзна вируса и всичко млъкна по този въпрос?
Тече си, вчера дори честваха годишнина от протестите на площада Тиенанмън:
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... ll-protest

Партията пък влезе в нови пререкания с БоДжо покрай негови изказвания по повод облекчения на визовия режим за хората от там, та тъй...

Иначе темата май е за съвсем друго място (кажи-речи от другата страна на глобуса спрямо Хонконг), та се притеснявам, че я разводняваме.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Fri Jun 05, 2020 1:29 pm

The Dragon wrote:
Fri Jun 05, 2020 11:23 am
AlDim wrote:
Thu Jun 04, 2020 8:23 am

Искрено се надявам в САЩ да намерят някакво нормално решение за това, защото на хората с проблеми им трябва помощ, а не "коляното на закона". Те са симптом на болест в обществото, на мизерията, расизма, на корпоративната алчност.
Коляното на закона работи добре. Справка - няма места където да съм се чувствал по безопасно отколкото в Китай и Сингапур - няма джънкита, няма улична престъпност и т.н. Проблема на САЩ е, че не могат да изберат едно ниво на сила и да се придържат консистентно към него. Те никога не са имали систематичен подход към прилагането на сила - последствията от Х да са предвидими и неизбежни. Португалският подход работи, но и сингапусрският също работи адски добре. Този на САЩ в който се хвърля зар дали полицията ще те убие или ще си затвори очите - не работи.
Викаш държавата, в която собствените им граждани ги е страх да произнесат думите "четвърти юни" е безопасна? Тези логически гимнастики, които въртиш, буквално анихилират мозъчните ми клетки. Боли ме главата от това колко тъпи коментари пишеш. Дай си малко повече зор, плийс.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Fri Jun 05, 2020 1:48 pm

Amikae wrote:
Fri Jun 05, 2020 1:29 pm
Викаш държавата, в която собствените им граждани ги е страх да произнесат думите "четвърти юни" е безопасна? Тези логически гимнастики, които въртиш, буквално анихилират мозъчните ми клетки. Боли ме главата от това колко тъпи коментари пишеш. Дай си малко повече зор, плийс.
Казах, че е безопасна, не че имат свобода на словото. Личи си щетата по мозъчните ти клетки. Шанхай, Сеул и Сингапур са единствените три града в които съм се чувствал абсолютно безопасно където и по което и да е време да съм.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Fri Jun 05, 2020 1:57 pm

Нали каза по-рано, че се чувстваш безопасно навсякъде иначе си щял да се побъркаш. :mrgreen:
Освен това нема славянин, мъж особено, дека да иде у Азия и наистина да не се чувства комфортно там, ела па у градовете, които изброи.

Но иначе драгъна е прав тука. Хамериканците система нямат на действие, пълен хаос е и как можеш да попаднеш на най-печената кука евър, така и на пълен психопат и въобще е квото ти се падне така ще те действат, а не като в смислени места, където горе-долу си наясно, ако те спипат какви ще са последствията и са спрямо за какво са те задържали/спрели.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Fri Jun 05, 2020 9:15 pm

На онова същество, което уби Флойд, обвинението вече е за 2nd degree murder. Надявам се в затвора чернокожи да му сложат коляно на врата.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Fri Jun 05, 2020 9:33 pm

Чакай да видим ще стигне ли до затвор изобщо. Тея разследвания се влачат години докато стигнат до съд, после съда оправдава ченгелите, а семейството на жертвата получава някой-друг милион (ако получи нещо изобщо), дето го плащат данъкоплатците, а не полицейския юниън. Въпросът е, трябва ли всеки път да се правят бахтимуй протестите из Америка, за да се сетят да сложат некви адекватни на полицейското престъпление обвинения.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Fri Jun 05, 2020 10:20 pm

Малко статистика от FiveThirtyEight Why It’s So Rare For Police Officers To Face Legal Consequences. Толкова е (не)обнадеждаваща, че направо ми идва и аз троша неща.

Нещата са криви, но тъжното е, че не вярвам да се е стигнало до критична маса и мисля, че след месец пак никой няма да помни нищо и ще е поредната статистика, както много други. Уви, в САЩ не изглежда на някого наистина да му пука, а на военно-промишления комплекс са му нужни всички възможни продажби.

Смешното е, че горките "специални" бели, които плачат за White Lives Matter, не разбират, че повече бели животи ще бъдат спасени, ако просто се откажат от оръжията си, които са сред основните причини да мрат жените и децата им.

А иначе аз си имам от години проблем с името на BLM, защото някак не се говори за ВАМЕ, а само за "черните", сякаш другите етноси не са дикриминирани (арабите - терористи, латиносите - наркотрафиканти, наскоро имаше масов излив на нелогичен гняв с/у азиатците в САЩ, сякаш те са виновни за корона вируса). За мен в известна степен самите "черни" са частично расисти към азиатците, ако съдим по проблемите в Ню Йорк, и желаните преди година-две промени в начина за постъпване в елитните гимназии. И те не се виждат като такива, а като жертви на иначе не по-малко беден и понякога изолиран етнос.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Fri Jun 05, 2020 10:29 pm

Amelia wrote:
Fri Jun 05, 2020 9:33 pm
Чакай да видим ще стигне ли до затвор изобщо. Тея разследвания се влачат години докато стигнат до съд, после съда оправдава ченгелите, а семейството на жертвата получава някой-друг милион (ако получи нещо изобщо), дето го плащат данъкоплатците, а не полицейския юниън. Въпросът е, трябва ли всеки път да се правят бахтимуй протестите из Америка, за да се сетят да сложат некви адекватни на полицейското престъпление обвинения.
Не знам. Аз се надявам, и тия дето убиха Бриона Тейлър да си получат заслужането, щото там положението е също толкова грозно, а а там дори не може да се говори за "тя е била проблемна личност", щото мацката е била едва ли не светица. Поне там, пуснаха приятеля й.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Fri Jun 05, 2020 10:43 pm

Litz wrote:
Fri Jun 05, 2020 9:15 pm
На онова същество, което уби Флойд, обвинението вече е за 2nd degree murder. Надявам се в затвора чернокожи да му сложат коляно на врата.
Това намалява вероятността да го осъдят. Като цяло прокуратурата има нелека задача, особено след като е прекалено трудно да се намери безпристрастно жури. Добави имунитета на полицаите. И оттам - той е невинен до доказване на противното и работата на прокуратурата е докаже beyond reasonable doubt. И че си на един член от журито да е постнал в туитър нещо от сорта на "всички ченгета са свине" или "тези несъмнено са виновни" - и оттам има доста сериозен шанс да не е получил справедлив процес. Нещата не се улесняват и от веществата в кръвта му.

Като цяло не се учудвай дори и да не го оправдаят, да не го осъдят. Адски много зависи от това прокуратурата да убеди журито какво полицаят е мислел и знаел в момента. А полицаите ще са добре подковани от тяхните адвокати да рушат тази игра.
According to Minnesota’s state statutes, a person can be charged with second-degree murder under two conditions. First, if the person “causes the death of a human being with intent to effect the death of that person or another, but without premeditation." Second, if the person causes the death “while committing or attempting to commit a drive-by shooting."
Това можеш да го отпишеш.

Другите - за неумишлено искат да има Intent за нанасяне на щета, или да се извършва друго престъпление или да има reckless disregard for human life. Последното е може би най-добрият шанс - но пак не мисля, че ще е много лесно.
Neck restraint has been used at least 237 times since 2015 and never resulted in a single death.
Ако е честа практика - му киква и qualified immunity. Личното ми мнение е, че прокураторурата се опитва да загуби делото just barely за да си запази добрите отношения с PD.
Last edited by The Dragon on Fri Jun 05, 2020 10:49 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Fri Jun 05, 2020 10:49 pm

Е в случая Томас Лейн, рукито дето кара оня (който му е бил супервайзър бтв) да се спре и че го убива няма ли да е от полза? Смисъл, на него целият му аргумент е "Аз не можах да направя нищо Дерек Шовинист ми каза да го слушам и да правя квото ми казва"

Не знам дали неговите показания биха били от полза донякъде? Но ако миналото на Флойд не е било чисто, то кво говорим за миналото на Шовинист? 17 оплаквания от агресия и тн без уволнение.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Fri Jun 05, 2020 10:53 pm

Може и да е от полза. Зависи и какво ще свидетелстват. Номера е, че май за дургите трима да се отърват - трягбва и главният да се. Просто ти казвам, че нещата са много мътни и доста неща работят в полза на полицая.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Sat Jun 06, 2020 12:07 am

Alexis wrote:
Fri Jun 05, 2020 10:20 pm
Малко статистика от FiveThirtyEight Why It’s So Rare For Police Officers To Face Legal Consequences. Толкова е (не)обнадеждаваща, че направо ми идва и аз троша неща.

Нещата са криви, но тъжното е, че не вярвам да се е стигнало до критична маса и мисля, че след месец пак никой няма да помни нищо и ще е поредната статистика, както много други. Уви, в САЩ не изглежда на някого наистина да му пука, а на военно-промишления комплекс са му нужни всички възможни продажби.

Смешното е, че горките "специални" бели, които плачат за White Lives Matter, не разбират, че повече бели животи ще бъдат спасени, ако просто се откажат от оръжията си, които са сред основните причини да мрат жените и децата им.

А иначе аз си имам от години проблем с името на BLM, защото някак не се говори за ВАМЕ, а само за "черните", сякаш другите етноси не са дикриминирани (арабите - терористи, латиносите - наркотрафиканти, наскоро имаше масов излив на нелогичен гняв с/у азиатците в САЩ, сякаш те са виновни за корона вируса). За мен в известна степен самите "черни" са частично расисти към азиатците, ако съдим по проблемите в Ню Йорк, и желаните преди година-две промени в начина за постъпване в елитните гимназии. И те не се виждат като такива, а като жертви на иначе не по-малко беден и понякога изолиран етнос.
За BLM шумът е, щото дори ако гледаме само полицейските убийства сред малцинствата (т.е. извадим белите от сметката), чернокожите ги убиват в чувствително по-голяма степен от всички останали:
https://www.nature.com/articles/d41586-019-02601-9
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by AlDim » Sat Jun 06, 2020 3:20 am

Alexis wrote:
Fri Jun 05, 2020 10:20 pm
За мен в известна степен самите "черни" са частично расисти към азиатците, ако съдим по проблемите в Ню Йорк, и желаните преди година-две промени в начина за постъпване в елитните гимназии. И те не се виждат като такива, а като жертви на иначе не по-малко беден и понякога изолиран етнос.
Има неприятни расисти, шовинисти и т.н. дискриминативни боклуци в абсолютно всички раси.

Аз лично съм имал разни бели албъртски селтаци, наркомани и пияници, които са се опитвали да се хванат за акцента ми и да ме питат арготантно "ти откъде си бе", защото не са доволни с нещо. Но най-много ми беше забавно, когато този въпрос ми беше зададен от семейство чернокожи, недоволни, че не приемам някакъв продукт, който се опитват да върнат с няколко месеца закъснение.
Обикновено отговарям с: "Аз съм от планетата Земя. Вие откъде сте?" или "Аз съм от магазина, а ти не си, така може да си ходиш".
Попадал съм и на разни симпатяги, които се опитват да изкарат, че ти си расист, защото им правиш проблем, докато директно крадат стоката пред теб. "Ти ме третираш като престъпник, защото съм лилав!" Не пич, третирам те като престъпник, защото си откраднал 5000 долара TI-84 калкулатори от магазините в цяло Калгари и в момента имаш половин дузина в гащите.
Преди време имаше един колега (иранец), който изхвърли някакъв клиент без особен повод и после на всеослушание обяви, че "мрази араби".
Много китайци също са арогантни расисти, даже повече от останалите и масово дори не искат да се мешат с други етноси, защото само техните стават явно (но съм забелязал, че имигрантите от Хонг Конг са коренно различни и като цяло много отворени към света и толерантни).

Или с други думи - за съжаление доста елементарни люде предпочитат да гледат разликите спрямо останалите, вместо нещата, които ни правят всички хора.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Sat Jun 06, 2020 1:21 pm

Ами Тръмп сам си го начука, когато се захвана с Китай. Някак си беше ясно, че ще му го върнат тъпкано. на 200% съм сигурен, че китайците имат пръст в целия хаос в САЩ. А Байдън ми е много смешен, който вероятно ще е следващия им президент. Прилича ми и по държание и по излъчване на "манджа с грозде", някъв опит за пред публиката да се имитира или пък емитира (кеш) Буш старши, но с "либерални" тези. А и нямам идея колко пластични операции си е правил Байдън, то просто си личи като когато видиш "ъпгрейднати" ци ци.

П.с. Тая новина сега я видях. То смешно ли е, тъпо ли е, микс ли е. Не знам...
Сръбски футболист беше уволнен в САЩ заради расистки публикации от съпругата му

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests