Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 21, 2009 5:56 pm

Лосове, верно. Моята мечта е да видя бобър наживо. Обожавам ги!
Други мои мечти, които могат да се сбъднат тук, когато се сдобием с кола, са да видя северното сияние и каньона с динозавърски кости близо до града.

И разбира се, иска ми се да изръшкам Скалистите планини - досега сме ходили само веднъж там. Което е тъпо, щото на тая страна силата й е в природата, не в културата и историята.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 21, 2009 7:02 pm

Добре, Хрис, мен наистина ми е малко чудно къв го крепиш в тоя презрян континент като ти е толкоз противен народът? В смисъл, ходи си в България или иди в турбо културната западна Европа (само който не е живял сред австрийци или шведи, не знае кво значи западноевропейска простотия). Щото това да стоиш там и толкова да не можеш да ги търпиш... деа знам, малко е такова едно...

Аз съм бил тук твърде малко още, за да имам право на мнение, но ще направя квото зависи от мен да си запазя позитивните впечатления максимално дълго. За кво съм дошъл иначе?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 21, 2009 8:19 pm

Крепя семейство и кариера - като пораснеш, ще разбереш. :lol:

Иначе, като приключа нявгаш с науките тука и ако със Сашко успеем да се уредим да се върнем нейде в Европа (ако той е навит), ще е чудничко. Дотогава, ще си хейтя на спокойствие, щото не е кат да няма кво. И най-вече щото най-важните ми житейски нужди са задоволени и мога да седна и да мрънкам за глупости. :lol:

Ти ако искаш - хвали я хамериканската нация. Аз няма да ти се бъркам.

За тези, които не ги тресе американофилията и могат да се позабавляват на глупостите на местното общество, поздрав с тази снимчица, която снимах току що в трамвая. Вземи тоя ауеърнес!!! :lol:
Spoiler: show
Image
Сори за ниското качество, ама нямах много време да фокусирам, че го мернах таман като слизах на моята спирка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 21, 2009 9:59 pm

Аз не съм американофил изобщо. Просто го намирам за лицемерно да отида някъде да консумирам и да хейтя после интензивно, че хората, дето ми го дават, били такива и онакива. Ми или зимай лошото с хубавото, или си ходи дома...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 21, 2009 10:24 pm

Ъъъ, да? Взимам го. Очевидно. Не съм ги спряла да си ядат пуйката или да се избиват в моловете на Боксинг дей, нито съм легнала на пътя да протестирам срещу Стампида. Просто ги презирам и плюя, което е бтв мое конституционно право и по двете конституции.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 21, 2009 10:38 pm

Ще забележиш, че никъде не съм казвал нищо за права...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 21, 2009 10:42 pm

какво му е лошото на Стампида- на мен ми звучи много култово :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Aug 21, 2009 10:51 pm

Тъй. Реших се и аз да постна, поради две изключително елементарни причини. Първата е, че съм attention-whore, както вече е станало очевидно. :lol: Втората е, че съм имала достатъчно контакти с американци от различни кътчета на китната им държава и то за дълъг период от време, тъй че мога да се пише горе-долу осведомена по въпроса.

Установила съм, че американците (истинските!, в смисъл имам предвид без да броим Хосе, Мигел и Чучо, които току-що са се метнали през Мексиканската граница или са допулвали през Маями с лодка от Куба) са няколко, добре структурирани типа, а именно:

Вид #1:
Бостънският Американец: тук иде реч за чистичък, спретнат типаж, който прилежно изповядва някаква разновидност на протестанство и е учил нейде в някой колеж. Той е предвидим, подреден, частично 'програмиран', доста лишен от въображение и чувство за хумор и тотално безвреден. Всичко, от което се вълнува е да продължи да живее чистичкия си и спретнат живот и да прави пари. Защо точно му се иска да прави пари не е напълно убеден, но мама и тате (които вероятно са се 'разделили по взаимно съгласие', но се пазят съседите да не разберат) също са го искали и още от малък са го мотивирали именно с това. Той се е дипломирал с идеята, че професията (която родителите му са избрали) ще му носи пари, сключил е брак, само защото знае, че финансовото му състояние или ще се запази или дори потенциално ще се подобри, планирал е бъдещето на децата си така че то също да им носи пари и...схванахте идеята. Парите са там като ВАЖНИЯТ двигател за съществуването. Дали ги прави щастливи не успях да разбера. Щастието им се изразява по леко банален, но цивилизован начин, като държат да не се натрапват на никого. Обитават предимно източното крайбрежие, въпреки че понякога индивиди прескачат границите и човек може да се натъкне на тях из цялата страна.

Вид #2:
Селяндурът (redneck пичовете, демек): още по-спретнати и чистички от вид #1. Пак си изповядват чудесно протестанство и отново държат да не пречат на никого. НО!!! те не се интересуват толкова от пари. Не ги вълнува да планират бъдещето си до най-дребния детайл. Не ги вълнува и какво ше завършат децата и дали ще имат две коли. Вълнува ги да живеят спокойно, семейно, 'щастливо'. Щастието им често е центрирано около семейния кръг и приятелите, което е затрогващо; могат дори да бъдат на речени сърдечни. Истината е, че този вид са големи сладури, които са простодушни и отявлено необразовани, но толкова кравешки добродушни и миловидни (особено към хора, които не принадлежат към мини-обществото им), че може да се усетите как ще ги заобичате. Те обитават средните щати (дето им се вика 'flyover states') като Канзас енд стъф, Монтана и регионите около the Rockies, но понякога индивиди се преселват на изток, с идеята, че ще се претопят във вид #1. Твърде често това е непосилна задача и минават поколения докато гените им се стопят в котела от генетични смески и излезе нов вид оттам.

Вид #3:
Тексасецът: не се шегувам! Това е отделна порода хора. Те имат мания за величие. Те са често шумни, леко глуповати, егоцентрични, мачистки...и доста категорично сладки по някакъв смътен начин. Страдат от предразсъдъци, които буквално разяждат цялото им мислене, имат чудовищно чувство за хумор и...на тях ВИНАГИ може да се разчита. Да, осъзнавам, че описвам парадокс, но те са такива. Не-тексасец или напълно ги отрича, или ги приема с усмивка на уста. Този вид се вълнува от пари, но се вълнува и от странни работи като чест, достойнство, родственост, научни открития (пак не се ебавам!)...с една дума, тексасецът има за цел да демонстрира разнообразие от интереси, често той си вярва, че наистина го вълнуват, а това го превръща в една любопитна личност. Този вид е екстремно отмъстителен и истински злопаметен! Обитава...Тексас (което си е държава в държавата!).

Вид #4:
Южнякът: разновидност на селяндура, но снабден с твърде повече предразсъдъци и особен сорт ...благородство. Истината е, че този вид вероятно е най-труден за разбиране. Южнякът може да бъде прикрит, открит, весел, меланхоличен, умен, изключително брутално задръстен. Южнякът е сорта американец, за който е изписана най-качествената литература от 20 век от американски автори в опит да се разбере тази особена и дълбоко противоречива, но супер-любопитна психика. Има черти, обаче, които винаги присъстват - носталгия по миналото (така и не разбрах защо толкова им липсва, за бога!), услужлива памет, разкошни мъже...(знам, озадачаващо е). Южняците имат един дозиран чар, който се състои от устатост и чепатост, кръстосана с некви умилителни страровремски, 'джентълменски' маниери към жената...признавам, че при мен подобна комбинация работи, а и съм забелязвала, че доста жени залитат натам. Обитават щжните щати, логично. Понякога се преселват по на север, но винаги страдат по родното си място. Да, носталгията ги гони отчайващо.

Вид #5:
Несретникът: пичове от цялата огромна по площ страна. Те са приели, че обществото ще ги заклейми като 'нестреници' и предпочитат да се носят по течението. Не планират. Не страдат от мания за величие. Не държат да имат семейство. Самосъжаляват се пред приятели, но истината е, че просто ги мързи. Това са хората, на които не им се работи и предпочитат лесния начин, а именно да страдат от 'екзистенциална' криза и да се жалват. Някои от тях са забавни типажи, но повечето с аотегчителни, дуднещи хора. Някои от тях дори могат да напомнят на балкански пичове... :neutral:

Вид #6:
Новобогаташът: тия са най...празни. Тук попадат всякакъв сорт хора, които работят нещо УЛТРА-доходоносно и желаят ВСИЧКИ да разберат колко МНОГО пари имат и КАК точно ги харчат. Представете си Парис Хилтън и имате преувеличена версия на този вид. Забелязала съм, че са топлолюбиви и обожават западното крайбрежие (най-вече Калифорния) и съответната друга част от континента -Флорида. Обличат се шарено, лъскаво и всичко, което притежават е най-новото! Най-скъпото! Най-якото! Не, не ги прави щастливи. Те знаят, че това, което правят е глупаво, но веднъж щом са се хванали на хорото, осъзнават че е малко късно да се пускат. Интересуват се от пари, защото да, трябва да ги показват нон-стоп. Често обичат да се правят на ексцентрични по някакъв начин, за да привличат внимание. Често успяват. За около седмица-две. Все пак конкуренцията за внимание е жестока! Работят много. И усърдно. Не, не е шега. Не показват налична емоционалност, почти нищо от това, което 'споделят' не е истина. Учтиви са. Мразят ви (ако имате нещо, което те нямат като предмет). Ненавиждат ви, ако усетят, че сте щастливи. Не могат да ви разберат ако се нуждаете от помощ. Красиви са.

Вид #7:
Бунтарите: разни подкатегории като гийкове, БоХо хора (бохеми, демек) и други модно звучащи съкращения. Предимно млади хора, които живеят с идеята, че са 'по-различни' от масата хора, от родителите си, от целия свят. Те знаят, че знаят. Често, обаче, се правят, че не знаят, че т.нар. им 'различни' интереси, вкусове в различни сфери като музика, кино, литература, изобразително изкуство, вече ги е превърнало в една изключително сходна маса, която в последно време е започнала да става почти отегчителна, щото модата взе да плъпва навсякъде из света. Обитават местата, където има наличие на някакъв културен живот и предмети за потребление. Вълнуват се от собствените си проблеми, които помоему са неналични. Пропуснах да спомена, че винаги четат и са образовани добре.

Вид #8:
Нормален човек: има ги. Като идете в Щатите и се разходите, някой хубав ден може инцидентно да се натъкнете на анормален индивид. Изначално ще ви се стори 'празно учтив', после ще направи малък жест, който ще ви накара да се зачудите. Няма да има южняшки акцент, няма да страда от мания за величие и няма да е облечен боклукчаво лъскаво. Няма да ви говори само за новата си кола и няма да мрънка, че току-що са го изхвърлили от работа. Ще вземе да ви покани на някое събиране седмица по-късно, при все че сте си мислели, че като сте му дали телефонния си номер, той го е взел от учтивост. На събирането ще разберете, че той не е такова дърво и е внимателен. Също ще забележите, че обича да обръща внимание на това как вие се чувствате и може би има интерес да ви допусне в малкия си полу-подреден свят. И...май има надежда да започне да ви се доверява, а на всичкото отгоре е гледал онзи почти неизвестен чуждоезичен филм, дето са го видели само 9 души в цял свят.


Като вземе да ми се пише пак за тамошната флора и фауна (или зажаднея за внимание), ше добавям. Проектът е в еволюция!
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Fri Aug 21, 2009 10:52 pm

Рольо, вижда ми се малко силно точно ти да се настървяваш така. Все пак не си особено политически коректен по принцип.
А и Хрис си каза, че в шибания контитент има и още хубави неща, освен очевадното - възможността да живееш нормално като работиш нещо, което обичаш. Да не говорим, че там май не се дава нищо наготово.
Явно плюсовете надделяват в случая :).
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 21, 2009 10:54 pm

Еми явно. Що тогава тая фиксация в минусите? И какво ще рече, че не съм политически коректен, за бога? Аз съм такава душица! Ся, македонофобията не се брои за фобия!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Aug 21, 2009 10:55 pm

Прайлно! Тва си е доказателство за здрав разум все пак!

Edit:
Без майтап тва. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 21, 2009 11:01 pm

Да допълня лични наблюдения към групата на "несретника". Или уайт траш както им се вика тук. Това са бели, здрави, прави мъже, които НЕ работят, мотат се по улицата пияни и мръсни и просят пари от минувачите. Живеят на социални помощи. Тук беше първият ми сблъсък с това явление - виждала съм много просяци по Европа, но нито един от тях не е бил бял, здрав, прав мъж. Изумена съм. Още не мога да си го обясня.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Aug 21, 2009 11:05 pm

Да, мерси за добавката. Просто тия са тъй омразни и често ненужни като прослойка, че ме домързя да ги описвам из основи.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Aug 21, 2009 11:05 pm

Ба, има, има. Вярвай ми. Подозирам, че са наркомани де и вероятно е точно такъв случаят, ама има. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Fri Aug 21, 2009 11:07 pm

Roland wrote:... Що тогава тая фиксация в минусите? ...
Може би вроденият ни навик да виждаме най-лошото (все пак национална черта е). Или нуждата да чувстваме някакво превъзходство там някъде на майната си. Или пък просто оттам е тръгнала темата и само този материал е готов :).
И не виждам някой да се е втренчил прекалено в минусите. Boxing week е леко шашкаща, че даже и празник си има. Но щом ги влече хората, нека се забавляват :).
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 25 guests