Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Thu Jul 28, 2016 9:02 pm

А на какво според теб е симптом подкрепата за Тръмп?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Litz » Thu Jul 28, 2016 9:05 pm

Морвен, съквартирантът ми от Тайван, докато беше в Берлин обиколи цяла Европа почти. Като го питахме "Що не минеш през Балканския полуостров?" той ни каза, че много иска, но се притеснявал, че там мафията ще го убие или ще го продадат за органи. Съмнявам се в Тайван точно да имат анти-ие адженда.

Освен това, образователната система не е била универсална навсякъде в Източния Блок, че да я генерализираме по този начин. Освен това полякиня(професор), напуснала Полша преди 15 години, да ми говори за образователната система в Югославия и да твърди, че нищо не се е променило, имайки предвид че най-малкото Югославия вече не съществува е безумно. Също така АЗ не твърдя, че ВСИЧКИ американци са тъпи дебели религиозни фанатици, не можещи да обелят една дума на чужд език, а че масово са такива. Те понякога и майчиния си език не разбират. Тоя семестър в университета имахме ирландец и американка и последната непрекъснато караше ирландецът да разяснява нещо, щото не го разбирала заради диалекта му. Е как всички ние с английски като втори език нямахме проблеми да го разберем, а тя милата имаше? :roll:

Това, че американците дума не обелват на чужд език не си го измислям на базата на пет клипчета в тюбата, а на факти. То това важи и за британците де.

Навсякъде чуваме това, че американците са тъпи, но това не по вина източноевропейците, ами на техните си статистики, които го доказват (както е посочила Амелия).

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Litz » Thu Jul 28, 2016 10:56 pm

Майка, пребива от бой с прът дъщеря си, защото е правила секс и щото е имала провокативни снимки. Самото видео не е дело на някой загрижен човек или сеирджия, ами самата майка е лайвстриймвала побоя и е написала, че иска това видео да се споделя и да стане още по-вайръл. И побоят бил от ЛЮБОВ :shock:
Ето го клипчето много е разстройващо:

https://www.youtube.com/watch?v=buwrY3AziLY
As her daughter whimpered in the corner after a four-minute beating, Shanavia Miller held up the camera, fixed her hair and spoke to the people watching on the teen’s Facebook page.

“This is my page now,” Miller said. “Now I’m gonna need y’all to send this viral. Please share this because I’m not done. More to come.”
“Our special victims unit looked into the case and officers talked to the mother and daughter,” Green said. “Although the daughter said she felt safe in the home, the case has been referred to the Department of Family and Children Services.” No one has been charged in connection with the video, and it was unclear if the social services agency has taken any action.
Интересно ми е що няма такъв аутрейдж? Блек лайвс метър? Уимин райтс??

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Roland » Fri Jul 29, 2016 12:02 am

Litz wrote:
Roland wrote:
Amelia wrote:ПП. Малоумните генерализации от тоя тип за източно-европейците са също толкова недопустими като тези за чернокожите, гейовете, латиносите, жените, етц.
Но не и, естествено, американците, които са всичките над 300,000,000 пълни идиоти и амосексуални фанатици.
Амосексуален е хомокексуален мъж от Близкия Изток? Как това се отнася до амерканците?
"Ammosexual". Демек, gun fanatic.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Roland » Fri Jul 29, 2016 12:07 am

Иначе за стереотипите, това, че затлъстяването на американците е по-добре документирано от чийтинга и таргашлъка на източноевропейците, не значи, че едното е факт, а другото мит. И въобще, над 300,000,000 тлъсти тъпи американци, ма както и да е, на Амелия патологиите са по-стари и известни от моите, та няма кво да спорим.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Roland » Fri Jul 29, 2016 12:11 am

Междувременно, от Нейт Силвър:

Election Update: Why Our Model Is Bullish On Trump, For Now
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Litz » Fri Jul 29, 2016 1:04 am

Roland wrote:Иначе за стереотипите, това, че затлъстяването на американците е по-добре документирано от чийтинга и таргашлъка на източноевропейците, не значи, че едното е факт, а другото мит. И въобще, над 300,000,000 тлъсти тъпи американци, ма както и да е, на Амелия патологиите са по-стари и известни от моите, та няма кво да спорим.
Тъй като няма някаква скорошна статистика за преписването в ИЕ, поствам тази от 2006 (от ИЕ са само Румъния, Полша и Словения)
In cross-country terms, the inverse relation between student’s performance and the corresponding
(average) propensity to cheat is also verified in the case of Latin America, Western Europe, South
Europe and New Zealand (Oceania). In Eastern Europe and African countries those students with
intermediate average grades tend to copy more than their lower and higher performance
colleagues.
Oddly are the US and British Isles and the Nordic countries where top grade students
(GPAs between 80% and 100%) admit to undertake fraudulent acts in higher proportion than low
grade students
(GPAs between 50% and 60%).
от Teixeira, Aurora Amélia Castro. "A Cross-country Evaluation of Cheating in Academia: Is It Related to ‘real World’ Business Ethics?" 1 (2006).

Начи аз съм наясно, че при нас посредствените ученици преписват най-много. Добрите студенти в ИЕ си изкарват оценките сами без преписване. Според мен по-страшна е статистиката в Щатите, където "добрите" студенти чийтват повече от другите. Което значи, че не са толкова добри и умни. :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by tigermaster » Fri Jul 29, 2016 1:05 am

Roland wrote:Иначе за стереотипите, това, че затлъстяването на американците е по-добре документирано от чийтинга и таргашлъка на източноевропейците, не значи, че едното е факт, а другото мит.
Не значи и че едното е мит, а другото факт, обаче. В конкретния случай съм доста по-склонен да се доверя както на собстсвения си опит като ученик и студент, така и на Амелия, която, в крайна сметка, е прекарала достатъчно години в преподаване на иазнезнамколко студенти по точна наука.
Съжалявам, обаче оная статия в "Уошингтън Поуст", докъдето я издържах, е някакво тотално малоумие, на което никой с професорска титла няма право. Това не е мнение, а факт. Ненапразно доста източноевропейски учени й отговориха в статията, която Амелия даде по-назад. И как аз, източноевропеецът с една от най-тежките специалности в най-реномирания - все още - местен университет, да вярвам, че има някаква култура на преписването в Източна Европа, като съм виждал нееднократно животът на студенти да бъде доста стъжняван от обвинение в преписване?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Morwen » Fri Jul 29, 2016 1:39 am

Litz wrote:Морвен, съквартирантът ми от Тайван, докато беше в Берлин обиколи цяла Европа почти. Като го питахме "Що не минеш през Балканския полуостров?" той ни каза, че много иска, но се притеснявал, че там мафията ще го убие или ще го продадат за органи. Съмнявам се в Тайван точно да имат анти-ие адженда.
Anecdotal evidence much? Сестрата на приятеля ми докара за сватбата си десетина американци, които обикаляха България с нея и не съм чувала да са се притеснявали от това. На Черноморието ни идват купища англичани, германци и скандинавци.
Освен това, образователната система не е била универсална навсякъде в Източния Блок, че да я генерализираме по този начин. Освен това полякиня(професор), напуснала Полша преди 15 години, да ми говори за образователната система в Югославия и да твърди, че нищо не се е променило, имайки предвид че най-малкото Югославия вече не съществува е безумно. Също така АЗ не твърдя, че ВСИЧКИ американци са тъпи дебели религиозни фанатици, не можещи да обелят една дума на чужд език, а че масово са такива. Те понякога и майчиния си език не разбират. Тоя семестър в университета имахме ирландец и американка и последната непрекъснато караше ирландецът да разяснява нещо, щото не го разбирала заради диалекта му. Е как всички ние с английски като втори език нямахме проблеми да го разберем, а тя милата имаше? :roll:
Лиц, по времето на комунизма икономическата система на практика беше една, та камо ли образователната. Тя трябваше да бъде най-малкото много сходна, за да може всичко да се държи под контрол. Също така, ако смяташ, че няма масово преписване в България или не си наясно, че на определени изпити единственият начин да успееш е да възпроизведеш дума по дума препоръчаната литература, залъгваш сама себе си. Защото и това са факти. Авторката на статията не твърди, че нищо не се е променило или че говори за сегашната система. Говори за системата , която е била установена по времето, когато и тя, и Мелания Тръмп са учили в Източна Европа и за отпечатъка, който е оставила.
И дори не ми се занимава с поредния аnecdotal evidence, който дори не е точно по темата.
Да, масово вярват, че белобрадото деде с розовата нощница от Сикстинската капела, е създало хората:
http://www.gallup.com/poll/170822/belie ... igins.aspx
Защото телефонно прочуване твърди така? Ми не, просто милите богобоязливи лелки са много по-склонни да отговарят. И вероятно това е отговор, който милите лелки и в други религиозни страни биха дали.
Да, масово са тъпи (да се чете - зле образовани):
https://en.wikipedia.org/wiki/Programme ... Assessment
Да, този линк показва, че са по-добре от тях са Канада, Австралия, няколко европейски страни, Корея, Виетнам и Япония. Почти цялата Латинска Америка е по-зле, Индонезия, Малайзия, Тайланд и Африка са по-зле. Русия и повечето европейски страни са на същото ниво. Като бонус в математиката България е на същото ниво, а в науката и четенето - доста по-надолу.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Litz » Fri Jul 29, 2016 1:59 am

Morwen wrote:
Също така, ако смяташ, че няма масово преписване в България или не си наясно, че на определени изпити единственият начин да успееш е да възпроизведеш дума по дума препоръчаната литература, залъгваш сама себе си. Защото и това са факти. Авторката на статията не твърди, че нищо не се е променило или че говори за сегашната система. Говори за системата , която е била установена по времето, когато и тя, и Мелания Тръмп са учили в Източна Европа и за отпечатъка, който е оставила.
I left Eastern Europe more than 15 years ago, but I am skeptical that much is different.
Твърди си го жената и още как.

Не всяко чийтване е плагиат обаче. Освен това, това да препишеш на контролното по география в 11 клас и това да копираш чужди мисли в реч/курсова са две коренно различни неща. Освен това, източно европейците в западни университети, дори да са преписвали на това контролно, се напасваме към средата и не го правим. Авторката на оная статия твърди, че Източна Европа не мож я изкара от себе си цял живот.

Всеки е наясно, че хората чийтват в България, не защото се окуражава или нещо такова, а защото няма последствия. И щото обикновено квесторите са пенсионерки на смъртно легло и е лесно, някак си.

Освен това е практика на много западни леви, да приписват на Източна Европа всичко, което не искат да признаят, че се случва при тях.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Morwen » Fri Jul 29, 2016 2:17 am

Всеки е наясно, че хората чийтват в България, не защото се окуражава или нещо такова, а защото няма последствия.
Няма значение дали е нарочно или по стечение на обстоятелствата, въпросът е, че води до такава практика. И вероятно това да няма последствия е нарочно, все пак.
I left Eastern Europe more than 15 years ago, but I am skeptical that much is different.
Твърди си го жената и още как.
И за съжаление е права.
Освен това е практика на много западни леви, да приписват на Източна Европа всичко, което не искат да признаят, че се случва при тях.
Може и да е така, но какво точно имаш предвид?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Litz » Fri Jul 29, 2016 3:43 am

Morwen wrote:
Освен това е практика на много западни леви, да приписват на Източна Европа всичко, което не искат да признаят, че се случва при тях.
Може и да е така, но какво точно имаш предвид?
Това, че плагиатството е извършено от американка(писателката на речи на Тръмп), но въпросната Моника НЕлепа, твърди, че е щото в Източна Европа сме такива измамници и лъжци, нали.

Впрочем масово статиите твърдяха, че "За пореден път чернокожа жена не е призната за усилията си, въпреки че е завършила Харвард" относно Мишел. Само дето речта е писана от бяла жена ЛОЛ. Не си я измисляла сама Мишел.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Fri Jul 29, 2016 6:56 am

Морве, айде не почвай и ти като Симеон, който последните няколко месеца е почел малко Нейт Силвър и е открил това, че американците са 300 млн и че 1000 човека обикновено не са представителна извадка за тея 300 млн. И сега го повтаря като мантра във всеки пост и си въобразява, че знае как се борави със статистика. Малко ми мяза на една моя четвъртокурсничка, която от цялата квантова химия успя да разбере само това, че стабилните химични структури са обикновено с ниска електронна енергия и се опитваше да обясни абсолютно всичките си резултати с тоя принцип, без значение дали беше приложим към тях или не.

Всичко хубаво с милите богобоязливи лелки, ама надолу в анкетата на Галъп имаш и разбивка по богобоязливост, образование и възраст. При всички положения, ако Галъп бяха сгрешили особено много с тази си анкета, сега най-вероятно нямаше да наблюдаваме в САЩ прекрасни феномени катo bible belt-а, отказ на бизнеси и чиновници да обслужват хомосексуални клиенти, затваряне на клиники за аборти, изучаване на креационизъм в училище и постоянното набъркване на Джизъс във всякакви политически пропаганди.

И още, БРАВО СЕВЕРНА АМЕРИКА, В ЧАСТНОСТ САЩ!!!!!!!!!!!!! ПО-ДОБРЕ СМЯТАШ И ЧЕТЕШ ОТ ЮЖНА АМЕРИКА И АФРИКА!!!!!!!!!! ОМФГ ПОСТИЖЕНИЕТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Като сложим тея числа в малко икономически контекст, нещата изглеждат по един доста тъжен (за САЩ и за всички нас като потърпевши от САЩ) начин. Като цяло човек би трябвало да очаква големите демократични индустриални нации да се справят с образованието си по-добре от разни бедни страни, в които все още има значение от кое племе си.

Понеже явно не става ясно какво не й е наред на онази абоминация във Вашингтон пост, ще се опитам да обясня защо на мен ми лази по нервите.
Имаме изплагиатствана реч, произнесена от някаква словенска бамбина, за която всеки, който вложи 3 секунди размисъл, ще се сети, че бамбината не си я е писала сама. Вместо да подиграе (съвсем заслужено) цялата група лишени от каквито и да е креденшъли отрепки, която движи кампанията на Тръмп и която нон-стоп поднася някакви скандали, някво полско тетче решава да семеизпразни в няква американска медия, как речта на Мелания е продукт на много лоши соц-порядки в образованието й. Тетчето оевидно не е отделило нужните 3 секунди за обмисляне на проблема и реагира първосигнално. А когато реагираш първосигнално ти лъсват всичките малоумни насадени стереотипи. И за съжаление, понеже в 21ви век е много лесно голяма медия да ти публикува некохерентната словесната диария, пълна с изумителни генерализации, които НЯМАТ НИЩО ОБЩО с разглеждания проблем, осъмваме с ей тази абоминацийка. В смисъл, сериозно ли обясняваме плагиатствана реч на словенската трофи уайф на Тръмп с порочни практики в соц образованието в Полша????? Кому е нужно? Чий живот се подобрява или обогатява от това? Каква информационна стойност има подобен материал за американската публика, освен да преповтаря зазубрени от времето на Студената война и ен на брой американски екшъна истини за това, колко ужасно и покъртително лош е комунизма и как тея, дето са живели в него са деформирани по всякакви трагични начини?
На същата дата, в която излиза този много задълбочен и научно издържан анализ, излиза и инфото, че плагиатът, произвел речта на словенската бамбинка е чистокръвна американка, родена и израсла в Америка и попила най-доброто от образователните й практики. Бивша балерина, понастоящем ghost writer на книгите на Тръмп и преписвач на речи от интернет за Мелания. Не виждам какво трябва да коментираме повече.

Иначе, по мои собствени наблюдения, на тая част от света и без това не му дреме особено за източно-европейците, освен ако не са руснаци. Говорим все пак за част от света, в която това, че Африка е страна е популярно мнение. Да знаеш, че някога е имало Югославия и после тя се е разпаднала на разни неща (между които Словения) е фигура от висшия пилотаж. Да знаеш, че комунизма в Югославия е бил по-различен от тоя в Полша и СССР също. Не очаквам подобни знания от околните и не им се сърдя за незнанието, въпреки че незнанието им е доста ВТФ като се има предвид, че са изплащали с данъците си американски бомбардировки над бивши Югославски територии. Аз честно казано съм имала повече негативни преживявания с европейци, които знаят доста по-добре от американците за кво иде реч. Примерно с датския ми шеф, мирнапрахаму. Покрай Брекзита пък се нервех тук на един английски чук, който беше плюл по източно-европейците пред една моя приятелка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by трубадур » Fri Jul 29, 2016 10:47 am

tigermaster wrote:И как аз, източноевропеецът с една от най-тежките специалности в най-реномирания - все още - местен университет
Ко учиш?

церсейката... и последвалият див журнализъм след един туит:
http://www.newsmax.com/US/Game-of-Thron ... id/740589/

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Morwen » Fri Jul 29, 2016 11:33 am

Amelia wrote: И още, БРАВО СЕВЕРНА АМЕРИКА, В ЧАСТНОСТ САЩ!!!!!!!!!!!!! ПО-ДОБРЕ СМЯТАШ И ЧЕТЕШ ОТ ЮЖНА АМЕРИКА И АФРИКА!!!!!!!!!! ОМФГ ПОСТИЖЕНИЕТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Като сложим тея числа в малко икономически контекст, нещата изглеждат по един доста тъжен (за САЩ и за всички нас като потърпевши от САЩ) начин. Като цяло човек би трябвало да очаква големите демократични индустриални нации да се справят с образованието си по-добре от разни бедни страни, в които все още има значение от кое племе си.
Е, може ли да ми преразкажеш половината пост с капс и възмущение и напълно да игнорираш другата половина?:) На същото ниво са като половината Европа и Русия, нали, като ще си говорим за страни със същата степен цивилизованост. Също така доста по-добре в два от три показателя от България, дето масово се обяснява колко са тъпи американците.
Понеже явно не става ясно какво не й е наред на онази абоминация във Вашингтон пост, ще се опитам да обясня защо на мен ми лази по нервите.
Имаме изплагиатствана реч, произнесена от някаква словенска бамбина, за която всеки, който вложи 3 секунди размисъл, ще се сети, че бамбината не си я е писала сама. Вместо да подиграе (съвсем заслужено) цялата група лишени от каквито и да е креденшъли отрепки, която движи кампанията на Тръмп и която нон-стоп поднася някакви скандали, някво полско тетче решава да семеизпразни в няква американска медия, как речта на Мелания е продукт на много лоши соц-порядки в образованието й. Тетчето оевидно не е отделило нужните 3 секунди за обмисляне на проблема и реагира първосигнално. А когато реагираш първосигнално ти лъсват всичките малоумни насадени стереотипи. И за съжаление, понеже в 21ви век е много лесно голяма медия да ти публикува некохерентната словесната диария, пълна с изумителни генерализации, които НЯМАТ НИЩО ОБЩО с разглеждания проблем, осъмваме с ей тази абоминацийка. В смисъл, сериозно ли обясняваме плагиатствана реч на словенската трофи уайф на Тръмп с порочни практики в соц образованието в Полша????? Кому е нужно? Чий живот се подобрява или обогатява от това? Каква информационна стойност има подобен материал за американската публика, освен да преповтаря зазубрени от времето на Студената война и ен на брой американски екшъна истини за това, колко ужасно и покъртително лош е комунизма и как тея, дето са живели в него са деформирани по всякакви трагични начини?
Хайде да намалим драмата. Никой не говори за деформиране по трагичен начин. Говорим за особености на образователната система, която както всичко в Източния блок, беше централизирана. Да, сигурно има разлики, но значителни разминавания просто нямаше как да се случат. И колкото и да е стереотипизиране, дословното преписване е нещо, което е отпреди моето ученичество и продължава и сега. Ако има нещо, което да не й е наред на статията, то е наистина че Мелания не си е писала речта сама и самата авторка е казва, че вероятно е така, но ако има шанс да е добавила от себе си, това би го обяснило. Което е много условна логика. В тая връзка, да, може би не съм права, защото гледам на статията като нещо, което добре обяснява феномени в българското образование, а не толкова в речта на Мелания Тръмп. Моя грешка, съжалявам.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests