Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Thu Aug 08, 2019 11:17 am

Image
Из коментарите под извинението.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by termit » Thu Aug 08, 2019 2:11 pm

А междувременно в Тексас вкарват нови закони за... облечкаване на рестрикциите за носене на оръжие. Честно, тия не са нормални :(
https://www.nraila.org/articles/2019061 ... s-into-law

Извадка от идиотията:
strikes "churches, synagogues, or other places of worship" from the list of prohibited locations in the Penal Code, clarifying that these places have the same right enjoyed by nearly all other controllers of private property in the state to decide whether to allow License To Carry holders on their premises.
От един параграф в края на горната статия попаднах и на това:
https://www.projectchildsafe.org/
което се явява сайт с един куп материали и ресурси, включително и безплатни safety kits, на тема как да си обезопасим огнестрелното оръжие вкъщи (и на разходка, и в колата, и на пикник) и как да научим децата безопасно да живеят около огнестрелни оръжия. Баси...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Thu Aug 08, 2019 6:17 pm

Amelia wrote:
Mon Aug 05, 2019 11:40 pm
Това на @coldie са първосигналните глупости, които слушаме и от стандартните бели дедета в Конгреса - и на тях не са им нужни изследвания, те ги разбират тея ралти с гръбначния си мозък чак. Начи, супер забавно ми е как тея по-скоро ще вземат да наложат още по-голяма цензура на видеоигрите и киното от вече наличната такава, отколкото да се сверят с реалността, в която ШИБАНИТЕ ИМ ОРЪЖИЯ се продават на куцо и сакато и ще продължават да бъдат ползвани от психопати. А още по ми е забавно как ще ударят любимото хоби на великите борци за свободата на словото в страната (като Саргончо и райт уинг геймъргейтчетата в 8чан). Надявам се последните да могат да се утешат с това, че поне втората им поправка е защитена от злите намеси на либтардите в страната.
Нямам нищо общо с "бели дедета в Конгреса" НА САЩ. Ти се благодари, че живееш в Канада.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Thu Aug 08, 2019 7:26 pm

8a6f6c1.jpg
8a6f6c1.jpg (309.94 KiB) Viewed 3276 times
:ninja:

Добре ква це целта на пича от картинката и втф е тва с расизма?

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by termit » Fri Aug 09, 2019 10:14 am

Единствената цел на пича от картинката е да компенсира за малка пишка, щото няма друга причина да се разхождаш с полуавтоматична пушка на гърба в града. Накачулил я е с аксесоари - бая голям пълнител, предна дръжка, а оптиката така като гледам с увеличение, т.е. не особено подходяща за градски бой/самозащита в градски условия.

И да, ако видя такова нещо, директно се изнасям от магазина. Трябва да си доста непукист, за да видиш някой да се разхожда така с оръжие и да не се притесниш. Частта с расизма май напоследък е стандартна за всички - ако не си съгласен с (ненормалните) идеи на нашата социална група, значи си расист.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Fri Aug 09, 2019 12:06 pm

Това за расизма просто няма как да е написано насериозно.
Иначе, и аз ако видя нещо такова, сигурно веднага ще се махна. Веднъж както си пътувах в автобуса, някакъв да-не-казвам-какъв се качи с пистолет в ръка - държеше го буквално на петнайсетина сантиметра от главата ми. Първата ми мисъл, разбира се, беше да се опитам да му го взема, не знам защо (винаги става така, когато видя въоръжен човек на улицата, между другото), обаче на следващата спирка просто се изстрелях към вратата. Дано оня кретен не е направил някаква простотия, все пак.

А снимката горе като я видях, първото, за което се замислих, беше какво точно цели човечецът с пушкалото на гърба - освен да избива комплекси, де. Отново, личен пример - преди... ъх... горе-долу половин живот вече ми опряха нож в гърлото. Мисля, че единствената причина да не пострадам беше, че малоумникът, който го направи, искаше само да ме плаши, а не да ме нарани. (Изкарах му ангелите, де - хванах ножа за острието и му го издърпах от ръката, а оня беше толкова стреснат, че просто го пусна. Ако беше стиснал, сигурно щяха да ми трябват шевове.) Дори не знаех, че кретенът има оръжие, преди острието да ми погъделичка адамовата ябълка - цялото нещо стана прекалено бързо просто (и сега като се чета какви ги пиша, ми е трудно да го повярвам). Тоя на снимката - едно, че няма да има време да реагира, ако някой със скрито оръжие се доближи достатъчно до него, за да му направи нещо, и друго, че в някаква опасна ситуация той първи ще го отнесе, понеже отдалеч се вижда, че е въоръжен. (Освен ако той не я започне опасната ситуация, де.) Защо изобщо...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Fri Aug 09, 2019 9:33 pm

Еми аз съм виждала такива при няколко от ходенията ми до САЩ. Повечето са с малки патлаци, които така или иначе не изглеждат чак толкова страшни, ама имаше един с някво подобно на улицата веднъж. Беше като от карикатура ваден - мидъл ейдж бял чичак (на места цикламен от слънцето), много дебел, с потни петна по тениската, с реднек катинарче и реднек шапка и препасал това между циците. Няма кво да се плашиш в тея случаи - то това жалко създание е пъти по-уплашено от тебе. Виж, ако беше някой юноша бледен, сигурно щях да бягам с всичка сила, предвид това, че основно някви адолесцентни и пост-адолесцентни жалкари правят баш големите зулуми.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tiffany aching » Fri Aug 09, 2019 10:42 pm

Някак глупаво ми изглежда да имаш оръжие и да го носиш толкова демонстративно, освен ако не си униформен (или гангстер) в акция "респект". :D Аз например бих си скрила някаквии и разположила на удобни за незабавно действие места.
Ахаха, в ръцете на :ninja: всичко е оръжие. :mrgreen:
... Преди време гледах клип в YouTube за айкидо техники и в него майсторът/учител разсясни, как опитният самурай така си държи меча, че противникът му да не знае какъв периметър обхваща, т.е. може да не предположи точно колко е дълъг и да влезе в обсега му, тогава вече самураят го вади и убива с един удар. Да, това също ми направи впечатление, че мечът се вади непосредствено преди да се боде смъртоносно и общо-взето няма много церемонии, защото иначе се изхабява и продължителните двубои в холивудските филми са BS... :)

Колкото до въоръжението на населението съм съгласна с (части от) повечето мнения.
Все пак си помислих, че би било добре при подобен инцидент, преди някой хахавел да опатка сума ти непредизвикали го хора, те да го сторят по възможност и/или му противодействат. Или поне някой от тях. Т.е. не съм против притежанието на оръжие с цел самозащита (и дано никому не се налага). И не може без качествен контрол. Само че има и друго - някак в практиката (защо ли?) оръжията винаги се оказват в ръцете на неподходящите хора... някакви проценти бяха дадени по-назад в разговора. Задънена улица.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Sat Aug 10, 2019 12:23 am

tiffany aching wrote:
Fri Aug 09, 2019 10:42 pm
Т.е. не съм против притежанието на оръжие с цел самозащита (и дано никому не се налага).
То това в огромна степен зависи от самозащитата. Честно казано, заради това с ножа, което споменах по-рано, а и заради други неща, изобщо не съм сигурен, че огнестрелното оръжие е подходящият вариант в който и да е "самозащитен" сценарий, освен евентуално защитаването на имот от нападатели.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sat Aug 10, 2019 12:31 am

Тва със самозащитата не важи много, щото дося не е предотвратило убийства. След като дори полицията, които са тренирани хора нали, застрелва тоя от Дейтън 30 секунди след като е почнал да трепе, а през тва време 9 са умрели как се очаква от двама комплексари да го направят.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tiffany aching » Sat Aug 10, 2019 1:59 am

tigermaster wrote:
Sat Aug 10, 2019 12:23 am
tiffany aching wrote:
Fri Aug 09, 2019 10:42 pm
Т.е. не съм против притежанието на оръжие с цел самозащита (и дано никому не се налага).
То това в огромна степен зависи от самозащитата. Честно казано, заради това с ножа, което споменах по-рано, а и заради други неща, изобщо не съм сигурен, че огнестрелното оръжие е подходящият вариант в който и да е "самозащитен" сценарий, освен евентуално защитаването на имот от нападатели.
Така е, нарочно написах оръжие и не уточних вида му. А и ако някой носи такова, не значи автоматично, че може да си служи с него. Или както е било в един от твоите случаи (за щастие) - изобщо дали има подобно намерение.
Срещу мен са насочвали пистолет. Оказах се леко отегчена (и донякъде възмутена), защото разбрах инстинктивно, че е демонстрация на (мнимо) превъзходство и ми идеше да се изсмея, но предпочетох да не рискувам излишно. :)
Litz wrote:
Sat Aug 10, 2019 12:31 am
Тва със самозащитата не важи много, щото дося не е предотвратило убийства. След като дори полицията, които са тренирани хора нали, застрелва тоя от Дейтън 30 секунди след като е почнал да трепе, а през тва време 9 са умрели как се очаква от двама комплексари да го направят.
Е, от комплексарите по принцип нищо (хубаво) не трябва да се очаква. :)

Не може да се каже предварително как би реагирал човек в подобни екстремни ситуации. Възможно е на някого да му дойде неподозирана смелост, а пък смяталите се за куражлии да не сторят нищо. Може само да се предполага и пак ще повторя - да не се налага! Все пак - добре е да се упражнява правото на (само)защита, а не хората да са просто безпомощни и да разчитат единствено на полицията. Не че има гаранции за каквото и да е...

Ето например случилото се в Румъния тези дни:

https://www.dw.com/bg/%D1%81%D0%BB%D1%8 ... a-49776574

Мисълта ми е - понякога, дори да не са драстично закъснели действията на полицията, е вече късно за някои хора. Да, бързи са били в Дейтън, но не винаги е така и е добре за цивилните да имат и други опции. Както и би било още по-добре присъствието на голяма доза, но отговорност, в притежателите на (огнестрелни) оръжия. Което най-малкото значи те да са психически стабилни (то здрави почти няма) и да знаят кога и как да ги ползват. А и да си ги носят. :)

Присъстивето на психопати в едно общество е диагноза, че то самото е болно... И както при всяка една болест - превенцията е за предпочитане. Защото да си играем на "Рамбо първа кръв" и "Обади се на 911", значи че конят е вече в реката и мазалото поне е гарантирано. Остава надеждата психично и непоправимо увредените да започнат взаимно да се избиват... и не се раждат/възпитават нови.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Sat Aug 10, 2019 11:14 am

В интерес на истината, ако някой влиза неканен вкъщи мога да се съглася, че да имаш оръжие би било от някаква полза, защото си е страшничко, но дори тогава се изисква хладнокръвие и могат доста неща да се объркат. Така че не го виждам, като някакво решение. Ако ни се налага да се въоражаваме за да се предпазваме от престъпността в държавата ни, значи държавата се е провалила и са нужни кардинални промени в институциите, които се грижат за сигурността на гражданите.

В противен случай държавата може направо да спре да съществува, грабваме пушки и пистолети, и всеки сам за себе си. Нали за това сме я градили тази цивилизация, нали за това сме структурирали обществото си по този начин. Едни хора се грижат за здравето ти, други за сигурността ти и т.н. Полицията не трябва само да тъпче понички по храстите и да се заяжда с хората, а активно да се грижат за сигурността ни, за да може всеки път преди някой да престъпи закона да се замисли, че силите за сигурност са точно зад ъгъла и са готови да му смачкат фасона.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sat Aug 10, 2019 5:01 pm

Джефри Епщайн се е самоубил. Случайно. Точно слвд като почнаха хубавите лийкове които наименоваха целия свят.

И всички ще спрат да говорят за gun control понеже атеншън спана на обществото е долу горе колкото времето от отварянето на вратата на такси до съсипаха я тази държава. Ай честито.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Sat Aug 10, 2019 7:30 pm

Amelia wrote:
Mon Aug 05, 2019 11:40 pm
Това на @coldie са първосигналните глупости, които слушаме и от стандартните бели дедета в Конгреса - и на тях не са им нужни изследвания, те ги разбират тея ралти с гръбначния си мозък чак. Начи, супер забавно ми е как тея по-скоро ще вземат да наложат още по-голяма цензура на видеоигрите и киното от вече наличната такава, отколкото да се сверят с реалността, в която ШИБАНИТЕ ИМ ОРЪЖИЯ се продават на куцо и сакато и ще продължават да бъдат ползвани от психопати. А още по ми е забавно как ще ударят любимото хоби на великите борци за свободата на словото в страната (като Саргончо и райт уинг геймъргейтчетата в 8чан). Надявам се последните да могат да се утешат с това, че поне втората им поправка е защитена от злите намеси на либтардите в страната.
Обясни, моля ти се, как точно се прави едно такова изледване, какво се изследва и как се преценява? Аз съм изучвал "науката" Логика. В нещо такова, за каквото си говорим, ти нямаш 100 пер цента ясни и доказани данни за да направиш ПРАВИЛЕН извод. В крайна сметка пак трябва да разчиташ на недоказани логически и фактически неща.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Aug 10, 2019 9:52 pm

От друга страна тия игри съществуват навсякъде и БЕЗКРАЙНО по-умни хора от теб са стигнали до извода, че не водят до насилие. Може би не са го “доказали” според твоите стандарти, но пак са вложили повече знание и мисъл в това Пт “аз така ги чувствам нещата.”
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Delegat and 19 guests