Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Shamajotsi » Wed Nov 04, 2020 7:56 pm

Ся, не знам колко от вас имат някаква връзка с гласоподавател на Тръмп, ама аз от няколко месеца знам, че я имам тази съмнителна привилегия. Едно момиче, с което бяхме много добри приятели (семейни приятели и т.н.), емигрира със семейството си за Щатите, когато двамата с нея бяхме първи клас. И сега вижте как стоят нещата от нейната гледна точка - тя е избягала от (пост-)социалистическия hell hole, дето е България и на новото място пак не ѝ е било лесно. White privilege, ала-бала, ама не е била кой знае колко привилиджд, реално - и въпреки това тя и родителите ѝ са прокопсали и дори (доколкото ми е известно) са сравнително well-off сега. Сега осъзнайте, че това, което достига до вас като новини, не е същото, което стига до нея. BLM има много по-различно лице - хора, които използват исканията си като предтекст да вандалстват и да сеят разруха. И на всичкото отгоре, някакви либерално настроени - които искат да поведат страната ѝ към по-социален строй - и казват, че тя е изконно лоша заради това, че не вижда справедливостта в техния violent протест (отново да повторя - това, което Fox ѝ поднася, не е това, което на нас ни се поднася!). Еми няма да стане гласоподавател на демократичната партия от нея така...

И да, наистина "крайно-леви" като Amikae и Roland ѝ дават оправдание да запазва възгледите си. Признавам си, навремето бях гласоподавател на ГЕРБ в няколко поредни вота (не ме бийте, моля ви, макар и може би да съм си го заслужил!) и мога да ви кажа, че в един момент нещата се превръщат именно в това - търсене на оправдание. Да, има корумпирани, ама Бойко ги гони. Има корупция, ама другите са по-корумпирани. Има нередности, ама може би е като при костинбродските бюлетини? В случая, когато се появи новината, че Тръмп е положителен за Ковид, "пожеланията" за смърт послужиха за моята приятелка като поредното извинение тя да не гласува за синята бюлетина.

От друга страна, мога да ви кажа със сигурност, че диалозите наистина помагат, ако се водят с добра воля и разбиране. Понякога е достатъчно да покажеш, че извинението другия да заема някаква позиция не е добра, друг път е достатъчно да разбереш, че твоята позиция е твърде крайна, а може би и грешна. Понякога трябва да разбереш, че от отсрещната страна хората имат legitimate concern, чието решение обаче не е това, което те единствено виждат.

Между другото, не ме мислете, че съм "неебателен" - от 12 години (въй...) вече живея на Острова и никога няма да забравя онази юлска сутрин 2016та, когато разбрах, че 52% от гласоподавателите искат да цепят ЮКей от колектива. От четири години насам опитите на британците да one up-нат американците и техния Тръмп ме засягат негативно на професионално и лично ниво и неща, които смятах за даденост скоро ще ми бъдат отнети - като например възможността баща ми да идва да ме види без да трябва да кандидатства за виза... Колкото и да ги псувам наум тукашните как вот след вот настъпват по български мотиката, истината е, че си имат проблеми, които нито Лейбър, нито Либ-дем са разрешавали, когато са имали възможност.

Тъй че чил, и независимо какви са резултатите от тези избори е крайно време да си извадим ама наистина някакви важни поуки най-сетне.

Едит: много бързо пишете уе, да ви таковам у клавиатурите!

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ordo Malleus » Wed Nov 04, 2020 8:01 pm

Който и да ги спечели тия избори, за обществото връщане назад няма. Щатите са напълно разбити в това отношение и не са сами, дори тука в България е подобна ситуация, просто в безкрайно по-малък мащаб с по-малко (глобални) последици. Страшно много мостове бяха изгорени и всички са тотално озлобени към "другия". Мразим се на партия, на цвят на кожата, на пол, на сексуалност, на религия и на горе-долу всичко възможно, за което е възможно да се мразим.

Пуканките и тва е :neutral:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Wed Nov 04, 2020 8:38 pm

Има причини бол да се гласува за Тръмп и републиканците освен расизма и желанието to own the libs. По-ниските данъци вече бяха споменати. Икономиката вървеше добре преди коронавируса да удари (с цената на огромен бюджетен дефицит, обаче там електоратът отдавна не се вълнува от това). За повечето хора това е далеч по-важно от това Тръмп какви ги върши на Туитър и какво последно е изцепил. Голяма част от електората на републиканците винаги ще гласува за кандидата, който е против абортите, когато другата опция е демократ, който е твърдо за тях. Доста хора гласуват за републиканците, защото споделят техните възгледи по отношение на gun control - това им е основния приоритет. Други пък са против тоталната доминация на woke идеологията в последните години и това е шансът им да го покажат. И като цяло страната е изключително поляризирана политически от години и всеки кандидат на една от двете големи партии ще събере огромен брой гласове независимо колко е зле просто защото за голяма част от електората е немислимо да гласува за "противниковата" партия. И т.н., да се говори, че всичко опира до расизъм, е типичното извинение за неуспехите на демократите от над 50 години.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Wed Nov 04, 2020 8:41 pm

Аз само да си кажа, че съм потресен, че след като в социалните мрежи наричаха всеки негър който подкрепяше Тръмп Чичо Том и house nigger, и Байдън обясни как видиш ако не гласуваш за Демократите не си черен - те всичките не паднаха на колене, видяха светлината и гласуваха за партийната линия.

Същото важи и всичките latino и latina, които туитър и всички медии решаваха че всъщност са latinx и ги наричаха така и им обясняваха колко сексистки език е испанския за това че имал джендър предмети ...

И тъй като разликите са ужасно малко - Тръмп ще използва всеки трик на разположение да спечели и може и да успее. А ако сената остане червен - байдън ще е просто със вързани ръце две години.

А повечето полстъри да си търсят нова работа.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Wed Nov 04, 2020 8:48 pm

Като стана дума за социалните мрежи, много е дразнещо как всякакви знайни и незнайни наменитости, включително и чуждестранни такива, се скъсаха да напомнят на американците да гласуват, все едно е въобще възможно да имаш интернет и да забравиш, че има избори.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Wed Nov 04, 2020 9:02 pm

Засега сенатът има 47 демократи на 48 републиканци. Малко остана и там да видим кой ще е с мнозинство.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Killua » Wed Nov 04, 2020 9:34 pm

Matrim wrote:
Wed Nov 04, 2020 8:48 pm
Като стана дума за социалните мрежи, много е дразнещо как всякакви знайни и незнайни наменитости, включително и чуждестранни такива, се скъсаха да напомнят на американците да гласуват, все едно е въобще възможно да имаш интернет и да забравиш, че има избори.
Yep :D
Attachments
123522945_2814093548836244_2315698482256937064_n.jpg
123522945_2814093548836244_2315698482256937064_n.jpg (41.47 KiB) Viewed 2586 times
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Wed Nov 04, 2020 9:46 pm

АХАХАХХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХХА :lol: :lol: :lol: :lol:
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Богове, не съм се смял по-силно на нищо друго, пускано някога във форума
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Wed Nov 04, 2020 9:58 pm

https://twitter.com/RubenGallego/status ... 9085670401 - бъдещ член на Конгреса от Аризона, латино и демократ, отговаря на въпроса "Ruben, honest question, how do we as a party improve our work with the LatinX community across the country as well as we've done in AZ? "
First start by not using the term Latinx.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!


User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Wed Nov 04, 2020 10:42 pm

Междувременно в Орегон декриминализирали притежаването на всякакви наркотици. Аз като една тригърна консерва мога да кажа, че напълно подкрепям това и ще е интересно да видим резултатите от този експеримент.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Wed Nov 04, 2020 11:28 pm

Matrim wrote:
Wed Nov 04, 2020 10:42 pm
Междувременно в Орегон декриминализирали притежаването на всякакви наркотици. Аз като една тригърна консерва мога да кажа, че напълно подкрепям това и ще е интересно да видим резултатите от този експеримент.
Не се подигравай на Роланд поръчан от Алиекспрес ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Thu Nov 05, 2020 12:50 am

Тръмп в типичния си стил на разглезен петгодишен преди малко обяви на Twitter "We have claimed, for Electoral Vote purposes, the Commonwealth of Pennsylvania (which won’t allow legal observers) the State of Georgia, and the State of North Carolina, each one of which has a BIG Trump lead. " Как си позволяват още да броят гласовете, щом Тръмп ги е заплюл за негови тия щати...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Thu Nov 05, 2020 8:44 am

Shamajotsi wrote:
Wed Nov 04, 2020 7:56 pm
BLM има много по-различно лице - хора, които използват исканията си като предтекст да вандалстват и да сеят разруха. И на всичкото отгоре, някакви либерално настроени - които искат да поведат страната ѝ към по-социален строй - и казват, че тя е изконно лоша заради това, че не вижда справедливостта в техния violent протест (отново да повторя - това, което Fox ѝ поднася, не е това, което на нас ни се поднася!). Еми няма да стане гласоподавател на демократичната партия от нея така...
С тая разлика, че това да си получава новините от Фокс е НЕИН избор. BLМ не са някаква маска на хора, които "искат да сеят разруха". Дистопията на големите градове, дето се давят в бунтове, е абсолютна измишльотина (това като човек живеещ от десетилетие в един от въпросните големи градове го казвам, демек от първа ръка инфо) и е достатъчно да смениш канала за 5 минути, за да си дадеш сметка, че САМО Фокс я рисуват тая картина и че може би има нещо нередно в това.

Така че не знам какъв диалог се очаква от мен, когато срещна човек, който не е наясно с БАЗОВИТЕ факти за света около себе си и ги отхвърля на базата, че са Дийп Стейт конспирация.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Thu Nov 05, 2020 8:54 am

Roland wrote:
Thu Nov 05, 2020 8:44 am
Така че не знам какъв диалог се очаква от мен, когато срещна човек, който не е наясно с БАЗОВИТЕ факти за света около себе си и ги отхвърля на базата, че са Дийп Стейт конспирация.

Spoiler: show
Image
Междувременно имаме случай на гласувал човек в Мичиган роден 1902. По-вероятно е да е грешка, но отново амуниции за Тръмп.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests