Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Wed Nov 04, 2020 5:28 pm

Vash wrote:
Wed Nov 04, 2020 5:20 pm
Абе ти не беше ли геймъргейтър навремето, това не те ли прави от злите форевър? :lol:

Иначе признавам, че е весело да си нетолерантен, ама въпросът е как се печелят избори, или това не е важно?
Аз съм бил много работи. Викам да не се надяваме 70 милиона американци да минат през моя 10 годишен редемпшън арк. :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Wed Nov 04, 2020 5:31 pm

Абе аз знам за хора, които гласуват за Тръмп не поради омраза към някого, а защото си вярват, че така ще плащат по-малки такси. Толкова е просто. Искат да си запазят парите, гледат си своите интереси. В едно крайно индивидуалистично общество като американското това не е странна позиция. Не е като Байдън да може да оправи проблемите в САЩ само с встъпването си в длъжност - все пак да не забравяме, че движения като BlackLivesMatter и MeToo имат своите корени точно от годините на управление на Обама - тоест не е като всички социални проблеми да са изчезнали с магическа пръчка, щом на власт е бил чернокож президент. Тоест хората си казват "Абе тея малцинства няма да се оправят лесно, я аз да си давам парите за данъци всеки месец."

Но хайде, @Amikae, мрази този, който гласува срещу Партията Майка, обяви го за чудовище, стъпкай го, мачкай го, много мек си бил с него. Все пак щом не е приел правилната идеология, значи е лайно.

Иначе ти самият си видял, че пътят е дълъг. Давай на другите шанс да го извървят, всеки има право на 10 годишен ридемпшън арк.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Wed Nov 04, 2020 5:36 pm

Vash wrote:
Wed Nov 04, 2020 5:20 pm
Иначе признавам, че е весело да си нетолерантен, ама въпросът е как се печелят избори, или това не е важно?
Много е лесно. Избиваш инакомислещите и няма кой да гласува за опонента.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Wed Nov 04, 2020 5:41 pm

Амикае, продължаваш да упорстваш с това 70 милиона злодеи, нищо че огромен процент от тия хора щяха да гласуват за републиканците независимо дали техният кандидат беше Тръмп, Сандърс, Амикае, Че Гевара или Бойко Борисов (окей, може би за Гевара са чували все пак). Толкова ли е трудно да приемеш, че мнозина, било то демократи или републиканци, identity politics хич не ги вълнуват и си гласуват според собствените си интереси - по-ниски данъци, по-свободен режим за оръжията и т.н. Мнозина пък въобще не вярват на медиите и колкото повече те критикуват Тръмп, толкова повече си го обичат. Което е глупаво, разбира се, но не мисля, че ги прави злодеи по подразбиране.

Edit: Random twitter meltdown, който ми се видя забавен:
Also, the percentage of LGBT voting for Trump doubled from 2016. DOUBLED!!! This is why LGBT people of color don’t really trust the white gays. Yes, I said what I said. Period.
https://twitter.com/CharlesMBlow/status ... 6980826113

Тая революция иска да си изяде децата преди да е станала самата революция. :P
Last edited by Matrim on Wed Nov 04, 2020 5:57 pm, edited 1 time in total.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Wed Nov 04, 2020 5:56 pm

Dr. Horrible wrote:
Wed Nov 04, 2020 5:31 pm
Абе аз знам за хора, които гласуват за Тръмп не поради омраза към някого, а защото си вярват, че така ще плащат по-малки такси. Толкова е просто. Искат да си запазят парите, гледат си своите интереси. В едно крайно индивидуалистично общество като американското това не е странна позиция. Не е като Байдън да може да оправи проблемите в САЩ само с встъпването си в длъжност - все пак да не забравяме, че движения като BlackLivesMatter и MeToo имат своите корени точно от годините на управление на Обама - тоест не е като всички социални проблеми да са изчезнали с магическа пръчка, щом на власт е бил чернокож президент. Тоест хората си казват "Абе тея малцинства няма да се оправят лесно, я аз да си давам парите за данъци всеки месец."

Но хайде, @Amikae, мрази този, който гласува срещу Партията Майка, обяви го за чудовище, стъпкай го, мачкай го, много мек си бил с него. Все пак щом не е приел правилната идеология, значи е лайно.

Иначе ти самият си видял, че пътят е дълъг. Давай на другите шанс да го извървят, всеки има право на 10 годишен ридемпшън арк.
Изглежда ли ти, като да имаме времето да култивираме някакво трезво мислене у всички тези хора? Аз имах късмета да бъда един микроб в ранните дни на outrage движенията в интернет и това ми даде достатъчно време вече да започна да се октъсвам от тези къмюнитита горе долу около 2015-2016-та година. Да не говорим, че по онова време outrage движението още беше под радара на хората, които в последствие започнаха да ги използват да манипулират вота и нещата бяха доста повече морално сиви, отколкова са сега. С течение на годините всичко започна да се вмирисва. Outrage културата се монетизира в youtube, буквално има хора с милиони последователи, които единствената им професия е да подклаждат outrage тълпата(мисли Candace Owens, Jordan Peterson, etc). После се усетиха от по-високо и плъзнаха всякакви ботове и инфлуенсъри от тоталтиратни държави(мисли Русия, Китай и т.н.).

Днешно време хората, които вече са в капана на outrage културата нямат шансовете да се изплъзнат, които аз имах. Хванали са ги здраво за идеалите и няма да ги пуснат. И няма смисъл да ги чакаме или да им даваме шансове. Нито аз заслужавам шанс, нито те, нито никой. Хората няма как да бъдат толерантни към опресията без да рискуват да вървят по стъпките на фашизма. Аз на партии не робувам, просто към злоба и расизъм толерантност нямам, дори аз самия някога да съм бил част от същите тези хора. Нито съм заслужавал шанс, нито толерантност.

@Matrim не разбирам как това, че някой гласува за собствения си интерес го извинява от това, че очевидно гласува за расизъм, насилие и омраза? Изобщо що за аргумент е това? Има финансова логика, значи е окей, не е evil as fuck? Тея хора дето толкова мислят за кинтите си са слепи за всички други неща, които се случват? WTF?

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Wed Nov 04, 2020 5:59 pm

Ако критерият ти за evil as fuck е това да те е грижа повече за парите ти отколкото за абстрактни идеали, имам лоши новини за теб - доста повече от 70 милиона са тия хора само в САЩ.

А точни ти да се оплакваш от outrage културата е толкова сюрреалистично, че няма накъде повече.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Wed Nov 04, 2020 6:10 pm

Не, бро, сюреалистично е как всички седите тука и сте тотално ехидно неебателни за неща, които буквално засягат целия свят.

И ми е мега смях как ми говорите за толерантност когато най-могъщата държава на света избират шибан диктатор за следващите 4 години, а неотдавна направо си изключихте форумчето, щото не можахте да сте толерантни помежду си достатъчно да водите дискусии без да се избиете.

Лесно е да си толерантен, като гледаш от страни и не те ебе...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Wed Nov 04, 2020 6:26 pm

А как би се чувствал, ако най-могъщата държава избере диктатор, който обаче подкрепя твоите морални възгледи?
Ако избере диктатор, който със закон забрани яденето на месо и убийството на животни за кожи и т.н.? Ако избере диктатор, който забрани пътувянията със самолети по лични причини, за да се опази околната среда? Ако забрани всичко, което според някоя негова комисия се окачествява като "реч на омразата", включително въпросните канали в ю-туб?

Ще те кефи ли тогава, че е избрал да направи всички неща, които според теб трябва да бъдат направени, или все пак ще ти е гадно, че всякакви принципи на демокрацията са погазени. Защото, съжалявам, но това е демокрацията - всеки има право на глас, включително хората, които искат да си спасят своите кожи и нямат много грижа за другите демографски групи.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Yan » Wed Nov 04, 2020 6:41 pm

@Amikae Драгъна ти го каза преди две страници. Заради такива като теб и твоята реторика Тръмп и подобните му трупат популярност и гласове. Честно казано твоите постове с нищо не са по-различни като усещане от постовете на die-hard тръмпаджиите. И това е най-тъжното.
Предвид цялостната му политика (или липсата на такава) и поведение в тия 4 години, за демократите трябваше да е детска игра да спечелят тези избори. Вместо това имаме кандидат, за който не е ясно ще успее ли да избута мандата, ако въобще спечели.

Looking on the bright side нещата се пообърнаха в полза на Байдън и май ни очаква още цирк плюс евентуална съдебна битка.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Wed Nov 04, 2020 7:01 pm

Пенсилвания е още на 60% а тръмп води засега с прилична преднина. Северна каролина също не ми харесва накъде отива. Биден определено е по-близо до заветните 270 вота, ама в последния момент, ако някой от тия щати се строши ще направи надпреварата още по-близка и където, вече наистина, май ще я докарат до съда. Но то се очакваше първият ден да е фраш от спекулации и повсеместна глупост. Обаче Охайо и Тексас много бръкнаха в центровката. За флорида да не говорим. Мизерия. Но все още се броят резултати де, в последния час дет се вика или ще е чудо, или кошмар.

Толкова, толкова близки резултати след 4 години на некомпетентност и буквално 200 хил. американци мъртви, много е счупена тая държава.

Бтв, днес официално се отцепиха от парижкото споразумение. :neutral:

@Amikae от една страна чил, тук не знам някой да иска тръмп да е президент, освен за сеира, и бих игнорирал въпроса на доктора, тия хипотетични сценарии, напаснати спрямо дадените виждания на някого, за да породят емоционален, а не реален отговор водят само до второ затваряне на форомъ :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Wed Nov 04, 2020 7:14 pm

Amikae wrote:
Wed Nov 04, 2020 6:10 pm
Не, бро, сюреалистично е как всички седите тука и сте тотално ехидно неебателни за неща, които буквално засягат целия свят.

И ми е мега смях как ми говорите за толерантност когато най-могъщата държава на света избират шибан диктатор за следващите 4 години, а неотдавна направо си изключихте форумчето, щото не можахте да сте толерантни помежду си достатъчно да водите дискусии без да се избиете.

Лесно е да си толерантен, като гледаш от страни и не те ебе...
Bears fucking repeating.

Бтв, "заради тия като теб печели Тръмп" е масивен victim blaming и не, че ме изненадва да го прочета тук, но просто исках да отбележа колко интензивно не прави чест никому.

ПО ВЪПРОСА ЗА ИЗБОРИТЕ:
Аз съм nauseously optimistic. Има огромно количество mail-in бюлетини, които суинг щатите тепърва ще броят, а тези бюлетини са 3:1 за демократите, щото Тръмп прекара месеци да дискредитира гласуването по поща сред своите дронове. Тръмп пак може да спечели, но на макро ниво нещата не изглеждат добре за него в момента, предвид кой все още брои и какво е останало да се преброи.

Доста по-кофти е положението със сената, който в НАЙ-добрия случай ще е 50:50, а може и да си остане републикански.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Wed Nov 04, 2020 7:19 pm

Dr. Horrible wrote:
Wed Nov 04, 2020 6:26 pm
А как би се чувствал, ако най-могъщата държава избере диктатор, който обаче подкрепя твоите морални възгледи?
Ако избере диктатор, който със закон забрани яденето на месо и убийството на животни за кожи и т.н.? Ако избере диктатор, който забрани пътувянията със самолети по лични причини, за да се опази околната среда? Ако забрани всичко, което според някоя негова комисия се окачествява като "реч на омразата", включително въпросните канали в ю-туб?

Ще те кефи ли тогава, че е избрал да направи всички неща, които според теб трябва да бъдат направени, или все пак ще ти е гадно, че всякакви принципи на демокрацията са погазени. Защото, съжалявам, но това е демокрацията - всеки има право на глас, включително хората, които искат да си спасят своите кожи и нямат много грижа за другите демографски групи.
Расизма не е морален възглед. Полицейското насилие не е морален възглед. Да ти пръснат мозъка с автомат, защото си счупил витрина не е демокрация. Какво ви става? :shock:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Wed Nov 04, 2020 7:31 pm

Трубадура право дума.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Wed Nov 04, 2020 7:42 pm

:!: Въздържайте се от лични коментари и нека не стигаме до второ "затваряне на форумчето" моля :!:
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Wed Nov 04, 2020 7:47 pm

Различни. Гледни. Точки.
И да ти хвърлят бомба и да те застрелят с дрон не е демокрация, ама пишете колко е важно Байдън да спечели.

Истината е, че Тръмп за момента си е увеличил гласовете с около 5 милиона. След четири години, в които отявлено го подкрепяха основно луди екстремисти и фанатици, той не просто е запазил всичките си гласоподаватели, а реално е увеличил гласовете с 5 милиона. Тоест все пак наистина имаме една огромна мълчалива маса от хора, която нараства като размер, без да нараства като гласност.

И впрочем:

Image

Белите мъже, които са уж Врагът, единствените гласоподаватели за Тръмп евър, реално са НАМАЛИЛИ подкрепата си за него. И са единствената демографска група, при която това е станало :D
Белите жени, чернокожите мъже и жени, латиносите - Тръмп е увеличил подкрепата си сред всички тези групи. Сега, това са предпологаеми данни от екзит полове, но все пак са показателни. Помислете си хубаво върху тях, помислете ЗАЩО, каква е причината хората да гласуват така - хора от всякакви групи, хора като вас. Помислете, преди да се правите на жертви и да обвинявате половината свят в чудовищност.

Ноооо, ако продължим така верно ще се разпалим много. Така че аз лично се оттеглям от темата за момента.
За финал споделям, че поне се радвам за Мелания, тази женица беше най-reluctant първата дама ЕВЪР. Най-вероятно няма да ѝ се налага да му държи ръката пред публика още четири години и да си крие презрението пред стотици камери.
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 92 guests