Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Jun 08, 2020 8:45 pm

@AlDim към твоя списък с неща или поне едно от решенията е, супер сериозния, психологически тест за полицаи, като и бекграунд чек, минимум да проверяваме да нямат SS татуси и да казваме "Той носи дълъг ръкав, няма проблем uwu), и по-дълго обучение. Обучение за полицай, под година е просто безумно. Минимум 2 + години, даже три тренинг.Така ще научат неща за деескалация и тн. Обученията да продължават и след това.

Супер сериозен физикал на полицаите, който и да включва и ежегоден такъв, минимум 5 дни от седмицата, ако не и шест бачкане във фитнеса. Тва по някакъв начин би трябвало да намали стрелбите. далеч съм от мисълта да им вземат

Да се спрат no knock raids в цивилни дрехи също. Някаква форма на полис акаунтабилити. да не стане така, че след 17 оплаквания от някаква свиня, той да продължава да си работи и по-голяма прозрачност в разследванията. Да не се случва така, че полицията да разследва себе си, ами някаква друга служба да го прави, не знам дали би било възможно да се извършва от фбр.

Иначе не знам, защо някои хора продължават да твърдят, че добри полицаи има, след като тия в Бъфало си казаха в прав текст "Ние всички сме говеда, които смятат, че няма проблем някой да блъсне старец с всичка сила"

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Mon Jun 08, 2020 8:53 pm

Иначе не знам, защо някои хора продължават да твърдят, че добри полицаи има, след като тия в Бъфало си казаха в прав текст "Ние всички сме говеда, които смятат, че няма проблем някой да блъсне старец с всичка сила"
Може би защото все пак от един милион ченгета е нормално да има поне известно число свестни хора?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Jun 08, 2020 9:20 pm

Matrim wrote:
Mon Jun 08, 2020 8:53 pm
Иначе не знам, защо някои хора продължават да твърдят, че добри полицаи има, след като тия в Бъфало си казаха в прав текст "Ние всички сме говеда, които смятат, че няма проблем някой да блъсне старец с всичка сила"
Може би защото все пак от един милион ченгета е нормално да има поне известно число свестни хора?
Няма как да си свестен, при положение, 1е си съучастник на тия престъпници/нацита и тн и не надигаш глас.

Иначе току що какво видях: Is this real life or it's just fantasy?
Attachments
mitt romney.PNG
mitt romney.PNG (975.87 KiB) Viewed 3481 times

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Mon Jun 08, 2020 9:24 pm

Litz wrote:
Mon Jun 08, 2020 9:20 pm
Matrim wrote:
Mon Jun 08, 2020 8:53 pm
Иначе не знам, защо някои хора продължават да твърдят, че добри полицаи има, след като тия в Бъфало си казаха в прав текст "Ние всички сме говеда, които смятат, че няма проблем някой да блъсне старец с всичка сила"
Може би защото все пак от един милион ченгета е нормално да има поне известно число свестни хора?
Няма как да си свестен, при положение, 1е си съучастник на тия престъпници/нацита и тн и не надигаш глас.
Разбира се, че има, твърде наивно да се смята, че всеки е готов да стане whistleblower или да напусне каквито ще да са последствията. Щеше да е чудесно ако всеки, който си мълчи така е някакъв тотален гадняр и рядкост, но нещата не са толкова прости. Да не говорим, че от един милион все някой не е "съучастник на тия престъпници/нацита".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by AlDim » Mon Jun 08, 2020 9:27 pm

Litz wrote:
Mon Jun 08, 2020 8:45 pm
Да се спрат no knock raids в цивилни дрехи също.
Мани, в САЩ покрай всичко това се практикува "swatting". Ако не харесваш някого в нета или примерно в някоя мултиплейър сесия, може да се опиташ да го докснеш и суатнеш, бате. После ще се окаже, че си ги пратил на грешния адрес и там убили някого, ама...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Mon Jun 08, 2020 9:28 pm

Естествено, че полицията е нужен сървис за всичките ни общества, но в момента, понеже в САЩ всичко е формулирано в насилствените парадигми на уор он дръгс и обслужва военно-промишлените и прайвът призън комплексите, полицията е натоварена с разрешаванет на проблеми, които не би трябвало да са ѝ в юрисдикцията изобщо. И те, разбира се, ги решават с насилие, щото това им е специалността (и за това определено си има приложения, нали), щото не знаят нищо друго, и щото стават все по-агресивни, колкото повече ги оборудват с оръжия. Това отгоре на абсолютно скандално неадекватната им подготовка. Ако от тея протести стана ясно едно нещо, то е, че тея малоумници наистина нямат представа кво правят. На никой не му е притрябвала толкова некадърна полиция.

Много неща трябва да се променят из основи. Уор он дръгс е абсолютен провал и понастоящем вече е напълно невъзможна в условията на опиоид крайзис. Това е работа за здравните ни системи и всъщност винаги е било. Същото важи за психично болните хора по улиците. Бедността, бездомността, образованието - това са неща, за които ще са нужни толкова задълбочени реформи, че вероятно няма да се случат в близките няколко поколения (освен ако не стане някоя революция). В момента доста от тези проблеми се решават с полиция, въпреки че това реално не решава нищо, а само премахва някакъв дразнител от пейзажа за някой-друг ден. Но, да кажем, може поне да се направи нещо сега веднага, за да спре това полицейско насилие върху малцинственото население. Сред този тип мерки се нареждат това, дето Алексис предложи - милионите за обезщетение на жертви от полицейско насилие, да се плащат от полицейския джоб, полицейските пенсионни фондове и т.н. Да се въведат законови задължения за "добрите" ябълки да репортват "лошите" ябълки. Иначе и "добрите" ябълки ще бъдат съдени, заедно с лошите като aiding and abetting. Да се създаде служба за независим одит на полицейските управления.
Сега, още веднага, да се промени тренировъчната програма, както Литз каза и наличното полицейско население да ходи да се преквалифицира по новите стандарти. Това са все постижими неща, които могат да се направят бързо, без кой знае кви сътресения.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Mon Jun 08, 2020 9:46 pm

Mitt Romney doing the absolute minimum, което както винаги е достатъчно, за да го извади няколко метра над останалите републиканци в блатото.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Jun 08, 2020 9:51 pm

Между другото като говорим за уор он дръгс, ние имаме един парк и една станция на метрото, дето е пълно с чернокожи дето продават наркотици трева, хашиш, амфети, екстази, може и кокаин да се намери. Ениуейс, полицията, въобще не им се пречка стига да няма агресивни изцепки и то тогава мисля, самите дилъри си звънят на полицията, даже имахме един много интересен случай, в който някакъв искаше да асолтне някакво момиче, и дилърите го спряха и го набиха, щото тва е зле за биснеса. В много от случаите има ред и няма по-големи престъпления, точно щото дилърите са там. Те са некви много безобидни, щото те питат искаш ли и ти като им кажеш не те оставят, даже ако редовно си минаваш оттам, не те заговарят, щото са те научили/

@Roland ми аз предпочитам републиканци, като Ромни, пред демократи като Клобушар, които твърдят, че са от добрите, а именно тя е виновна Дерек Наци Швайн да убива масово, въпреки оплакванията срещу него.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Mon Jun 08, 2020 10:30 pm

Доста от споменатите предложения за реформи изглеждат много обещаващо теоретично, обаче на повечето полицейски управления в САЩ и сега им е бая трудно да си намират кадри и има недостиг на полицаи, ако се въведат една камара нови изисквания за обучението и квалификацията им плюс отпадане на ограниченията за тяхната civil liability, съвсем ще останат без хора, особено с оглед на сриващия се престиж на институцията.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Mon Jun 08, 2020 10:49 pm

Litz wrote:
Mon Jun 08, 2020 9:51 pm
@Roland ми аз предпочитам републиканци, като Ромни, пред демократи като Клобушар, които твърдят, че са от добрите, а именно тя е виновна Дерек Наци Швайн да убива масово, въпреки оплакванията срещу него.
Аз пък не предпочитам. Purity tests are bullshit.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Jun 08, 2020 11:50 pm

Джон Оливър с много добър епизод по темата от до https://www.youtube.com/watch?v=Wf4cea5oObY

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jun 09, 2020 12:05 am

Roland wrote:
Mon Jun 08, 2020 10:49 pm
Litz wrote:
Mon Jun 08, 2020 9:51 pm
@Roland ми аз предпочитам републиканци, като Ромни, пред демократи като Клобушар, които твърдят, че са от добрите, а именно тя е виновна Дерек Наци Швайн да убива масово, въпреки оплакванията срещу него.
Аз пък не предпочитам. Purity tests are bullshit.
That said, Ейми Клобучар ще стане вице/президент точно никога след последните две седмици.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ghibli » Tue Jun 09, 2020 6:21 pm

Ето ви тест да разберете колко сте привилегировани: https://www.buzzfeed.com/regajha/how-privileged-are-you

На мен ми помогна да осъзная какво не ми харесва в цялата тази концепция: неща, които трябва да са норма и към които трябва да се стремим за всяко едно човешко същество, биват наричани с дума, която означава "несправедливо предимство, което е хубаво да бъде премахнато". Подменя се целият смисъл на разговора.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Tue Jun 09, 2020 6:30 pm

Тестът определено е някакъв огромен мишмаш от неща, които не са в една и съща плоскост и да, права си, въпреки че разговорът не е задължително за премахването на очакваното ниво на емпатия, а по-скоро за достигането му. В този смисъл дали наричаш някои хора привилегировани или късметлии е въпрос на това колко неприязън си изградил към системата.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jun 09, 2020 6:41 pm

Moridin wrote:
Tue Jun 09, 2020 6:30 pm
Тестът определено е някакъв огромен мишмаш от неща, които не са в една и съща плоскост и да, права си, въпреки че разговорът не е задължително за премахването на очакваното ниво на емпатия, а по-скоро за достигането му. В този смисъл дали наричаш някои хора привилегировани или късметлии е въпрос на това колко неприязън си изградил към системата.
Very this.

В добавка, тестът е тъп защото не слага различна тежест на различните типове привилегия. Да си черен или транс в Щатите е БЕЗКРАЙНО по-лошо от повечето други неща, вкл. това да си гей. Като минимум, е лошо навсякъде, докато много други от примерите са в безопасност в големи градове например. Аз изкарах 44/10 и "not at all privileged", което е смешка.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests