Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Sat Oct 19, 2019 12:41 pm

@Alexis За заплатите имах предвид Беларус, в контекста на това че колко красива и чиста е една държава, не е показателен фактор за качество на живот.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sat Oct 19, 2019 12:59 pm

Amikae wrote:
Sat Oct 19, 2019 12:41 pm
@Alexis За заплатите имах предвид Беларус, в контекста на това че колко красива и чиста е една държава, не е показателен фактор за качество на живот.
Всъщност е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Sat Oct 19, 2019 2:25 pm

@The Dragon
Еййййййййййййййййййй, ама ВЕРНО ли не се извини????
https://www.cbsnews.com/news/justin-tru ... 019-09-19/

Понеже тея снимки излизаха една след друга няколко дни поред и се случиха точно по време на кампанията, му слушахме извиненията неколкократно, чак ни писна. В понеделник гласуваме за федерално правителство. Заради на Трудо изцепките, консервите имат по-високи шансове да спечелят сега.

Като цяло, аз считам, че силните хора би трябвало да имат топките да се извинят като сгрешат, а не да се скатават и да дефлектват.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Sat Oct 19, 2019 3:16 pm

The Dragon wrote:
Sat Oct 19, 2019 12:59 pm
Amikae wrote:
Sat Oct 19, 2019 12:41 pm
@Alexis За заплатите имах предвид Беларус, в контекста на това че колко красива и чиста е една държава, не е показателен фактор за качество на живот.
Всъщност е.
Наистина е, бтв. Реално е доста по-точно прокси, отколкото БВП, Джини и продължителност на живота. Качеството има едно основно измерение и то е щастие. Когато не го виждаш наоколо - както в България с по-високата ѝ от Беларус средна заплата - икономическите показатели са бошлаф. Дори възможността да водиш дълъг и нещастен живот с доброто здравеопазване, не е кой знае какво. Особено при наличието на тая гняс навсякъде по улиците (и в умовете).

Не че съм бил в Беларус. Горното в никой случай не означава, че диктатурата на Лукашенко носи щастие на хората. Също да се има предвид, че мръсотията и мизерията сами по себе си може дори да не се възприемат от такива от бедни но щастливи общества. Просто България, която хем разбира, че е мизерна, хем е мизерна, няма как да не е нещастна. За Русия и Беларус, без да си поживял там, не зная.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ambartanen » Sat Oct 19, 2019 6:11 pm

Не знам, в много от най-чистите и подредени места не мисля, че бих избрал да живея. Тук си мисля основно за места като Швейцария, Азербайджан, Саудитска арабия и така нататък, които са много лъскави и архитектурно красиви на повърхността. Всъщност повечето чисти и подредени места са доста гадни места за живеене, защото изискват едно неестествено ниво на опресия и придържане към правилата. Хората просто си правят кочинка, когато наистина живеят някъде и затова градове като Ню Йорк, Берлин и Париж са всъщност доста мръсни.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Sat Oct 19, 2019 6:36 pm

Зависи от хората...
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sat Oct 19, 2019 6:38 pm

Берлин е чист в западната си част, особено югозападната. Обаче изтока верно си е мега мръсен, но хората там са много по-добри и мили и храната е по-яка. Та съм съгласна с @Ambartanen. Миналата година, когато бях в Мюнхен за точно 4 дена полудях, щото да. там е много чисто и подредено, но е едно опресиращо, хората те гледат със злобни погледи, понеже се смееш и говориш с някого в градския. Ужасно беше и едвам издържах сериозно. Никога не съм се чувствала така. И като си се прибрах в кочинката, дето е Берлин ми стана толкова мило и драго. В Мюнхен хората наистина бяха по-начумерени от тези в Берлин.

Мен и Москва много ме депресира навремето с лъскавостта си. В тия лъскави градове, трябва да се държиш по определен начин, да се обличаш по-определен начин и ако си извън нормата, умри дет се вика. Разликата, между Берлин и София обаче е, че е Берлин е уредена кочина, а София, не е. Освен тва не стига, че е мизерно, ми от теб се очаква да изглеждаш и да се държиш се едно си в голям и лъскав град. Та така.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Sat Oct 19, 2019 8:46 pm

Demandred wrote:
Fri Oct 18, 2019 6:16 pm
Няма американска администрация от времето на Теди Рузвелт, на чиято съвест да не лежат множество животи поради външната им политика. Да се правим, че това, което свърши Тръмп напоследък с кюрдите, е нещо уникално от хуманитарна гледна точка, е абсурдно. Нелепо е да се говори, че Турция в момента извършва геноцид в Сирия, колкото и противен да ни е на всички Ердоган. А за дестабилизацията - районът си беше дестабилизиран много преди Тръмп да стане президент и беше неизбежно подкрепата на САЩ за кюрдите да доведе до сериозна реакция от страна на Турция. Естествено, Тръмп можеше доста по-добре да процедира в тази ситуация, а не да изненадва всички с еднолично решение out of the blue, но далеч не е само той виновен за проблемите в Северна Сирия.

Корупцията в големи размери също е съвсем нормално нещо за Вашингтон независимо кой е на власт. Тръмп просто е по-тъп и по-нагъл от предшествениците си и нещата са по-очевидни при него. Вчера например обяви, че следващата среща на G7 ще е в един от неговите курорти. Направо си проси импийчмънта...
Нима допускате, че Ердоган ще прави тази операция без зелена светлина от Русия и САЩ? Като цяло идеята е освен да не се допусне кюрдска държава на части от територии на Сирия, Турция и Ирак. Това може и да ви шокира но аз този план го знам от поне 15 години. А той е съставен сигурно преди 30. Та това няма да се случи. Но другата задача възложена на Ердоган е по възможност в тази така наречена буферна зона да се заселят голямата част от бежанците, които сега са напуснали Сирия, а и не само.
В този район на Сирия, отгоре на всичкото има различни племенни общности, които са един вид автономни и реално не се подчиняват на държавата. Доколкото знам, на тях ще им се остави свободата.
А относно кюрдите, ами така е когато вярваш на САЩ. В крайна сметка ти бият шута или те оставят да се оправяш сам.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Sun Oct 20, 2019 12:00 am

Roland wrote:
Fri Oct 18, 2019 6:08 am
Извън 4чанските ти republican talking points...
Roland wrote: Баси, какво щяха да правят "both sides" апологетите, ако го нямаше семейство Клинтън?
Недей да дехуманизираш всеки човек с различно от твоето мнение по такъв елементарен начин. Да групираш хората в някакви твои си категории и да казваш "да, принадлежиш към тая група, тя е изначално зле, достатъчно". Разбирам защо го правиш - общуваш с много американци и си свикнал да организираш в мисловните си схеми опонентите си в разни категории, които може би са до голяма степен верни за американското общество. Обаче не са верни за този форум. Не съм отварял 4чан през живота си, за мен това като препратка не означава нищо конкретно.

Да намесваш точно Украйна тук е грозно, щото Украйна показва най-гадната страна от Американската политика. Украйна е страна, която беше съзнателно дестабилизирана от САЩ (с помощта на вътрешни нео-нацистки изроди, разбира се), за да може да се прокара там американския интерес. Не че украинският народ си е живял добре преди това, напротив - местни и руски олигарси са се гаврели с него много години наред, затова и хората търсеха някаква светлина и съвсем естествено се обърнаха към Запада, надявайки се наистина да тръгнат по различен път и положението да стане по-добре. Но САЩ умело използва мъката им, за да подсигури своите интереси и да настрои два братски народа един срещу друг. Украйна е съседка на Русия и за САЩ беше жизнено важно да построи там военни бази и да разположи военни части, за да има директен достъп до руската граница. След като западните политици и нео-нацистките тълпи впрегнаха недоволството, правителството беше свалено, в столицата пламнаха пожари и избухна гражданска война. В тази война правителството на Украйна е подкрепяно логистично, финансово и военно от САЩ, съвсем неприкрито. Внасяха се ракети и бомби, които украинското правителство хвърляше по собствения си народ, в много случаи по цивилни градове и жилищни квартали с предимно руско население. И естествено, че Путин също праща военни части и пари на бунтовниците, естествено, че ги поддържа, ама не съм видял един човек в тоя форум да твърди, че Путин е човечен или достоен. И така... САЩ искаха да си осигурят военни центрове и икономическо влияние на другия край на света, в съседни на Русия територии. И през цялата тая криза в борда на най-голямата украинска компания за газ присъства сина на американския вицепрезидент. Абсолютна грозотия и гадост. Който само дава правни съвети, щото нали няма в САЩ на кого да ги дава...

Ти казваш "САЩ често са се съюзявали с кофти диктатори заради икономически интереси", но нещата са много по-гадни от това. САЩ редовно дестабилизира чужди правителства и подклажда конфликти, за да прокарва своите икономически интереси. Затова, както се изразяваш, нуждата да се мрази САЩ е огромна.
Roland wrote:
Fri Oct 18, 2019 6:08 am
Що се отнася до външната политика на САЩ, аз вече го казах, но понеже твоята цел е основно да злобееш по нея, нежели да се информираш, се налага да повторя, че на каквото и да се е базирала досега, НИКОГА преди не се е базирала на желанието на президента да се облажи финансово на лично ниво, и никога не е била в такава степен в услуга на чужда и враждебна политическа сила, каквато е Русия. Ти можеш да си запушваш ушите и да повтаряш "КилъриКилъриКилъри", за да заглушиш фактите, но отново - за хората, които внимават, разликата с предишни явления е фрапантна.
Хайде да видим, чисто теоретично, кое е по-морално - да се облажиш лично, като допуснеш чужди интереси в собствената си страна, или да сееш хаос и конфликти в редица други страни, за да подсигуриш икономиката на твоята държава? Според мен и двете са достатъчно гадни практики, че да няма по-черен. Не знам това в коя категория ме вкарва...

Говориш как можеш да обясниш на всеки американски избирател, че е в негов интерес да подкрепи демократите. Хубаво. Представи си, моля те, че си в Йемен и говориш с дете там - с едно от 85 000-те деца, умрели от глад и болести на възраст под пет години. Представи си, че си до него в последните му мигове. И се налага да му обясниш как Обама, който е бомбардирал града и е убил майка му, е качествено по-добър човек от Тръмп, който също е бомбардирал града и е убил баща му. Какво ще му кажеш, как ще му обясниш моралната разлика между двамата? Мислиш ли, че на детето ще му пука, че петима от хората на Тръмп по време на предизборната кампания са провели телефонни разговори с руснаци... И представи си как след като свършиш този разговор и детето умре, трябва да отидеш до следващото от 85 000-те деца и да обясниш и на него разликата между Обама и Тръмп.

Хубаво е наистина хората да се информират. И, както казаха и други тук - информирай се. От различни източници, от източници на различни езици, от хора с различния мнения. Информирай се и търси истината. Но недей да слушаш само подкастове от авторите на речи на Обама и да смяташ, че това ти дава цялата картина.

Иначе докато напиша този пост се наложи да си припомня някои неща и да се поровя из нета и просто си спомних за толкова много гадости и гнусотии, че ми стана гадно и ми се прииска да замина да живея в някоя дива територия, далеч и от чистите, и от мръсните градове и държави....
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sun Oct 20, 2019 1:53 am

Първо, не можеш да ми приказваш за дехуманизация и после да използваш тролското название "Килъри". Просто е твърде лицемерно и не ми е интересно защо смяташ, че това са различни неща.

Второ, ако ВСИЧКО за теб е въпрос на външна политика от гледната точка на жертвите на земята - ок, тогава всички са еднакви и разлика няма. За по-сериозен поглед върху икономически и геополитически явления обаче разлика има доста съществена и на мен тя ми е по-интересна, защото а) не съм от жертвите на земята няма как да им вляза в кожата, и б) защото те имат реален траен ефект върху целия свят в дългосрочен план, който, също така, води или предотвратява НОВИ войни с НОВИ жертви. Щото Обама може да е убил хора в Йемен, но както писах и по-рано, не е той тоя, дето започна войната, и ако не беше започната от републиканец преди той да дойде на власт, ти гарантирам, че нямаше сам да реши да я започне на фона на финансовата криза, която наследи от пак същия този републиканец.

Изобщо, съжалявам, че така "дехуманизиращо" трябва да говоря, но ми е безкрайно елементарно да обсъждаме сложни политически събития с "да, ама за жертвите те са еднакви", щото това е много умилителен сентимент, но не води до разрешение. Разбирането на произхода на тия проблеми и разграничаването между различните играчи в тях води до разрешение или като минимум, до по-дълбоко разбиране.

А да, и прочее коментарът ми за обясняването на републиканец защо е в грешка да гласува за републиканците нямаше грам общо с външната политика, та не знам защо реши да му отговориш по този начин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Sun Oct 20, 2019 2:28 am

Щото Обама може да е убил хора в Йемен, но както писах и по-рано, не е той тоя, дето започна войната, и ако не беше започната от републиканец преди той да дойде на власт
2015 г. е преди Обама да дойде на власт? Или щом е някъде из Близкия изток е все част от същата война? Но и така да е, и републиканци, и демократи с голям ентусиазъм се месят там от петдесетте години насам. Конкретно за Саудитска Арабия, тя си е любим съюзник протекторат на всички администрации, по този въпрос има впечатляващо единодушие.
Украйна е съседка на Русия и за САЩ беше жизнено важно да построи там военни бази и да разположи военни части, за да има директен достъп до руската граница.
Толкова важно, че до ден днешен не мисля, че има такива бази или части в Украйна.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Sun Oct 20, 2019 7:06 am

Roland wrote:
Sun Oct 20, 2019 1:53 am
А да, и прочее коментарът ми за обясняването на републиканец защо е в грешка да гласува за републиканците нямаше грам общо с външната политика, та не знам защо реши да му отговориш по този начин.

Мисля, че има някакво фундаменатално неразбиране в случая от твоя страна. Когато абсолютно всички индивиди в този спор на последните станици коментират конкретно и дълго именно външната политика, ти изведнъж да обясняваш, как ти не си имал предвид нея, е доста в джаза. Не мога да говоря за другите, но аз нямам особени претенции, ако те си ебават собствената страна с кретенски политически възгледи. Упорито вярвам в правото на всеки народ да си избира усправлението и затова съм толкова против американската външна политика да натрисат управления на външни държави или да се месят в изборите им/политиките им.

Не знам дали съм по-наясно от теб с въртешната им политика, но става доста очевидно в тази тема, че явно ти имаш по-малко познания за външната им политика отколко си мислиш. Вярно, че е трудно да отговориш на много хора сам, но някои от нещата са доста базови.

Истината е, че външната политика не САЩ никога не е била от значение за мнозинството гласоподаватели, плюс е трудно са се чувстваш патриот, ако истината за действията на твоите лидери се изтипоса на първите страници на печата и се обсъжда в праймтайма. Поради размера на страната и особеностите на някои части от населението, много американци никога не стъпват извън родните граници и затова съвсем не им дреме за нащата "навън". Самите президентски дебати от десетилетия са доказателство - последният, трети дебат, този за външната политика на кандидата, исторически се радва на значително по-нисък интерес. Кампанията рядко засяга външнополитически въпроси и теми, освен на ниво, че няма да се допусне поругаване на американската чест, че ще се защитават американските интереси навън и няма да се разреши смърт на американски войници. Забележително е, колко по-ценен е един американски живот, от един (цял град хора понякога) на която и да било друга нация. Но това да го отдадем на евтин популизъм по време на кампании. Тъжното е, че продължава и при реалните им действия.

Като цяло по отношение на външната политика, не е важно дали слушаш про-републикански настроени подкастове или при-демократични. Там и за едните и за другите е USA uеber Alles почти на хитлеристко ниво на посветеност. Опитай да видиш, какво пишат/говорят страните, които са жертва на американската интервенция и техните съюзници. Или поне независими страни, запознати с конфликта.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sun Oct 20, 2019 7:30 am

Alexis wrote:
Sun Oct 20, 2019 7:06 am
Roland wrote:
Sun Oct 20, 2019 1:53 am
А да, и прочее коментарът ми за обясняването на републиканец защо е в грешка да гласува за републиканците нямаше грам общо с външната политика, та не знам защо реши да му отговориш по този начин.

Мисля, че има някакво фундаменатално неразбиране в случая от твоя страна. Когато абсолютно всички индивиди в този спор на последните станици коментират конкретно и дълго именно външната политика, ти изведнъж да обясняваш, как ти не си имал предвид нея, е доста в джаза. Не мога да говоря за другите, но аз нямам особени претенции, ако те си ебават собствената страна с кретенски политически възгледи. Упорито вярвам в правото на всеки народ да си избира усправлението и затова съм толкова против американската външна политика да натрисат управления на външни държави или да се месят в изборите им/политиките им.
WTF?! Това беше отговор на ТВОЯ коментар колко добре си комуникирала с републиканци в Америка. На ударена ли се правиш в момента, или наистина толкова малко внимаваш в разговора?
Не знам дали съм по-наясно от теб с въртешната им политика...
Не си.

Аз съм дотук с тоя разговор. Ще се върна като има ново инфо за импийчмънта.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Sun Oct 20, 2019 9:01 am

Може и да не съм, аз започвам да не съм толкова убедена, но за разлика от теб, аз съм готова да приема своите недостатъци или липсва на нуждата информаци. ,Очевидно е, че за външната им политика ти си доста неподготвен, а явно не ти стига достойнство да си го признаеш, затова ти се оттегляш по този начин.

Мисля, че явно много се надценяваш с нуждата да ми викаш, аз съм се старала да се въздържам от caps lock или bold с мисълта, че си способен да виждаш и четеш и без да ти набивам в очите каквото мисля, че не виждаш. Явно ти считаш, че си говориш с деца, на които да се вика и говори назидателно. Ако питаш мен, е забавно как се врътваш, когато разговорът спре да се върти около твоите 2-3 опорни точки от "демократите явно са по-добри, съгласете се с мен" и "външната политика на САЩ е ОК, заощто те носят демокрация, ако и със смърт, а тия които им отговарят със същото са гадни комунисти и са купили Тръмп/Мич и подобните им". Тъжно е че мислиш, че поне аз, а като гледам и други не сме способни да мислим малко по-мащабно от това. Теб те вълнува явно само импийчмънта, който май дори ти осъзнаваш няма да мине, защото цялата работа е PR кампания за предстоящите избори и дори на Нанси Пелоси дълго не ѝ стискаше да направи нещо повече от това да говори пред медиите.

Аз говоря с хората защо гласуват по един или друг начин, за да ги разбера. Ти, съдейки по коментарите ти, считаш, че те са всякакви -исти (расисти/сексисти и подобни), само защото не виждат твоята гледна точка, която обаче грам не се опитва да разбере те защо мислят така. И след това да бъдат агитирани подходящо. Дори не е нужно да се смени посланието, а само начинът му на представяне понякога, но не дай боже coastal elites да се адаптират към deplorables по какъвто и да било начин, Те нали са необразовани -исти. Удивително, но повечето хора не искат да ги слагат в кутийка. Освен явно повечето woke хора, които описват себе си в 2-3 думи. Аз например бих се обидила, яко ме описваха само с 2-3 думи. Надявам се да съм по-комплексен индивид от това.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Sun Oct 20, 2019 9:34 am

Roland wrote:
Sun Oct 20, 2019 1:53 am
Второ, ако ВСИЧКО за теб е въпрос на външна политика от гледната точка на жертвите на земята - ок, тогава всички са еднакви и разлика няма. За по-сериозен поглед върху икономически и геополитически явления обаче разлика има доста съществена и на мен тя ми е по-интересна, защото а) не съм от жертвите на земята няма как да им вляза в кожата, и б) защото те имат реален траен ефект върху целия свят в дългосрочен план, който, също така, води или предотвратява НОВИ войни с НОВИ жертви. Щото Обама може да е убил хора в Йемен, но както писах и по-рано, не е той тоя, дето започна войната, и ако не беше започната от републиканец преди той да дойде на власт, ти гарантирам, че нямаше сам да реши да я започне на фона на финансовата криза, която наследи от пак същия този републиканец.
Удебеляването е мое.

Постигнахме съгласие - от гледна точка на жертвите на земята наистина разлика няма.
В крайна сметка всички сме ограничени от своята реалност. Както ти не си жертва и съответно не можеш да им влезеш в кожата, така аз не съм американец и съответно не мога да си представя да обяснявам убедено защо един масов убиец е по-добър от друг, понеже подпомага икономиката на страната ми по-добре. Не че американците са по природа лоши хора, нищо такова. Просто по въпросите за външната политика са силно неинформирани и не си дават сметка какви зверства се вършат от техните лидери, които иначе говорят весело и развлекателно по дебати.

Иначе това "Ако такъв президент беше на власт, войните нямаше да са толкова много". е напълно недоказуемо. Няма как да върнем времето и да видим дали републикански президент щеше да води повече или по-малко войни, камо ли пък да проверим дългосрочните промени в таймлайна, ако еди-кои-си избори бяха спечелени от демократ. Войната в Йемен не е наследена, а си започната от демократ. Когато бях на десет, американците хвърляха бомби в съседната страна. Тези бомби бяха пратени от демократичен президент без съгласието на Общото събрание на ООН. И така нататък...
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests