Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Fri Oct 18, 2019 6:35 pm

Гугълни геноцид вместо да се правиш на интересен. Тъжно или не, да изтрепеш десетки или даже стотици хиляди хора невинаги значи геноцид или опит за такъв. При положение, че в самата Турция живеят милиони кюрди и това далеч не е от вчера, идеята, че в момента срещу тях се извършва геноцид е тотален абсурд. Етническото прочистване е достатъчно гнусно нещо, че да няма нужда да го "ъпгрейдваме" до геноцид само защото Тръмп или Ердоган не ни кефи.
Жертвите в Украйна са повече, защото няма реални санкции срещу Русия за посегателството към територията им и войната си върви.
Тя и преди Тръмп си вървеше ако си спомням правилно, но не съм особено запознат. Някакви цифри може ли да предложиш или пак ще останем в сферата на неясните хиперболи?
Жертвите НАВСЯКЪДЕ ще са много повече сега, когато въпросните Кюрди не са в състояние да пазят десетките хиляди ISIS затворници, които надзираваха преди да ги изоставим.
Направо десетки милиони, ако ще си измисляме цифри ей така.
отидеш назад, ще видиш, че буквално НЯМА война в ХХ-ти век, която да е почната от Демократичен президент.
Моля? За Виетнам да си чувал? Косово?
Last edited by Matrim on Fri Oct 18, 2019 7:23 pm, edited 2 times in total.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Fri Oct 18, 2019 7:00 pm

Аз не съм фен на Путин, а на Русия, което явно при теб са синоними, но засега става ясно само, че имаш само една гледна точка и четеш само на западни езици (вероятно само на англ, защото другите гледни точки, явно са ирелевантни). И минаваш на смайлита и ирония. Мило, но безполезно. И аз не мразя държави, мразя политики. За други не коментирам. А американските през последните 70+ години са били да свалят и слагат правителства както им харесва, да дестабилизират райони и да водят войни, основно за да поддържат икономиката си, която е силно зависима от военно-промишления им концерн. И сега се мрънка, че други политики го правят, включително и срещу тях и видиш ли дестабилизирали, когато преди САЩ имаха приоритет над тези действия. Наивно е да мислиш че само републиканците са активно виновни, а демократите са били измамени/наивни/плахи или каквото друго. Ако си в политиката трябва да имаш гръбнак и способност да мислиш. Иначе просто са купчина от малко по-образовани Тръмп-чета и републикански-тип функционери, които не смеят да се делят от колектива.

Аз нямам проблем да видя не само проблемите в САЩ но и в Русия, и в България, и в коя да е друга държава. За разлика от теб обаче поне съм виждала на място и двете страни и съм говорила с хора живеещи там и с различни полит. възгледи. Впрочем се прибрах от Русия буквално преди 3 дни и имах възможност да говоря с хора, чиито роднини са били разстрелвани от режима на Сталин и след това не са можели да работят извън най-противните и нежелани райони до демократичните промени. Едната от тях - историк. Като бях в САЩ говорих и с демократично и републикански настроени хора, дори когато не споделям вижданията им, не считам че това е причина да ги игнорирам или да ги наричам deplorables. И да, не живея трайно там, не разполагам с гледната точка на жител, но поне не считам, че само някои са достойни за внимание, както напоследък изглежда от страна на привържениците на демократите. И не отказвам да се опитам да видя чуждата позиция.

Проблемите в Украйна са исторически обусловени, но американците с кратката си 300 годишна история в която само 1 реална ройна се е водила на тяхна територия и тя е гражданска, не са способни явно да предъвчат някой с история от 9-ти век насам. Те са извършили именно обичания от теб геноцид над местното население, за да не им се пречка м/у краката и сега го празнуват като Thanksgiving day.

Прочети как е образувана Украйна и кога е съществувала под това име (а не като Киевска(я) Рус(ь)). Прочети какво правят етническите украинци с етническите руснаци на територията си, пак ми говори, как само Русия е виновна и добре че са добрите американци, готови да защитават демокрацията, само където и както им е изгодно. В Йемен, явно не заслужват, защото Сауд. Арабия е ценен съюзник. Палестинците сами са си виновни, че винаги са живели на територии, които Израел иска да анексия (което е ОК, защото Израел може, а Русия след референдум - не), но всяка лоша дума простив политиката на Израел е антисемитизъм срещу населението на страната според десните медии. Я виж ти, почти като Путин или други подобни власт-имащи: интересът клати феса.

Аз съм човек, който твърдо вярва, че няма един правилен отговор или един правилен режим. Дори в САЩ, където републиканците са бая противни като опция. Защото демократите са долкова одеснени, че в нормална държава ще са център-дясно. Ти явно си дълбоко убеден в единствения верен вариант за САЩ. Твое право, само спри да го натрисаш на всички ни и да очакваш да се съгласим със склонена глава и да приемем това като божествена мъдрост в евангелие (или поне не го очаквай от мен). Ако искаш да говориш за политика, бъди готов да видиш и хора с различни гледни точки, които няма да използват иронични или саркастични смайлита като част от аргументите си.

И просто игнорирай провокациите на Колди, не си оригинален като му отговаряш, а тотално падаш на нивото му и се въргаляш в подготвената от него помия.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Fri Oct 18, 2019 8:15 pm

Matrim wrote:
Fri Oct 18, 2019 6:35 pm
Гугълни геноцид вместо да се правиш на интересен. Тъжно или не, да изтрепеш десетки или даже стотици хиляди хора невинаги значи геноцид или опит за такъв. При положение, че в самата Турция живеят милиони кюрди и това далеч не е от вчера, идеята, че в момента срещу тях се извършва геноцид е тотален абсурд. Етническото прочистване е достатъчно гнусно нещо, че да няма нужда да го "ъпгрейдваме" до геноцид само защото Тръмп или Ердоган не ни кефи.
Жертвите в Украйна са повече, защото няма реални санкции срещу Русия за посегателството към територията им и войната си върви.
Тя и преди Тръмп си вървеше ако си спомням правилно, но не съм особено запознат. Някакви цифри може ли да предложиш или пак ще останем в сферата на неясните хиперболи?
Жертвите НАВСЯКЪДЕ ще са много повече сега, когато въпросните Кюрди не са в състояние да пазят десетките хиляди ISIS затворници, които надзираваха преди да ги изоставим.
Направо десетки милиони, ако ще си измисляме цифри ей така.
отидеш назад, ще видиш, че буквално НЯМА война в ХХ-ти век, която да е почната от Демократичен президент.
Моля? За Виетнам да си чувал? Косово?
1. Говоря за кюрдите, които не са асимилирани от Турция, очевидно. Но ако думата ти е толкова важна, кажи по-добрата и ще изпозлвам нея, мен ми е по-важно какво се случва.

2. Инвазията започна февруари 2014 г. Обама наложи санкции и те работеха, защото Русия не може сама да си вади газа и нефта. Но тръмп свали каквото можа от тях (щото някои бяха направени на закон в сената и той тях не може да ги пипне) и остави Путин да си върши каквото си иска. А сега и отказва финансова помощ, обещана на Украйна. Към момента жертвите са около 4000 Украинци. Не е нужно човек да е математик, за да сметне, че ако САЩ натиснеше Русия повече, биха били по-малко.

3. От ето този линк на Vox:
As the SDF reclaimed this territory from ISIS, it set up governing councils to administer and rebuild cities, and it also took on the responsibility of guarding the thousands of ISIS prisoners and their families, including at the al-Hol refugee camp that holds about 70,000 ISIS women and children.
Ок, може да не са десетки без жените и децата, но хиляди определено са. И те ще плъзнат навсякъде, не само в региона.

4. Виетнам започва по времето на републиканеца Айзенхауер. За Косово забравих, факт, там си е Бил виновен. Баси, какво щяха да правят "both sides" апологетите, ако го нямаше семейство Клинтън?



@Alexis права си, че се увличам в споровете, но възгледите ти за това каква ми е позицията са ужасно изкривени и демонстрират липса на внимание. Достатъчно съфорумци имам, които ме третират на база спомени вместо на база настоящи постове, не се присъединявай и ти към тях :heart:

Иначе няма как, в момента поляризацията в САЩ е толкова екстремна и GOP е до такава степен предала всякакви морални устои и ценности, които следва да представлява, че просто не е възможно интелигентен човек да взима насериозно каквито и да е мнения защитаващи гласуването за тях в момента. Докато тая партия не мине през тотална клизима и поколенческо прочистване, гласуването за нея просто не подлежи на "разбиране", защото КАКЪВТО и пример да ми дадеш за конкретните обстоятелства на човек, гласувал за тях, ще мога да ти извадя пет документирани примера защо е гласувал срещу собствените си интереси.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Fri Oct 18, 2019 8:25 pm

@Alexis

Бе Ръшаните без да им дреме си анексираха Крим. Пътнически самолети отстрелваха от небесата и после всички включително еднорозите бяха виновни, но не и те. Освен това където САЩ бъркаха с шепи, там бъркаха и ръшаните, съвсем случайно. *уинк уинк*

Тръмпи е олигофрен от най-висока степен, но каквото и да си говорим Русия е една дупка воняща на ВИСо и СИКо подобни структури, където мутренщината от 90-те в България още си е съвсем реална. Не ме разбирай погрешно, аз харесвам руснаците и се разбирам отлично с тях, но държавата им е издухана по всички критерии. САЩ може да имат варварска външна политика, редом с Русия и Китай, но държавата САЩ е от по-толерантните и добри места за живот. Русия от друга страна е един от последните бастиони на опресия, малко по-напред от Китай и Северна Корея. Има ли географска локация, където Русия е пипнала, която да не е станала на кенеф? Кой е виновен за това? Путин? Путин що е на власт? К'во, средностатистическия руснак не е ли виновен за нещата, които се случват в държавата му? Айде стига глупости. САЩ може да са светлинни години зад EU-то, но са светлинни години пред Русия, в което и отношение да ги сравняваш, включително външната политика.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Fri Oct 18, 2019 8:31 pm

4. Виетнам започва по времето на републиканеца Айзенхауер.
Откритата и значителна намеса на САЩ започва по време на Кенеди и се усилва по времето на Джонсън. Подозирам, че това ти е ясно, ама се правиш на ударен, ако не, лесно е да провериш.
Към момента жертвите са около 4000 Украинци. Не е нужно човек да е математик, за да сметне, че ако САЩ натиснеше Русия повече, биха били по-малко.
Къде ги видя тия жертви и колко са били преди Тръмп? В тая суматоха силно ме съмнява да има точни цифри.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Fri Oct 18, 2019 8:41 pm

Достатъчно съфорумци имам, които ме третират на база спомени вместо на база настоящи постове, не се присъединявай и ти към тях
Уви, тук кометирам, как излизаш на фона на коментарите ти, като ги чета (тоест, аз как те възприемам), а не на база спомени, защото не ми е хрумнало, че си останал такъв, какъвто си бил в младежките си години. Звучиш доста назидателен и лишен от перспектива, различна от "демократите са гениални, Тръмп е кретен (реален факт, дори това може да е щедра оценка на интелекта му), републиканците са източник на вселенското зло, Путин е виновен за всичко" и среда липсва.

Колкото до жертвите в Украйна, те всички са украинци и това именно изкривява статистиката, въпросът е дали са етнически украинци или етнически руснаци, които са украински жители и граждани откакто се помнят. Ако у нас изтрепят етнически турци, те ще са статистически мъртви български граждани, но ако последното се обяви като статистика няма да даде обективна представа за етноса на загиналите. Това е всъщност основната стратегия на някои данни за жертвите на войната в Украйна. Много е трудно да се намери обективна оценка за броя жертви от двата етноса и при какви обстоятелства е настъпила смъртта. В момента голяма част от териториите на етническите руснаци се предполага, че са минирани от етнически украински националисти-партизани (малко обективна информация, на която да се вярва) и част от жертвите са цивилни, които случайно си вземат. Информацията ми е от човек, твърдящ, че е бил там като няблюдател по политическа/хуманитарна линия.

Ако вярваш на руските източници мрат основно етнически руснаци; ако вярваш на Украйна, то руската армия навлиза и трепе етнически украинци. Които между другото, просто не населяват пограничните райони. Така че е чудно откъде руснаците намират украинци за трепане, извън националистите-партизани, които са бая мътна индия какви точно са от военна гледна точка. Цялата информация е силно съмнителна, съветвам те да внимаваш какво четеш и кой е етносът на източника, както и къде живее трайно. Ако източникът е етнически руснак/украинец, пишещ от спокойния Запад, бъди нащрек.

@Amikae
Само да вметна, факт Крим беше анексиран. Но пък местните го искаха, ако и Украйна да беше против. Поне про форма боднаха един реферндум. Косово беше отцепено от Сърбия бая по-безпардонно, ама го направиха "демократичните".

Иначе за колко е зле в Русия: пич, откровено казано бях в няколко града, шофирах по пътищата им, вкл. отвъд полярния кръг - дори на майната си пътищата са широки, гладки и без дупки. Масово старите сгради (които не са реституирани, да го духат собствениците, даряват ги зорноволно или просто си остават на държавата) са реставрирани. Музеите, църквите (и там е модерно да си религиозен, нищо, че при предишния режим си портил религизното другарче, ех, ако и Ал. Невски у нас получаваше такава помощ) и театрите също. Скоростният им влак забива в земята всичко, с което БДЖ разполага или някога съм виждала да разполага. Москва е толкова чиста, че приятелката с която пътувах - американка, живееща в Бруклин, отбеляза колко е впечатлена. Приемам, че може да е функция на провелото се световно мин. година. Но пък да се шофира из Москва и Петербург с все убийствените задръствания е по-лесно отколкото из България, където засичането на пътя и липсата на толерантност е повсеместна. Камери навсякъде и малко си позволяват да се правят на джигити или да минават от платно в платно като на слалом.

Та Русия вярно е собственост на няколко олигаха, ама понеже явно има повече за крадене, си правят труда не само да крадат, а и да градят нещо. У нас понеже благата за разпределяне са малко, явно за градеж не остава. Или просто манталитетът ни е кофти. В транспорта възрастните не пътуват прави, прието е да се отстъпва място. На опашките родителите с малки деца/бременните/възрастните си минават напред и никой зъб не обелва, даже път им правят. Та малко или много поне тази част от обществото им ми харесва. Но не е като да съм се втурнала да живея там. Вероятно нямат свобода на словото, но и ние в това отношение май напоследък копаем дъното.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Fri Oct 18, 2019 9:24 pm

@Alexis Местните го искаха според кого? Руските медии? :thonk:

А щом си туристка можеш да отидеш и в Беларус. Същата работа ти казвам! Всичко е чисто, спретнато. Даже една хартийка на улицата няма да видиш. Обаче държавата пак си е кенеф, в който хората бачкат за по 50-100 евро, в който има богове, които буквално те притежават.

В тоя ред на мисли може да започнеш да ми обясняваш колко е било яко и по Бай Тошово време в БГ-то. I mean might as well at this point...

Моите критерии за качеството на една държава нито започват, нито свършват с това колко чиста и спретната е. Това е просто бонус. България нито е най-чистата, нито е най-спретнатата държава в Европа, дори не е най-толерантната. И все пак не е лошо място за живот, и лека полека дори мисленето на хората започва да се измества в правилната посока. Дори турците, които познавам оценят този факт и не искат да имат почти нищо общо с Турската държава и изгъзената им култура. Русия е изключително много далеч от европейските ценности, които имаме в съюза. Има си причина, че още нямат демокрация и вероятно няма да имат в близко бъдеще. Да Путин си мачка, но те си и гласуват за него по принцип. Той е спасителя, това им харесва, такава им е културата. Изобщо руснаците са малко нелепи хора, защото напук на всичкия си национализъм, де що има руснак докопал се до кинти, всичките си пращат дечицата по западни, европейски и американски университети. И после предимно живеят там, не в майка Русия. Що така? В Монако по-яко от Москвето май? Лос Анджелис, Ню Йорк, Лондон. Все популярни дестинации сред руския хай лайф. А средната им класа пръска пари в България, щото доста арно се живее в ЕУ-то май...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Fri Oct 18, 2019 10:18 pm

Matrim wrote:
Fri Oct 18, 2019 8:31 pm
Къде ги видя тия жертви и колко са били преди Тръмп? В тая суматоха силно ме съмнява да има точни цифри.
Що за отговор е това? Какво значение има колко са били преди Тръмп? Въпросът е, че тая война продължава вече три години по-дълго, отколкото можеше, ако САЩ беше продължила да държи Русия за врата със санкциите, които Тръмп моментално махна, защото Путин го държи за каишка. Или смяташ, че ВСИЧКИ жертви са отпреди Тръмп? Що за спор водиш в момента, само за да не паднеш по гръб?

А що се отнася до номера - елементарен гугъл сърч.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Fri Oct 18, 2019 10:30 pm

Alexis wrote:
Fri Oct 18, 2019 8:41 pm
Уви, тук кометирам, как излизаш на фона на коментарите ти, като ги чета (тоест, аз как те възприемам), а не на база спомени, защото не ми е хрумнало, че си останал такъв, какъвто си бил в младежките си години. Звучиш доста назидателен и лишен от перспектива, различна от "демократите са гениални, Тръмп е кретен (реален факт, дори това може да е щедра оценка на интелекта му), републиканците са източник на вселенското зло, Путин е виновен за всичко" и среда липсва.


Ми не. Нон-стоп критикувам демократите и един бърз сърч на постовете ми само в тази тема е доказателство. Но това, че някой е на 50-60% от желаното качество, не означава, че не е безкрайно по-добър от отсрещната страна, ако тя е на 2% качество. И няма да се правя, че Демократите са някакви демони, при положение, че ВСИЧКО адекватно, което се е случило в САЩ през последните 50 години е благодарение на тях (и да, при все многото кофти постижения, които също имат, балансът за мен е положителен, sue me) и че са ЕДИНСТВЕНАТА алтернатива на партия, която е поробена от политическа алчност и корпоративни интереси и активно вреди на собствените си избиратели и всички, които не са бели цисхет мъже. Сори, ако това не ти е достатъчно нюансирано, или фактът, че намирам Путин за чудовище, не ти допада. А иначе Русия докато не го разкара тоя мафиот, не виждам разлика между държавата и политическото й влияние на световната сцена.

И последно, понеже виждам, че това как си комуникираш "и с двете страни" ти е повод за голяма гордост. Няма "среда", когато едната страна се опитва да превърне държавата в олигархична расистка геронтокрация, а другата се бори срещу нея, дори ако борбата често е неефективна. "Среда" има, когато и двете страни имат различни виждания за това как да направят страната по-добра за ВСИЧКИ в нея. И това, че мнозинството американци нямат 1/20-та от моите познания за това как функционира собствената им политическа структура, не означава, че трябва да си губя времето да им "уважавам" игнорамусните позиции. Когато имаме Републиканска партия, която си стои зад "семейните ценности" и "патриотизма" и "фискалния консерватизъм", ТОГАВА можем да водим честни спорове с отворени умове. В момента да се държим с тях все една са искрени и наистина имат какъвто и да било интерес към добруването на гласоподавателите си, е пантомима, за която нямам нито времето, нито интереса.


Ако вярваш на руските източници мрат основно етнически руснаци; ако вярваш на Украйна, то руската армия навлиза и трепе етнически украинци. Които между другото, просто не населяват пограничните райони. Така че е чудно откъде руснаците намират украинци за трепане, извън националистите-партизани, които са бая мътна индия какви точно са от военна гледна точка. Цялата информация е силно съмнителна, съветвам те да внимаваш какво четеш и кой е етносът на източника, както и къде живее трайно. Ако източникът е етнически руснак/украинец, пишещ от спокойния Запад, бъди нащрек.
Хмм, тоест ако вярвам на огромната империалистична държава, която агресивно нахлу в чужда територия (и да, благодаря ти, наясно съм с етническите обстоятелства) и в която няма свободни медии и всичко е правителствена пропаганда, тяхната информация ще е различна от тази на държавата, в която са нахлули, или на независимите журналисти от Запада, които разследват конфликта?
Spoiler: show
:neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:

А това, че защитаваш дистопичното корумпирано правителство на Русия, щото им били добри пътищата... не знам как да отговоря, честно. Бтв, това е държава на абсолютния ръб, защото там индустрия извън газа и нефта няма, а те не само ще са ирелевантни до едно-две десетилетия, ами и руснаците нямат инфраструктурата да си ги вадят сами. Затова беше тоя безумен гамбит с Тръмп през 2016, щото ако Хилъри спечелеше, Екзон нямаше да може да им копае кладенците...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Fri Oct 18, 2019 11:34 pm

Roland wrote:
Fri Oct 18, 2019 10:18 pm
Matrim wrote:
Fri Oct 18, 2019 8:31 pm
Къде ги видя тия жертви и колко са били преди Тръмп? В тая суматоха силно ме съмнява да има точни цифри.
Що за отговор е това? Какво значение има колко са били преди Тръмп? Въпросът е, че тая война продължава вече три години по-дълго, отколкото можеше, ако САЩ беше продължила да държи Русия за врата със санкциите, които Тръмп моментално махна, защото Путин го държи за каишка. Или смяташ, че ВСИЧКИ жертви са отпреди Тръмп? Що за спор водиш в момента, само за да не паднеш по гръб?

А що се отнася до номера - елементарен гугъл сърч.
Целият ти аргумент се опира на предпоставката, че Русия щеше със сигурност да спре войната заради санкциите. Нужно ли е да казвам, че е леко слабичка тази предпоставка? Особено като се има предвид, че повечето от санкциите са в сила и до ден днешен, доколкото успях да проверя. Едни никакви диктаторчета като Саддам и Кадафи изкараха десетилетия на власт, напук на по-мощни санкции, силно ме съмнява Путин да се огънеше толкова лесно.
Затова беше тоя безумен гамбит с Тръмп през 2016, щото ако Хилъри спечелеше, Екзон нямаше да може да им копае кладенците...
Сериозно ли твърдиш, че в Русия не могат да копаят петролни кладенци? И какво стана с доказателствата, че Тръмп е чийтнал на изборите, помня добре как разправяше още през 2016 г., че ей сега ще се появят. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Oct 19, 2019 12:06 am

Matrim wrote:
Fri Oct 18, 2019 11:34 pm
Roland wrote:
Fri Oct 18, 2019 10:18 pm
Matrim wrote:
Fri Oct 18, 2019 8:31 pm
Къде ги видя тия жертви и колко са били преди Тръмп? В тая суматоха силно ме съмнява да има точни цифри.
Що за отговор е това? Какво значение има колко са били преди Тръмп? Въпросът е, че тая война продължава вече три години по-дълго, отколкото можеше, ако САЩ беше продължила да държи Русия за врата със санкциите, които Тръмп моментално махна, защото Путин го държи за каишка. Или смяташ, че ВСИЧКИ жертви са отпреди Тръмп? Що за спор водиш в момента, само за да не паднеш по гръб?

А що се отнася до номера - елементарен гугъл сърч.
Целият ти аргумент се опира на предпоставката, че Русия щеше със сигурност да спре войната заради санкциите. Нужно ли е да казвам, че е леко слабичка тази предпоставка? Особено като се има предвид, че повечето от санкциите са в сила и до ден днешен, доколкото успях да проверя. Едни никакви диктаторчета като Саддам и Кадафи изкараха десетилетия на власт, напук на по-мощни санкции, силно ме съмнява Путин да се огънеше толкова лесно.
Затова беше тоя безумен гамбит с Тръмп през 2016, щото ако Хилъри спечелеше, Екзон нямаше да може да им копае кладенците...
Сериозно ли твърдиш, че в Русия не могат да копаят петролни кладенци? И какво стана с доказателствата, че Тръмп е чийтнал на изборите, помня добре как разправяше още през 2016 г., че ей сега ще се появят. :lol:
Кой говори за събаряне на режим? Аз говоря за помощ на Украйна + санкции към Русия с цел спиране на тяхната агресия в региона, не свалянето на Путин. А що се отнася до кладенците им - да, точно това твърдя. Рейчъл Мадау цяла книга публикува напоследък по темата за връзката между кибер-атаките на Русия в избирателния период (документирани от ФБР и други агенции) и нуждата им да работят с Екзон Мобайл, за да си извадят нефта от ледниците на север. Сега, не съм чел книгата, нали, та детайли не мога да ти извадя, но слушах цял час подкаст, в който тя обясняваше какви разследвания е правила, с кого е говорила и т.н. Русия буквално няма техниката за екстремни условия, която имат огромните корпорации в САЩ, съответно докато санкциите са налице, не може да си извади петрола.

И... ъ... доказателствата излязоха с доклада на Мюлер и един куп други документи и журналистически разследвания. Това, че никой нищо не направи по въпроса, не значи, че няма престъпление, както вярвам добре знаеш :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Sat Oct 19, 2019 12:35 am

Ти разправяше, че ей сега до месец най-много ще излязат неопровержими доказателства и то не за някакви PR кампании в подкрепа на Тръмп, а за хакване на машини за гласуване и други начини за фалшифициране на избори. После на мен ми натякваш, че отказвам да падна по гръб. :lol:
Аз говоря за помощ на Украйна + санкции към Русия с цел спиране на тяхната агресия в региона, не свалянето на Путин.
А кой ти каза, че агресията ще спре ако ще и супер строги санкции да има?

На ExxonMobile като гледам и до ден днешен не им дават да оперират това полярно находище, което предполагам, че имаш предвид. Нещо много се бави Тръмп, язък за усилията на Путин, трябва да иска връщане на парите.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Oct 19, 2019 8:17 am

Да, защото част от санкциите бяха вкарани в закон (при това от републиканците) преди Тръмп да встъпи в длъжност. Това нямаше как да се предвиди.

Иначе не знам какво ти носи gotcha моментът с това, че АЗ съм бил в грешка за ефекта от разкритията. Бтв, имаше и доказателства за хакове на отделни машини от Русия. Но това е трудно да се свърже директно с Тръмп. Нещо повече, той е недосегаем от закона, докато не бъде импийчнат и свален от длъжност.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Sat Oct 19, 2019 9:30 am

@Amikae
Откъде ти е инфото за заплатите? Аз говорих с музейни работници, стартовата заплата на новозавършила млада дама без стаж в малък музей в Мурманск беше 25000 рубли (694 лв, около 36 рубли за лев), шофьор на градски транспорт 55000 до 75000 според града. Билет за същия този транспорт 28 до 42 р според населеното място и формата на плащане. Ако сравняваме доходите в наше Долно нанагорнище, където няма работни места, то и тук сигурно вземат толкова.

Аз не казвам, че в Русия не е кенеф, те са на ръба на фалита. Казвам, че с все целия кенеф там, е по-чисто и с по-добра инфраструктура конкретно и обикновения човек си има доста удобства в европейската й част която видях, и тези конкретни споменати от мен сравнения са по-добре от нашия си кенеф. И там и тук има някаква абсурдна романтика по комунизма, която май я споделят само хора, неживяли в него и сенилни пенсионери. Никой от разумните индивиди, с които говорих не я споделяше. За домовете в БГ (предимно по морето), доколкото разбрах от разговори, много от тях се базират на желанието да докопат ЕU гражданство и отново абсурдна романтика за времето когато като деца са идвали на море тук (аз не я споделям, случилото се на нашето черноморие боли). И като говорим за кенефи, там поне са чисти дори обществените и винаги има хартия, което като обикаляш е бая облекчение и за душата и за мехура. Платени са 50 р обикновено.

Ако сравнявам само и единствено пътища (светата гордост на бащицата ни Бат' Бойко), уви, дори Албания е по-напред с материала от нас. Силно вероятно е да имм толкова негативна представа за БГ в сравнение, именно защото си знам всички проблеми на родиния кенеф и отстрани чуждия ми се види по-свестен.

@Roland
Бтв, имаше и доказателства за хакове на отделни машини от Русия. Но това е трудно да се свърже директно с Тръмп.
Моля за линк за доказани хакове на машини за гласуване във времето на изборите 2016 изобщо и от Русия конкретно. Всичко, което доказаха са неличия на вратични и начини, но не съм чела конкретно доказани хакове. Доколкото знам това е градска легенда преповтаряна от десните.

Има данни за хакване на фирма, отговаряща за софтуера. Има данни за ОПИТИ за промяна да данни при възможни хакове. Но липсват такива за успешни доказани хакове. Дори гугъл сърч не ми даде линк за доказана промяна в изборни данни.

И не, не защитавам Русия. Те определено се опитаха да направят на САЩ неща, които САЩ са им правили на тях - да гонят личен интерес. И чрез рекламно повлияване на овце-масата успяха. Но не и доказано чрез директни промени в гласовете, само промени в настройките на настроенията и "мисленето" на тълпата идиоти.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sat Oct 19, 2019 11:38 am

Абе какво стана с блекфейса на Трюдо - не се извини, не понесе последствия и всички го забравиха :) Ето това трябва да е урока който повече силни хора да научат - ако Туитър и активистите почнат да врещят, просто ги игнорирай.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 69 guests