Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Mon Mar 11, 2019 6:10 pm

Не ми трябват ютюб линкове да ми обясняват как функционира политическата система на държава, в която живея вече десет години. И наистина в името на психическото си здраве, мисля да почна да игнорирам позицията как всите били еднакви, щото тя е тъпа в на практика всяка функционираща държава, но за САЩ е просто ЕПИЧНО тъпа.

А реакцията на Амелия - грозна as usual though it might be - е провокирана от факта, че тук основно се пише за некви тотално апокрифни “лол, вижте ги тия либерални идиоти” изцепки, докато повечето наистина отвратителни проблеми на Щатите водят до тишина и безразличие.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Mon Mar 11, 2019 9:48 pm

Ordo Malleus wrote:
Fri Mar 08, 2019 3:34 pm
В началото ми бе по-скоро забавно, после осъзнах, че хич не е смешно, ужасяващо е. Enjoy!
Еми Ордо, ако не искаш да те наричат страхлива путка, не се ужасявай от пълни глупости, а ако искаш да ти повярваме, че те ебе за някъв по-балансиран свят, почни да пускаш и постове, в които да видим, че наистина си забелязал кво се случва в света и ти се ще да се направи нещо против, например, насилието над жени. Щото от постовете ти досега, особено по темата за Истанбулската конвенция, се виждат едни други работи.

Как обърнахме разговора на ляво и дясно? Той тоя разговор си тече така от години в Северна Америка, където понятия като ляво и дясно все пак имат смисъл, особено днес в тази супер поляризирана политическа обстановка. Така че нищо ново не сме направили. И като се има предвид, че клипчетата от които не ни е смешно, а ужасяващо (и на мен и на Ордо), идват именно от Северна Америка, от американския Ютюб, пръкнати или от "регресивното ляво" или от "загрижените за свободата на словото центристи и класически либерали", наистина няма как да избегнем противопоставянето между ляво и дясно. И няма как да се направим, че в САЩ, откъдето си взимаме дискусионния материал, не съществува една специална група от престъпления, които се извършват срещу едни определени групи от хора, и тоя тип престъпления са извършват основно от хора (мъже, по-точно) с т.нар. десен консервативен майндсет. Иначе, обещавам с ръка на сърцето, че много ще се изплаша от американското ляво в мига, в който клипчетата с политическите им демонстрацийки спрат да прилича на показаното от Ордо и заприличат на ей това:
https://www.youtube.com/watch?v=eLeIZZ22D-U

Ордо, това клипче показва "реакцията вдясно", за която говоря. За други реакции вдясно, от не много отдавна, можеш да погледнеш ето това мое мнение:
https://www.shadowdance.info/forum/view ... 51#p346651
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ordo Malleus » Tue Mar 12, 2019 4:03 pm

Наричай ме както желаеш, не се трогвам, забележката беше относно начина, по който спориш. Най-страхливата путка на планетата да съм, не прави позицията ми крива, а твоята - права.

Нямам за цел да те/ви карам да ми повярвате за каквото и да е. Всъщност, грам не ме ебе за балансирания свят, каквото и да влагаш в това определение. За никакъв свят не ме. Мина ми времето за каузички и идеали, видял съм от първа ръка как свършват много от тях, както и хората, които са ги подели. Вероятно няма да ми стиска лично да натисна метафоричния червен бутон и да превърна тая гнус в сгурия, но не бих попречил на някого с повече кураж да го направи.

Нещото против гадостите (като насилието над жени), което правя, го правя в личния си живот. Държа се с всички останали и различни от мен хора както бих желал да се държат с мен. Със сигурност понякога съм тъп, нетактичен или по-груб, но това не зависи от пола, сексуалността, религията или расата на човека срещу мен. Гледам и заобикалящият ме кръг да не изпада в крайности, щото извън ШД общността, вероятно съм най-"левия" в останалите си групи колеги/познати/приятели. Нямам сили за повече.

Между другото, именно тук промених възгледите си относно някои въпроси и ми е кофти, че от сума време ти и Рольо (особено вие, не че няма други) сте се превърнали в някакви отвратително токсични и неприятни събеседници, които само влизат в стаята, инсталират вентилаторите и почват да носят кофи с лайна, които да хвърлят във всички посоки. Защо ми е кофти? Защото очевидно не можете да се погледнете отстрани и да си видите лудия блясък в очите. Докато Симеон едно време беше човекът, който ми даде другата гледна точка и ми показа как и защо се чувстват хората с различна ориентация (и нещо, което впоследствие буквално десетки пъти съм защитавал срещу моите хора, които вероятно няма да тръгнат на гей-паради и да веят знаменца, но и спряха да реагират "шегиебаупедалитегадни", когато видят такава двойка), сега чак ми е жално как във всяка тема пробутва някакви побъркани схващания и го тупат като шкембе у дувар, защото последната му среща с подкован аргумент вероятно не е от последната петилетка и понякога трудно свързва две изречения без сам да си противоречи.

Знам, че сигурно ви е писнало и сте уморени и нямате капчица търпение към глупости от всякакъв калибър, обаче щом сте хванали на хорото да обръщате света и хората в него, това не е оправдание навсякъде да влизате с бутоните и да обяснявате на всички колко са прости, късогледи, малоумни и т.н. Този тип реторика е вреден и лявото вече си носи последствията от него. Не може навсякъде да обяснявате какви женомразци, расисти, хомофоби и говна като цяло са белите мъже, как това и онова изкуство не било правено за тях, как не ви интересува какво мнение имат за туй или онуй, а после да ги чакате да ви подкрепят и да пускат бюлетинки за вашите кандидати в тъмната стаичка. Харесва ли ви или не, straight white males все още са солидно ядро в западните общества и като заливате с помия цялата група и я обвинявате за какво ли не, инстинктивният отговор е защита - днес ще бъде да изберат Тръмп, макар огромната част прекрасно да осъзнават каква напаст и леке е тоя, утре ще е нещо друго.

Насила ритате умерените, колебаещите се, разумните десни и всички дето Амели им слага кавички към чуждата кошара, а най-гръмогласните овце във вашата са напълно дискредитирани парцали или изчаткали олигофрени. Какво очаквате?
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Tue Mar 12, 2019 5:45 pm

Това е доста добро мнение между другото и споделя доста от моите виждания и поради това избягвам сериозни джавкания в нета, защото често са обречени от самото начало. И основен проблем в тях е, че хората по-често се информират от сходномислещи сорсове, а като гледат в опозицията се хващат само за минусите им и селянията става пълна. Което сигурно само в тая тема сме го казвали стотици пъти и постоянно имаме хора в тоя форум, дето сме само пет човека, които просто действат по предсказуем начин... и идват и от двете половини на дискусията :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Tue Mar 12, 2019 6:19 pm

Amelia wrote:
Mon Mar 11, 2019 9:48 pm
Иначе, обещавам с ръка на сърцето, че много ще се изплаша от американското ляво в мига, в който клипчетата с политическите им демонстрацийки спрат да прилича на показаното от Ордо и заприличат на ей това:
https://www.youtube.com/watch?v=eLeIZZ22D-U
Може би няма да е зле да си припомниш собствените си думи около събитията в Шарлътсвил:
https://www.shadowdance.info/forum/view ... t=#p337783
Девойката нищо чудно да е била мирно протестираща, ама покрай сухото гори и суровото, нали. Онова с колата се случва след като вече е имало физически сблъсъци между двете фракции и е станало ясно, че Антифа са там и се бият. Иначе полицията не знам дали е знаела, че Антифа ще налазят протеста, че да се приготвят както трябва - не е като да са подали заявление за присъствието си там, а и все още не ги разпознават като кой знае ква заплаха. Но, да. За следващите протести се надявам National Guard-a да си е там от самото начало.

False equivalence не е баш. Наистина, ако се затъркаляме по склона на тоя начин на мислене, като нищо ще стигнем до идеята, че като си излязъл на контрапротест, за да биеш с бухалка, си приел, че можеш да бъдеш убит, следователно си fair game. Колата е някво си там средство. Следващият път може да са огнестрелни оръжия, бомби, ножове, етц..
Това, което Ордо ти пише в последния си коментар, под една или друга форма същото си го казвала на Роланд, а и не само ти и не само на него. Може би пък има нещо разумно в тези думи. С праведен гняв видяхме до къде се стига. Надали на някого тук му харесва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Mar 12, 2019 6:30 pm

Аз като човек без аргументация, само искам да вметна, че на миналогодишните Midterms в САЩ, зловещата бяломъжоненавист на лявото доведе до безкрайно по-голяма House of Representatives победа от всякакви предвиждания и избор на рекорден брой жени, хора с алтернативна ориентация, и дори алтернативна религия. Та този смразяващ отпор, дето атакуваният бял мъж ще го даде, нещо все не се случва, щото в някаква вече немалка степен атакуваният бял мъж почна да си отваря очите и да вижда къде има нужда от ъпгрейд, вместо да се стиска за перлите и да страда под атаките на нетолерантното ляво.

От друга страна това са побъркани схващания, аз все пак подкован аргумент тоя милениум не съм срещал...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Tue Mar 12, 2019 6:54 pm

Ем... нали самият тръмп е баш смразяващият отпор на белия мъж по твои думи
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Mar 12, 2019 7:06 pm

Moridin wrote:
Tue Mar 12, 2019 6:54 pm
Ем... нали самият тръмп е баш смразяващият отпор на белия мъж по твои думи
И да, и не. Тръмп е симптом на много неща. А крайно десни изцепки се случват по цял свят в момента, това са глобални течения. Смисъл, малко е вероятно в Бразилия оня урод да е отпор на твърде много феминизъм...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Tue Mar 12, 2019 8:20 pm

Ноп, баш на тва е отпор. Разбира се тва се комбинира с икономически популизъм, но той щеше да е бая по-наляво ако не беше социалното либералстване.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Mar 12, 2019 8:32 pm

Moridin wrote:
Tue Mar 12, 2019 8:20 pm
Ноп, баш на тва е отпор. Разбира се тва се комбинира с икономически популизъм, но той щеше да е бая по-наляво ако не беше социалното либералстване.
Еми жалко, че толкова си го просим значи...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Tue Mar 12, 2019 9:46 pm

tigermaster wrote:
Tue Mar 12, 2019 6:19 pm
Може би няма да е зле да си припомниш собствените си думи около събитията в Шарлътсвил:
https://www.shadowdance.info/forum/view ... t=#p337783
И? Променя ли този изваден от контекста на тогавашната ни дискусия коментар това, че диспропорционалните агресивни реакции вдясно водят до трупове? Случилото се в Шарлотсвил е прекрасна илюстрация на това всъщност. В Шарлотсвил видяхме the American left at its worst. Това е американското ляво, което мен реално ме ужасява, защото за разлика от изтрещели вресливи SJW из американските кампуси и Туитър, произвежда реално физическо насилие - нещо, което надали има човек на планетата, дето да не го осъжда. И дори при това ляво в Шарлотсвил, броят на умрелите и тежко-ранени вдясно беше 0. Броят на умрелите в ляво - 1. Броят на тежко-ранените в ляво - повече от 1 (12 ранени от колата имаше, но не всички бяха тежко ранени). И държа да отбележа, че белият мъж в колата забива въпросната кола в няква малка мирна групичка от хора, които нямат опознавателните знаци на Антифа. И въпреки приказките колко е бил изплашен за живота си заради Антифа, които издрънка по време на съдебния си процес, тук не става дума за нещастен случай, дето е станал по време на самозащита в някакво меле, в което Антифа физически атакува нацистите. Става дума за хладнокръвен, обмислен и брутален акт на насилие над хора, които в тоя момент не са правили нищо нередно. По същия начин, по който избитите нещастници в синагогата не са правили нищо нередно, прегазените нещастници по улиците на Торонто не са правили нищо нередно, и дори шибания Сорос, дето е получил бомба в пощата не е направил нищо нередно.

Ако Ордо беше пуснал клипче с изпълненията на Антифа, а не с някви ирелевантни нервни негри и жени, крещящи в лицето на някви бели чиляци, сега щяхме да имаме съвсем различен разговор.

Относно останалото, считам, че тенденциите, които напоследък наблюдавам в тоя форум и в които за нещастие участвам и аз са, че май почнахме да прехвърляме вината за кочината все повече върху лявото. Щото провокирали били. Щото god fucking forbid да покажеш на бял мъж статистическата реалност за престъпленията на белите мъже или да му кажеш да поеме няква отговорност за настоящата ситуация, която се влошава от бездействието му или от неадекватните му действия, породени от някви абсолютно първосигнални реакции на глупости като от клипчето на Ордо. Извинявайте, ама какво точно НЕ е провокация (и атака против свещената ни свобода на словото) според тея, дето неслучайно съм ги сложила в кавички в предишното си мнение? Студентските протести в либерални колежи са очевидна провокация. Коленичещ негър по време на химна е провокация. Реклама, в която казваш на мъжете да speak up като видят мъже, вършещи нещо нередно е провокация. Истанбулската конвенция е провокация. Туитове на аутрейдж куинс в туитър са провокация. Неква женка, крещяща на рефер е провокация. Всеки шибан филм с жена, цветнокож или гей в по-главна роля автоматично и без оглед на качествата му и причината за съществуването му е провокация, SJW пропаганда срещу горките бели мъже и очевиден световен заговор на Соросоидите срещу традиционните ни християнски ценности. Всичко е провокация. Кое от всичките тези неща заслужава смърт? Светнете ме плз.

Викам когато провокираните произвеждат трупове, отговаряйки на провокации като горните, да ги държим отговорни тях за чудовищните им постъпки, а не да приемаме това като нормално, щото били провокирани. Абсолютно не ме ебе, че се чувстват провокирани. Аз се чувствам провокирана често и досега не съм набила или убила никого. Да се научат от кво да се провокират и как да се провокират. За тази цел няма да е зле да си сверят реалността малко. Като цяло намирам, че качеството ни на живот се повишава, когато спре да ни е страх от незначителни глупости и почне да ни е страх от реалните опасности и за тая цел сверката с реалността е наистина полезно нещо. И поне Ордо дава няква надежда, че интернализира някои неща, осмисля ги и има потенциал за промяна - надявам се следващият път като го стегне чепика от някое клипче с вреслива феминистка, да се сети за клипчетата с труповете, които му пуснах, да сложи нещата в перспектива и да се поуспокои. Това е минималното, което всеки от нас може да направи, за да облекчим ситуацията, ако не ни се прави повече. А от останалите, дето досега сте ми показвали балансирани гледни точки, така че знам, че сте способни на такива (без Симеон, който е загубена кауза), ми се иска да видя повече критика към реалните виновни в настоящата кочина и по-малко блейм дъ виктим изпълнения. (зачистено, моля да се спазва език).

ПП. Праведният гняв е произвел демокрациите ни и концепцията ни за човешките права, та викам да не го отписваме съвсем.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Tue Mar 12, 2019 9:51 pm

Мисля, че (особено от учените) следва да се разграничава доста ясно обективно наблюдение на феномен (да, има реакция на identity politics по целия западен свят, трябва да си сляп, за да не я видиш) от вменяване на вина (а.к.а. понеже има реакция, identity politics не са ок). Мешането на двете е КРАЙНО проблематично и води до излишна емоционалност (по-нагоре из темата).
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Tue Mar 12, 2019 10:41 pm

Относно останалото, считам, че тенденциите, които напоследък наблюдавам в тоя форум и в които за нещастие участвам и аз са, че май почнахме да прехвърляме вината за кочината все повече върху лявото. Щото провокирали били. Щото god fucking forbid да покажеш на бял мъж статистическата реалност за престъпленията на белите мъже или да му кажеш да поеме няква отговорност за настоящата ситуация, която се влошава от бездействието му или от неадекватните му действия, породени от някви абсолютно първосигнални реакции на глупости като от клипчето на Ордо. Извинявайте, ама какво точно НЕ е провокация (и атака против свещената ни свобода на словото) според тея, дето неслучайно съм ги сложила в кавички в предишното си мнение? Студентските протести в либерални колежи са очевидна провокация. Коленичещ негър по време на химна е провокация. Реклама, в която казваш на мъжете да speak up като видят мъже, вършещи нещо нередно е провокация. Истанбулската конвенция е провокация. Туитове на аутрейдж куинс в туитър са провокация. Неква женка, крещяща на рефер е провокация. Всеки шибан филм с жена, цветнокож или гей в по-главна роля автоматично и без оглед на качествата му и причината за съществуването му е провокация, SJW пропаганда срещу горките бели мъже и очевиден световен заговор на Соросоидите срещу традиционните ни християнски ценности. Всичко е провокация. Кое от всичките тези неща заслужава смърт? Светнете ме плз.
Малко ми е неясно с кого точно спориш в момента, аз поне не съм забелязал никой да нарича, което и да е от тия неща провокация, още по-малко да е рекъл, че заслужават да бъдат наказани със смърт.
Викам когато провокираните произвеждат трупове, отговаряйки на провокации като горните, да ги държим отговорни тях за чудовищните им постъпки, а не да приемаме това като нормално, щото били провокирани.
И това не виждам да го прави някой тук.
non-issues, дето са просто досаден симптом на социалната ни болест, но реалността (подкрепена с цифри) е, че ритардите вдясно са доста по-отговорни за самата болест от SJW-ботовете .
Това също никой не отрича, освен може би The Dragon. Не ща да съм говорител на Ордо, но аз поне разбрах аргумента му по друг начин - не "провокации" от глупости като какви герои в не знам кой филм, а безкрайното словоблудстване на тема привилегия и любимият аргумент как едва ли не всеки бял/хетеро/мъж/CIS/all of the above е виновен на 100% за всички дискриминационни и "непрогресивни" действия на властимащите от Адам и Ева насам, независимо дали е гласувал за тях, дали ги подкрепя, дали изобщо е бил жив по онова време и т.н.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Tue Mar 12, 2019 11:01 pm

Moridin wrote:
Tue Mar 12, 2019 9:51 pm
Мисля, че (особено от учените) следва да се разграничава доста ясно обективно наблюдение на феномен (да, има реакция на identity politics по целия западен свят, трябва да си сляп, за да не я видиш) от вменяване на вина (а.к.а. понеже има реакция, identity politics не са ок). Мешането на двете е КРАЙНО проблематично и води до излишна емоционалност (по-нагоре из темата).
Те учените го различават това и вече има не едно изследване по темата. Но това дали обясняваш феномен или вменяваш вина в този случай зависи от контекста на това какво казваш, кога го казваш и защо го казваш. Ти как мислиш, от разговора ти със Симеон според теб за обяснение на обективен феномен ли ставаше дума или за вменяване на вина?

@Matrim , мисля че тук всички сме доста интелигентни и можем да четем между редовете и да си правим изводи от лонг-търм форумни тенденции дори без разни тригър думички да са ни навряни в лицето. Отделно, че много добре се знаем и знаем кой от къде идва и как е еволюирал с годините. Но ако на някой му се занимава, може да направи няква статистика върху това кви теми се обсъждат най-вече в тоя топик и оня за сексизма. И в мувис форума, че шибаните SJW дискусии са метастазирали и там. В този ред на мисли, аз в този конкретно случай критикувам постъпката на Ордо с първосигналния му аутрейдж от някво Ютюб клипче, липсата му на критика към други неща, дето би трябвало да породят аутрейдж и изказванията му по темата с Истанбулската конвенция отпреди време. Това са постъпки конкретно на Ордо, а не на пра-пра-пра-дядо му или събирателният "балкански мачо". Съгласна съм, че няма как да критикуваме мъжете от днес за неща, станали преди 1000 години, но викам да можем поне да критикуваме мъжете от днес за неща станали днес. С тяхно участие (или бездействие).
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Mar 12, 2019 11:02 pm

Amelia wrote:
Tue Mar 12, 2019 9:46 pm
Една камара неприятен език към Симеон
You mad, bro? :lol: :lol: :lol: Не е лесна и твоята...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests