Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 29, 2019 12:46 am

Няма да си играя на цитатна война с по едно изречение отрязано оттук и оттам. Нито ти имаш интерес за реален дискурс, нито честно казано на тоя етап го имам аз. Дори в минималния ти опит да ми тоговориш горе, има толкова много думи, които си ми набутал в устата, че трябва да изпиша два чаршафа текст само за да ги опровергавам. Сори, буквално нямам психическото здраве вече за тоя тип спорове. Явно не е възможно да имам мнение по тия въпроси в Шадоуденс без да влизам в ролята на ляв психар с промит мозък. И срещу такъв обединен фронт е твърде депресиращо да се спори.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Tue Jan 29, 2019 12:47 am

Roland wrote:
Mon Jan 28, 2019 11:53 pm
The Dragon wrote:
Mon Jan 28, 2019 11:27 pm
Никой не взимаше и Джил Щайн насериозно. А гледам в коментарите на повечето либерални медии как рандъм хора обвиняват гласувалите за нея за Тръмп.
Повтарям, щото знам, че не четеш внимателно - в държава от 300+ милиона рандъм хора ще има за всяка позиция. Джил Щайн изигра хубава роля в среда на силно разцепено ляво и интензивен медлинг от страна на Русия (което отдавна е доказан факт, а не конспиративна теория). Факторите за 2016 са много и тя определено беше един от тях. 2020 ще има своя, напълно различна динамика. Да не говорим, че Щайн е зелена, което е ВСЕ пак някаква разпознаваема партия. Старбъкс не е.
Какво значи итнензивен медлинг? Руснаците са пуснали малко фалшиви новини и малко истински имейли. И това е обърнало колата на демократите. Това прави политическата машина на демократите да изглежда доста немощна.

Старбъкс е достатъчно да тръгне по стъпките на Бърни, докато демократите са заети с това да хвърлят зарове за кой от кандидатите им е с повече точки на oppression Olympics и може да хване доста тракшън - доссега не сме имали независим кандидат с пари в ерата на социалната медия - да си достигнеш до публиката не е много трудно в наши дни.

БТВ - нещо забавно, значи уволниха доста леви журналисти от места като Buzzfeed, Vice, Mic, HuffPost и т.н. - в момента в Туитър хората им пишат да "learn to code" на уволнените. И те се оплакват от abuse.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Tue Jan 29, 2019 12:48 am

Добавих едит.
Roland wrote:
Tue Jan 29, 2019 12:36 am
Те са САМО за левите. От ТЯХ те е срам, че делиш планета, не от изчадията, отговорни за проблемите, които левите в твоите очи не успяват да оправят. Наистина ли не виждаш проблем в това?
Може ли да прочетеш отново изречението за срама? Обърни внимание на следното:
не искаме идеи, които подкрепяме, да бъдат представлявани от създания, с които ни е срам, че делим една планета.
И, моля те, имай предвид, че една от основните причини за критикуване на лявата страна в този форум, е твоето поведение и категоричният ти отказ да се опиташ да възприемеш различна гледна точка. Не мога да говоря от името на останалите, та за себе си ще ти кажа, че на други места ме знаят като изтрещяло SJW - получавал съм и наказания за наглостта да пиша в подкрепа на еднополовите бракове. Дали пък няма причина тук да съм такъв, какъвто съм?

Що се отнася до източника - дадох линк по-назад, погледни. Ето още един:
https://www.savingcountrymusic.com/wheeler-walker-jr
-deletes-social-media-accounts-after-backlash/
“I know I have fans in Paris Hills, Ky.” Wheeler Walker Jr. said. “If you know this little shit, punch him in the nuts and send me the video of it and I’ll send you all my albums on vinyl, autographed.”
За сценаристката на SNL линкове не ми се търсят. Сигурно има и други.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 29, 2019 12:50 am

The Dragon wrote:
Tue Jan 29, 2019 12:47 am
Roland wrote:
Mon Jan 28, 2019 11:53 pm
The Dragon wrote:
Mon Jan 28, 2019 11:27 pm
Никой не взимаше и Джил Щайн насериозно. А гледам в коментарите на повечето либерални медии как рандъм хора обвиняват гласувалите за нея за Тръмп.
Повтарям, щото знам, че не четеш внимателно - в държава от 300+ милиона рандъм хора ще има за всяка позиция. Джил Щайн изигра хубава роля в среда на силно разцепено ляво и интензивен медлинг от страна на Русия (което отдавна е доказан факт, а не конспиративна теория). Факторите за 2016 са много и тя определено беше един от тях. 2020 ще има своя, напълно различна динамика. Да не говорим, че Щайн е зелена, което е ВСЕ пак някаква разпознаваема партия. Старбъкс не е.
Какво значи итнензивен медлинг? Руснаците са пуснали малко фалшиви новини и малко истински имейли. И това е обърнало колата на демократите. Това прави политическата машина на демократите да изглежда доста немощна.

Старбъкс е достатъчно да тръгне по стъпките на Бърни, докато демократите са заети с това да хвърлят зарове за кой от кандидатите им е с повече точки на oppression Olympics и може да хване доста тракшън - доссега не сме имали независим кандидат с пари в ерата на социалната медия - да си достигнеш до публиката не е много трудно в наши дни.

БТВ - нещо забавно, значи уволниха доста леви журналисти от места като Buzzfeed, Vice, Mic, HuffPost и т.н. - в момента в Туитър хората им пишат да "learn to code" на уволнените. И те се оплакват от abuse.
Руснаците направиха доста повече от "малко фалшиви новини и малко истински имейли". Но че политическата машина на демократите е доста немощна, е факт.

Изобщо не е достатъчно обаче Старбъкс да тръгне по стъпките на Бърни. Знам, че мнението ти за американците е, че всичките са имбецили, но те пък, впечатляващо, не са. Има много повече фактори в тия избори, от това кой има най-много пари. Поколенията малко по малко се сменят. Има си причина най-популярният политик в момента да е 29-годишно момиче, което не можеше да си плати наема в DC.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 29, 2019 12:55 am

tigermaster wrote:
Tue Jan 29, 2019 12:48 am
Добавих едит.
Roland wrote:
Tue Jan 29, 2019 12:36 am
Те са САМО за левите. От ТЯХ те е срам, че делиш планета, не от изчадията, отговорни за проблемите, които левите в твоите очи не успяват да оправят. Наистина ли не виждаш проблем в това?
Може ли да прочетеш отново изречението за срама? Обърни внимание на следното:
не искаме идеи, които подкрепяме, да бъдат представлявани от създания, с които ни е срам, че делим една планета.
И, моля те, имай предвид, че една от основните причини за критикуване на лявата страна в този форум, е твоето поведение и категоричният ти отказ да се опиташ да възприемеш различна гледна точка. Не мога да говоря от името на останалите, та за себе си ще ти кажа, че на други места ме знаят като изтрещяло SJW - получавал съм и наказания за наглостта да пиша в подкрепа на еднополовите бракове. Дали пък няма причина тук да съм такъв, какъвто съм?

Що се отнася до източника - дадох линк по-назад, погледни. Ето още един:
https://www.savingcountrymusic.com/wheeler-walker-jr
-deletes-social-media-accounts-after-backlash/
“I know I have fans in Paris Hills, Ky.” Wheeler Walker Jr. said. “If you know this little shit, punch him in the nuts and send me the video of it and I’ll send you all my albums on vinyl, autographed.”
За сценаристката на SNL линкове не ми се търсят. Сигурно има и други.
Ъъъ, не че нещо, но тия анти-леви постове се изливат дори когато не съм поствал от месеци. Ако съм аз само причината, явно много дълго ви държи. Всъщност тук почти никога не се случва някой да постне с Драгъновия подигравателен тон за каквото и да е отдясно. Знам, че ти си фен на ровенето на стари постове, ако смяташ, че съм в грешка, добре си дошъл да намериш постовете, където се коментират републиканските помии. Това е нещо, за което само ще се радвам, ако съм останал с погрешно впечатление.

Иначе тия хора не ги знам кои са и явно не са оставили твърде много следа в социалните мрежи с ужасяващите си bounties за главата на МАГА тийна. Което не прави идеята по-малко отвратителна, съгласен съм. Но сравнението с Кели Мари Тран продължава да не връзва смисъл, поне за мен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 29, 2019 12:59 am

Роланд, струва ми се, че не разбираш напълно думата „емпатия”.

Не можеш да казваш неща като „не ми пука, че са им затворили училището”, „не ми дреме за белите пикльовци с МАГА шапки”, „много важно, че са обиждали любимата ти Скарлет”, „много важно, че са се подиграли на Том Холанд”, „омръзна ми от балкански манталитет” и т.н. и после да кажеш „искам да видя повече емпатия”.

Речниковото значение е на „емпатия” е „е способността на човек да съпреживява емоциите, чувствата и мислите на другите”. Може би пропускам нещо, но аз лично не виждам в твоите постове тук да изразяваш съчувствие и разбиране към другите. Изразяваш съчувствие към своите, към тези, които слагаш в своя лагер, но никога към другите. И искаш от хората да изразяват съчувствие към твоите и към твоя отбор и твоя лагер, но не предлагаш същото в замяна, защото, по твои думи, от другата страна стоят само чудовища.

Никой не казва, че животът на една чернокожа жена е лек. Животът не е лек. Но може би има някакво обяснение на това момче на 15 да носи МАГА шапка. Кой знае какво се случва в обърканата му детска глава, какъв живот е имало, в каква среда е расло и какви неща е изживяло, преди да покрие главата си с тая шапка. Все пак говорим за объркано дете, не за изпечен политик, направил милиони от корупция и системно потискане на правата на малцинствата. Но ти отказваш да проявиш някакво елементарно разбиране и директно заклеймяваш всички други като чудовищни расисти с по-нисък боди-коунт от Хитлер, после казваш, че искаш емпатия. Това не е емпатия. Погледни под шапката, не спирай до нея. Много е възможно това дете да е имало по-тежко тийнейджърство от Барак или Мишел, при все проблемите им. Прав си, само с емпатия можем да достигнем един до друг, да се свържем като хора. Практикувай я истински, недей само да караш другите да я практикуват към теб и твоите.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 29, 2019 1:19 am

Това всъщност е хубав и хуманен съвет, и като цяло си прав, че аз често съм твърде екстремен в позициите си.

Но истината е, че това, с което не съм сигурен, че си наясно, е че този ти сентимент е повторение на масовата култура в САЩ: гпркото момче, как ще се отрази това на живота му”, етц. Междувременно, докато родителите на това момче наемат ПР фирма да върти този наратив, чернокожи тийнейджъри биват разстрелвани по улиците от полицията и разговорът винаги ги третира като закоравяло възрастни престъпници.

Това е основният проблем. Не е твоя вината, но разговорът винаги е различен, когато “жертвата” е бяла. Пораженията винаги са раздути, страданието винаги е огромно. Когато е РОС, реакцията е *shrug*.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Tue Jan 29, 2019 1:28 am

Roland wrote:
Tue Jan 29, 2019 12:55 am
Иначе тия хора не ги знам кои са и явно не са оставили твърде много следа в социалните мрежи с ужасяващите си bounties за главата на МАГА тийна. Което не прави идеята по-малко отвратителна, съгласен съм. Но сравнението с Кели Мари Тран продължава да не връзва смисъл, поне за мен.
Сравнението не е с Кели Мари Тран, а с твоето отношение към нейния "проблем".

Що се отнася до другото - ненапразно написах "една от основните", а не "единствената" или "основната" - дали "антилевите" постове от последните няколко часа щеше да ги има, ако не се беше разбеснял така?

Бтв, аз на петнайсет бях бесен хомофоб (за което имах съвсем обективни причини) и далеч не толкова силно pro-choice, колкото съм сега. С времето схващанията ми се промениха доста. Дали това щеше да стане, ако хората на противоположната позиция се бяха постарали да ме покажат като чудовище пред цял свят? Дали щях да искам да ги подкрепям?
Тийнчето, от което започна цялата дискусия, може би щеше да се осъзнае с времето... Все още има някакъв шанс, ама не го оценявам на много голям. По-скоро, подозирам, десните ще използват лявата медийна (и не само медийна) реакция и, подклаждани от собствените си медии, ще забият още по-вдясно. Центристи - и леви - на които им стига акълът да погледнат малко по-надълбоко, ще налетят на каквото @Demandred и други споменаха, евентуално и ще глътнат видеа като това на Саргон, което линкнах по-назад, и ще се отдръпнат от левите медии, които ги лъжат и не им показват цялата картинка, и от каузата на тези медии. От това всички губим. И, съвсем сериозно, това наглият поглед на едно петнайсетгодишно келеме да е най-важната новина, докато, както сам казваш, чернокожи тийнейджъри полицията ги стреля по улиците, е просто нелепо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Tue Jan 29, 2019 1:28 am

Това е основният проблем. Не е твоя вината, но разговорът винаги е различен, когато “жертвата” е бяла. Пораженията винаги са раздути, страданието винаги е огромно. Когато е РОС, реакцията е *shrug*.
Пак с хиперболите. После се чудиш защо никой не те взема на сериозно в тази тема.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 29, 2019 1:33 am

tigermaster wrote:
Tue Jan 29, 2019 1:28 am
И, съвсем сериозно, това наглият поглед на едно петнайсетгодишно келеме да е най-важната новина, докато, както сам казваш, чернокожи тийнейджъри полицията ги стреля по улиците, е просто нелепо.
Виж с това съм абсолютно съгласен...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Tue Jan 29, 2019 6:10 am

Оплакванията на @Roland, че е неразбран в този все по-потъващ в райт-уинг обединен срещу него фронт на форума ми е като оплакванията на рандъм републиканец под новините на PBS, че "някога харесвах PBS, но те сега само ни заливат с лефт-уинг пропаганда", само щото PBS са изказали реални негативи за управлението на Тръмп, подкрепенни с факти и статистика. Положението в дясното в момента е доста тежко - тея толкова лошо са скъсали връзка с реалността, че всяка по-умерена новина им изглежда като Конспирация Срещу Америка И Тях Самите Лично. Лявото все още не е потънало изцяло в алтернативни факти и фейк нюз (заради което умерените мнения на медии като PBS са с ляв байъс - просто това е байъсът на реалността), ама някои от лявото като гледам са успели.

@Roland, да ти е хрумвало случайно, че вината за отношението към теб в тоя форум може да е в теб? Че получаваш критика тук, щото го заслужаваш? Че неврастениите ти те водят теб лично до малоумни изстъпления като това да ънфренднеш мен и Александър на Фейсбук, щото не можа да ни понесеш критиките към св. Хилъри? Тъжното е, че продължаваш с форумните дискусии по същия начин и очевидно не си си взсел поука от настоящата доста тъжна американска реалност. Ти си част от проблема, който доведе Тръмп на власт.

Предвид приказките ти, че МАГА шапките били равнозначни на нацистките униформи (от които ВОНИ на толкова много безхаберна, гнусна и самодоволна привилегия, че искрено ми се приисква някой оцелял евреин от Холокоста да те издири и да ти вкара тупаница в зъбките), вероятно сега ще те изумя с информацията, че тук повечето сме всъщност лефт-уинг, про-чойс, про-соушъл джъстис, про-соушъл политикс, про-сайънс и про-прочее. И ако живеехме в САЩ, сега щяхме да гласуваме за лефт-уинг политици, с изключение на @The Dragon , може би. Ако се чудиш защо серем основно по демократите - то е щото те са това, което представлява нашите собствени идеали и като такива имаме претенции към тях и надежди, че може и да се осъзнаят и очовечат след критика. Докато райт-уингърите няма. Те са загубена кауза и единственият начин да станат ирелевантни е, ако лефт-уинга почне да представлява по-добре американското население, което в болшинството си СТРАДА, независимо от това към кой цвят на дъгата принадлежи откъм раса, пол, сексуалност и прочее. За съжаление, в лефт-уинга има едно малко и доста неприятно вресливо малцинство с умственият и емоционален капацитет на райт-уингърите, което също си живее на алтернативни факти и в алтернативни вселени и с врясъците си успява да отврати всяко човешко същество, което се опитва да гледа на света като на някакво нюансирано, а не черно-бяло място. Като гледам вече доста добре си се окопал в това малцинство. Просто ми писна да ти чета постовете, дето все едно са писани с някъв рандъм SJW генератор. Опорни точки някви, предполагам изкарани от оскъдните (според теб) немейнстрийм медии, щото горките демократи си нямали мейнстрийм такива....

Напоследък чета всяка новина в лявата клоака CNN и после отивам да видя къв спин са ѝ дали в дясната клоака Фокс Нюз. Фокс Нюз са чувствително по-зле откъм информационна манипулация - там човек може във всеки материал да намери абсолютно всички логически фаласита, известни на човечеството (+ няколко нови). Във Фокс Нюз също така все още има читателски коментари под статиите, та от време на време ги чета и тях, защото се опитвам да разбера какъв мисловен поток може да оправдае подкрепата за човешка утайка като Тръмп. Това, което ми прави впечатление е, че специалната порода райт-уингъри, обитаващи коментарите на Фокс имат твърде сходни страхове и аргументации като на изпърделите лефт-уингъри, дето ги подиграваме тука, от което лично на мен ми става яко скомина, щото показва един и същи, доста зловреден майндсет. Същите виктим менталитита. Пичовете сериозно се чувстват изплашени за живота си, битието си, ценностите си и т.н. Само дето при тях насилниците са други. В доста отношения са пълни с ако, ама се вижда, че и на тях не им е лесно и те не са станали такива от хубаво. И те са жертви на обстоятелствата си, в крайна сметка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Tue Jan 29, 2019 8:42 am

Ако не друго, таз тема за пореден път доказва гениалността на прозренията на постмодернизма за способността на споделените разкази да изменят реалността, която разказват, ако тя изобщо съществува под тях.

Само десет години са минали откакто социалните мрежи са a thing, и в тях толкова много се изписа за това как моделират фунията на политическото и социално възприятие, че каквото и да кажеш по темата, все ще е старо. За Роланд компания от десет-петнайсет пишещи тук люде е безкрайно странно място на неочаквани реакции, просто защото социалните му навици очакват всяко споменаване на някаква "дясна" издънка да бъде посрещнато с крайно възмущение и "уфффффф". Точно както впрочем и тук сме се навикнали да очакваме всяко споменаване на строежче на плажа да посрещаме с възмущение и "уфффффф". До степен да изглежда неприлично едва ли не да се възмутиш. Това създава някакви очаквания към дебатиращите каквото и да е, защото се превръща в племенен маркер, и ако някой не оправдае очакването, изпада от племето и става "балкански негативизъм". Както и лично съм ти казвал - all the better! Разширявай невронните мрежи понеже иначе като всеки друг на тоя свят ставаш по-малко пълноценно човешко същество в ехо-стаята.

А иначе действително както тук пишещите критикуват демократите ИМЕННО защото се предполага те да представляват нашите ценности и да са свестните, а републиканците и реднеците отдавна да са загубена кауза с други ценности, то и ти критикуваш тук пишещите ИМЕННО щото предполагаш, че тук хората са про-чойс, про-equality и въобще като цяло на твоя акъл, и като сравняваш "тук с там" тотално игнорираш съзнателно огромната част от българското общество, която е точно същия breeding ground за популизъм и омраза, какъвто впрочем са и "масите" там. Т.е. ти имаш високи изисквания към хората във форума именно защото изобщо имаш предполагаеми общи ценности с тях и съответно си далеч по-критичен към тях, по същия начин, по който те са (изглеждат) далеч по-критични към демократите. Това не е нов феномен, има го навсякъде и от край време, ама е добре да се осъзнава.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Trip » Tue Jan 29, 2019 10:41 am

Аз искам само да внеса малко фактологически корекции, понеже от няколко месеца, когато кеся в YouTube, основно гледам американски новини -- CNN са в най-добрия случай ляво-центристка корпоративна медия. MSNBC са доста по-вляво, но и двете са корпорации преди всичко и нерядко се намират и при тях пропадания в стил calling-it-even-ism в случаи, в които очевадно няма как да бъде така. Сиреч, нерядко объркват смисъла на журналистиката като разкриваща истина и решават, че вместо това ще са "балансирани", най-вече в анализаторските си сегменти.
Доста явно си личи в начина, по който рамкират новини и в речта на водещите на не едно и две места, и откакто влязоха новите млади конгресмени непрестанно скимтят за youngsters paying their dues и модериране на поведението им, като ги strawman-ват с millenial SJW аргументи, правейки се, че не виждат, че на младоците им е доста по-важно икономическото неравенство в Щатите в момента, отколкото социалното, ако им съдим по предложенията и политиките. А то, дето Амелия вика, е и за двете страни, и от него и двете страни страдат, просто на дясната половина не им се дава възможност да осъзнаят кой всъщност е виновен за това (основно "техните" хора).

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Tue Jan 29, 2019 11:04 am

За мен още си остава неразбираемо, нещо което няколко човека вече споменаха в тая тема, как и двете страни не виждат, че ползват едни и същи техники срещу "противника" и после защо не ги взимат насериозно. Ако десните измислят обида срещу левите, вторите ще я обърнат веднага и хвърлят срещу първоизточника.

пп. тая тема е муцка :mrgreen:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Trip » Tue Jan 29, 2019 11:14 am

А бе... Човек може просто да седне да изброи 5-6 (+/- още 1000) факта за десните от последните 2-3 години, и ще звучи като обида. Няма нужда да измисляш. Същото и за левите впрочем, просто техните 5-6 факта не са толкова стъписващи, освен това има още 5-6 факта, които прогресивните леви могат да констатират за корпоративните леви, и още 50-60 лъжи, маскирани като факти, от Фокс, Лимбо, Колтър и останалите десни откачалки.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 76 guests