Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Томек » Thu Jun 15, 2017 12:34 pm

Baltimore to flood streets with police after rash of killings
http://www.reuters.com/article/us-maryl ... SKBN1942VM
Много зле ситуацията. Навремето като гледах 'The Wire' се бях успокоил, че според статистиката нещата са се успокоили значително последните години, но май е било временно явление.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Sun Jun 25, 2017 8:04 pm

https://www.youtube.com/watch?v=vn2Hn85zMag

блейм кенада, блейм кенада :ninja:

от 21-ви април е видеото, тва все още ли е тинг?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Mon Jun 26, 2017 12:22 am

Никой не го ебе. Аз лично мисля да изчакам с аутрейджа докато забулените мюсюлманки не почнат да ни избиват по улиците, а и тогава вероятно ще ми е по-важно да защитя правото на брадясалите до неразпознаване реднеци да се снимат за тоя лайсънс без да се бръснат. Бикоуз фрийдъм.

Ребел медия е на ниво Фокс Нюз - не бих ви препоръчала да си вадите инфото от там. Иначе е ясно, че ако ще искаш подобен екземпшън, трябва да идеш да си вадиш лайсънса наживо, където преспокойно могат да те огледат и идентифицират. Мен много повече ме притеснява това, че някви лица си подновяват тея лайсънси онлайн, ако ще 5 снимки да си сложат на тях.

Ето, иначе, колко такива лайсънса има.
https://thegunblog.ca/2017/05/25/rcmp-s ... r-reports/
Тая простотия е основно направена за местните хутерити. Дълбоко ме съмнява, че имаме легион от въоръжени до зъбите забулени мюсюлманки в страната, ама ако видя такава, ще ви кажа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by AlDim » Tue Jun 27, 2017 8:52 am

трубадур wrote:
Sun Jun 25, 2017 8:04 pm
https://www.youtube.com/watch?v=vn2Hn85zMag

блейм кенада, блейм кенада :ninja:

от 21-ви април е видеото, тва все още ли е тинг?
Публиката на този Youtube канал е предимно съставена от ултра десни бели нацисти и консерви. Ако има някакъв сериозен проблем, той е именно с белите нацисти, които мразят мюсюлманите и от време на време правят терористични атаки срещу тях. Огромното мнозинство мюсюлмани в Канада са супер свестни и доволни от начина, по който страната ги е приела, така че тия търкания са изкуствено създадени от разни комплексирани ултраси с европейски произход.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Tue Jun 27, 2017 9:24 am

AlDim wrote:
Tue Jun 27, 2017 8:52 am
Огромното мнозинство мюсюлмани в Канада са супер свестни и доволни от начина, по който страната ги е приела
I bet they are :mrgreen:

https://www.thespec.com/news-story/7391 ... -mubarak-/
Spoiler: show
Image
бтв, квито ще да са (и ребел медията и мюслъмите, и всичките) да ти продадат пищак без ясно разпознаваема физиономия на лайсенса е доста махни бегай, разбирам, че не е кой знае какво и едва ли ще доведе до масови престрелки, но пак, на чисто фундаментално ниво е грешно (като чорапите на паляка по време на прайда) :ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by AlDim » Tue Jun 27, 2017 11:20 am

Нищо не му пречи на Трудо да уважи и гейовете, и Рамадана на мюсюлманите едновременно. Това всъщност е най-канадското нещо евър, защото тук идеята не е да асимилираш чуждото, а да го приемаш, стига да не е антихуманно.
Този закон за оръжията идва от същата гледна точка - стремеж всички да бъдат уважени, стига традициите им да не нарушават елементарни човешки права.
Или с други думи, външните наблюдатели няма какво да продават мултикултурализъм на мултикултуралистите. :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 28, 2017 10:26 am

Попаднах на статия за това как Блек Пентър щял да се превърне в истински герой за американските alt-right особи, защото героят бил мега-националист, отнасял се към чужденците и мигрантите с недоверие и искал ресурсите на страната му да се запазят само за неговия народ.
https://intpolicydigest.org/2017/06/26/ ... k-panther/
Финалът е просто епичен:
Neo-Nazis everywhere are looking forward to seeing their favorite totalitarian, monarchist, nationalist, isolationist, chauvinist & racially homogeneous kingdom and superhero hit the big screen in 2018.
Просто умират от нетърпение нео-нацистите за Блек Пентър, умират :yay:
But goddamn,
you got me in love again


User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Jul 02, 2017 11:30 pm

Начи откакто работя с американци по телефона, искам да кажа, че не разбирам КАК хората от сървиз сектора не избиват по 30 човека на ден. Такова неуважение към сървис сектора не съм имала с нито един клиент. Тея нещастници, повечето републиканци сто про, живеят с мисълта, че са специални снежинки и всеки път трябва да говори с мениджъра, защото ТЕ СА СПЕЦИАЛНИ. А да и само бонусите на повечето са към 15 милиона, но таксите на Обама били ТОЛКОВА тежки и как се радвали, че Тръмп ще оправи нещата. Абе ужас.

Работата ми се състои в това да оказваме съпорт към платформата, от която се управляват фирмените им бонуси и акции и да им казваме как да избират къде да си поръчват акции, понякога да правим транзакции и тн.

Но нека почнем с идиотът, който ме накара да пиша тоя пост. Та тоя малоумник звънял преди два месеца, защото той направил транзакция, но "шибаната ни система" не му я приела. Ескалация. Айтита. Те му виждат активността и идиотът дори не е ВЛИЗАЛ във таба за транзакции.

След което тъпанарът въвежда транзакция. Да ама, за неговата фирма има дифолтни банкови акаунти кофи, където дивентите могат да отидат. Те пак са си на името на клиента, ама схемата е по-сложна. Та тоя, въпреки че вижда, че не разпознава акаунта, си плейсва транзакция за 32000 долара, щото не можело да го смени, въпреки че може от "Personal detail ->bank data", или като вижда, че е непознат за него акаунт да ни звънне и да му обясним за какво точно иде реч и да не настава тая бъркотия. Но идиотът си е идиот. Звъни в четвъртък на един колега и го псува как не са му дошли парите и колегата ескалира. Отговорниците му връщат мейл, че грешката е негова и че е по негово невнимание. В петък той ми звъни на мен и почва да вие, да се дере и да ми обяснява как е несъгласен. Питам по-опитния ми от мен колега, гледаме, осъзнаваме, че идиотът е малоумник и аз пак му повтарям същото. Той продължава да се дере и да вие, почва и да реве. Викам му "Господине, като сте видели, че не разпознавате акаунта, защо въобще сте я плейснали тая транзакция, можехте да се обадите, можехте да си промените сам акаунта" по най-милия възможен начин и тоя избухна с "Шибана кучко, трябва да умреш. Ще убия и теб и семейството ти, курво" и в тоя момент му казах, че аз не съм длъжна да слушам обидите му и затворих.

Въобще съм в шок, как някой въобще може да ги издържа тия идиоти. И защо си мислят, че могат да си се държат както си искат.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Mon Jul 03, 2017 12:15 am

Доста са зле, да. Няма такива ентайтълд шитз като северноамериканци в къстъмър съпорт.

Провери какво трябва да се прави в тези случаи - вероятно фирмата ти има няква политика по въпроса. Не си длъжна да им търпиш свинщините. Александър на тея им казва, че ако ще се държат като животни с него той няма да си говори с тях и им затваря (или ги гони от магазина, ако са му дошли на крака). И те после подават оплаквания в head office-a, но обикновено никой не им обръща внимание. Провери все пак дали има някви протоколи, които трябва да се следват, за твоя собствена защита.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Mon Jul 03, 2017 12:33 am

Лиц, дали не е добра идея да звъннеш в полицията заради заплахите? Особено ако разговорът е бил записан.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Jul 03, 2017 12:39 am

То по протокол трябва да му кажа, че е дизриспектфул и да го предупредя, че ще дропна кола. Което и направих, така че съм сейф. Той колегата ми даже слушаше през цялото време и каза, че всичко е точно. После се падна на малоумния ми ментор, който го ескалира пак, щото и той е малоумен и аз и колегата ми бяхме в ступор. Нищо пак ще го отрежат. Пред ментора ми идиотът даже си е сменил версията, че транзакцията не е въведена от него, а е автоматична. Но както казах, менторът ми е малоумен и не е погледнал предния тикет, в който пише, че пичът сам си е направил транзакцията.

Все пак, все си мисля, че ако правиш транзакция за 30 + хиляди долара трябва да внимаваш къде отива, а не после да желаеш смърт на къстъмър съпорта, заради собственото си малоумие. Иначе няма смисъл да звъня на полицията, щото пичът ми знае само първото име, а и не знам как ще ме намери от САЩ в Германия :mrgreen: Плюс, че фирмата ме пази.

Но тея дето ми мрънкат за данъците също ме вбесяват. Част от тях като ги гугълвам са шибани милиардери и ми мрънкат за 3 милиона данъци. И искат мениджърите да говорят с тях.

Бе въобще ужасни са. Канадците са доста по-добре в това отношение.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Mon Jul 03, 2017 1:26 am

То е ясно, че си в безопасност, просто коментарът ти леко ме тригърна :)
Докато бях телефонист преди няколко години, съм се наслушал на всякакви обиди и на моменти доста ми се е искало на определени хора да им стъжня животеца по всеки възможен начин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Jul 03, 2017 1:28 am

Той каза и че ще се самоубие, щото много му трябвали парите.
Чакам с нетърпение :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Mon Jul 03, 2017 8:44 am

Такава работа всъщност поне плаща ли добре, че да се занимаваш първо с такива суми и после с неадекватниците, които боравят с тях?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests