Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Tue Jan 31, 2017 4:20 am

ХАЙДЕ ДА ГИ УМРЕМ ВЕЧЕ, А?

https://www.vice.com/en_ca/article/dona ... ign=Global
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Tue Jan 31, 2017 8:21 am

http://www.independent.co.uk/news/world ... 52856.html

ИДИЛ се радват на Бана :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by AlDim » Tue Jan 31, 2017 10:24 am

Основният "позитив" на Тръмп остава, че с абсурдните си деяния е на път да раздвижи крайно застоялата политическата система в САЩ. След тоз урод няма как да се избегнат сериозни промени в двете основни партии, както и да се засилят прогресивни движения. До този момент можеше да се стигне доста по-леко, ако Сандърс беше на поста в момента, но и така става...
Само се чудя колко време Доналдът ще успее да изкара на този пост, защото 4 години са му множко.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Morwen » Tue Jan 31, 2017 10:38 am

Това ми звучи като идеята, че промените искани в референдума щели да променят политическата система в България. Да, можело да я променят към по-зле, но поне нещо щяло да се промени, разбираш ли... Съжалявам вчера чух за пореден път тази теза и още съм впечатлена.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ambartanen » Tue Jan 31, 2017 11:02 am

Aз не забелязвам да предизвиква някакво сериозно раздвижване в политическата система на Щатите засега, просто всички се окопават още повече в старите си позиции.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Killua » Tue Jan 31, 2017 2:50 pm

Сигурно откривам топлата вода, но ми попадна една много интересна статия във връзка с Брекзит и Тръмп и компанията Cambridge Analytica http://motherboard.vice.com/read/big-da ... exit-trump
shadow dance nikoga ne luje


User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by AlDim » Tue Jan 31, 2017 7:12 pm

Morwen wrote:Това ми звучи като идеята, че промените искани в референдума щели да променят политическата система в България. Да, можело да я променят към по-зле, но поне нещо щяло да се промени, разбираш ли... Съжалявам вчера чух за пореден път тази теза и още съм впечатлена.
Не ми преиначавай думите, моля те. Въобще не казах това.
Прогресивно управление щеше да е чудесно. Управление без промени щеше да е ОК. Това в момента е ужас за Американците. Обаче именно този ужас дава сила на хората да протестират, да се активизират, да търсят промяна към по-добро след това. А ако Тръмп не мотивира американците да се стремят към по-добро, значи са си го заслужили.

Ambartanen, явно не следиш какво се случва значи. Прогресивните демократи са се засилили значително и сега предстои да видим дали в републиканската партия са останали нормални хора, ако започнат да отсвирват глупостите на Тръмп. Ако не са, няма да изкарат дълго и те.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Tue Jan 31, 2017 7:18 pm

Lamar Alexander трябва да УМРЕ В АДСКИ МЪЧЕНИЯ!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 31, 2017 7:43 pm

Начи, аз продължавам, и ще продължавам до последния си дъх, да държа, че Бърни Сандърс НЕ Е шампионът на прогресивния либерализъм, за какъвто се бара, а неприятен прост опортюнист с доволно количество кирливи ризи и отвратително holier-than-thou отношение към всички около него, поради което и за 80 години в сената не е направил ЕДИН ally и никой не иска да работи с него.

Всичко останало, което АлДим казва, е спот он. Демократите най-сетне се усетиха, че ако не се раздвижат и не започнат да играят сериозно играта, няма да остане игра. Друг е въпросът, че либералните "герои" като Уорън и ко могат да правят каквото си искат, защото избирателите не ги наказват. Републиканците знаят, че трябва да си изпълняват обещанията (дори да са фалшиви обещания или да ги изпълняват по зъл начин), защото републиканските избиратели са твърде елементарни за реална лоялност и в момента, в който не са на кеф, гласуват против техните хора. Това по повод издънки като на Уорън гласуването ЗА Бен Карсън, който е тумор и няма място дори в болница, еле па в правителството.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Tue Jan 31, 2017 8:00 pm

Roland wrote:Начи, аз продължавам, и ще продължавам до последния си дъх, да държа, че Бърни Сандърс НЕ Е шампионът на прогресивния либерализъм, за какъвто се бара, а неприятен прост опортюнист с доволно количество кирливи ризи и отвратително holier-than-thou отношение към всички около него, поради което и за 80 години в сената не е направил ЕДИН ally и никой не иска да работи с него.
Как да направи ally-ta, като те всичките са между дясно/център-дясно, а той си е твърдо ляво? Няма как да го направи. Тия хора са толкова вдясно от него, че нямат нищо общо и няма как да са алита. Квото и да си говорим Демократите НЕ са истинско ляво.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 31, 2017 8:08 pm

Сори, невъзможно ми е да го взема насериозно това. Либерали - включително супер леви такива - има много. Това да ми твърдиш, че от 300+ милиона човека в САЩ ЕДИНСТВЕНИЯТ, дето е наистина ляв за 30 години е Бърни Сандърс... еми сори, ама не.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Tue Jan 31, 2017 8:15 pm

Къде видя да твърдя такова нещо? Просто сред ДЕМОКРАТИЧНАТА ПАРТИЯ, и хората в Сената, той е единственото истинско ляво. А не от всички американци.

Водещите фигури сред демократите са все център дясно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jan 31, 2017 8:41 pm

Не четеш какво пиша. Демократите са огромна национална структура. Да ми твърдиш, че в политическия живот на САЩ има ЕДИН ЕДИНСТВЕН ляв либерал, демонстрира някакъв много силен наивитет. Това, че лидерите на партияте са центристи, не означава, че единият шампиона на лявото мислене в американската политика е Бърни Сандърс. Тва не е фентъзи, ебаси.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Wed Feb 01, 2017 12:10 am

Роланде, лявото в САЩ прекомерно мн се изтърка. Не те разбирам на теб какъв ти е проблема с Тръмп.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] and 11 guests