Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by трубадур » Sun Nov 13, 2016 2:04 pm

И какво смята Бил Бър по въпроса:

https://www.youtube.com/watch?v=OjNgm7TgsgA

https://www.youtube.com/watch?v=GhngDfpizPc

от второто видео:
the art is to try and get everybody, so you tweet stuff like "trump is such a dolt he is actually gonna make me vote for a woman" and then you just sit back and watch

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Onslaught » Sun Nov 13, 2016 3:27 pm

Има причини поради които би било препоръчително да се отцепиш от семейството си затова съм уточнил "заради причините които описвате". Както сама си написала има голяма разлика между това да мислиш за нещо и да го направиш.
Мен също е по-вероятно някой филм да ме разчувства отколкото новините. Нямам проблем с това да рационализирам някое бедствие като нещо лошо което се е случило, но ни най-малко не би ми развалило деня. Като нямам същия капацитет за емпатия като тебе на терапия ли трябва да ходя за да се "поправя"?
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Killua » Sun Nov 13, 2016 3:37 pm

Въпросът е кой е Съдникът, който да каже кои са тези причини? Всеки си решава за себе си, нали? Това си е твоето семейство и твоето решение.

Относно емпатията - едно е да кажеш, че нямаш капацитет да страдаш с жертвите на поредно бедствие, друго е да заявиш как ти пука за всички други хора по земята освен живеещите едикъдеси, щото те си го заслужавали. И понеже родата ми ръси бисери след бисери - майка ми беше сред хората, които твърдяха, че смъртта на детето на Плевнелиев е наказание свише и че си го е заслужил, щото е родоотстъпник.

Наистина, не я разбирам тази логика...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Sun Nov 13, 2016 5:07 pm

Онслот, като осъзнаваш накъде има да еволюираш еволюирай и не ми губи времето с глупавите си демагогии. Имам много по-добра идея от nature и nurture компонентите в човешкото развитие отколкото ти можеш да си мечтаеш да имаш и то не е щото I was born this way, а щото съм получила нужното образование по темата. Точно затова мога преспокойно да ти кажа, че гледната ти точка е сексистка с обективността на всичките научни знания, които аз имам, а ти нямаш. Ако това те кара да се чувстваш потиснат от новия феминистки световен ред, ходи се образовай и ти, за да научиш кога nature matters и кога не matters и да не се излагаш по форумите.

Мога да мина без определени дайвърситита. 7.5 милиарда човека сме, екосистемата ни колабира. Съвсем научно казвам, че като нещата забатачат и стигнем до борба за оцеляване на вида ни, бих разкарала от него всички тъпи религиозни селяндури, които съществуват само, за да се множат като хлебарки, да хабят ресурси и да задават политическа посока към все по-големи човешки и екологични катастрофи. Сега като Тръмп тури оня интелектуален блясък Бен Карсън да отговаря за образованието на страната, ще седна да ръкопляскам с всичка сила на всичките fragile бели снежинки, дето се тригърнаха от злите SJW медии. Страхотна победа, момчета и момичета, казАхте им го на злите феминацита и напрао си решихте реалните проблеми!

Бтв, към тъпите селяндури слагам и кака му на Амикае, Карен, дето й беше пуснал някво клипче по-нагоре, в което тя плюеше срещу интелектуалната университетска сволоч. Искам всички, които плюят срещу интелектуалната университетска сволоч да слязат от интернет и да идат да живеят при амишите, където няма да им се налага да влизат в достъп със злите продукти, създадени от образованите хора в страната. А ако не им се ходи при амишите и искат да видят реални смели постъпки срещу университетското зло - могат да се изнесат в Турция и близкия Изток. Сигурна съм, че ще thrive-нат там сред себеподобните си.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Onslaught » Sun Nov 13, 2016 9:02 pm

Ех, тая Amelia всичко й е 100% ясно, затова толкова обичам да споря с нея. Винаги мога да разчитам, че ще ме научи на нещо ново. :)
Killua wrote:Въпросът е кой е Съдникът, който да каже кои са тези причини? Всеки си решава за себе си, нали? Това си е твоето семейство и твоето решение.
Съгласен съм и аз мога само да ти дам моето мнение.
Ако смяташ, че родителите ти ги е грижа за тебе и те обичат, според мен това е достатъчна причина да се опиташ да запазиш връзката. Замисли се каква е реалната вреда от приказките им и в крайна сметка не ти ли мислят най-доброто. Съмнявам се, че са чак толкова лоши хора, щом са успели да отгледат такава прекрасна млада дама като тебе. Може да ги попиташ ако искаш, дали биха предпочели да живеят като амиши, или да си изгубят децата.
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Morwen » Mon Nov 14, 2016 10:56 am

Не знам как това се превърна в тема за обсъждане на личните отношения, но мисля, че доста семейства са минавали през фазата "аз не че не няма да ти нося супа като си болен, но всеки път, когато се спомене политика се скарваме за две седмици" особено в началото на прехода. Та в такива моменти наистина е най-добре поне временно да избягваш агресивната конфронтация дори чрез избягване на човека, защото в дългосрочен план е много вероятно позициите ви да се смекчат, въпросът е да не сте се прекалили със скандалите междувременно.

Амикае, никой не може да те познава напълно и не претендира за това, но не можеш да твърдиш, че мненията ти не казват нищо за теб в една или друга степен.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amikae » Mon Nov 14, 2016 11:46 am

Напълно вярно Морве, но ако и аз си градях мненията на базата на това какво съм чул, чел, то мога и аз да почна да ви обявявам вие какви сте. И тогава къде отива цялата дискусия?

Аз мога примерно да кажа, че Амелиа е курва и не е като да нямам доводи за това, тя ще каже, че съм хомофоб с други доводи. И утре някой ще прочете, че тя е курва, а аз хомофоб. Браво на нас!

И с какво точно се различаваме от западните левтистки медии? Не правят ли те същото нещо? Повтарят едно и също нещо, докато то не се превърне в общоизвестен факт. Тръмп е фашист, Тръмп е нацист, Тръмп мрази децата! Тръмп това, Сандърс онова!

Хайде да не се самозабравяме...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by alshu » Mon Nov 14, 2016 12:27 pm

Morwen
Не знам как това се превърна в тема за обсъждане на личните отношения
Ми не е ли това темата - "Простотиите на хам-мериканците ни влияят зле независимо дали ни харесва или не."? :lol:

Лично за мен тонът стана прекалено рязък, а на безразборните и безотговорни приказки (тук все пак е място за чесане на езици и упражнения по надприказване) се придава прекалено голямо значение.
Асоциирането и приписването към определени групи - прекалено бързо и само по повърхностни признаци. Оплачи се от обективните глупости на конкретно заглавие и айдеее - вече си враг на някаква общност.
Да, във Фейсбук трябва да е така, защото там е океан от непознати, но тук малко или много се знаем - не сме някакви екстремисти готови да коля, бесят и стерилизират инакомислещите.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Morwen » Mon Nov 14, 2016 12:29 pm

Amikae wrote:...
Е, Тръмп сам доказва какъв е.

Амикае, доколкото донякъде съм наясно с личния живот на Амелия, това просто е лъжа.(Също така, сигурна съм, че поне донякъде си градиш мнението за Амелия от разказите на Шайха, който много, много меко казано не е обективен и има история на изопачаване на фактите.) Не съм напълно наясно с убежденията ти, но от това, което си показал, те поне в даден момент са били средно хомофобски и крайно мисогинистични. Може би си тръгнал в другата посока, евала, ако е така. :metal:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by tigermaster » Mon Nov 14, 2016 1:34 pm

Morwen wrote:Амикае, доколкото донякъде съм наясно с личния живот на Амелия, това просто е лъжа.
Мисля, че, в случая, това е идеята - че съвсем спокойно на базата на недостатъчна, крива или криворазбрана информация може да извади някакъв недостатъчен, крив или криворазбран извод и после да го заяви като факт.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amikae » Mon Nov 14, 2016 2:05 pm

Morwen wrote:
Amikae wrote:...
Е, Тръмп сам доказва какъв е.

Амикае, доколкото донякъде съм наясно с личния живот на Амелия, това просто е лъжа.(Също така, сигурна съм, че поне донякъде си градиш мнението за Амелия от разказите на Шайха, който много, много меко казано не е обективен и има история на изопачаване на фактите.) Не съм напълно наясно с убежденията ти, но от това, което си показал, те поне в даден момент са били средно хомофобски и крайно мисогинистични. Може би си тръгнал в другата посока, евала, ако е така. :metal:
Тръмп още не е влязал във властта за да докаже, каквото и да е. Нека това стане и тогава да си говорим.

Обаче какво излиза, че аз не познавам Амелиа, а ти я познаваш и знаеш, че твърдението ми не е истина.

И така кой тук от нас познава лично Тръмп? Още никой не е имал тази претенция. И какво излиза, цялата дъндания около тоя човек е плод на голи приказки, в голяма част от случаите извадени от контекст дори.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Morwen » Mon Nov 14, 2016 3:28 pm

Е, по тази логика не можем да гласуваме за нищо освен за домоуправител. И за никой, с който не сме съжителствали поне 15 години.

Не, не познавам Тръмп лично. Но той е заявил вижданията и намеренията и аз би трябвало да съобразя мнението си с тях. Имало шанс той да е казал някаква глупост, ама всъщност да направи обратното. Добре. Тогава сигурно ще изненада приятно мен, но повечето му избиратели ще бъдат излъгани.

Що се отнася до Амелия и нейните морални качества, не помня някога да е прокламирала, че всички трябва да правят секс за пари, докато ти си прокламирал разни доста мисогинистични тези (хомофобски не помня, та не се наемам да твърдя нищо). И освен ако и двамата не сте безпричинни изпечени лъжци вероятно и в действията си ще се ръководите от това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Matrim » Mon Nov 14, 2016 3:37 pm

Не знам защо, но мелтдауна на Джос Уидън в туитър ми е много забавен, колкото и да смятам, че Тръмп не става за нищо. Демокрацията е много яка, ама само ако нашите печелят явно. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Mon Nov 14, 2016 6:46 pm

Амикае, разликата между твоя реален мизогинизъм и моята хипотетична курварщина е, че аз знам, че си мизогинист на базата на мненията ти, а ти знаеш, че съм курва, щото шайхиряка ти е разправял пълни лъжи за оня случай, в който му мерих дължината на пениса и който е добре документиран във форума:

viewtopic.php?f=12&t=2507&start=30

:lol:

А на Тръмп ми е достатъчно в момента да му погледна плана за енергийната зависимост на САЩ, за да ми е ясно, че не го искам. Ша вадим въглища, рийте ли, за да оправим живота на реднеците, дето някога са вадили въглища, а сега вече не вадят и живеят мизерно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Litz » Mon Nov 14, 2016 11:36 pm

Не знам, ама предполагаемия и дори реалния курволък не вреди на никого за разлика от хомофобията и сексизма.


Тръмп призовава хейт краймовете да спрат, щял да откаже президенстката заплата и нямал проблем с еднополовите бракове.
https://m.youtube.com/watch?v=WDM5EWieJzg

Трогнах се :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests