Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon May 09, 2011 8:57 pm

С днем победы :)
http://www.youtube.com/watch?v=y_IObE7M ... ure=relmfu
Честно, не знам да има друга нация с такова величаво-трагично чувство за самоирония като руската! Велики са.
"Малазан" трябваше да бъде написан от руснак.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Mon May 09, 2011 10:09 pm

The Dragon wrote:
It’s like in golf. A lot of people—I don’t want this to sound trivial—but a lot of people are switching to these really long putters, very unattractive. It’s weird. You see these great players with these really long putters, because they can’t sink three-footers anymore. And, I hate it. I am a traditionalist. I have so many fabulous friends who happen to be gay, but I am a traditionalist.
The Donald on gay marriage ...
Съжалявам ако разводнявам темата, но исках да напиша 2 думи за Тръмп и Пейлин. Колкото и тъпи да са американците Тръмп никога няма да стане президент и той го знае. За него това е егоманиящина + ПР кампания защото е написал (са му написали) книга. Същото това намекване за кандидатура за президент е правил през 2000 (и написва "The America we deserve"), през 2004 (и написва "The Art of the Deal"), 2008 ( и написва още някаква там книга) и.....изненада и тази година ( ще издава нова книга през октомври). Със Пейлин е същото само че тя освен книги има и лекции и talks за които и плащат 6 цифрени суми. Жената си напусна губернаторската работа в Аляска за да прави пари по точно този начин. И от медиите само я коткат да каже дали ще се кандидатира, но тя знае че е в неин интерес да бъде уклончива за да може да продължава да прави пари с публични изяви. Така че не се притеснявайте за Тръмп и Пейлин. Те че всичките останали републикански кандидати са луди, то това е ясно. Но по всяка вероятност републиканският кандидат ще е някой по-умерено луд като Ромни или Хъкаби.

dunedanetz
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Tue May 17, 2011 9:52 am

Post by dunedanetz » Tue May 17, 2011 2:42 pm

Здравейте на всички!
Страхотна тема, прочетох я цялата и понаучих доста интересни неща.
Понеже сглобяемите дървени къщи навлизат все по-бързо в България и са доста атрактивни откъм цена, моля хората, които пребивавате в Америката, да дадете малко инфо за тях - разбира се, сигурно в Америка се строят два пъти по-качествено от тук, но все пак, дайте моля някаква обща информация. Доколкото успях да се запозная с тях, по-основен проблем е шумоизолацията - едва ли не - ако някой пръцне на горния етаж, ще се чуе.... Иначе ако имаш земята, вдигаш такава къща на два етажа 120 кв.м за под 100 000 лева. Но заслужава ли си? Малко или много българите сме предубедени за някои неща, свикнали сме всичко да е тухла и бетон и гледаме малко с насмешка на тези дървени конструкции, но от друга страна половината свят живее в такива и няма кой знае какви проблеми. Тук в България нямаме торнада, термити, урагани и цунами, за да бутнат къщата.... Но най-големия ми довод е, че за цената на един апартамент 90 кв.м, ако си имаш земята можеш да си построиш къща на два етажа и ще си имаш и двор....

Всякакво инфо will be very much appreciated :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 17, 2011 2:56 pm

Първо, да направя уточнението, че нямам опит с темата, та не мога да ти отговоря директно.
Обаче ми направиха впечатление според мен две неточности в разсъжденията. Първо, в България термити може и да нямаме, ама дървоядите нямат скрупули да се въдят на наша територия. Най-вероятно е измислено решение - някаква импрегнация или нещо от сорта, но все пак имай го предвид.

Второ - 120 квадратни метра на цена под 100 000 според мен можеш да си построиш и от тухли. Това, че 90-квадратовите апартаменти са по повече е защото в цената им влиза и скъпата земя под тях. Т.е. надценката идва от земята (която ти си имаш), а не от строителството. Друг е въпросът, че дървената къща ще ти стане готова многократно по-бързо и има известен чар с дървеността си.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

dunedanetz
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Tue May 17, 2011 9:52 am

Post by dunedanetz » Tue May 17, 2011 3:09 pm

Еми ужким пишат по сайтовете, че дървения материал е третиран с незнам си колко вида препарати против всякакви такива дървоядни гадинки, ама знае ли човек...
За тухлената къща - да, за около 100 000 лева ще се вместиш и в такава, тук времето за строеж ще е бая повече, но ако можеш да чакаш :) 3 месеца срещу над година.

За апартаментите - точно това ме дразни - всички разходи се избиват от клиента, плюс тези идеални части в новото строителство, дето ужким апаратамента е 100 квадрата, ама от тях имаш 20 квадрата балкони, но цената е една и съща. Но и чувството, че живееш в собствена къща, имаш си двор, можеш да си направиш барбекю, без да ти звъннат всички съседи, понеже им омирисваш прането.... Абе просто друго си е :)

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Tue May 17, 2011 4:44 pm

Много зависи и от фирмата изпълнител. Ако фирмата е много стабилна, може да уреди документите за нула време, а строежа ако всички пари са налице, да го направят пак за 3-4мес. Като има много фирми, които са с цена, която включва до ключ без обзавеждането например, заедно с обзавеждането.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 06, 2011 2:28 pm

Неуместно ми се стори в спама, та го поствам тук. Това е ужасно.
http://www.youtube.com/watch?v=AeadI7jieDY

Едит: Момичета, не момичета, ако бях аз щях да удрям дето сваря, ама това е друг въпрос...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jun 06, 2011 9:01 pm

Бая гнусно... Защо майката не повдига обвинение не мога да разбера, обаче..
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 06, 2011 9:27 pm

Като за начало защото това се прави от прокурора :wink:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 10, 2011 1:02 am

Монреал наистина е много красив по канадските стандарти, а и по европейските не е зле. Старата част с гъзарските катедрали и разните каменни сгради преминава рязко в новата, която си е типично северноамериканска история с небостъргачи от стъкло и прочее. Ма улиците са много по-тесни от тия в Калгари и имат някак леко европейски дух така. И тия небостъргачи образуват баси яките ждрела с тея тесни улици. Надвисват над теб и те правят да се чувстваш малък. Не чак като тия в Торонто, ама все пак... Има и кочинка, по френски, правена и култивирана с размах и фантазия. Градът освен това разполага с шофьори, които са най-вероятно най-големите изроди в Канада. А това с двата говорими езика (френски и английски) е чиста шизофрения, която май не е налична в тая степен никъде другаде из страната. Има и разкошна голяма плавателна река, заради което въздухът тук е толкова влажен, че можеш да го пипнеш и той ще ти намокри пръста. Умрехме от жега и от мен сигурно се изляха 30 кила пот. Което не ми попречи да се влюбя в тоя град. Дееба, защо моят Александър залита толкоз много по англо-саксонските страни??? Аз искам да се вихря нейде из романските, където архитектурата, циганийката и храната ми допадат повече...

На индийската ми колежка обаче нещо слънцето и жегата не й понесоха. Сега лежи полумъртва с тежка мускулна треска на краката и мрънка как мрази горещините. Индийка това. Лигава история са тва индийците - не съм виждала други хора, които толкова пък да си треперят над безценните телеса. Не може да се пропусне ядене. Не може да се ходи насам-натам веднага след като си ял. Не може да се пие това или онова студено. Не може да се ходи из града докато има слънце. И мускулната треска очевидно е някаква особено тежка лична драма. Ма и най-дребният дискомфорт не може да се понесе просто. И я е страх от светкавици и гръмотевици - вчера прекара половината вечер свита на кълбо в кревата, за да се опази да не я гръмне нещо.

Пък аз току що се изкъпах и съм -50 точки демидж. Мускулна треска така и не сдобих - не знам тая моята индийка къв точно живот води, че от това дребно обикаляне да се докара до това състояние. ИСКАМ ОЩЕ!!!!!!!!!!!
Трябва да докарам Александър тука, много ми е тъпо да се шляя из тия локации без него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 10, 2011 1:18 am

@дунеданец,
Сори за късния отговор. Аз съм в Канада от 3+ години (изкарах първата в една типична канадска къща) и това, което ми е ясно в момента е, че НЯМА да си купя къща тук. Ужасни са. Коркова гняс, която старее зле. За 20-ина години се превръщат в неприятни бараки. Горят като хартия, изгарят буквално за минути. Освен това стените им наистина са толкова афифни, че се продупчват от куршуми. Предполагам можеш да ги вдлъбнеш ако ги удариш по-силно с юмрук. После що ги издухвали тайфуните. Тия къщи тука ми приличат на извадени от приказката за трите прасенца ебаси.

Повечето са направени на някви полуземлянки с подземен етаж, който задължително стои тъмен, неприветлив и мухлив и канадците обичат да си слагат децата в него по няква причина. Стаите им (с изключение на кухнята) нямат нормални лампи на тавана - не знам дали американските къщи в България имат, провери щото иначе трябва да си плякаш гадни лампи с абажури по ъглите, за да имаш някво осветление в хола и спалнята. Все още не са открили теракотата и концепцията за канал на пода в банята. Масово банята е постлана с някъв линолеум, върху който е забодена няква вана - като че ли сме в дивия запад с чугунените корита дето се внасят в стаята като ти се прище да се изкъпеш.

Коркът изолира сравнително добре от студа (и донякъде от жегата), но с шума не се справя толкова добре. Ако искаш децата ти да не са осведомени за това колко страстен е половият ти живот, не си купувай такава къща.

Тук тея бараки струват по половин един милион най-евтините. Хората им робуват и ги изплащат по над 50 години, след което могат да ги оставят на децата си, но не вярвам децата им да държат да живеят в нещо, което е заприличало на дворен кенеф междувременно. Аз бих си купила няколкостаен апартамент, в някой от високите блокове, щото това са най-стабилните сгради в тая част на света. Ниските блокове също ги правят от дърво и затова те също изгарят за минути. Абе, ебаси простотията!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jun 15, 2011 5:36 pm

Ако Републиканците толкова ги смущава Big Government, защо се опитват да станат част от него? (Рандъм мисли на гладен стомах и много кофеин)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Thu Jun 16, 2011 8:10 am

The Dragon wrote:Ако Републиканците толкова ги смущава Big Government, защо се опитват да станат част от него? (Рандъм мисли на гладен стомах и много кофеин)
Защото за тях е много доходоносно да правят кариера със кампании които са спонсорирани от корпорации и moneyed interests (стига разбира се да гласуват както искат лобистите). С две думи, "Big Government" e един (грешен) narrative който Републиканците прокарват за да създадат (пак грешната) идея на избирателите че всичките им проблеми се базират на правителство което харчи твърде много и трябва само да се уволнят маса народ и да се орежат данъците на всички (вкл. и на най-богатите) и икономиката ще се оправи и безработицата ще намалее и всичко ще е по мед и масло. Хората естествено им вярват защото не искат да плащат данъци и всеки политик (републиканец или демократ) прави кампания със изказвания тип "Ще намаля данъците с едиколкоси процента." и тн. Още повече че ако има "Big Government" хората ще почнат да си мислят и за universal health care и друг тип "публични услуги", което е кранйно нежелано от компаниите за медицински застраховки и фармакологичните компании (защото тогава евентуално може да има и някакви price controls на техните стоки и услуги.) Защото ако има публично спонсорирани услуги, се създава конкуренция за корпорациите, което е по очевидни причини нежелано от тях.


Поздрави от Северна Америка!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Jun 16, 2011 9:45 am

Кво става в тая Канада lol!

http://www.ctvbc.ctv.ca/servlet/an/loca ... lumbiaHome

Заради един хокейен мач ше се стигне до гражданска война :D.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 16, 2011 9:53 am

Баси, колко са жалки само...
Това е като нашите футболни запалянковци. Тук в Калгари всичко е кротко и тихо - ходихме на пазар, пълно мъртвило беше в супермаркета. Местните или са гледали Дъ Гейм по това време или са страдали кротко в къщи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 33 guests