Брой 63 в цялата си прелест

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Брой 63 в цялата си прелест

Post by Xellos » Sun Aug 16, 2009 5:52 pm

Еми, качен е. :)

http://www.shadowdance.info/

Вътре ще намерите... текст, снимки, линкове и още нещо! :mrgreen:

Ето и Съдържимото:

Класическите - РЕДАКЦИОННО И "НОВИНИ"

Ревюта

[КНИГА НА БРОЯ] Мрачни времена (Първа книга за Блестящия камък) (Глен Кук) – Ян
Ватерлиния (Александър Громов) – Роумър
Зазоряване (Стефани Майър) – Ян
ФантАstika 2008 (сборник) – Трип
Курс по творческо писане (Йосип Новакович) – Трип

Интервю:
Мартин Милър

Профил
Теодор Стърджън - Трип

Непреведено
Return of the Crimson Guard (Ian Cameron Esslemont) - Моридин

Филми
Играещите млади актьори – Роланд, Вивиан

Пророчеството - Роланд, Вивиан
Хари Потър и Нечистокръвният принц - Роланд, Вивиан
Обсебена – Вивиан
Обществени врагове – Вивиан
Призраци на бивши гаджета – Вивиан
Трансформърс: Отмъщението – Вивиан

Класическо кино: Сиянието – Вивиан

Аниме
Yamato Nadeshiko - Алексис

ПРИЯТНО ЧЕТЕНЕ!

Chrome упорито кешира някои неща, така че първо помпайте рифреша после коментари ;)
Last edited by Xellos on Mon Aug 17, 2009 10:49 am, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Aug 16, 2009 5:56 pm

ХААААААХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!

"Еми, качен е."

Имаш късмет, че Симеон е на другия край на света и не може да те докопа. :P :mrgreen:

Повтарям тук впечатленията си от Профила.



Профила на Теодор Стърджън от Емо.

Чудесно написана статия, браво, Емо. Радвам се, че все повече хора осъзнават колко заслужени са похвалите към този човек (имахме и тема с един предговор на Любомир Николов за стила на англоезичните фантасти :wink: ).

Впечатляващото е, че в онази тема предговорът беше към първи том от разказите на Стърджън, които той е писал между 16 и 22-годишна възраст - а вече бяха чудесно оформени като стил и идеи, макар и като тематика да бяха повече О'Хенриево-житейски, а не толкова фантастични, поне в първия сборник. А преди преводача имаше хвалебствени предговори от Кларк, Бредбъри и Джийн Улф.

Едно уточнение само - като споменаваш ситуацията с Л. Рон Хабърд, щеше да е добре да добавиш, че въпросният впоследствие основава не какво да е, а сциентологията. Появата на тази... религия/секта/учение е особено показателна в припомнения от теб контекст.

Освен това ми се струва, че в Закона на Стърджън "боклук" е по-подходяща дума от "лайна".
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sun Aug 16, 2009 7:59 pm

Eдин малък въпрос към екипа на списанието - Защо заебахте напълно рубриката Игри? Не е като да няма геймъри сред вас :P

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 17, 2009 6:03 am

Всъщност наистина няма в момента :(

Жоре, душата, напиши плс ВЕДНАГА нормален пост за броя.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 17, 2009 9:06 am

Ако питате мен секция за игри понастоящем е абсолютно безпредметна. Не виждам какво можете да предложите в такава секция което да го няма написано във Forplay и подобните му сайтове. Можеше да има смисъл ако беше профилирана в някъкъв жанр и наблягайки самo на една част от играта (Dark Chronices), но някакви стандартни ревюта колкото да ги има - просто няма смисъл.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 17, 2009 9:24 am

Е, то по тая логика дай въобще да не пишат ревюта за нови филми например, понеже има сайтове като Forplay и други подобни, които ги ревюират. :)

Форплей впрочем писа 2,5 на Push и 9,5 на Wanted...

А ако в Шадоуданс пишеха "стандартни ревюта колкото да ги има", лично аз едва ли щях да ги чета.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 17, 2009 9:34 am

Еми Дарк хроникълса липсва (обаче той си е тежък за писане), иначе кой знае кви нови игри дет да заслужават повече от 3 реда не съм мяркал, че да си правим труда. Народа си запълва времето повече с аниме, филми книги и кариера ;)
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 17, 2009 9:47 am

Сега да си кажа и моето мнение и да приключа.
Не - не по тая логика. Защото по тази логика дай да почнат като сивостен да пишат за размножителния период на планктона в тихия океан :) Схващаш идеята - трябва да има идентичност, някаква линия и тематика и да пишат хора които си разбират от работата. Shadowdance винаги е било да го кажем - по елитно предимно литературно списание със забежки към филмите и анимето. Но 70% от списанието е било и ще бъде литература. За игрите от друга страна се иска някой се е отдал така на тях както сегашните автори на Shadowdance на литературата и филмите. Последното писане за игри е 56 брой превю на Диабло 3. Да - не е зле написано но е абсолютно стандартно и не ми дава (като геймър) никава информация която да не знам. Ако беше някакво по-особено написано под някава Shadowdance анализ точка - да щеше да се запомни и да има смисъл. Сега просто е едно от многото превюта написано по еднакъв начин. Преди това имаше един материал на Aldim 51 брой който беше адски интересен само че само за запознати с материята. Да бъдем честни - таргет аудиторията и читателите на Shadowdance не са някакви люти геймъри и едва ли някой влиза в списанието с очакването да види нещо за игри. Помня че имаше някаква анкета преди време (ако си спомням правилно) в която повечето хора казваха че не четат и не разбират секцията за игри.
Аз лично когато чета някакви подобни сайтове винаги предпочитам специализиран сайт в който хора които знаят за какво става дума пишат дълги ревюта на дадена тема. При това съм поддръжник на идеята всеки да си знае в какво е добър и да си държи само на него. Литературата е литература, игрите са игри, спорта е спорт, животните са животни, политиката е политика и т.н.
Форплей впрочем писа 2,5 на Push и 9,5 на Wanted...
Тук искам да споделя мнението си за оценките- то е че не ме вълнуват, не гледам оценки и не се влияя от тях. Оценките винаги са строго субективен фактор и не може да им се има вяра. Оценките може да ти дадат реална представа само ако много добре познаваш вкуса на ревюиращия и по него можеш да прецениш как дадената материя им стойност за него и оттам познавайки своя вкус да прецениш за себе си. Аз вместо оценки гледам текста и там преценявам дали е за мен или не. А за филми - чета и Forplay и Shadowdance тъй като се припокриват.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 17, 2009 10:32 am

RRS - Ми драсни, не отказваме добре написани неща никога. Ти си с ясно изразено мнение и познания, немам кво чакаш ;рр Иначе идеята е да е разнообразно съдържанието, ма не се получаваше толкоз добре. "Хумор"-а примерно беше бая пробиташки от един момент натам. :oops:
Roland wrote:Всъщност наистина няма в момента :(

Жоре, душата, напиши плс ВЕДНАГА нормален пост за броя.
Душко, пак опирате до мене ако искате да се свърши и тва ;р Ше ги копипейстна след малко ;р
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 17, 2009 12:20 pm

Не знам дали тук е удачно да се намесвам и аз , но все пак - ето така си пиша материалите аз. Ако някой иска да прочете и да прецени . Истината е че си пиша такива материали за мене си без да ги публикувам никъде , много рядко когато нещо го изпипам както на мен ми хареса го публикувам. И по такава система както аз ги пиша искам да чета материали за игри (и книги)- дълго, с детайлно описание и анализ на различните елементи.
http://3dzone.bg/article/view/tactical- ... ge-action/

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 17, 2009 12:58 pm

Прегледах го съвсем набързо броя, че сестра ми иска да гледа Бъфи и нямам време за нещо сериозно... Та само да споделя, че една липса в "Играещите млади актьори" доста ме учуди. За Фреди Хаймор ми е приказката, и то горе-долу само защото Роланд доста често е споменавал, че му е сериозен фен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 17, 2009 1:13 pm

RRSunknown wrote:Не знам дали тук е удачно да се намесвам и аз , но все пак - ето така си пиша материалите аз. Ако някой иска да прочете и да прецени . Истината е че си пиша такива материали за мене си без да ги публикувам никъде , много рядко когато нещо го изпипам както на мен ми хареса го публикувам. И по такава система както аз ги пиша искам да чета материали за игри (и книги)- дълго, с детайлно описание и анализ на различните елементи.
http://3dzone.bg/article/view/tactical- ... ge-action/
Нает си ;р
:ninja:

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Mon Aug 17, 2009 1:48 pm

Жоре, душата, напиши плс ВЕДНАГА нормален пост за броя.
Тази реплика ме развесели неимоверно, направи деня ми доста по-свеж и даже ме поразбуди.

За броя:
Как можахте да пишете за Кристен и да пропуснете Роб :lol:
Сега сериозно - хареса ми рубриката Играещите млади актьори, въпреки че не се интересувам много от кино. Очевадно добра идея, не отказвам нови рубрики и занапред.

АААААААААА, ще издиря нещо на Стърджън и почвам да чета, благодаря.
Last edited by Елица on Mon Aug 17, 2009 2:45 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 17, 2009 2:08 pm

Сори за фриволната интродукция, ма шефовете ги нямаше пък бързаме да качим продукта, че тропахте вече с факлите на вратата :)
:ninja:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Aug 17, 2009 9:36 pm

Ех...
Супер!
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests