Котки, мррррррррр...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 13, 2009 6:10 pm

а спомних си

http://www.sambakza.net/
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 12, 2009 7:44 pm

Милички и сладички а?
http://fishki.net/comment.php?id=58887
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 12, 2009 7:48 pm

Xellos wrote:Милички и сладички а?
http://fishki.net/comment.php?id=58887
:D :D :D

Не, просто добре прикриващи се пред хората хищници. Геймън най-добре го изрази в "A Dream Of A Thousand Cats", който е може би любимият ми епизод от неговия Сънчо (18-и май).

Интересното е, че Геймън описва големи гадости, случващи се на котки (зарязах го заради оня разказ с полуизядения и все още жив котарак), а в РЛ обожава тези животни и с него живеят поне половин дузина.

Като казах Сънчо внезапно си представих Геймънова версия на "Лека нощ, деца". :shock: :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 12, 2009 8:42 pm

Мен пък ми напомнят на По и черната котка ;)
:ninja:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Oct 13, 2009 1:14 am

Това, че уважава котките, още повече значи, че преживява още по-силно всяка идея и всяка случка, която е свързана с неприятни усещания за самите котки. Да, това от собствен опит.

Ксел, да, милички и сладички, разбира се! Е, стига да не им застанеш на пътя... а който им е застанал на пътя, рядко оцелява :plez:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 13, 2009 1:21 am

Всъщност с един шут и са вън от играта. Шамар по муцуната и дупето също работи. Повишаване на тон помага понякога...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Oct 13, 2009 1:33 am

Така е. Лошото е, че понякога могат да бъдат доста... изобретателни. Примерно могат да бъдат пушести и сладки и оранжеви на тъмнооражеви райета и да те гледат полуочаквателно, полупрезрително и да мрркат тихичко и да те оставят да се приближиш и да те оставят да ги галиш и да мррркат по-силно и да измяукват тихичко и да те оставят да продължиш да ги галиш и да скочат и да забият зъби в меката част на ръката ти малко над китката и да разтресат глава и после да пуснат и да избягат в храстите и да те оставят да се чудиш сега да ходиш ли на лекар или просто да си измиеш ръката със студена вода и да забравиш за случая...

Надявам се, всички знаете, че аз всъщност много обичам котки и ме е яд, като някой говори лошо за един от наистина интелигентните животински видове на планетата... ама тоя оранжев звяр следващия път направо с кубинката. А случката даже не беше точно с мен.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 13, 2009 2:40 am

Аз пък мога много да поспоря за прословутата им интелигентност. Аз интелигентна котка НЕ съм имала, а съм гледала 5-6 вече. По-тъпи са от най-тъпите ми кучета в общия случай. Малоумни са колкото си искаш, дребни зверчета с 5 грама мозък в кратуната и живеещи на единия инстинкт, ама понеже са много сладки и хубави и мекички и мъркат, хората започват да си измислят разни неща, за да оправдаят очевидната им дебилщина. Били своенравни. Свободолюбиви. Бунтари.
Кура ми янко - всяко рандъм хищно добиче е АБСОЛЮТНО същото. Това ми напомня за гениалния монолог на Ланда за плъховете и катериците. И евреите. Ако котките бяха особено умни, щяха да подлежат на тренировка и сега да си имаме котки - водачи на слепци, котки - търсачи на наркотици, кадаврени котки и т.н. Кучета >>> котки енидей просто. Казвам го като човек гледал доста и от двата вида твари. Кучешкият разум и кучешката любов са на 20-30 еволюционни стъпала над тия на простите домашни мачки. Може би големите фелини стават за чеп за зеле, ама малките са там, за да ги гнявиш и да са ти сладки. И ЕБЕНТУАЛНО да хванат някоя мишка. Кучето е приятел.

Иначе моите котки винаги са знаели, че ако благоволят да ми послегнат по-грубо, ще пострадат повече от мен. Никва файда нямам от тях, изривам им говната и пикнята, храня ги, грижа се за тях. Имат едно задължение и то е да ме забавляват. Т.е. като реша да ги галя и да си играя с тях, те ЩЕ ми позволят, щото като ме одерат просто ще им обърша един шамар и дотам. Или пък ще им хвана лапите и ще им ги вкарам в устата докато се опитват да ме хапят. Та научават се след известно време - то и безгръбначно може да се тренира дотолкова. И като ги гнявя, ме търпят с едно много отегчено изражение на лицето. Понякога ме гледат лошо - покрай тях съм развила ебати толеранса към това някой да ме гледа лошо. :lol:

Иначе и аз ги обичам много - липсва ми едно такова смрадило сега. Но няма какво да казвам на черното бяло. Не и когато съм виждала истински интелигентни животни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Oct 13, 2009 3:05 am

За интелигентността бих поспорил, също като човек, който е гледал и двата вида животни и който обича и двата.

Котките са по-своенравни от кучетата по принцип, да, но не знам дали това ги прави по-глупави.

Според мен и двата вида знаят, че зависят от нас за прехраната си (за живеещите в домашни условия говоря, естествено). Просто реагират на това различно. Кучетата - по-подмазвачески (или по-покорно). Котките - по-дистанцирано (и по-честно). Оттам нататък е личен въпрос кой кое отношение предпочита от домашното си животно.

Котките, които са живели у нас винаги са искали някой да ги гали и почесва в един или друг момент или да се гушнат в нечий скут (сегашната в момента точно това прави, зяпа монитора и пърпори от кеф). И също обичат човешката компания и гледат да има някой наоколо просто като присъствие. Което не значи, че са лични играчки, с които да правя каквото ми хрумне. И уважавам желанието им понякога да не са в настроение да ги пипа човек.
Никва файда нямам от тях, изривам им говната и пикнята, храня ги, грижа се за тях. Имат едно задължение и то е да ме забавляват. Т.е. като реша да ги галя и да си играя с тях, те ЩЕ ми позволят, щото като ме одерат просто ще им обърша един шамар и дотам. Или пък ще им хвана лапите и ще им ги вкарам в устата докато се опитват да ме хапят. Та научават се след известно време - то и безгръбначно може да се тренира дотолкова. И като ги гнявя, ме търпят с едно много отегчено изражение на лицето. Понякога ме гледат лошо - покрай тях съм развила ебати толеранса към това някой да ме гледа лошо. :lol:
:neutral: :neutral: :neutral:
Няма да коментирам това само защото не искам да разваляме хубавата тема. Като нагласа, подход и очаквания определено си кучкарка. Аз съм коткар.
Spoiler: show
За миг си представих същия подход в отношенията ви със Сашо, но спирам дотук, че да не стане 18+ :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 13, 2009 4:29 am

Не се подмазвали. :lol:
Тва от животински вид, който буквално ПРОСТИТУИРА за храна. И моите са истински сладкишчета, когато са гладни нали. Като гнетнат малко и вече не те обичат толкова. Докато псето си те обича и като е нахранено и изведено. Кучето обича и теб, дето го храниш и извеждаш, и брат ти, който го храни и извежда веднъж на високосна. Радва му се, когато се прибере по нощите, въпреки че вече е нахранено и изведено. Това котката не го прави - тя е тая дет се мазни, щото има цел и глъбинен мотив. Кучето просто е щастливо, че съществуваш.

То не е като да ми е цел в живота да ги изнасилвам, нали. В повечето случаи тормозът се състои в това да го сграбча, гушна и целуна сосно по носа преди да му дам да яде. Или да му дръпна ушите назад и да гледам как заприличва на извънземно докато му казвам че е "ино охъно охчи с нос", излизайки на работа. И това за няколко секунди, нали. Стандартното мартотене - не е като да ги връзвам надолу с главата или да ги стискам часове наред. Просто някви превземания на котколюбци, като онова на Пенчев горе са ми меко казано странни и глупави. Това е дребен хищен бозайник, който наистина можеш да убиеш с един удар. И който, вероятно ще те изяде, ако умреш пред него. Тия митове, легенди и романтични картинки за умните, непобедими и независими котки са толкова нелепи...

Пасъре, недей кат лелките дето мислят, че котка = човек. Щото, таковата, не е същото...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Oct 13, 2009 6:37 am

Amelia wrote:(1) И моите са истински сладкишчета, когато са гладни нали. Като гнетнат малко и вече не те обичат толкова. Докато псето си те обича и като е нахранено и изведено. Кучето обича и теб, дето го храниш и извеждаш, и брат ти, който го храни и извежда веднъж на високосна. Радва му се, когато се прибере по нощите, въпреки че вече е нахранено и изведено. Това котката не го прави - тя е тая дет се мазни, щото има цел и глъбинен мотив.

(2) Пасъре, недей кат лелките дето мислят, че котка = човек. Щото, таковата, не е същото...
(1) Няма такова нещо. Котката също те обича не само когато иска храна и ти се радва като те види без непременно да иска нещо от теб. Освен всеки път да съм попадал на изключения от правилото.

(2) Ъъъ, да, знам, че не е и не го твърдя. Ти пък не прекалявай с прехласването по кучетата - и те не са безкористни алтруисти. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Oct 16, 2009 2:39 am

Сещам се за нещо дето един котарак беше казал:
"Ъъъ Пич, виждал ли си котка да донесе хвърлена пръчка?
Ако ти трябва тъпата пръчка, що я хвърляш бре Маймун?"

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Thu Oct 22, 2009 10:33 pm

Много по темата има написано в коментарите по
http://whatever.scalzi.com/2009/10/22/z ... he-window/

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Oct 24, 2009 4:21 pm

Котка и пиано: http://www.youtube.com/watch?v=TZ860P4iTaM (около 1:44 има и дует)
И продължението, дори по-добро: http://www.youtube.com/watch?v=v0zgQAp7EYw (от 3:05 нататък е забавно)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Oct 24, 2009 4:42 pm

няколко котки, ехем.
Spoiler: show
Image

Image

Image

:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 86 guests