Котки, мррррррррр...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by трубадур » Mon Jul 13, 2020 9:25 pm

Xellos wrote:
Mon Jul 13, 2020 8:54 pm
Сетагандска котка. :mrgreen: :shock:
https://9gag.com/gag/apGNLmW
не мом, ше го ям

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Dark Cloud » Tue Jul 14, 2020 9:43 am

Някой може ли да сподели опит от пътуване с котка :unsure:

Ще взимам (най-после!) една седмица почивка и опциите ми за Моркова са а) оставяне на хотел в София, където има голям шанс да седи сам защото е наскоро кастриран и може да не се разбира с другите котки, или б) идва с мен и изкарва една седмица в голяма къща с двор, но трябва да изтърпи 3 часа в кола.
Като цяло хич не обича седенето в клетка, знам че има някакви разтвори от валериана, които могат да им се накапят на одеяло или нещо друго за да ги успокояват с миризмата, но не съм пробвал. А да го пусна да си щъка по колата, докато шофирам, не ми се струва особено добра идея :neutral:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Marfa » Tue Jul 14, 2020 10:33 am

Точно с валериан да успокояваш котка... Недей, не е добра идея. Има билкови препарати във ветеринарните клиники, които обаче трябва да се пият известно време преди самото събитие, действат с натрупване. По принцип котките не обичат много да пътуват, а и малко се притеснявам, като си представя как обикаля из двор някъде и как прескача ограда и пр. Няма ли човек, на когото да го повериш, да идва да го храни и сменя тоалетната, докато те няма?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Tue Jul 14, 2020 10:51 am

Marfa wrote:
Tue Jul 14, 2020 10:33 am
Точно с валериан да успокояваш котка... Недей, не е добра идея. Има билкови препарати във ветеринарните клиники, които обаче трябва да се пият известно време преди самото събитие, действат с натрупване. По принцип котките не обичат много да пътуват, а и малко се притеснявам, като си представя как обикаля из двор някъде и как прескача ограда и пр. Няма ли човек, на когото да го повериш, да идва да го храни и сменя тоалетната, докато те няма?
Навремето децата напиваха котките с валериан. На котка ако и дадеш валериан става като пияна.
Ми не знам за котка но кученце трябва някой да го държи и да го успокоява/занимава. Може и за котка да работи.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by трубадур » Tue Jul 14, 2020 11:28 am

Dark Cloud wrote:
Tue Jul 14, 2020 9:43 am
Някой може ли да сподели опит от пътуване с котка :unsure:

Ще взимам (най-после!) една седмица почивка и опциите ми за Моркова са а) оставяне на хотел в София, където има голям шанс да седи сам защото е наскоро кастриран и може да не се разбира с другите котки, или б) идва с мен и изкарва една седмица в голяма къща с двор, но трябва да изтърпи 3 часа в кола.
Като цяло хич не обича седенето в клетка, знам че има някакви разтвори от валериана, които могат да им се накапят на одеяло или нещо друго за да ги успокояват с миризмата, но не съм пробвал. А да го пусна да си щъка по колата, докато шофирам, не ми се струва особено добра идея :neutral:
Затваряш го в клетка и го оставяш да крещи докато пристигнете. Това е. Има пръскала за успокояване, с което можеш да напръскаш клетката и одеалото, бтв клетката е добре да е от широкия тип, а не малка чантичка, да може да си разтяга кълките. Другото е да покриеш клетката с одеяла, но внимателно, да не е плътно, просто да не се стресира. Зависи и котката каква е, де, някои много се плашат други им е през дедовия и мош ги разнасяш кат парцал.

Бтв, веднъж пуснахме едната да се мота из колата и беше навсякъде. Но ако си сам не е добра идея, няма кой да я гепи, ако реши да троши тъпометъра, което е много вероятно за трите часа.

И се приготви да чистиш ако и пико от клетката. Не е задължително, ама да не се изненадаш, ако мачката се е освинила до ушите. И успех. Иначе квото @Marfa вика. Ако можеш да си го оставиш и просто някой да идва веднъж на ден да храни и пои добитъка е по-добре. Като нищо може да избега от тоя двор.

Инак нашите котки само с кораб не са се возили... и совалка. Всичко останало прекосиха, ни едно не им хареса, все насиране, крещене, и страх. Та дори до ветеренирана си е експедиция.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Tue Jul 14, 2020 7:50 pm

трубадур wrote:
Tue Jul 14, 2020 11:28 am

Затваряш го в клетка и го оставяш да крещи докато пристигнете. Това е.
И се приготви да чистиш ако и пико от клетката. Не е задължително, ама да не се изненадаш, ако мачката се е освинила до ушите. И успех. Иначе квото @Marfa вика. Ако можеш да си го оставиш и просто някой да идва веднъж на ден да храни и пои добитъка е по-добре. Като нищо може да избега от тоя двор.

True true. Хотелите за котка са си скапано преживяване, а и скъпо. Тва някой да я гледа докато го няма стопанина мое да е голем... проблем. Аз така се сдобих с тая дългата котка, поне оня ден си го прибраха след 5 месеца гледане (вместо за 40 дена) от нас лемура. Делим си го две домакинства свинята. Беше сцена като пред социално подпомагане просто, криене под кревати, рев от клетката се едно го даваме на норвежки джендъри, а не на стопанката му. Та ревне ли, няма сила на света дето ще го накара да млъкне, ма зависи от котката де, ама сичкото е театър, ще оцелее се. Виж свободен на ново място не знам дали нема да забегне. Кучето лесно с 1/2 лексотан, че имах едно страхливо коли дет ти се разхожда и забива нокти и лакти и лигави отгоре в паника през целия път в скутовете и беше ад.
Spoiler: show
107038173_316841093040906_8382692404986941881_o.jpg
107038173_316841093040906_8382692404986941881_o.jpg (88.69 KiB) Viewed 6132 times
Силен звук, ама не е същото без него :D
https://9gag.com/gag/avz5AQd
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Wed Jul 15, 2020 6:51 pm

Каквото каза Марфа, общо взето.
Наскоро кастриран котарак според мен изобщо не трябва да излиза извън къщата, ако някой от стопаните му не е неотлъчно до него - все още съществува вероятността да погне някоя разгонена мацка и да не се върне. Един от моите преди около три години така изчезна. Не беше кастриран още, обаче го планирахме вече. Идват женски да крещят в двора, той тръгва след тях... Няколко месеца по-късно из улицата плъзнаха котенца с неговата окраска, обаче него не го видяхме повече. :(

Иначе в хотела поне би трябвало да се грижат добре за него, макар че смяната на средата надали ще му хареса. Възможно е да изискват разни ваксини, за да го приемат, обаче.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by aiva » Wed Jul 29, 2020 8:46 pm

Ох, и с нашето магаре (демек котка) се случва нещо подобно в момента. 5-6 месеца беше у баба (уж за 1 само, ама тая карантина всичко обърка), сега нашите си го взеха обратно, ама той се разхожда само и реве.. търси баба ми, че й е свикнал, а нас май ни е позабравил, гадинката. Ама ако ти направиш усилието да отидеш при него, си му е кеф де :P

User avatar
Ash
Farmer
Posts: 56
Joined: Mon Jul 09, 2007 12:30 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Ash » Mon Aug 03, 2020 2:05 pm

И аз обмислям същото за моите двама беладжии, ама при мен е София - Варна разстоянието, и си представям тези 6 часа да са Апокалипсис за всички замесени...

Иначе, може да разпиташ приятели дали някой би го приютил за 1 седмица, или някой би живял у вас за 1 седмица.
Аз така си намерих house sitter - приятелка, която по принцип живее със съквартиранти и оцени уединението на моя апартамент, а двете котки - прясно запознати 1 годишен батко и 4 месечна дама, успяха да си дооправят взаимоотношенията със supervision в позната среда.
Иначе, бях намерила контакти на 1 хотел, където имаше 2 или 3 30 минутни сесии за игра с гледача на ден - това ти е вариант в краен случай:
https://grijovnici.com/%d1%83%d1%81%d0% ... %ba%d0%b8/

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Dark Cloud » Mon Aug 03, 2020 4:52 pm

@Ash точно при въпросните Грижовници оставих моя Морков, чакам да си го взема в края на седмицата преди да напиша по-подробно мнение. Иначе да, сесиите са 3 на ден от човека на място + управителката минава допълнително от време на време, особено като е ново животно при тях да види как се социализира с редовните им клиенти.

За взимането на дълъг път - много зависи и от разстояние, и от характера на косматкото, пък и донякъде от возилото (най-малкото не бих мъчил котка в кола без климатик). Един колега пътуваше 350км уикенда и си взе персиеца с него, през целия път му седял в ръцете и гледал пейзажа без да дивее :unsure:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Mon Aug 03, 2020 7:25 pm

Е, то наистина си зависи от котката. С нашия Локи съм разправял какви премеждия бяха, като го носихме от и към ветеринарната клиника около кастрацията и отрязването на опашката. Диването не знам дали имаше и три кила тогава, съвсем дребничък беше, обаче силен, разглоби транспортната клетка при последното отиване в клиниката... Добре че бях с достатъчно бързи рефлекси да го хвана веднага.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ash
Farmer
Posts: 56
Joined: Mon Jul 09, 2007 12:30 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Ash » Tue Aug 04, 2020 9:07 am

О, супер за Грижовниците :) Ще чакам ревю.
Иначе и двамата мяукат в колата, и обикновено като ходим на доктор, ги вадя от клетката и стоят при мен, а мъжа ми кара.
Никога не са пътували заедно, обаче :D

Ето ги и замесените котки, Хавиер и Мортиша Бадем :D :
Spoiler: show
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Tue Aug 04, 2020 10:19 am

Малко котешки съвети от Козата Ани, нищо че е баш в дира.

https://m.dir.bg/life/day-lapa/kak-da-p ... red-dir-bg
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Sun Aug 09, 2020 4:51 pm

Анимационни мачки катсинг.

https://youtu.be/AgL-bb8D7mI
:ninja:

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Dark Cloud » Mon Aug 17, 2020 1:32 pm

Взех си животината от Грижовниците, та да споделя малко впечатления.

Хората очевидно обичат животни и знаят как се чувстват собствениците на домашни любимци като ги оставят при тях, защото правят всичко възможно и "гостите" им, и техните човеци да са спокойни и доволни. За кучетата не съм сигурен каква е дневната рутина, предполагам имат доста време навън (къщата е супер близо до Борисовата градина). За котките: имат по три "индивидуални сесии" на ден, за сресване/почистване, игра и хранене. Оставяте предпочитан канал за контакт - Фейсбук профил, Viber/WhatsApp - и няколко пъти седмично ви се изпраща инфо за животинката, как се разбира с останалите, снимки/клипчета как си играе или се излежава. Сами осигурявате храна за периода на престой, не за друго а защото повечето домашни любимци са свикнали на определени храни. Морков естествено е бил любопитен и е ял от всички чужди панички освен от своята, което някои от останалите котки не са го одобрили особено :lol:
При първо посещение винаги го има момента доколко котката/кучето ви ще се разбира с останалите посетители. През първите ден-два след пристигане им се обръща повече внимание за да няма ексцесии, не съм сигурен каква е процедурата ако любимеца се окаже агресивен: знам, че имат и втора локация, може би го отделят там, но като цяло най-вероятно ще ви кажат че няма желание да им гостува отново.

Бих постнал част от снимковия материал, но тъй като процедурата е голяма мъка, предпочитам да ви линкна към поста ми с по-подробна информация за Приключенията на Морков и Грижовниците (shameless self-promotion). Там има достатъчно котешки снимки, пък и дава идея за условията. Котките се държат в немалка стая, с големи прозорци и много опции за катерене.

С две думи - доволен съм. Когато някога пак ми се наложи, ще съм спокоен че има къде да оставя малкия без да се чудя постоянно дали е добре.
P.S. кучетата полудяват от радост като си видят човека за първи път след някаква пауза, от котките не знаех какво точно да очаквам... Ами, накара ми се с реване пет минути, а като се прибра вкъщи почна мъркане (повече насочено към това че е в своя територия, отколкото към мен :ninja: )

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests