Котки, мррррррррр...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Aug 20, 2014 10:57 am

Аз пък бих казал, че не знаеш за какво говориш.

Романтичният идеализъм и теоретичните словоблудства по практически въпроси, от които хал-хабер си нямаш ги запази за други теми, ако обичаш.

Ако не си гледал животни, не си ги хранил, не си ги водил редовно на лечение при ветеринарен лекар и не си ги погребвал - не се обаждай.


С нежелание бил оправдавал ситуацията................................
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Aug 20, 2014 11:00 am

Без съмнение имаш право на това мнение и горе-долу дотам :)
Аз нямам никакви скрупули към своето - не гледам животни точно защото не мога да им осигуря това, което смятам за редно да имат, точка. Напълно в правото съм си да обяснявам защо.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Aug 20, 2014 11:01 am

Игнор.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Aug 20, 2014 11:42 am

Може би има място за спор доколко е по-добре или не за конкретното животно да бъде кастрирано/стерилизирано (според мен е по-добре). Но ако погледнем глобално, ако животните не се кастират, това води до увеличаване на броя на бездомните котки, и вината за това не е на майката-природа, а на собствениците, които прилагат човешки категории към животни (неоправдано и погрешно) и не виждат последиците от начина си на мислене.


@Moridin: това е съвсем встрани от всичко, но не мога да се сдържа: етическият смисъл на съществуването, доколкото може да се говори за такъв, не е в това да имаш потомство. Питай хората без деца.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Aug 20, 2014 1:24 pm

Встрани от всичко според мен е човек да дойде в тема за котки и да обясни, че той никога не е отглеждал, защото не смятал, че може да им даде това, което било редно да имат, но същевременно тръгва да дава акъл на другите как те би трябвало да се грижат за своите и да ги оставят да се размножават, понеже иначе сме ги били лишавали от смисъл на съществуване в биологичен и етически смисъл. :roll:


А ражданите в резултат на това котета да мрат в кофите, като не живеят в "естествената селска екосистема".
Last edited by passer-by on Wed Aug 20, 2014 9:09 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Wed Aug 20, 2014 3:02 pm

На село оцеляват толкова котки, колкото стопаните имат желание да гледат. Баба ми гонеше котенцата с тоягата, когато идваха към нея за храна. Един приятел ми разправяше, че в неговото село след раждане просто разнасят котенцата по-надалеч и си умират от глад "естествено".

Моля кастрирайте си животните.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Aug 20, 2014 3:07 pm

В селото на твоя приятел може би е нямало река, езеро или друг водоем, да ги мятат вътре в чувал с камък за по-добро потъване.

А другаде направо в бъчва с вода и камък върху капака докато спрат да шават.

Също и това:
Селяни изхвърлиха 4 кучета в пропаст, пещерняци ги извадиха (видео)
http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1% ... 18744.html

Такива ми ти селски екосистеми, които функционират "напълно в реда на нещата".
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Aug 20, 2014 4:00 pm

Честно казано, не бих поставил котката като част от коя да е "природна" екосистема. Одомашнено животно си е от хилядолетия -> всякакво оставяне да се размножава както свари създава доста повече "неестествени" ситуации, всъщност, в контекста на историята на това животно (който е единственият смислен контекст, този конструкт с "природността" няма да се впускам колко точно не е естествен реално).

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 20, 2014 5:57 pm

Ммм котката на фона на повечето одомашнени и окепазени от човека живинки си е много добре даже.

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54799193
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Aug 20, 2014 6:39 pm

passer-by wrote:Встрани от всичко според мен е човек да дойде в тема за котки и да обясни, че той никога не е отглеждал, защото не смятал, че може да им даде това, което било редно да имат, но същевременно тръгва да дава акъл на другите как те би трябвало да се грижат за своите и да ги оставят да се размножават, понеже иначе сме ги били лишавали от смисъл на съществуване в биологичен и етически смисъл. :roll:
Съжалявам, но откровено се провалям в опитите си да разбера как гореописаното ми поведение е проблем. За мен продължава да е логично и консистентно на максимум.

Както и да е, спирам с темата - ако има интерес, можем да отворим друга на тема дефиниция, цел и т.н. на живота изобщо


п.п. сори, опитвайки се да цитирам, затрих някаква част от поста ти и не можах да я възстановя :?
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 20, 2014 6:58 pm

Жоре, онова изцепване за природата е като извадено от БГМамма. Ако искаш да живееш природно, ако обичаш спри да ползваш всички модерни технологии и идете с Мели някъде, където да си родите 9 деца, за да ви оцелеят две по всички природни механизми.

Котката не е човек и не осъзнава кастрацията си като някаква епохална житейска драма. Не става по-нещастна от това. Сдобива повече комфорт в апартаментното си битие. А извън апартамент (къща) котки и кучета просто не трябва да има.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Aug 20, 2014 9:43 pm

Да разведрим малко обстановката:
Spoiler: show
Image


Ако ти е зле, гушни хубаво котка. Това е. Сега не само на теб ти е зле, но и на котката.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Aug 20, 2014 10:23 pm

Жоро, не разбирам как реши, че целият смисъл на живота на котката е да прави секс. Нито биологията, нито етиката казват това, само някакво странно твое тълкувание на въпроса. Кастрацията всъщност увеличава продължителносттта на живота на кастрираните животни А екосистемите в селата включват давене на новородени котенца, убиване от кучета и какво ли не. Ако за теб това е "напълно реда в нещата", не виждам как можеш да критикуваш каквото и да е отношение към котка...
Дори да беше прав, ако не откажеш смисъла на тази котка, си отговорен за отказването на смисъла на четири от петте й котенца, половината от които биват лишени от него по особено жесток начин. И така няколко пъти подред.

Всъщност и ти избираш удобния за теб начин - измиваш си ръцете и освен това налагаш собствената си субективна философия.

Що се отнася до това, че било нередно да се ходи срещу природата.... Ти шегуваш ли се? Ти ходиш срещу природата всеки път като използваш презерватив, пиеш антибиотици и не умираш от шарка, примерно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Aug 21, 2014 8:17 am

Котките са квантови същества и търсенето на смисъл в тях е безсмислено ;). Изедохте го човека ей ;р

Image


Наскоро гледах за лъвовете механизма на смяна на водача и последвалото избиване на всички малки лъвчета на предишния, тъй като женските докато ги гледат не се разгонват... бррр :shock: :cry: :cry:


Бтв чакам с нетърпение да напредне технологията и да пуснат онова котешкото одеало на Майлс Воркосиган, дето не го храниш и чистиш и само се гали и мърка...
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 21, 2014 12:49 pm

Аз мисля че трябва да се гледа случая при конкретното животно, но ако някой се наема да не кастрира, да позволява на животното, мъжко или женско, да се размножава в контролирана среда, като знае че ще има на кого да даде потомството.
Случая с нашите котки е показателен що е по - добре обаче да се кастрира превантивно, ако няма намерения за продажба или подаряване още от началото. Мъжкият, който се казва Дунди
Spoiler: show
Image
година след като ги бяхме взели се опитваше да качва сестра си Фъзи. Разтървавахме ги до някое време, ама накрая ни писна и решихме че ако има котенца, ще ги отгледаме и раздадем, ама не изглеждаше че ще има, защото той беше твърде голям и не можеше да я качи както трябва. Ами да, ама не, няколко месеца по - късно тя се кри цяла вечер насам - натам и накрая беше седнала на дивана където майка ми намери нещо малко и черно. Беше родила едно страшно дребно (дори за нея) котенце. Постлахме й един кош, сложихме ги там, слагахме го върху нея - нито то ще да суче, нито тя му дава да кърми. Имах лошо предчувствие, ама все пак след като седях на компа и я наблюдавах до 3 през ноща, си легнах. На сутринта няма коте, няма нищо. Търсихме навсякъде, но мъжкият беше извън стаята та решихме че тя е виновна и го е изяла. Не знам що не го клъцнахме тогава още, ама може би си мислехме че няма да опитват след тоя опит ли, знам ли... Както и да е, няколко месеца по - късно се повтори, но тъй като котката седеше тогава при сестра ми, тя се събуди през нощта с локвичка кръв в леглото, тъкмо докато Фъза е подхващала второто бебе. Доста неприятно. Та след цялото horrorshow го клъцнахме и не само че той спря да пикае и да се опитва да бяга, ами и тя спря да се разгонва и да пикае. Наистина, леко ми е гадно да го гледам евнух, щото надебеля доста повече от нормалното и не е толкова игрив, но в сравнение с алтернативата да ги разделим...
Не мисля че ги е изяла само защото са плод на инцест, щото при животните не мисля че това е проблем, въпреки че наистина изглеждаха недъгави. Но цялото нещо пак е съвсем естествен и природен механизъм, защото имам позната на която хамстерката е канибализирала малките, които не са идвали да сучат. Та на такава "естественост" и "природност" в апартамента ми, no thanks.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 38 guests