Котки, мррррррррр...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Fri Oct 02, 2020 12:00 am

No regrets! https://9gag.com/gag/adVbX09 :ninja: .

Властелинът на пръстените.
Spoiler: show
3232.jpg
3232.jpg (76.63 KiB) Viewed 3934 times
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Marfa » Sun Oct 11, 2020 11:55 am

OwlKitty и мухата на главата на Пенс :)

https://www.facebook.com/owlkittyoffici ... TkyOTQzNw/
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Mon Oct 19, 2020 11:31 pm

Филм на ужасите с котка, по истински случай. :hihi: :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=WULOpreo36o
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Tue Jun 01, 2021 3:50 pm

Ринсуинд, когато го взехме през октомври:
Spoiler: show
Image
Буквално единствената снимка, която можах да му щракна тогава. Катери се по крака ми и прави опит да убие фотоапарата.

Ринсуинд отпреди няколко дни:
Spoiler: show
Image
Малко по-спокоен е вече. Лекарите казаха, че като го взехме, е бил нейде на месец. Побираше ми се в дланта и буквално нямаше тежест. Вдигаш го и не усещаш нищо. Все едно перушинка. Майка му буквално го доведе, заряза го в нашия двор и отказа да си го прибере. Не знам защо. В началото, честно казано, не искахме да го прибираме. И без него имаме много котки, обаче малкият се въртеше из двора, два дни му дадохме храна колкото да оцелее, докато майка му го намери и си го вземе, по някое време някой го и настъпи, та... Взехме го, заведохме го да го прегледат и обезпаразитят - понеже беше целият в бълхи и още кой знае какви гадости. Ветеринарите ни казаха, че толкова мъничко коте може и да не преживее обезпаразитяването. Той обаче го преживя, а преди това оцеля без майка си на двора, та си заслужи името.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by трубадур » Tue Jun 01, 2021 4:29 pm

мале, къв е пупест станал, разкошник

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Sat Jul 03, 2021 5:29 pm

Не знам, но все пак да питам. Днес взех едно коте. Много малко. Изключително агресивно, толкова агресивно не бях виждал. Взех го от друг човек. Вкъщи се скри в едно ъгълче, нарочно го оставих на мира, само му слагах по малко храна наблизо, но не я пипна. Вкарах в стаята другото ми коте, което на години е около 1.5 но е дребосък. И онова малкото само много рядко измяукваше. И след това изчезна и нито се чува, нито се вижда.
Нямам представа дали може да е излязло извън къщата.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Sun Jul 04, 2021 5:12 am

Това коте ми изпили нервите. И продължава. Малко след като писах гончето полудя, направо откачи. Бяга, скача, души из целия двор. Ходих, къде ли не гледах, няма. Малко по-късно котето взе да мечи от къщи и не е спряло цяла вечер и нощ, събуди цялата къща, дере се и няма умора засега. Направо съм му ядосан вече. Нито храна го привлича, нищо. Нито липса на внимание, нищо, нито внимание, нищо. Ясно, че е стресирано, ама чак пък толкова...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Sun Jul 04, 2021 9:33 am

Продължава, едвам дремнах 1 час, ПОМОЩ.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Sun Jul 04, 2021 1:38 pm

Не това просто влиза в графа научна фантастика. За 20 минути го изтървах от поглед и са отворили вратите и въобще не знам вкъщи ли е.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Mon Jul 05, 2021 4:24 am

Такова нещо не съм виждал и ако ще е така по-добре да го махам това коте. То ще пукне от мяукане, просто се дере като за последно, само че това продължава вече втори ден. То още като ми го дадоха, те бяха 4 котета може и да се поуплашват другите но все пак като го поизвикаш за ядене се поуспокояват а това не. Тя даже жената, която ми го даде ходеше в ръкавици заради това.
Посред нощ 30 минути се опитвам да го хвана, поне го хванах и го пуснах в друга стая.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Mon Jul 05, 2021 4:39 pm

Ти по-добре се радвай, че не е избягало, понеже ако беше излязло от къщата, сигурно нямаше да го видиш повече. Дай му време да посвикне. Ако разбирам правилно, отделил си го и от дома, в който е живяло досега, и от семейството му. Много ясно, че ще недоволства - в напълно непозната среда е, при това в компанията на много по-голяма котка, която може и да е враждебна към него. Ще трябва да го изтърпиш - а и не го оставяй без надзор около голямата котка поне засега. По някое време ще свикне.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Mon Jul 05, 2021 6:26 pm

tigermaster wrote:
Mon Jul 05, 2021 4:39 pm
Ти по-добре се радвай, че не е избягало, понеже ако беше излязло от къщата, сигурно нямаше да го видиш повече. Дай му време да посвикне. Ако разбирам правилно, отделил си го и от дома, в който е живяло досега, и от семейството му. Много ясно, че ще недоволства - в напълно непозната среда е, при това в компанията на много по-голяма котка, която може и да е враждебна към него. Ще трябва да го изтърпиш - а и не го оставяй без надзор около голямата котка поне засега. По някое време ще свикне.
За радост не може да говорим. Аз искам да го задържа но то това ... нещо е лудо. то стана вече над 50 часа. Абе ти си нямаш представа, разхвърлях си цялата стая с дрехи само и само да го хвана. Аз не искам да го уморявам от глад ама то не иска да яде, само ще се умори.

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Veritas » Mon Jul 05, 2021 11:49 pm

Доколкото си го представям, хайвана е уплашен и стресиран до пълно изтрещяване. Опитай се да не му добавяш още повече стрес, т.е. недей да му викаш и да го гониш, остави го само да реши кога да се покаже, и ако можеш му говори спокойно, дори да не ти реагира, или да продължава да крещи. Котаците усещат тона, даже да не разбират какво им казваш. Остави му храна някъде, където да може да се добере до нея, без да го е страх че ще го преследват и хващат, дай му пространство и се въоръжи с търпение. Пак да кажа - зверчето е уплашено, дай му време и причина да се успокои. И да, дръж другото коте на разстояние поне няколко дни.
The truth shall make ye fret.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Marfa » Tue Jul 06, 2021 9:30 am

Колди, като човек ти се моля. При първа възможност хвани котето и го върни, откъдето си го взел. Моля те. Искрено те моля.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Wed Jul 07, 2021 1:28 pm

Там откъдето съм го взел - останалите три котета вече ги няма. Най-вероятно са избягали нанякъде, но дали ще оцелеят едва ли. Нито искам да го връщам нито има къде да го върна. Ще поомекне малко по-малко. Вече започна да яде малко, пищи много по-малко и много по-рядко. Също така има и вероятност да има нещо от кръстоска с рис, щото има случаи тук, макар и редки. Не смятам да го притеснявам, ще си продължа тактиката с изчакване и престорена незаинтересованост засега. Вчера дори позволи да го подържа малко. То че е уплашено, това на всеки който е имал някога котка му е ясно. Но наистина е диво, не е само стресирано. Но има нещо диво в него и трябва да бъде леко уморено в добрия смисъл на думата. Изключително здраво и напористо изглежда поне на външен вид.

По-миналата нощ нямаше как да не го гоня, тъй като вдигна цялата махала и не ме остави да спя почти цяла нощ. Сега се е укротила. То всъщност е женско от това котило, а трите други мъжки - те си бяха много-много по-кротки. Всичките имаха проблем с очите, което много добре го знам какво е. И айде добре и подробност - там откъдето го взех е от едни хора, на които къщата им е много близо точно до местност където има слухове, че понякога има кръстоски с рис. Лично съм виждал такава кръстоска преди години с туфи на ушите. Но и хората ги разбирам, как се гледат четири такива? , при положение че имат и кучета. Съвсем случайно ги видях котетата, просто имах друга работа там.
И другото, което е, че първоначално си пуснах мъжкото коте дребосък да постои в същата стая за няколко часа и то избра да седи в противоположния край на стаята.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests