Котки, мррррррррр...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Dark Cloud » Thu Jan 09, 2020 11:27 am

@трубадур на мен ми споменаха нещо за седмия месец като граница, че тогава общо взето приключвал растежа и хормоните им се стабилизирали, но ако започне да дава симптоми на разгонване преди това, сигурно няма да чакам до толкова.

Това е хубостника, кръстен на Керът от Стражите, но повече реагира на побългареното му име Морков :)
За момента е гальовен само късно вечер като му се спи и рано сутрин като се събужда, през останалото време всичко, което се движи му е смъртен враг (включително ръце, крака, по-дълги коси) и трябва да бъде атакувано с лапите.

Image

Някой има ли опит с хотелите за домашни любимци в София? Последния път като се опитах да търся такъв, в тези дето изглеждаха читави нямаше места, а в единствения със свободни места ми казаха "Ама да знаете, че при нас седят в клетки", което някак си не ми се връзва с идеята за котешки хотел :? ...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by трубадур » Thu Jan 09, 2020 11:35 am

За хотела няма как да знам, но отвъд това, изглежда на възраст достатъчна, ча да мине процедурата, но както казах едно бързо питане на вета никога няма да навреди. С това на ум - малееееееее, престъпник с лице. Тая бухта изисква множество нежности по косъма.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Amelia » Thu Jan 09, 2020 12:04 pm

Тук препоръчват 5 месеца за кастрация на котките. Но говори с ветеринар, наистина.

едит: Това морковче е да го изпапа човек!!! :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Thu Jan 09, 2020 2:02 pm

Dark Cloud wrote:
Thu Jan 09, 2020 11:27 am
Някой има ли опит с хотелите за домашни любимци в София? Последния път като се опитах да търся такъв, в тези дето изглеждаха читави нямаше места, а в единствения със свободни места ми казаха "Ама да знаете, че при нас седят в клетки", което някак си не ми се връзва с идеята за котешки хотел :? ...
Питай в хотела към ветеринарната клиника в Ринг мола. Там, доколкото видях, животните разполагат с достатъчно място, а хората си знаят работата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Marfa » Fri Jan 10, 2020 2:18 pm

От Козата Ани знам, че ги правят към седмия месец някъде, ама първо ги преглеждат да видят стават ли вече за кастриране. Пак там - в Добро хрумване - може да питате за хотел, щото поддържат връзки с такива заведения и могат да дадат читава информация.

Бе като цяло препоръчвам на софиянци клиниката Добро хрумване. Съжалявам, че нямаме такава във Варна. Тоест, имаме клиники, разбира се, но за Добро хрумване завиждам. Имат екипировка, която би правила чест на всяка хуманна болница. И страхотен екип. Просто човек няма как да не им заима доверие. Ей такова ми липсва тук.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Tue Jan 14, 2020 10:20 pm

Котки и рима, ко поече му тряя на населението.

https://www.facebook.com/curiouszelda
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Matrim » Sun Jan 26, 2020 3:28 pm

https://www.instagram.com/we.are.chilipepper/ - вчера ми попадна този инстаграм акаунт и съм много учуден, че има само 50 хиляди последователи - котките са прекрасни, а снимките им са толкова изпипани, че ако стопанинът им не е фотограф направо си е сбъркал професията.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Wed Mar 11, 2020 6:41 pm

С едни познати си менкаме тоя малък Грибо за по няколко месеца ту в тях ту в нас /като са в чужбина/, което подозирам го спасява от предумишлено убийство. :ninja:
shefa.jpg
shefa.jpg (480.56 KiB) Viewed 2976 times
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by penzata » Wed Mar 11, 2020 6:55 pm

Дюююююд, съвършенство. :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Moridin » Wed Mar 11, 2020 9:02 pm

Matrim wrote:
Sun Jan 26, 2020 3:28 pm
https://www.instagram.com/we.are.chilipepper/ - вчера ми попадна този инстаграм акаунт и съм много учуден, че има само 50 хиляди последователи - котките са прекрасни, а снимките им са толкова изпипани, че ако стопанинът им не е фотограф направо си е сбъркал професията.
мейнкунът е епичен животин. реално само той стои в някаква поносима близост до британската/руската синя/късокосместа.
всички други са далеч в безкрая на посредствеността, без да съм брийдист, нали

(п.п. полудивата котка дето имаше @Marfa навремето се класира и тя)
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Marfa » Fri Mar 13, 2020 11:53 am

Джинка... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Litz » Thu Mar 26, 2020 6:26 pm

Имам въпрос, понеже си намерих квартира, но едната от съквартирантките има котка, а аз не знам понасям ли котки или не, понеже никога не съм имала приятели с котки и имам некви притеснения. Дори не знам какви са ми притесненията, просто не знам как се живее с котка. Принципно никак не се умилявам от къвто и да е тип животни, но кучетата са ми доста по-омайващи, та не знам.

Мен ме е страх котката да не усети, тва че аз не знам какво да мисля за нея и че ще ме надере.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by трубадур » Thu Mar 26, 2020 6:44 pm

Това ще ти е новият най-добър приятел, особено ако не харесваш котки. Приготви си краката винаги да са нащрек щото това ще върви по тебе, през тебе, зад, под, над, там щ е. Успех, най-милите тъпанари са, няма по-просто домашно животно и по-плюшено :mrgreen:

пп. по-сериозно, няма как да се приготвиш, котките по характери са толкова многобройни, че просто трябва да я видиш, как се държи към теб и оттам вече започва нагаждането, предварително ще са просто голи приказки

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Thu Mar 26, 2020 6:47 pm

@Litz До голяма степен си зависи от характера на котката, но поне психологически се приготви, че по някое време ще те одраска. В общия случай не е толкова страшно :)
(Това, че ръцете ми по едно време бяха толкова покрити с рани, че хората, с които тренирам, решиха, че съм се защитавал от нападение с нож, е отделна история...)
А и ако няма осигурена драскалка, е твърде вероятно да си го изкара върху мебели, ламперия и още какво ли не - имай това предвид. И да, ще трябва да свикнеш да си гледаш в краката, като ходиш из апартамента.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Amelia » Thu Mar 26, 2020 6:57 pm

Ееееееее, и да те одере, големия праз. Не е тигър или мечка да те убие с нокти, нали. Дезинфекцираш, там, и забравяш. Дано не си алергична - това е единственият реален проблем.

Котките са най-разни, съветът е - нагаждай се според характера на добичето. Ако обича и дава да го галиш - гали го. Ако не дава - не го гали. И т.н. Ако мразиш косми по дрехите си, купи си lint roller, че няма да ти се разминат. И да, гледай си в краката, мноу са тъпи, мамините, и не се научават дори като ги настъпваш, деба. И като засилиш задник към седалката на нещо, поглеждай има ли мачка там, че мачки дон'т мув фор но мен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 33 guests