Котки, мррррррррр...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Killua » Wed May 15, 2019 6:05 pm

Някой тествал ли е? :D
https://japantoday.com/category/feature ... -effective?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Fri May 17, 2019 2:49 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Thu May 23, 2019 3:13 pm

Кукли (или нещо подобно) на Соланж от Hallmarks of felinity http://zuzanka.kofeina.net/hof/hallmark00.html

https://www.behance.net/gallery/15028265/Cats :heart:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by tigermaster » Sat May 25, 2019 8:27 pm

Killua wrote:
Wed May 15, 2019 6:05 pm
Някой тествал ли е? :D
https://japantoday.com/category/feature ... -effective?
Днес го пробвах това. Получи се :shock:

Значи, преди известно време последният ни некастриран котарак изчезна някъде. Нямаше го осем дни, върна се на деветия тотално размазан, целият в рани, със счупен зъб и прочие. Кастрирахме го и него при първа възможност, обезпаразитихме го, държахме го няколко дена под домашен арест, докато му зараснат раните и докато се кротне малко. Преди четири дни изхвърча отново от къщата. Днес един друг котарак, който твърде често се мотае из нашия двор, крещи за храна или се кара с нашите котки, идва за пореден път. Аз по едно време излизам и му казвам:
- Кажи на моя котарак Снежко да се прибира, че ме притеснява.
Даже не знам защо, обаче половин час по-късно въпросният Снежко се появи пред вратата - даже беше и в добро състояние този път, само че явно беше гладен. До преди малко се тъпчеше с храна. Нахраних и външния, все пак, понеже де да знам...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Xellos » Sat Jan 04, 2020 11:00 am

Деа и наглата мачка :D

https://www.youtube.com/watch?v=1A4NtnH8pZg
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Sat Jan 04, 2020 6:34 pm

Аз сега си взех кученце, много е сладко. Иначе имах няколко много специални котки. Първата ми котка е улична превъзходна, едни деца ми я дадоха. Още не и се бяха отлепили клепачите. Давам и прясно мляко - не иска. Прояде на шпеков салам.
Много дребна си остана, правиха и цезарово сечение. Котката ми я дадоха точно на голямата Дева Мария. И отначало не я взех, защото се схрахувам - викам си бълхи, болести и прочеее (преди това не съм имал котки). Но нещо ме глождеше и отидох ги намерих тези деца и те ми казаха, че са я пуснали някъде, около едни блокове. Ходих да я търся по-тъмно вече и я намерих.
Кръстих я Мария.
Когато и правиха цезарово сечение, беше почивен ден и успях да намеря един ветеринар, но по-скоро касапин. Който я разряза, имаше три малки, едното беше мъртво, обаче другите не. Заши я после. И ми каза, че ако оцелее - оцелеее.
Сложих я в кашонче с малките току-що родени. И тя започна да ги кърми, докато едвам диша. Оцеляха в крайна сметка.
Тази котка може би 2-3 години по късно пак на Голяма Дева Мария я видях как се изправи на задните си крака като човек, обърната към слънцето и така седя някъде 20 секунди.
Тя беше бяла с малко черно тук-там. Може би я имах около 5 години. За тези пет години не е имало ден да не е в двора. Един път обаче липсваше от три дни. И аз я търся, но не я намирам. И влизам в една пристройка на двора и гледам някаква чисто черна котка. И пада на земята и гледам, че това е Мима, която явно се е вряла в комина, но едва диша. А лято беше. Заведох я при един ветиринар, той ми каза, че вероятно е отровена и и би някаква инжекция. Този тъпак я уби, почина ми 2-3 часа по късно в ръцете с пяна на уста.
Двете и лапета - едното го кръстих Билбо, но понеже стана едър и пухкав дебеланко, по-често му викахме Топчо. Една вечер сънувах как нещо ме напада и този топчо, който също беше като окраска бял с много малко черно, скочи в съня ми и се превърна в нещо като лъв и изгодини злодея. И въобще всеки път когато се е случвало да не мога да заспя, като го взема Топчо при мен в леглото заспивах до няколко минути.
Другото беше женско, нея я кръстинх Нинийв, но и викахме Нина. Аз такава хитра котка не съм виждал. Имаше и много странна окраска. Заради нея вместо стандартни дръжки по врати (например) сложих кръгли ръкохватки, защото си отваряше всичко де що има. Включително прозорци. Никога не ми е посягала, нито нокти е вадила, нищо.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Ghibli » Mon Jan 06, 2020 12:23 pm

@coldie, много яки имена на котетата :)
Съжалявам, че така си е отишла Мария. Вероятно не е имало какво да се направи, за съжаление...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by coldie » Mon Jan 06, 2020 1:00 pm

Ghibli wrote:
Mon Jan 06, 2020 12:23 pm
@coldie, много яки имена на котетата :)
Съжалявам, че така си е отишла Мария. Вероятно не е имало какво да се направи, за съжаление...
По-късно ми казаха че може и да е имало. При отравяне с неясен произход да и се дава малко мляко и вода и да се чака. Малък шанс но е имало. А тоя с инжекцията е предизвикал някаква реакция. Аз после 3-4 дена ревах за Мима. При нея всичко беше специално. Най-вече в какво положения бях когато я получих. Другите просто изчезнаха. Нормално за дворни котки. Нина все пак я имах около 7 г.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Amelia » Mon Jan 06, 2020 11:58 pm

Това с млякото са бабини деветини в общи линии. Млякото е лоша храна за пораснала котка по принцип. На отровеното животно по-скоро му трябва вода, може с някви електролити в нея, но съдбата му си зависи от отровата и дозата.На мен навремето ми се натровиха кучето и котката от някъв пестицид (Карате му викаха) и ветеринаря им спаси живота с някви химикали. Но там натравянето се случи пред мен и знаех с какво са се натровили. Ако не знаеш и няма време за кръвни изследвания и прочее се действа на сляпо, уви.

Съжалявам за Мария! Голяма мъка е да ти умре животинката.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Marfa » Wed Jan 08, 2020 12:42 pm

Колди, млякото наистина може да помогне, но само в много конкретни случаи при много конкретни натравяния и ако се използва в точно определен момент. При това не като противоотрова, а като средство, предизвикващо повръщане. Ако примерно натровят котето с антифриз, което към момента е някакво много модерно средство, Господ да ги накаже дано, всички крави на света не могат да помогнат. Вероятно ветът е направил каквото е могъл, но изродът, убил котето, е по-скоро друг. Много съжалявам за загубата ти, наистина. Аз моята Джина така и не я прежалих, а това прасе, дето го въдя в момента, постоянно го дебна и все му поставям диагнози. Болестно състояние е това моето, дума да няма. Разбирам те и ми е много мъчно. Ако може един съвет, дано да приемеш, ама ги кастрирай докато са още малки и гледай да не ги пускаш навън.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Amelia » Wed Jan 08, 2020 10:28 pm

Marfa wrote:
Wed Jan 08, 2020 12:42 pm
Болестно състояние е това моето, дума да няма.
Pet parents са така, особено ако са от по-отговорните такива. Аз се чудя кога законодателствата ни ще схванат, че домашните ни любимци са част от семейството, с която все повече хора по планетата избират да заместят човешките деца, а не някаква движима собственост там, дето съществува на самотек в двора ти. Имаме нужда от нови облекчени регулации за това къде можеш да ходиш с животното си (самолети, заведения) и как да ги застраховаме. А ако някой благоволи да се разправи с безобразните цени за медицинските грижи в тая част на света, ще е супер. Оня ден платих 800 долара, за да му извадят на Санджи двата млечни зъба, дето отказаха да си паднат сами вече 5ти поред месец.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Alexis » Thu Jan 09, 2020 7:49 am

Аз дори нямам домашен любимец, но познавам достатъчно хора, които са ги избрали буквално вместо дете. И ги гледат като член на семейството. Но освен бонусите, искам да има и наказания за тези, които зарязват домашните си любимци като вече не са сладки "бебета" или пък като им стане досадно.

Относно пребиваването им на места - в заведения - проблемът е санитарен, трудно е да се уреди на закрито (но пък има котко-/гризачо-/зайко-кафета които си уреждат някак нещата, та знам ли, по-скоро на този фон е малко дискриминативно), но на открито - не виждам проблем. Относно споменатата дискриминация - все пак е по-лесно да се уреди санитарен контрол за животни, които имат един собственик и известен ваксинационен/вет. контрол, отколкото на всеки приходящ да се иска здравена книжка на животинчето, макар че в наши дни повечето животинки имат чипове. Ако се разработи софтуер, който да дава инфо дали едно живтоно е up-to-date по всички параграфи (беа да дава данни за здравето му а само зелена/червена/жълта светлина за пребиваването му на определени места) би станало ОК.

В самолетите проблемът е отново комбо от санитарен - много живи същества затворени в кутия с рециклиран въздух и ограничено количество кислород + всички потенциални инфекциозни агенти + потенциалът на малка територия животното ако нещо го стресне по-лесно да пострада или да нарани пътник. Поже да му се сложи намордник (което вероятно много хора биха протестирали), но не може и терлици да му се наслагат. Плюс - алергиите на все по-голяма част от населението.

Но е факт - законодателството силно изостава в наши дни спрямо нуждите на обществото от всякакъв животински вид.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Dark Cloud » Thu Jan 09, 2020 10:02 am

Marfa wrote:
Wed Jan 08, 2020 12:42 pm
... Ако може един съвет, дано да приемеш, ама ги кастрирай докато са още малки и гледай да не ги пускаш навън.
Всъщност на каква възраст може да се мисли за кастрация вече? Аз имам един хубостник на няколко месеца и други хора също ми препоръчаха да не се бавя много с кастрацията.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by Amelia » Thu Jan 09, 2020 10:39 am

Alexis wrote:
Thu Jan 09, 2020 7:49 am
Аз дори нямам домашен любимец, но познавам достатъчно хора, които са ги избрали буквално вместо дете. И ги гледат като член на семейството. Но освен бонусите, искам да има и наказания за тези, които зарязват домашните си любимци като вече не са сладки "бебета" или пък като им стане досадно.

Относно пребиваването им на места - в заведения - проблемът е санитарен, трудно е да се уреди на закрито (но пък има котко-/гризачо-/зайко-кафета които си уреждат някак нещата, та знам ли, по-скоро на този фон е малко дискриминативно), но на открито - не виждам проблем. Относно споменатата дискриминация - все пак е по-лесно да се уреди санитарен контрол за животни, които имат един собственик и известен ваксинационен/вет. контрол, отколкото на всеки приходящ да се иска здравена книжка на животинчето, макар че в наши дни повечето животинки имат чипове. Ако се разработи софтуер, който да дава инфо дали едно живтоно е up-to-date по всички параграфи (беа да дава данни за здравето му а само зелена/червена/жълта светлина за пребиваването му на определени места) би станало ОК.

В самолетите проблемът е отново комбо от санитарен - много живи същества затворени в кутия с рециклиран въздух и ограничено количество кислород + всички потенциални инфекциозни агенти + потенциалът на малка територия животното ако нещо го стресне по-лесно да пострада или да нарани пътник. Поже да му се сложи намордник (което вероятно много хора биха протестирали), но не може и терлици да му се наслагат. Плюс - алергиите на все по-голяма част от населението.

Но е факт - законодателството силно изостава в наши дни спрямо нуждите на обществото от всякакъв животински вид.
Аз лично съм готова да нося идентификационни карти, които да доказват, че животното ми е ваксинирано, обезпаразитено и е минало годишен преглед, ако това ще ми позволи да го вкарам с мен в някое заведение. Да сложат ако искат условието добичето да е на повод, закачено до стола ти, така че да не може да митка из ресторанта/самолета като изтървано и да е добре възпитано. Невъзпитаните да ги гонят, по същия начин, по който гонят невъзпитани хора. Ще ми се да гонят и невъзпитаните деца от тея места между другото.

Ако искаш да си вкараш животните в самолета, в момента и без това ти трябва паспорт, доказателства за ваксинации и удостоверение, че са здрави, изкарано в рамките на последните 48 часа и подписано от ветеринар - така че животните по самолетите, поне тея, дето пътуват от и към Канада, най-вероятно са пъти по-здрави от болшинството смърчащи и кашлящи пътници в тях. Като цяло, дребните породи може да си ги държиш спокойно в скута и не представляват кой знае каква заплаха за околните - за едрите, предполагам ще е нужно да има все пак някакви ограничения (намордник, клетка в каргото и т.н.), освен ако не са сървис догс, които трябва да са със стопанина си 100% от времето. Но определено могат да понамалят малко ограниченията за размери - в момента, вероятно ще ми се наложи да си завра двете дребни чихуали в каргото, щото са малко по-високи отколкото извънземно-малките carriers за животни в кабината.

С алергиите има решения - може кучето/котето и алергичния към тях човек да се сложат колкото се може по-далече един от друг в самолета. Част от самолета може да се задели за хора с животни и да се направят нужните места за животинските carriers. Така или иначе се плаща солено за транспорта на животното - поне да има за кво, нали. В тея части няма да настаняват алергични хора - може да отделят това помещение със завеса или нещо такова. В повечето случаи алергиите са леки и надали ще стане няква голяма драма от това, че в самолета има куче/котка. Ако алергиите са тежки и животозастрашаващи, трябва алергичният индивид да си каже предварително, че е алергичен, за да се вземат мерки кучетата и котките да са на друг полет. То и сега мисля, ако си смъртно алергичен, към примерно фъстъци, трябва да сигнализираш на авиокомпанията да разкара фъстъците от полета, с който летиш.
Нужни са промени и по летищата - повече места за разходка на животните, къде да им дадеш да ядат/пият. Ако животното ти е в каргото, често не ти дават да го видиш между полетите, а уж някой си от авиокомпанията го пои и разхожда вместо теб. Лайк, ноуп.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Котки, мррррррррр...

Post by трубадур » Thu Jan 09, 2020 11:04 am

@Dark Cloud Да, не се бави. По принцип е достатъчно котките да са на няколко месеца, пет-шест и си на линия, макар че познавам хора, които заведоха по-малки и от това, на три месеца. Само една котка оставихме известно време, към година и нещо, разгони се два или три пъти през този период и много се измъчи. Има различни помощни средства за подтискане на разгонването, но са простотии и пак факва животинката. Ако ще се гледа котка вътре в апартамент/къща и нямаш намерение да има бебета трябва да се кастрира просто. Но както винаги, преди да се предприема каквото и да било, една консултация с ветеринаря е добра идея.

Иначе нашите котки пътуваха в каргото, само една беше при жена ми, щото беше още малка, те всите са некви ситни и пак минаха лимитите. И нямаш достъп до тях между полетите, а като знаеш кви говеда са там с багажите да си оставиш животните без надзор е мизерия.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 19 guests